Членски внос в детски ясли и градини

  • 1 028
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте!
Може ли да ми кажете в детската  градина  или ясла ,в която водите детето си плащате ли членски внос и по- колко е ?
Аз съм от област Пловдив, градината която посещава сина ми плащам освен таксата (която е задължителна),членски внос, нося и тоалетни консумативи . При провеждане на родителска среща ни бе заявено от Родителското настоятелство "Базата която посещават нашите деца е в окаяно състояние, при наше събрание беше  взето решение ,членския внос от 4 лева да бъде вдигнат на 6 лева." При тази  новина ние ,родителите започнахме да протестираме и заявихме, че не сме съгласни с новото решение, при което ни се отговори - "Съгласни или не , решението вече е взето."
Разбирам че всичко това се прави и за уюта на моето дете , но не мислите ли , че е прекалено висок ЧЛЕНСКИЯ ВНОС ?
Във криза е страната ни , безработица , по един член от семейство работи и Ви се казва -този ЧЛЕНСКИ ВНОС е задължителен за всички родители!
Аз не съм против членския внос , против съм неговата нова стойност.
Моля ,ако някой друг родител се е сблъсквал с подобен проблем да сподели ....

# 1
  • Мнения: 1
Този членски внос всяка седмица ли го внасяте?
Не мисля, че разликата от 2лв. е толкова фрапантна, ако се възмущавате само от това, мисля че е леко неоснователно. Все пак всяко заведение си има политика и колкото и да се иска на родителите, те не могат да удовлетворят всички желания.
Ако ви притеснява факта, че са ви поставили пред свършен факт, пак се връщаме към предното ми изречение.

# 2
  • София
  • Мнения: 35 090
Родителското настоятелство няма право да ви задължи за подобен "членски внос". Абсолютно ваше право е да откажете да го плащате. Те нямат функцията на регулатор във финансите на заведението. Може да се подложи, дискутира и приеме общо решение по групи заедно с род. актив, но да ви налагат подобни решения -няма как. Само да вметна, че и закупуването на консумативи не ви влиза в задълженията. Да, може да искате да подкрепите битовото съществуване на детето си в градината, но трябва да се знае, че е на добра воля.

Предлагам ви да прочетете за функциите на Настоятелствата или най-малкото да изискате устава на вашето и да разберете до къде се разпростира в идеите си.
Вместо толкова да настояват за тези 6 лв, могат да впрегнат сили и да разработят проекти с които да кандидатстват за различни програми и проекти, търсенето на спонсорство също е добра идея.

Иначе, аз бих ги давала тези пари, да.

# 3
  • Мнения: 2
Не е голяма разликата , но на същата родителска среща не ни увеличиха само ЧЛЕНСКИЯ ВНОС, но и ни бяха поискани доброволно по 10 лева за подмяната на леглата на 3 група , а моето дете е 1. Реда за подмяната на нашата групата е когато децата от набор 2010 година , станат 4 група.
Да не говорим , че сме събирали пари и за играчки и други консумативи по- рано.
Друга майка сподели ,че всяка година откакто води децата си в тази градина ,членкия внос се вдига.
Това значили , че другата година ще бъде 10 лева членскя ни внос?
Вие плащатели членски внос и в какъв размер е той?

# 4
  • Мнения: 1 572
Няма такова понятие като членски внос в детските градини!
Толкова широко се обсъжда всяка година по телевизиите и пак има нечули, неразбрали.
Това е незаконен рекет от страна на ръководството, практикуван обаче безпроблемно.
Схемата е следната. Градината има делегиран бюджет от общината. В него са заложени средства за всякакви консумативи, ежедневни, малки и по-големи ремонти. Харчат се по усмотрение на директора. Ако останат неизползвани пари, те се разпределят като ДТВ, допълнително трудово възнагражденше и то само за персонала, който "слушка" директора. Самия директор разбира се получава 1 пълна раб.заплата отгоре. За учителите със слаба събираемост...нямаааа.  Да се научат за друг път.
В някой градини вместо ДТВ се ходи на екскурзии, на които задължително се канят и проверяващите от общината. При тях имено трябва да се жалвате, ако решите, тъй като имате законово основание. Странно обаче дали може да очаквате справедливост като те самите са облажени от схемата. Но пък не пречи да опитате  Crazy Няма да сте първите оптимисти.
Най-вече забравете за филма, че "членския внос  е заблагото на децата".

# 5
  • Мнения: 1 572
Моята най-добра приятелка наскоро беше на 5* спа уикенд, спонсориран индиректно от учениците. Моя близка също ходи всяка година, а даже не е учител.
 Имайте предвид, че повечето учители са против, защото те са в пряк контакт с родителите, те отнасят мрънкане, те са наясно с финансовото състояние на семействата. Обаче са безгласни букви. Каквото каже директора, те го изпълняват.

Последна редакция: ср, 19 фев 2014, 14:23 от dobra

# 6
  • Мнения: 2 352
Вие членове ли сте на настоятелството? Защо ревете по форуми,а не на правилното място?
Има градини, в които членството става на доброзорен принцип. Има и гредински алианси, в които месечната вноска е по 30 лв. и в които повечето родители се включват, за да не третират децата им различно. Но и тези столични градини са много елитни и влизането на децата на простосмъртни в тях е по-скоро изключение.   

Общи условия

Активация на акаунт