отчет от Перла

  • 1 880
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Перла, много ти съчувствам, миличка.
Радвам се за вашето решение за инвитро. Понеже знам, че си от моя град, бих ти препоръчала клиниката във Варна. Цената в момента е май 1500 евро (мога да разбера с точност, ако желаеш, една моя съседка в момента има процедура). Освен това наистина имат добри постижения.
Каквото и да решиш, ти стискам палци и съм духом с теб!!!!

P.S. Това ме връща на разказа ти за прегледа в Добрич при моята докторка (сещаш се, нали?). За пореден път се убеждавам, че е много добър диагностик.

# 16
  • Мнения: 1 680
перла, съжелявам че не мога да ти помогна с информация. искрено същелявам за лошите новини.
имай вяра и бъди оптимист.
Аз лично ти пожелавам с един куршум три заека.
ще се моля за теб. вярвай , силно вярвай и няма няма начин да не стане.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Стискам палци да успеете. Вече толкова много успешни инвитро бебета има.. Сигурна съм, че и при вас ще се получи!!!
От сърце ти желая всичко най-добро и успех.

# 18
  • Враца
  • Мнения: 5 200
Перла, много съжалявам за този резултат и предполагам колко ти е обърканов  момента. Там, където живееш(не помня къде беше Embarassed  Embarassed  Embarassed ) не се ли поема поне един опит от държавата?
Иначе идеята за Варна не е никак лошо и аз съм чувала от приятелка, ня която и предстои това добри отзиви, както и за София разбира. Цената зависи от протокола(какви лекарства ще се използват) и от самата клиника разбира се.
Малко може би глупав въпрос, но не ти ли предложиха начин за отпушване. пзодрави не падай духом, ще се оправят нещата по един или друг начин Sign Exclamation

# 19
  • Мнения: 508
Толкова ме ра34увствахте с отговорите си....4увствам,4е не сьм сама....Тея мила,няма да си отворя банкова сметка(БЛАГОДАРЯ ИСКРЕННО)тук работата ни е добре платена.И а3 и мьжа ми полу4аваме добри пари.Не мога да ли6а хората от БГ.3нам какво е там.6те обмислим вариантите ин витро,дали тук или БГ.Като се вь3становя.Може би от януари.Добра е спермограмата и при мен няма друго 3аболяване.Ану6ка наистина е била права др.Михайлова.Хей моми4ета благодаря ви 3а топлите 4увства.А сега се сетих,продухване тук не правят пове4е от 10 год.Ва ва мисля 4е  дьржавата дори три опита поема,но трябва то4но да попитам.До сега сьм пропускала вси4ко 4уто покрай у6ите си.Мислих 4е на мен не може да се слу4и.Моми4ета па3ете се.При мен се е полу4ило от силно вь3паление.Носете ГОЛЕМИ ГА6ТИ. Rolling Eyes Прегрь6там ви....

# 20
  • Мнения: 4 212
е щом е така,все пак се радвам 4е парите няма да са пре4ка за твоето бъдеще.Пробвай с продухване,ох боляло,но щастливата майка ми каза 4е си заслужавало.След това правят рехбилитация с алое и йонофореза мисля Rolling Eyes Много помага.И аз съм имала възпалени яй4ници.Като бях на 17,само къси поли зимата и нати сега.Срам не срам и аз ходя с големи гащи зимата,хем тук няма такава,есенно е времето,ама съм кекла.Мъжа ми нежно ме базика,4е съм носела"страстоубийки".Да ама после мен ме боли,нали Wink
Желая ти каквото и да предприемеш да завърши 100% с успех. Sunglasses

# 21
  • Мнения: 2 489
При плътно запушени тръби, /ако е такъв случая/ продухването няма да помогне въобще. Само ще се ужаси от болката.
Продухването се прави, когато тръбите са проходими.
И аз исках да кажа нещо успокоително, но за съжаление това е действителността. Има случаи, когато тръбите са частично запушени.
Но ако те не са пропуснали контрастното вещество въобще, наистина се препоръчва ин-витро.
Perla, ти правила ли си цветна снимка или само чрез лапароскопия се установи?
Защото аз също имам лапароскопия, но ме посъветваха за цветната снимка.
Аз също имам две прекарани сериозни възпаления, от което тръбите ми /вече една/ бяха тотално нагънати и стеснени, но все пак пропускливи.
Аз съм забременяла точно една седмица след цветната снимка на тръбата и се смята, че това наистина е помогнало.
Мога да те посъветвам за всеки случай да се посъветваш и с друг лекар. Така ми се иска да те успокоя...

# 22
  • Мнения: 508
Имам цветна снимка и ако някой ми каже какво да направя 6те ви я покажа.Лекарят дойде при мен след операцията и ка3а.3апу6ване на двете трьби.От тук нататьк ин витро.Трябва да са напьлно 3апу6ени,3а да ме насо4и кьм ин витро.Продухване е остарял метод,който тук в германия от 10 год.не се и3пол3ва

# 23
  • Мнения: 4 399
Ужасно съжалявам Че резултатите са толкова лоши! Но не се отЧайвай! Ин витрото веЧе не е екзотика и поЧти всиЧки имат познати с деца създадени Чрез ин витро. Ето и аз имам такива познати, правиха им ин витрото в Германия и сега си имат 2 момиЧенца. А щом са ти дали ин витрото като единствена възможност сигурно имат нещо пред вид. Една лекарка ми каза Че нещата не бива да се протоЧват защото Човек само се отЧайва, психясва и после нищо веЧе не може да му помогне. Така Че няма смисъл да губиш време с мъЧителни процедури.

За цените в БГ не мога да ти помогна. Доколкото си спомням за Австрия бяха доста по-ниски от тези които си споменала, но не искам да говоря с цифри за неща за които не съм сигурна.  Ако те интересува обаЧе имам линк към австрийски клиники, където и цената беше спомената. Освен това в дир-а имаше една тема за най-добрите клиники в Европа и може би там също дават цени. Също провери цената в повеЧе клиники в Германия защото сигурно ще има разлики.  Доколкото знам обаЧе в Германия здравната каса поема 50% от цената на първите 3 опита, така Че може би това ще е най-евтиния вариант за тебе. Обади се на твоята Krankenkasse и попитай там. Тези 5000? които си споменала 100% ли са или 50%?

Искрено ти желая бързо вазстановяване както физиЧески, така и психиЧески!

Общи условия

Активация на акаунт