Как можем да си вземем направление за хормонални изследвания?

  • 12 921
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
 
 Здравейте, отново!
 Както вече писах в темата "Клиника по ендокринология", оказа се, че ендокринологът не може да ми даде направление за хормонали изледвания, тъй като нямал сключен договор със здравната каса. Да ми дадял направление гинеколог #2gunfire
Сега се обадих на личната лекарка и тя каза, че ще ми даде направление за гинеколог, който да ми даде пък направление за изследванията.
Обадих се аз на гинеколога на майка ми /работи с касата/, за да поломя с това направление да ми даде направление за хормоните, но се оказа, че имала лимит от 200 лв. и си го била разпределила само за бременните.   Shocked
Чудя се има ли смисъл да ходя при друг при друг гинеколог, с който да говоря за направление или всички ще ми кажат, че имат ЛИМИТ.
Въобще СТРАШНО СЪМ РАЗОЧАРОВАНА ОТ ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО.
Кажете как да постъпя?

# 1
  • Мнения: 553
Чочка, не се отчайвай ами иди при друг гинеколог или ендокринолог, не е нужно даже да ти е познат.
И аз скоро имах такъв проблем, но влязох в близката поликлиника при съвсем случйна лекарка и тя ми даде направление. Явно си попаднала при неподходящите лекари. Успех!

# 2
  • Мнения: 164
 Опитът ти наистина е обнадеждаващ Grinning
Можеш ли да ми кажеш в коя поликлиника и при кой лекар си била, за да не се лутам и да не ми "изгори" направлението. А и нямам много време за обикаляне, защото цикълът ми наближава и ще изпусна третия ден /а нали тогава се правят повече от изследванията/ Tired

# 3
  • Мнения: 553
Вече ти писах на лични. Успех!  Grinning

# 4
  • Мнения: 7 716
Отиди при друг гинеколог.

# 5
  • Мнения: 164
Точно така и направих - ходих и при друг гинеколог.
Аз направо й казах, че ми трябва направление за хормонални изследвания и я попитах дали ще ми даде, а тя ми отговори, че няма да ми даде и по принцип не дава такива изследвания Shocked Shocked Shocked
Тъй като разбрах, че всички генеколози имат проблем с лимита в края на тримесечието, защото Здравната каса им отпускала около 250 лв. #2gunfire, попитах гинеколожката /включена в белия списък в сайта/ дали ще може да ми даде направление през март месец. Отговорът беше, че нищо не можела да ми обещае.  Shocked
И сега накъде????? При колко още гинеколози трябва да отида, за да получа направление за изследвания???

# 6
  • Мнения: 553
Съжалявам Чочка. Явно здравната каса съвсем е затегнала положението. Но не се отчайвай, а пробвай на още няколко места. Ще ти стискам палци да намериш все пак лекар с останали направления!

# 7
Здравейте момичета,и аз преди няколко месеца обикалях гинеколозите за да ми дадат направление за хормонални изследвания,но уви не се получи,и аз получавах подобни отговори.Една от лекарките ми предлагаше да изследваме по 1-2хормона на месец,обаче аз  реших че вместо да си губя времето с висене по кабинетите, е  по-добре да си ги платя и да си ги направя в частна лаборатория.
4o4ka пожелавам ти успех!

# 8
  • Мнения: 164
Ами може би и аз така ще направя. Обаче не ми дава мира мисълта за състоянието на здравната ни система. В случая според мен сме изправени спред отказ от здравеопазване newsm78

# 9
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 595
Нека и аз да се включа.
Имам същия проблем. От няколко месеца се мъча да намеря подходящ гинеколог за да мога да си направя хормоналните изследвания по линията на ЗОК. GP-то ми каза, че не давали направления за изследвания и ме прати при ендокринолог. Ходих и направих изследване на прогестерон и есадиол, но в 21 -вия ден. Не останах доволна. Тръгнах пак да търся гинеколог. Отново висене при GP-то, който  с нежелание ми даде направление за гинеколог (естествено се наложи да го излъжа, за да ми даде). Отидох с направлението при гинеколог и обясних, че искам да минат по пътя на ЗОК изследванията. В крайна сметка, когато се наложи да ги правя - сестрата на гинеколога ми взе кръв, ме изтърсиха със 60 лв.

Е нямам нишо против. Ако знаех, че ще стане така, просто щях да отида някъде при гинеколог без да се налага да бягам от работа, за да вися по кабинети, като си губя времето  и да чакам за направления.  А и най-малкото сигурно, човек който с осигуровките, които плаща издържа един пенсионер, ЗАСЛУЖАВА ДА ПОЛУЧАВА НОРМАЛНО ОБСЛУЖВАНЕ В ДЪРЖАВНИТЕ БОЛНИЦИ, когато му се наложи.

# 10
  • Мнения: 164

  Абсолютно съм съгласна с мнението на Zaek. Не може здравното осигуряване да е задължително за всички граждани, а ЗДРАВНАТА ПОМОЩ ДА Е ИЗБЕРАТЕЛНА САМО ПО ОТНОШЕНИЕ НА ДАДЕНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ И НА ДАДЕНИ ЛИЦА.  #Crazy
и въобще не разбирам как след като в Приложенията на Националния рамков договор пише, че хормоналните изследвания се поемат от НЗОК, в последствие ти отказват направление за такива изследвания или както в случая на Zaek ти искат пари.

# 11
За съжаление това е действителноста в БГ. Аз например си направих хормоналните сама но след увеличен пролактин трябваше да отида на МЯР. Имах рецепта и препоръка от ендокринолог, който обаче не работеше със здравната каса. Отидох при личния доктор, от там на гинеколог и накрая ендокринолог. Мацката ми гледа резултата и казва "според мен нищо няма да ти има. няма смисъл от МЯР. Убеждавах я 20 мин., първо и обяснявах, после повиших тон и т.н. Накрая се съгласи защото ендокринолога, който ми беше казал да си направя изследванията бил "име". така си спестих парите. За първи път използвах здравната каза, въпреки че от години си внасям осигуровки. Просто отивам и си плащам, така не ме мотаят. Ама не винаги човек има пари. И защо плащам здравни осигуровки ако те покриват една пломба и трябва да загубя два дни заради бумащини. Просто  живеем в държавата абсурдия!
Единствения ми съвет ако нямате средства (а знам че хормоналните са доста скъпи) да досаждате, да се молите , да крещите и т.н. докато не се съгласят. Просто вдигнете олелия иначе нищо не става.

Общи условия

Активация на акаунт