Проблем с пратка от Amazon.de

  • 2 281
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте,

на 11 февруари си поръчах едни слушалки от Amazon.de, пишеше expected delivery date: 18th February, но пратката още не е пристигнала. Писах на support-а и ми отговориха, че са използвали Royal Mail за куриер, но не са ми дали номер за проследяване за пратката(tracking number). Къде да я търся, а и също така възнамерявам да пазарувам често от там, но времето за доставка хич не ме устройва. Ето изображение от сайта:

http://i.imgur.com/pbwlupq.png

# 1
  • Мнения: 19 005
на ORDER DETAILS какво пише?

# 2
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 752
Леле, как ме разочарова. Тъкмо зяпам хлебопекарна там и мислех да  купувам.
Практика ли е това при тях?

# 3
# 4
  • Мнения: 19 005
аз поръчвах с тях обаче през gabco, на другия ден след поръчката беше доставена на адреса, който бях подал

# 5
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Има специална тема за Амазон, питай там за помощ и ще получиш много бързо отговор на питането ти. Сайтът е много читав и виждам че си ги поръчала директно до БГ и няма защо да се притесняваш. Ако случайно не ги получиш т.е. изгубили са се, ще ти пратят нови или ще ти възстановят пълната сума. В понеделник би следвало да ти ги донесат ако е с куриер или попитай в пощенския клон дали не са пристигнали при тях и още да не са ти пратили известие. Странно е че не са с проследяване като се има в предвид сумата за която са купени. Ако са пратени с RM обикновено ги носи БП в БГ.

# 6
  • Мнения: 0
аз поръчвах с тях обаче през gabco, на другия ден след поръчката беше доставена на адреса, който бях подал
Ами следващия път като поръчвам как да им кажа чрез тях да ми го изпратят? А също така искам да попитам до адрес ли ще дойде или ще трябва да отида до някакъв офис, понеже живея в блок и входната врата долу е заключена, ключ имат само живеещите в този вход.

# 7
  • Мнения: 19 005
аз поръчвах с тях обаче през gabco, на другия ден след поръчката беше доставена на адреса, който бях подал
Ами следващия път като поръчвам как да им кажа чрез тях да ми го изпратят? А също така искам да попитам до адрес ли ще дойде или ще трябва да отида до някакъв офис, понеже живея в блок и входната врата долу е заключена, ключ имат само живеещите в този вход.


http://www.gabco.org/index.php

тук има подробно описание за габко

за настоящата ти пратка вероятно ще получиш известие в пощенската кутия да получиш пратката от пощенския клон  Peace

# 8
  • Мнения: 0
Добре а как примерно да им кажа да ползват gabco, а не Royal Mail?

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Ако нямате мейл с проследяващ номер си търсете пратката в пощенския клон.
С Габко много повече време отнема според мен получаването на пратката.

# 10
  • Мнения: 19 005
Ако нямате мейл с проследяващ номер си търсете пратката в пощенския клон.
С Габко много повече време отнема според мен получаването на пратката.



постнах линка на габко, за да разгледаш условията

накратко - в амазон попълваш адрес на човек от габко, който получава в Германия + твоя личен код в габко, за да знаят след това за кого е пратката

# 11
  • Бг
  • Мнения: 845
Добре а как примерно да им кажа да ползват gabco, а не Royal Mail?

Габко са посредническа фирма, няма как да пишеш на Амазон да ползват тях. Иначе е твърде вероятно слушалките да те чакат вече в пощата. Отиди до пощенския клон и попитай за пратка на твое име, щом казваш, че входа се заключва.

Общи условия

Активация на акаунт