На Флексотид и пак с бронхит!

  • 6 472
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 072
Васи, да, той общо взето 4-5 месеца кашляше непрекъснато. Намаляваше на моменти, но появеха ли му се сополи се почваше наново за нула време. Като си заминахме за БГ за Нова Година първите два дни му текоха сополи като за световно и после просто спря да кашля! Целия януари не е кашлял, но сега от 2 седмици пак почна, макар и по-малко. Иначе боледува редовно, последните 3 месеца не пропуска вирус, но, слава богу, никакви бронхити или пневмонии.
Но, по твоя въпрос: предписаха му Флексотид-а към септември, значи 4 месеца си е кашлял. В най-тежките моменти и нощем, и повръщаше от кашлица, а в по-леките, просто кашлица. Дано мине като се позатопли времето.

# 16
  • Мнения: 625
       Моят син е на 7г,имаме диагноза "БРОНХИАЛНА АСТМА" и сме на Флексотид от почти 2 год,не го намаляме,дори переодично го увеличаваме,Вентолин ползваме само когато сме болни,с пристъпи.
      Не знаех,че се полва Флексотид и от хора,които не са болни от астма.
      Някой ходил ли е на лечение с такава диагноза при хомеопат?

# 17
  • Мнения: 1 072
какво е сингюлер?

# 18
  • Мнения: 8 585
Нашата докторка в диспансера каза че ще му изпише сингюлер и ще намали дозата на фликсотида, дори може да го спрем.
Някой ползва ли сингюлер? Има ли ефект и вреден ли е?
Не е практика да се използва Singulair ако детето постига добър контрол с Фликсотайд. Щом се постигне добър контрол с определена доза Фликсотайд се започват усилия за намаляването му.
Астмата не е холера, че да се мъчим да я изкореним с ред необмислени терапии с години.

# 19
  • Мнения: 6 320
Виждам, че има много дечица, които ги лекуват с Флексотид.
Дълги години съм лекувана с какво ли не - включително и с Флексотид, от който астмата ми не се повлия особено, но затова пък ми предизвика хормонални проблеми (въпреки твърдението, че няма странични ефекти).

Преди около 8 години замениха терапията ми с Пулмикорт.
Твърди се, че е по-изчистен и с по-добро действие. Поне при мен комбинацията пулмикорт + серевент и вентолин при пристъп даде невероятен резултат.

Попитайте Вашите лекари за този турбохалер. Може да се прилага на деца над 6 г. възраст.
Надявам се Birdie да се включи и да сподели мнението си за този препарат.

# 20
  • Мнения: 184
Birdie, може ли един въпрос-каво означава добър контрол на астмата, ние вече 4 месеца сме на Флексотид по едно впръскване сутрин и едно вечер, изписаха ни го  след двае поредни побструкции след прекарано вирусно заболяване, кащлицата отшумя още в първите 5-6 дни,  през тези 4 месеца кашлица и пристъпи не сме имале, на няколко пъти вдигахме температура от разни зимни вируси, но минавахме само с витамини, чай и Панадол. Това добър контрол ли е?
Предварително благодаря за отделеното време.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 724
Здравей, и ние сме с Флексотид (малкия) защото кашля от лятото насам непрекъснато. В началото беше по 2 пъти на ден, сега е по един път, макар че много намали кашлицата, не е спряла. Казаха ми да не го спираме през зимата, да изчакаме пролетта..
Герито, и аз се бях изпопритеснила, че е кортикостероид, но казаха, че дозата е малка и по принцип специално флексотида нямал (това чак не го вярвам, но може би са минимални) странични ефекти. Но специално звънях да питам.
Успех, оправяйте се, тия кашлици са кошмарни.

Моля те, разпитай дали в Холадния е практика да се дава Флексотит с месеци наред, че и с години?

Как се гледа на страничните ефекти?

Как се холандските лекари преценяват кога да се спре, правят ли се изследвания на дишанеот?
Много ме вълнуват тези проблеми. Тук пулмолозите са на едно мнение, обходила съм цялата педиатрия - Флексотит до последно.
Пили сме и два пъти по 3 месеца Сингюлер, при нас нямаше никакъв ефект.

