Да попитам детето ми е родено ........

  • 1 800
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 57
Ако детето излиза с ам. паспорт и е стояло повече от 1 месец в БГ ще искат да има БГ виза.Ако няма може да се заядат и да ги глобят.Затова ние като излизаме показваме БГ пасп. и ам. пасп.за да видят,че няма нужда от виза.В Щатите влиза само с ам. пасп. 

# 16
  • Мнения: 1 559
Извенете за отклонението,ноо::
1...какви документи трябват за ЕГН на бебка
2...и ако се изкара ЕГН..след това  проблем ли е да се започне процедура за паспорт(ЕГН-то ,води ли до автоматично гражданство)
Малко се пообърках,защото нашия тати(Холандец)каза,че по закон тук нямало право на двойно гражданство.Ако може някоя холандска мама,да ми изясни нешата..

# 17
  • Мнения: 1 110
Здрасти Меган79. Нашият бебо се роди в БГ но тати е холандец и първо отърча в посолството им да пита за документите на детенце.
 И България  и Холандия признават двоиното гражданство и нашият син  Алекс е двоино в момента. За НЛ паспорт, освен необходимите документи, в посолството казаха 4е или трябва да имаме склю4ен брак преди за4еването на детето или таткото официално да го признае преди раждането (това е холандския закон).
Не мога да ти кажа за ЕГН документите но ако има нещо друго което мога да ти отговоря пиши на ЛС ако искаш.
Поздрави

Последна редакция: нд, 19 фев 2006, 20:51 от kariluis

# 18
  • Мнения: 6 390
Миналата година 2х се прибирах сама с беба до БГ, тя е с чужд паспорт, и различна от мойта фамилия, на пръв поглед нямаме нищо общо по документи  Laughing / а и визуално, ама това е друга тема  Wink/ и никой никакво пълномощно не ми е искал че пътувам сама с нея Wink

megan79,
Холандия може да няма двойно гражданство, но нещата постоянно се менят, и при смесените бракове в повечето случай имат децата двойно гражданство, по принцип ти като регистрираш в Бг че имаш дете, то автоматично получава ЕГН и гражданство / пак някакъв закон ...., но ако потърсиш с търсачката тук ще го намериш  Wink/ искам да кажа, че и в Холандия да не дават , в Бг дават  Wink

В търсачката дай и регистриране на дете в БГ, и ще ти излезе една мноооого голяяяма тема  Wink там пише всичко, брачно свидетелство и свидетелство за раждане ти трябват с заверен превод и апостил, и твойте бг документи  Wink

# 19
меган79  за егн ти трябва  копие на акта за раждане на детето  икато му изжади6 егн те ти вадят на6те и те акта за раждене и после спокойно може6 да му извади6 паспорт ако таткото не иджа с тебе в  бгто от него пълномо6тно трябва  Laughing

# 20
  • Мнения: 884
Ако детето излиза с ам. паспорт и е стояло повече от 1 месец в БГ ще искат да има БГ виза.Ако няма може да се заядат и да ги глобят.Затова ние като излизаме показваме БГ пасп. и ам. пасп.за да видят,че няма нужда от виза.В Щатите влиза само с ам. пасп. 
. Как се издава виза за БГ при Условие ,че имаш БГ ЕГН????!!!!!!!!!!!

Както се вижда от мненията явно всеки има различен опит и  според мен зависи от моментното състояние и настроение на ''многоуважавания ''БГ  митнически служител . А за пълномощното в Сащ се заверяват в банка най лесно,но искат ли на на6ата граница легализирани преводи и печати от посолството?

Още 1?   На какво основание Бг граничен служител ще иска пълномощно на американ4е от баща американец,което напуска БГ с майка българка? Логиката е да искат от бащата ако напуска Бг сам с дете от българка ...

Последна редакция: вт, 21 фев 2006, 16:24 от macoball

# 21
...............ако детето ве4е има бг егн не му трябва виза , ако оба4е е само американски гражданин от тук в консуството казват 4е му трябва виза и дават за три месеца......... а по въпроса за пълномо6тното няма зна4ение дали ба6тата е американец или българин за да напусне6 страната САЩ с детето ти трябва пълномо6тно от ба6ата , а от българия знам 4е искат пълномо6тно - декларация за детето ако то пътува с баба си примерно от двамата родители 4е са съгласни то да напусне страната с нея , ако пътува с единя от родителите  от бг към насам незнам как стой въпроса мисля 4е не би трябжало да искат пълномо6тно , но знае6 ли  newsm78

