Отговори
# 30
  • Мнения: 4
 Ето ме и мен в новата тема оле! Благодарско за темата и само хубави неща да се случват в нея!
 
 121013 Абсолютно благородно ви завиждам на графика за хранене  Hug

 ell_83 , Цветно,sexy_girl Явно за всяко бебче си е различно, както и при възрастните, аз вече спрях да засичам хранения, просто я чакам тя да си поиска.Понякога яде по 40-50мл, но друг път, макар и рядко и на два пъти, изпива 100-110мл(на 23.02.станахме на месец). Това което забелязах е: излезем ли на разходка, било то и за 30мин. апетита и е по голям и се чувства по добре  Simple Smile

 Котката Марта И ние снощи пробвахме въпросното повиване и имаше поразителен ефект  newsm20  само едно притеснение имам, след като го повием по този начин го оставяме да спи по гръб, няма ли опасност нещо да се задави  newsm78 въпреки че бебо досега само веднъж е повръщала преди 10 дни най малко и то защото май яде доста?
 Другия ни належащ проблем е лявото оченце, доста сълзи и гурлясва, почистваме го с памук или марля напоени с преварена вода,а напоследък с физиологичен разтвор и два пъти на ден капваме по една капка от Фуситалмик но вече десет дена ползваме капките а пододрение няма и незнам дали да не ги сменя с нещо???

 ♥Пандичка♥ За погачата още ни е рано, но най вероятно и ние ще я пропуснем.

 desita bonita За чесъна съм чела, че на бебоците дори им харесва кърмата повече когато си яла чесън  Simple Smile

 tonniny Дано скоро да намерите решение на проблема с повръщането, а за количествата не се притеснявай, както съм писала и по горе и ние ядем съвсем по малко, дори си мисля че е по добре малко и без да повръща отколкото повече и после да го повърне, но това е само мнение  Hug
 Благодаря за отговора, звъннах в НОИ и ми казаха, че понеже този месец са ми изплащали болничен и затова така пишело.

 Звезден^Прах Лелеее още като погледнах снимката и все едно видях нашето бебче, само ако знаеш колко много си приличат, като две капки вода  Hug да са живи и здрави!
 
 За забелването Ние сме с момиченце, но знам че, първо няма как да стане от само себе си и второ е много важно да се прави по най малко две причини, за хигиена и за да няма проблеми като поотрасне, просто кожичката трябва да се разшери така да се каже.

 Ами стига толкова, че стана доста дълго, много  Hug Hug Hug на всички!

# 31
  • Мнения: 1 266
Котката Марта И ние снощи пробвахме въпросното повиване и имаше поразителен ефект  newsm20  само едно притеснение имам, след като го повием по този начин го оставяме да спи по гръб, няма ли опасност нещо да се задави  newsm78

Моята е с рефлукс и първият един час след хранене я държа изправена, след това я оставям на повдигнато - в люлката или в столчето за кола. Когато минем на бебешкия креват, ще сложа нещо за повдигане под матрака - възглавница, одеало. Не сме имали фалове. Но и винаги съм в стаята при нея. На практика никога не я изпускам от очи.

# 32
  • Мнения: 165
Ето ни и нас след дълго отсъствие Simple Smile.

Довършвах си магистърската теза и времето съвсем не ми стигаше за нищо Simple Smile.Много мъка беше,но свърши Simple Smile.
За жалост Емо се разболя Sad.Има сополи и червено гърло Sad.Даже вчера му изписаха антибиотични капки за нос Sad.Голяма мъка му е да суче със запушен нос.Дано скоро мине,че по цяла нощ милият мрънка,хич не му е добре.

За килограми говорите Simple Smile.Аз качих 22 килограма и сега ме е страх да се претегля,но едно знам- не отслабвам  Naughty.Не ми стават дрехите от бременността,а изобщо не мога да помисля за тези от преди да забременея  #Cussing out.Сега обаче не мога да си помислям за диета,защото кърмата едвам ми стига бебо да се нахрани.Живот и здраве след някой друг месец ще започна да действам по отслабаването Simple Smile

Много  Hug на всички Simple Smile

# 33
  • Мнения: 204
Да се запиша и аз в темата!
Относно заглавието и на нас взеха да ни омаляват дрешките.
Искам да попитам някоя от вас дава ли Фризовом мляко , ние от няколко дена сме на това и ака след всяко хранене , доктора каза , че ще ака повече , но чак пък толкова... преди това бяхме с НАН и акаше само по 1 път на ден и затова сега ми е много странно.

