Тайланд 2

  • 126 769
  • 978
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: X
Германия се поемат от касата около 70-80 %, забравих колко точно беше. След шест месеца слагаме по още една и за следващите 10 год уж няма да имаме ядове.

На нас ТК ни поема всички видове ваксини за пътуване на 100%, също и таблетки Маларон за малария. Хепатит А не е лошо човек да си има за Азия и Африка. Също коремен тиф и дифтерия/тетанус.

# 586
  • Мнения: 4 730
Да питам тук, че няма тема за Сингапур... Някой да е пътувал с автобуса Aeroline между Куала Лумпур и Сингапур? Влизам в сайта да купя еднопосочен билет в тази посока, обаче има само Сингапур-Куала Лумпур и не знам как да избера обратния маршрут? Писах на сайта, но никой не ми отговаря... И сега съм в чуденка какво да правя?

# 587
  • Мнения: 3 831
lunna puteka,

Не съм пътувала, но ето как изглежда екранът след като се регистрирах:

Скрит текст:

Мога да избера отсечката КЛ-Сингапур.

Пробвах с дата 20.12.2018, но още не са пуснати билети за продажба:

Скрит текст:


За тези, които са в Банкок през уикендите, освен Chatuchak Weekend Market (https://www.chatuchakmarket.org/), могат да включат посещение на плаващи пазари в самия град - Taling Chan Floating Market и оттам още два за 99 бата. Инфото е оттук - https://www.facebook.com/richardbarrowthailand/photos/a.66974613 … ype=3&theater


Последна редакция: сб, 28 апр 2018, 06:51 от Смърфиетка

# 588
  • Мнения: 4 730
Смърфиетка, при мен менюто излиза съкратено, не е като твоето което си показала. После погледнах сайта, в който си влязла, аз не мога да вляза в airoline.com (дава ми грешка), а в www.aeroline.com.sg...... Това е явно само сингапурски сайт и за това има само от Сингапур билети... Но защо не ми дава да вляза в основния сайт? Явно моя лаптоп го блокира... Unamused

Редактирам се, поправих блокировките и влязох в основния сайт... Вече мога да буквам билети, благодаря ти....Smile

Последна редакция: сб, 28 апр 2018, 13:02 от lunna pateka

# 589
  • Мнения: 2 103
В Пукет някой наемал ли е мотор за самостоятелни разходки? Колко струва? Важат ли шофьорските книжки?

# 590
  • Мнения: 276
Наоми, наемът за 24 часа е 200 бата (около 10лв), шофьорската книжа си остава в теб, но си оставяш паспорта там от къде ще си вземеш мотор.

# 591
  • Мнения: 4 730
А книжката трябва да е международна, нали? Не става с българската или греша?

# 592
  • Мнения: 3 831
Ние сме наемали с бг книжка, но директно от рецепцията на хотела. Не сме оставяли нито депозит, нито паспорти.
В момента текат някакви промени в тур.сектор там и не се знае след няколко месеца какво и как ще е. Препоръчвам да последвате richard barrow in thailand във фейса. Той е английски/американски журналист, който живее там и всеки ден споделя в профила си статии от техните вестници на английски и информира точно за тези промени.

# 593
  • Мнения: 4 730
Аз за всеки случай съм поръчала в БГ да издадат международна шофьорска книжка на ММ, да няма изненади с rent a car..
Да питам в Патая север Jomtien beach има ли плаж с нормален пясък? Като гледам снимки на хотели в района само басейни показват и никакъв плаж... Да не е скалисто и да не става за плаж в този район?!?

# 594
  • Мнения: 3 268
Някой с отзиви за този хотел  Diamond Cliff https://www.booking.com/hotel/th/diamond-cliff-resort-spa.bg.html

# 595
  • София
  • Мнения: 627
Здравейте, моля за съвет: ще бъда в Тайланд 4 дни и ще ми е нужен интернет. Каква карта и към кой оператор бихте ми препоръчали?

# 596
  • Мнения: 3 831
Здравейте, моля за съвет: ще бъда в Тайланд 4 дни и ще ми е нужен интернет. Каква карта и към кой оператор бихте ми препоръчали?

Последния път си купух ето тази:
https://www.dtac.co.th/en/prepaid/products/tourist-sim.html
Бях много доволна. Купих я от летището в Банкок, след като се излезе от залата с лентите за багаж. Там са наредени всички мобилни оператори, така че има избор.
Мисля, че съм ползвала общо от всичките ми ходения 3 оператора, всички бяха ок. На място прецени какво би те устройвало, непрекъснато правят промоции и т.н. Купуването на сим карта от чужденец става с паспорт.

# 597
  • Мнения: 124
Здравейте! Някой ходил ли е с туристическа агенция в Тайланд? Препоръки?

# 598
  • Мнения: 14
Mimsss2201, ние с моя съпруг си организирахме сами 3 седмици меден месец в Тайланд, като посетихме много различни места и острови, други оставихме за следващия път. Но мисълта ми е, че не е толкова трудно, а за тези пари, които предлагат агенциите за седмица, ти ще си там за 3. Разбира се, зависи какво търсиш.

Последна редакция: сб, 28 юли 2018, 15:12 от Хриската_

# 599
  • Мнения: 355
Момичета къде е по хубаво Пукет или Краби

Общи условия

Активация на акаунт