# 22
  • Мнения: 884
...............ако детето ве4е има бг егн не му трябва виза , ако оба4е е само американски гражданин от тук в консуството казват 4е му трябва виза и дават за три месеца......... а по въпроса за пълномо6тното няма зна4ение дали ба6тата е американец или българин за да напусне6 страната САЩ с детето ти трябва пълномо6тно от ба6ата , а от българия знам 4е искат пълномо6тно - декларация за детето ако то пътува с баба си примерно от двамата родители 4е са съгласни то да напусне страната с нея , ако пътува с единя от родителите  от бг към насам незнам как стой въпроса мисля 4е не би трябжало да искат пълномо6тно , но знае6 ли  newsm78
Аз ще пътувам сама с него и в 2те посоки ,но от Англия ,не от САщ(май го споменах преди) ,а от нас тримата никой не е англичанин  Wink  а от БГ за Англия пак ще е сам с  мене -не с баба или тате. А той малкия ЕГН си има ама няма БГ паспорт(нямам намерение да му издавам тук..ще видим ако в БГ е по-лесно  Laughing ..
А и се сетих за нещо друго,ако сте близо до граница може просто да излезете и да влезете обратно в Бг  за да имате още 1 месец право на безвизов  престой,ако  бебо е без БГ гражданство де ...

# 23
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Моето дете няма БГ паспорт и ЕГН и като пътувах лятото до и от БГ никои не ми е искал декларация или пълномощно от баща му. Такава се изисква само ако детето е с БГ паспорт и другия родител си дава съгласието за това.Друг е въпроса,че могат да се заядат,че има ЕГН,а няма паспорт(моя син и ЕГН няма) Целта на всичко това уж било да се предотвраи нелегалното извеждане на деца в чужбина. В УК поне гарантирам никои няма да ти иска декларация.

По въпроса за визата, има право да стои 1 месец,ние стояхме 3,нито сме влизали/излизали от страната. Никои не разбра и нищо не стана като си заминавахме.

# 24
....незнам за англия какво е положението но 6том на аве на са искали  сигорно и на теб  няма да искат , а за6то не пробва6 да се обади6 в бг консулството в англия те 6те дадат мисля най - то4на информация.... аз май  писах тука 4е накрая и аз се   обадих и питах и те миказаха да си показвам и двата паспорта на детето на излизане от бг 6том ве4е имам бг паспорт...... Grinning

# 25
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Те пък БГ посолството в УК са едни помагачи....да не допираш до тях. Никои нищо не знае,всички са на тази работа щото са връзкари,има дори хора неговорещи англииски. А мислия и че телефона им стана 1 лира на минута.

# 26
  • Мнения: 138
А и се сетих за нещо друго,ако сте близо до граница може просто да излезете и да влезете обратно в Бг  за да имате още 1 месец право на безвизов  престой,ако  бебо е без БГ гражданство де ...
Това не знам до колко би помогнало.

U.S. citizens who enter the country on regular passports without a Bulgarian visa are authorized to stay for a total of 30 days within a six-month period.
http://travel.state.gov/travel/cis_pa_tw/cis/cis_1074.html

# 27
.......леле ужас една лира ooooh! ло6а работа, уж са там да ти дадат информация.........

# 28
  • Мнения: 884
sheli, аз си мислех ,че са зле в консулството ни в  NY (там мацката която вдига телефона НЕ ГОВОРИ англ.-мъжът ми говори приличен БГ и пак не можа де се разбере с нея!) , но тук В Лондон са по-зле. Първо обаждането да си резервирам 4ас ми струва 18GB да си заверя на детето акта за раждане ми взеха още толкова -за пе4ат!,превода отделно.След това исах да изкам пълномощно на майка ми за ЕГН-то (ааааа без бащата не може!!) нищо ,4е в саита им това не го пише,нищо ,4е няма даже и платен телефон на който някой да ти вдигне и да ти обясни . Държат хората отвън,ако не са се обадили на импулсния им телефон и безброй глупости... така 4е аз там повече не стъпвам и паспорт на детето се отказах да вадя..

Последна редакция: чт, 23 фев 2006, 18:38 от macoball

# 29
Ауууууу ужас , това е ненормална работа как може такова отно6ение smile3511, ама на такива не и ме мястото там smile3513, само ние по - целия свят все не6то не ни е наред , но както и да е пожелавам ви успех , леко пътува без никакви премеждия и хубаво изкарване в бгто smile3525

Общи условия

Активация на акаунт