Солена торта

  • 1 259
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
За да не остана по-назад от Майчето в солените "сладкиши", пущам рецепта на солена торта !

Марки няма, защото всичко се слага на око.
Значи - правят се тънки блатове от картофено тесто.
Слага се в голяма чиния първия блат, след това се намазва блатът с руска салата. После се слага втори блат, върху който се реди смачкана с вилица риба от консерва (само недейте да слагате риба в доматен сок, мирише гадно гато комбинация с другите неща), след това още един блат, върху него хайвер с майонеза, друг блат, кисели краставички и така, докато ви свършат блатовете и гарнитурите. Най-накрая цялата торта се намазва  се оставя в хладилника за два-три часа да се стегне, и непосредствено преди сервиране се намазва с майонеза и се украсява с каквото ви скимне, аз слагам шпроти и краставички.

Твърде добре върви с ароматна водка, например кориандрова, , перцовка или люта ловджийска.
Ако искате рецепта за гореспоменатите водки, ще ви обадя  Grinning

# 1
  • Мнения: 1 708
Правила съм такава торта и става страхотна е тук таме с малко изключения.Ето снимка само че моята е правоъгълна.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=21776&photo=24

# 2
  • Мнения: 533
А как се правят тези блатове от картофено тесто  newsm78

# 3
  • Мнения: 1 708
Аз ги правя като картофено пюре само че по гъсто.Ако Крум има различен начин да каже!

# 4
  • Мнения: 53
И аз карам като Снежи, ама с подробността, че пюрето го разстилам върху целофанени парчета и го държа в хладилника, да се стегне.
Имах някъде из тефтерите една полска рецепта за печени картофени блатове, ако те интересува, мога да видя.

# 5
  • Мнения: 533
И аз карам като Снежи, ама с подробността, че пюрето го разстилам върху целофанени парчета и го държа в хладилника, да се стегне.

т.е. оформяш нещо като блат напр. върху парче фолио, пак фолио, пак блат, .... и в хладилника? Така ли? И колко време горе-долу му трябва, за да стегне в хладилника?
Много ми хареса така идеята с картофени блатове, защото обичам солена торта, но до сега съм яла само с палачинкови, а аз не мога да правя палачинки  Embarassed Embarassed Embarassed

# 6
  • Мнения: 53
Ми зависи дали са студени картофите, като ги мачкаш на пюре . Час-два най-много стигат.

Чакай, как тъй не можеш да правиш палачинки??? 
Те са много лесни, аз знам рецепта, дето е "едно към едно към едно" - едно яйце, една чаша брашно , една чаша мляко. Плъс чаена лъшичка сол и чаена лъжичка захар. Нищо трудно !!!!! Или ти с обръщането имаш затруднения ?

# 7
  • Мнения: 678
Аз снощи правих една ето и рецептата.
1кг.картофи,5 кис.краставички,1консерва царевица,200г.филе,200г.сирене ,масло,1 майонеза,за украса 1 св. яйце,маслини,
Картофите се сваряват и се намачкват с маслото,прибавят се краставичките на дребно,царевицата,филето и сиренето. Оформя се в голяма чиния с шпатула торта залива се с майонезата и се украсява.


# 8
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Мммм, много добре звучи тази торта. В събота ще имаме гости и мога да си поиграя. Мерси за рецептата  bouquet

# 9
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Пепита тази рецепта ми звучи вкусно и лесно, ще я пробваме.
 Иначе ние си правим тортата с блатове от солен кекс. Слагаме печени чушки, кисели краставички, кашкавал, лютеница, майонеза, маслини, шунка и каквото се сетим. Аз лично много обичам солена (мъжка) торта.

# 10
  • Мнения: 555
i az da se vklju 4a s retzepta hem salata hem i torta.
 "BOMBE" 
V goljama kupa s oblo dano se nastargva svaren i obelen kartof(oba4e na dalgata mu strana) , sled tova red sirene, pak kartof, nastargani na dalgo kiseli krastavi4ki, kartof  kisel morkov, ....sirentze,... kisela jabalka,.... ka6kaval.... ili vaob6te kakvoto vi hrumne(oba4e ne zabravjaite jabalkata- mnogo po- vkusno e s neja) leko se pritiska (da se slegne malko) obra6ta se varhu tortena 4inija , ako iskate da se skrijat blatovete moje da nastarjete pak malko kartof, no na men mi haresva taka
otdelno kofi4ka maoineza s malko kiselo mljako se razbiva i se zaliva otgore "bombeto" (ne s tzjalata smes- nmogo e ), taka 4e da stane na kapki otstrani, a da otzvetih i malko ot "glazurata" s 4erven piper i napravih i malko kapki i s 4ervenata...
njamam snimki za6toto se izjade.... a i neznam kak da metna snimki tuk
I taka Dobar apetit s ne6to barzo, lesno i vkusno.  chef

Общи условия

Активация на акаунт