ДО СВЕТ  Свет, аз съм коя ли от хомеопатия на дир бг, знаеш нашите патила с хомеопатията, на кръстопът съм...Може би ще направя проучване с хомеопати, но ще задържим на Флексотит още известно време. Мисляа, че това люшкане от алопатия към хомеопатия и обратно не е добре за детето.
Измъчвам се всеки път като му давам алопатия, но засега не виждам друг избор. Три пъти съм влизала в болница след хомеопатично лечение, при което стискаме зъби и се надяваме на чудо до последно...през есента чакахме три дни с пневмония и на хомеопатия, но...

# 22
  • Мнения: 1 655
ДО СВЕТ  Свет, аз съм коя ли от хомеопатия на дир бг, знаеш нашите патила с хомеопатията, на кръстопът съм...Може би ще направя проучване с хомеопати, но ще задържим на Флексотит още известно време. Мисляа, че това люшкане от алопатия към хомеопатия и обратно не е добре за детето.
Измъчвам се всеки път като му давам алопатия, но засега не виждам друг избор. Три пъти съм влизала в болница след хомеопатично лечение, при което стискаме зъби и се надяваме на чудо до последно...през есента чакахме три дни с пневмония и на хомеопатия, но...
Аха:) Значи си наясно с възможностите. Пожелавам ти да вземеш най-доброто решение за детенцето и то да се окаже ПРАВИЛНОТО!

# 23
  • Мнения: 8 585
Birdie, може ли един въпрос-каво означава добър контрол на астмата, ние вече 4 месеца сме на Флексотид по едно впръскване сутрин и едно вечер, изписаха ни го  след двае поредни побструкции след прекарано вирусно заболяване, кащлицата отшумя още в първите 5-6 дни,  през тези 4 месеца кашлица и пристъпи не сме имале, на няколко пъти вдигахме температура от разни зимни вируси, но минавахме само с витамини, чай и Панадол. Това добър контрол ли е?
Предварително благодаря за отделеното време.
Прави се спирометрия, ако детето е големичко и може да сътрудничи.
За по-малки деца контрола е по симптоми и на аускултация.
при първите добри белези се опитва да се намали дозата на Фликсотайд и да се работи с възможно най-малката минимално работеща доза. Ако детето толерира, може да се опита и замяна на Фликсотайд с дългодействащ Вентолин (Серевент или Форадил). Има и комбинаций на Серевент+Фликсотайд (Серетайд) в различни съотношения. И те са много работещи.

Последна редакция: пн, 20 фев 2006, 11:36 от Birdie

# 24
  • Мнения: 8 585
@Mamma

Благодарим за Форумите и усилията да се поддържат работещи.

За Пулмикорт-Ако сравните силата на действие на Пулмикорт и Фликсотайд Фликсотайд-а е с пъти по-мощен. Но по форма (турбохайлер-обикновен шпрей) Пулмикорт вероятно има по-добра дълбока проникваемост. Но-успеха при турбохейлерите е в това да се вдишва волево, дълбоко и рязко. Това при малки деца е невъзможно. Затова и предимствата на Пулмикорт-а "се изпаряват" поради невъзможност за правилно приложение в детската възраст.
Фликсотайд има много по-голям полуживот от Пулмикорт-и това е друго предимство (но не оправдание да се дава на две дози-по принцип същата доза Фликсотайд, но разпределена на три, работи по-добре).

Но ако забелязвате Вие споменавате за Сервент (дълго действащ Вентолин). Там е ключа- И в комбинацията.

В БГ работят твърдо и до известна степен ригидно, без да ползват възможностите на други групи препарати-Серевент, Форадил, Спирива (за по-големи деца), както и комбинацийте Фликсотайд+Серевент като Серетайд. Днес има на пазара и Квар-това е усъвършенстван вид КС шпрей с много по-дълбока проникваемост.
Комбинацията с не КС препарати позволява да се намали дозата на КС препарат при същият добър контрол. Даже и по-добър, ако се отнася до пристъпна кашлица, или нощна такава, където дълго-действащите Серевент и Форадил са от повече полза.

Singulair е особена група медикамент. Пише се при определени (тесни) показания. Не е за масова употреба!!! И е повече като краен вариант  И за тези тесни показания.

