Юлия ни напусна... Мир и светлина по пътя, майчице! Сили и кураж за близките и!

  • 106 301
  • 546
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 798
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=3395835 - статията

„Приятели, обръщаме се към Вас с молба за помощ! 37-годишната Юлия, страдаща от синдром на ДИК (дисеминираната интравазална коагулация), се нуждае спешно от кръв. Това е тежко състояние, причинено от нарушено кръвосъсирване и последвала остра кръвозагуба. До момента на Юлия са прилети 40 банки кръв и над 40 кръвозаместващи разтвора, събрани от кръвните центрове в Бургас, Варна, Пловдив, Стара Загора, София и ВМА. Събраната кръв от тези кръвни центрове е изчерпана. МБАЛ „Дева Мария" призовава всички, които не са безразлични към живота на младата жена, майка на три деца, да дарят кръв без значение на кръвната си група. В документа, който попълват кръводарителите в кръвните центрове в страната, трябва изрично да напишат, че даряват кръв за Юлия Карчева Виранова-Димитрова, град Бургас, МБАЛ „Дева Мария". КРЪВНАТА ГРУПА НЕ Е ОТ ЗНАЧЕНИЕ, ВАЖНОТО Е ДА СЕ ДАРИ КРЪВ ПРЕДНАЗНАЧЕНА ЗА ЮЛИЯ! Молим всеки, който има желание да помогне да дари кръв!Бургазлии могат да дарят кръв в кръвния център на бул. „Ст. Стамболов" № 73, от 7:30 до 18:30 часа всеки ден. Нека се помолим заедно за живота на Юлия!", зоват от бургаската МБАЛ „Дева Мария".

Юлия има още едно момченце и едно момиченце. Тя е родила третото си дете 4 седмици преди термина, като през цялото време е трябвало да лежи, тъй като е имала проблеми.

Последна редакция: ср, 19 мар 2014, 11:42 от Mamma

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Да, разбрах, ще помогнем, дано и други хора се отзоват.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 374
Ей сега прочетох апела във фейсбук, както и тук:

http://www.blitz.bg/news/article/252291


Дано, дано повече хора се отзоват и спасят жената  Praynig

# 3
  • Мнения: 1 750
Сега се връщам от болницата, за съжаление в момента не съм подходяща за кръводарител. Tired
Бяхме около 5-6 души, но идваха още като си тръгвах, дано се събере необходимото количество.

# 4
  • Мнения: 344
По какъв начин може да се каже на близките на жената номера на бележката, която дават от НЦТХ?

# 5
  • Мнения: 6 323
Току-що разговарях с болницата.
До преди два часа прелетите банки кръв и кръвни продукти са вече над 130.
Нуждата от кръводарители е отчайващо голяма.

Не е необходимо да се съобщава номерът от бележката, която издават от центровете за кръводаряване.
Достатъчно е само при кръводаряването да се посочи името на нуждаещата се и болницата:

Юлия Карчева Виранова-Димитрова
МБАЛ „Дева Мария", Ветрен, гр. Бургас

Кръвната група е без значение!

Болницата организира днес в 19 ч. обща молитва за живота и здравето на Юлия и призовават всички на място или дистанционно да се присъединят и в този час да отправят молитва, да запалят свещичка, да изпратят положителна енергия.

Последна редакция: пн, 24 фев 2014, 16:33 от Mamma

# 6
  • Мнения: 31
В София къде може да се даде кръв за тази майка?

# 7
  • Мнения: 290
И аз искам да даря...не съм запозната дали от Русе може?

# 8
  • Мнения: 6 323
Координатите на центровете, в които може да се дари кръв, може да видите на сайта на Националния център по хематология

http://ncth.bg/contacts


За София - НЦТХ
ул. "Бр. Миладинови" № 112
02/9210417, 9210419


За Русе е подадено като данни в сайта им
ул. "Независимост" № 2
082/887222, 082/887228

За всеки случай се обадете по телефона да питате.

# 9
  • Мнения: 336
И аз искам да даря...не съм запозната дали от Русе може?
Може ние утре ще звъним мъжа  ми да даде ,че аз съм бременна и мисля ,че не може !

# 10
  • Мнения: X
Като една от малкото преживели ДИК, мога да кажа че е цяло чудо че момичето се държи. Бих кръводарила, но след моя си ДИК нямам възможност. Ще се опитам да насоча познати и семейството ми.

Стискам палци!

# 11
  • Мнения: 1 750
Бременни не може и тези които се опитват да забременеят(като мен) също са неподходящи. Peace

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Точно преди 10 дни дарявах...  Sad Надявам се, че мъжът ми ще помогне още утре!

# 13
  • Мнения: 290
Mamma,благодаря за информацията   bouquet  bouquet  bouquet Дано да може  Praynig Praynig
Genuine,защо не може,за тези които предвиждат забременяване?Питам защото ще правя ин витро април...но смятам,че кръвта се възстановява и няма да има проблем ..
P.S. Ето какво намерих така че няма да имам проблем-За колко време се възстановява кръвта?
Количествено кръвта се възстановява за около едно денонощие, а качествено – за 3-4 седмици.
Ей сега ще звънна Peace

# 14
  • У вас,че да видиш хубуу ли е!
  • Мнения: 285
Ще говоря с моето момче довечера и без това отдавна иска да дари кръв.За съжаление аз не мога,бременна съм.Дано нещата да с в полза на Юлия!

Общи условия

Активация на акаунт