Картичка от другия край на света! - тема 10

  • 59 072
  • 758
  •   1
Отговори
# 750
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Дааааа, не на всички които искат директна размяна може да им се вярва, аз така в началото на един италианец пратих 7 картички(искаше 5 човека, пратих му две бонус, ненадписани,не само тукашни, но и български и от места където сме били на почивка), 2 магнита и една молдовска банкнота(нямах никакви български банкноти), ни вопъл ни стон, въпреки, че аз не исках обратно картички и магнити (за банноти пък да не говорим) както той предложи, аз исках просто една картичка без плик, писах му да питам дали ги е получил след седмица, защото беше препоръчана пратка, нямаше отговор, после един французин ми беше писал да му пратя банкнота 5 евро, че си ги колекционирал, написах му, че и аз колекционирам, само че 10-ки и това се нарича спестявания, не ме е закачал повече, в профила съм обявила, че монети и банкноти не пращам, освен ако не е до някой, който знае как да си поиска. Най-малката еврова банкнота е 5, ако на всички почна да пращам петички, хобито ми ще ми излезе през носът  hahaha


Някои от хората искат да им се напише факт за самия себе си или за страната, в която живееш или нещо на майчиния си език, аз им пиша обикновено здрасти на латиница и кирилица и обяснение какво означава,споменавам, че не съм тукашна понякога,  няколко приветсвени думи, на картичките обикновено пише какво има на картичката, но на българските сигурно не на всички е написано на английски, може да се преведе. Дата, време и място обикновено най-отдолу.

При нас имаше сняг последните дни, и понеже е необичайно явление за тукашните места, писах им и това на последните няколко получателя  Grinning

# 751
  • Мнения: 2 135

Вече отказвам да пращам монети.
А един хитър индиец искаше да му пратя по една от всички видове бг банкноти...

Joy

# 752
  • Габрово
  • Мнения: 311
Аз монети не пращам. По принцип е забранено и ако не ги замаскирате хубаво в плика, ще ги приберат. Банкноти съм пращала веднъж - 2+5 лв, но поисках 5 картички в замяна. Ставаше въпрос за картички от Кувейт и се изкуших.  Blush

Редактирам се, бях получила 5 картички от Катар, не от Кувейт.  Crazy От Кувейт си имам само 1, не знам защо при писането съм се сетила за него.  Laughing

Последна редакция: нд, 01 фев 2015, 14:57 от missing

# 753
  • Мнения: 791
Вени, с тоя индиец ни разби. Той човекът може изобщо да не работи, само от размени да го кара  Money
Аз нещо различно от картичка бих пратила само ако аз реша да изненадам отсрещната страна, но пари - в никакъв случай  Naughty. Кой каквото ще да си иска. Попадала съм на профили на хора, които директно си казват, че са се включили в посткросинга, защото колекционират монети, марки, банкноти и т.н. А в една ФБ група пък се натъкнах как си предлагат да си разменят надписани т.е.получени картички от т.нар "редки" страни  Shocked. Само и само да успеят да имат картичка от всяка една страна. А това че не е адресирана до тях явно не им пречи.

# 754
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Българските банкноти са им интересни това е ясно, и принципно няма нищо лошо човекът да си колекционира, но да си ги сметне 100+50+20+10+5+2+1+0.50+0.20+0.10+0.05+0.02+0.01=188.88лв по курса на банката, веднъж да си ги видя в сметката веднага му ги пращам, въпросът е на Мунчо дали му се рискува  hahaha

# 755
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
И аз съм разменяла надписани картички от редки страни.Всъщност важни са марките.
Разменям и надписани картички,които ми се повтарят.

# 756
  • София
  • Мнения: 1 197
Днес регистрираха втора моя картичка Party Party Party време беше - доскуча ми ... само не ми е ясно как за 26 дни картичката ми до Холандия и Русия още не са стигнали, а тази за Америка вече е там Crazy здраве да е! имам нов адрес Party Party Party

# 757
  • Мнения: 11 607
Днес регистрираха втора моя картичка Party Party Party време беше - доскуча ми ... само не ми е ясно как за 26 дни картичката ми до Холандия и Русия още не са стигнали, а тази за Америка вече е там Crazy здраве да е! имам нов адрес Party Party Party

Зависи от потребителя....Холандия е с бързи регистрации по принцип, но една холандка ми регистрира картичката на 39-я ден....А за Русия 26 дни е нормална работа, за съжаление, скоро ще ти я регистрират.

И....видях те като тегли адрес....мисля, че изтегли Тайван!


Тъй като никой не пусна нова тема, а тази е на 51стр. - позволих си това да го направя аз.....

НОВА ТЕМА
С пожелание за бързи регистрации и хубави картички!

# 758
  • Мнения: 169
Здравейте! Точно получих първите си две картички Simple Smile . Едната е от Белгия, а другата от Германия, пътували са 9 дни. Белгийската е доста стара (1607-1677) поне пейзажа е от тогава, но много неприятен почерк и мога да й разчета само 1-2 думи... Whistling

Общи условия

Активация на акаунт