Последна редакция: пн, 20 фев 2006, 11:56 от Birdie

# 25
  • Мнения: 2 006
Здравейте ,включвам се в тази тема и аз, защото от седмица сме с диагноза бронхиална астма Confused
Аз честно казано малко се съмнявам, защото Алекс никога не е правила пристъпи, просто е с една периодична кашлица от лятото насам ,вече се чудя какво да правя и каде да я водя, тук са много трудни на изследвания .
Направи и два бронхита,но без температури и пристъпи.
Сега е на вентолин два пъти на ден по едно впръскване и серетаид един път дневно 3 месеца,пък после ще се преценява наново състоянието и.
Ще се радвам много ако тази тема се закачи някаде и имаме възможноста да обсъждаме рзличните начини за контрол на астмата при малките деца,евентуални диети ....и т.н.
Birdie-специални благодарности за съветите и подкрепата  bouquet

# 26
  • Мнения: 8 585
Здравейте ,включвам се в тази тема и аз, защото от седмица сме с диагноза бронхиална астма Confused
Аз честно казано малко се съмнявам, защото Алекс никога не е правила пристъпи, просто е с една периодична кашлица от лятото насам ,вече се чудя какво да правя и каде да я водя, тук са много трудни на изследвания .
Направи и два бронхита,но без температури и пристъпи.
Сега е на вентолин два пъти на ден по едно впръскване и серетаид един път дневно 3 месеца,пък после ще се преценява наново състоянието и.
Ще се радвам много ако тази тема се закачи някаде и имаме възможноста да обсъждаме рзличните начини за контрол на астмата при малките деца,евентуални диети ....и т.н.
Birdie-специални благодарности за съветите и подкрепата  bouquet
Как е детето с тази терапия? Алергичен ринит?

# 27
  • Мнения: 32
Birdie, можеш ли да ми кажеш колко време трябва да се впръсква Flixotide, преди да се направи повторен преглед за намаляване или спиране на лекарството. Някои лекари казват 6 месеца, докато други са категорични, че едва след 1 год може да се говори за промяна в терапията. И как би коментирал мнението на една лекарка, която каза да спреме кортикостероида и да опитаме 3- месечно лечение със Зиртек, и ако през това време получи пристъп- значи трябва да се лекува с Flixotide

# 28
  • Мнения: 8 585
Birdie, можеш ли да ми кажеш колко време трябва да се впръсква Flixotide, преди да се направи повторен преглед за намаляване или спиране на лекарството. Някои лекари казват 6 месеца, докато други са категорични, че едва след 1 год може да се говори за промяна в терапията. И как би коментирал мнението на една лекарка, която каза да спреме кортикостероида и да опитаме 3- месечно лечение със Зиртек, и ако през това време получи пристъп- значи трябва да се лекува с Flixotide
Няма такъв период. Просто след като детето се овладее се мисли как да се намалява и с какво може да се замества. И тъй като при много деца става въпрос не за БА а за преходни състояния е възможно да се спре всичко. При проблемните деца още с намаляването се появяват отново симптоми.
Принципа е минимално работещата доза максимално кратко. Но всяко дете е индивидуално.

# 29
  • Мнения: 2 006
Здравейте ,включвам се в тази тема и аз, защото от седмица сме с диагноза бронхиална астма Confused
Аз честно казано малко се съмнявам, защото Алекс никога не е правила пристъпи, просто е с една периодична кашлица от лятото насам ,вече се чудя какво да правя и каде да я водя, тук са много трудни на изследвания .
Направи и два бронхита,но без температури и пристъпи.
Сега е на вентолин два пъти на ден по едно впръскване и серетаид един път дневно 3 месеца,пък после ще се преценява наново състоянието и.
Ще се радвам много ако тази тема се закачи някаде и имаме възможноста да обсъждаме рзличните начини за контрол на астмата при малките деца,евентуални диети ....и т.н.
Birdie-специални благодарности за съветите и подкрепата  bouquet
Как е детето с тази терапия? Алергичен ринит?Ами засега е добре-кашлицата намаля значително Thinking
Бистър секрет има, но доктора не смята, че има алергичен ринит.
Забелязвам , че и преди да започнем впръскванията със серетаид Алекс не кашля единствено, когато е на плуване Thinking
Какво ли означава това?

Общи условия

Активация на акаунт