# 34
  • Мнения: 14
 Q_A  damm suglasna sum s teb ! Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 198
Хелоууууу  Mr. Green
Панди, 90-дневната има пригоден режим и за кърмачки. По-олекотен е от на другите.
Лично аз обаче не бих спазвала диета по време на кърмене. Знам какво главоболие съм имала по време на диета от изхвърлянето на токсините. Колко ли от тях отиват в кърмата  newsm78
Кърмата ти не мисля че ще намалее, защото все пак се храниш. И плодовия май е по-различен (не помня точно - спазвах я докато разбрах че съм бременна, т.е. мин. година). А през плодовия аз ядях пресни салати и пак си свалях  Peace
Лесна е за спазване, но иска всеки ден готвене. Нещо което аз не мога с 2-те деца. Или мм готви понякога или готвя цял казан да има за 2 дена  Laughing

Аз пък си поръчах мляко на ХИП. Тука го хвалите, та реших да опитам, да не би от аптамила да не иска да ака мойта.
И как да го въведа сега - няколко хранения да смесвам 2-та вида, така ли?!?
Йони яко ми прави номера с кърменето  Confused Трета сутрин като и давам да суче и се повдига  Shocked Буквално се дави, все едно ще повърне. Изцеждам се - пие и за още пита  Shocked Не мажа гърдите с нищо. И като цяло през деня не иска да суче. Цедя се колкото мога и така и давам  Sad
За дрешките пък аз още нищо не съм заделила  Crazy Всичко и става все още. Е най-малките са и таман, но още успявам да и закопчавам бодитата.
А пампито - имам по-малко от 1/2 пакет 2-ка и вече ще взимам 3-ти номер. Взех 1 бройка и се оказаха идеални.
И по тоя повод -в магазина имаше отворен пакет 3-ка на Бочко и взех такива. Ми не съм доволна. Много хартиени и груби ми идват. И ластика на лепенките не е ластик  Crossing Arms Минаваме на пуфис фешън  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 2
Здравейте,
благодаря за новата тема, интересно и актуално заглавие. Simple Smile
Елг, тук съм, чета ви, но от тела, а там няма как да пиша. Илиан как е? от каката ли е прихванал или нещо друго? Уф, много неприятно. Дано скоро мине.
Бебето, и вие бързо да се оправяте.
Еуфория, стискам палци да сте добре с бебо.
Q_A, и нашето оченце сълзи и секретира. Педиатърът каза  да почиствам с преварена вода и памучно тампонче. Без капки, каза че ще се оправи.
Мисля, че и Денислава бяха така, но слагаха капки. Какво е положението сега?
Ние сме днес на консултация и ваксина. Все още съм с двамата вкъщи и затова не успявам да се включвам по темите.
За 90 дневната диета - тя е именно на принципа на разделно хранене, ядеш всичко, но в определени дни. Иначе, Пандичка,  и аз май като теб  съм качила още 1 кг. Винаги след като се нахраня ми се дояжда нещо сладко.  Rolling Eyes Имам все пак 3 чифта дънки, които ми стават. Надявам се, покрай разходките да се вталим всички.  Flutter
Да ви кажа моята беба като се напъва и не може да се изака, притискам леко крачетата в поза жабче и така се получава. Не знам дали е правилно, но при нас има ефект.
Тук е мрачно и студено, явно за пореден ден ще ни се размине разходката.
Хубав ден, момичета.

# 37
  • Мнения: 1 056
Привет и от мен, тази нощ се понаспах за щастие. Моите кукли когато хапнат в 20,30-21,00 ако успеят да се събудят в 12 и да хапнат пак после спят до 6-6,30, което е супер за нас, но понякога си прескачат храненето в 12 и се събуждат в 2,30-3 и ми прекъсват нощната почивка. Но какво да правя.
За коликите аз също съм доволна от Еспумизан-а плюс таблетките Колик таблет, на които пише, че освен всичко и успокояват бебетата и точно така става, когато са неспокойни и плачат вечер ги давам и след 15тина минути се успокояват и заспиват. Ние сме с колики май само вечер, защото през деня няма проблеми не давам нищо, давам само на вечерното хранене, но не мога да кажа, че са нещо страшно нашите колики.
Аз утре съм на преглед на гинеколог да видя, как съм след раждането, надявам се всичко да е наред, не чувствам да имам някакви проблеми, но все пак трябва да ме види моята докторка, пък и да знам как е положението с кекса, че още ме е страх да опитаме та утре ще попитам.
Навън напича, но май е хладничко ще видим надявам се да можем да излезем на разходка, че сама вкъщи откачам.

# 38
  • Мнения: 190
Ето ме и мен с още две шестициииии - този път доста трудно изкарани. Снощи си легнах в 4 сутринта, защото се подготвях - правих анимация  Mr. Green, в 5 станах да накърмя малкия и пак легнах до 7 - това ми беше съня, но ще спя днес по някое време  Joy Сега отиваме на първата ваксина след болницата - дано да не плаче, че ми се къса сърцето когато го прави....

ЕуфорияHug чакаме новини от малчото - дано вече да е добре!

Леонаронс, благодаря ти за линка - много беше полезно. С огромни съмнения съм относно забелването и това още повече наклони везните към не-то, но все пак още ще мисля.

Калима, голяма групичка се събираме в Гео Милев и Редута - скоро ще почнем да вършеем из Борисовата всички.

Панди, къде ги видя тези мами, които свалят кг с примигване?? newsm78 Аз не съм мръднала изобщо от след болницата - ама как като вися в хладилника постоянно  Mr. Green Аз диети не мога да спазвам, разчитам на упражнения и движение. След 2 седмици почвам пак да ходя на гимнастика - вече ще ми е разрешено от лекарката.

vesito90, вече писах, че ни изписаха Фризовом да дававм срещу повръщане - докара ни колики и запек, но това е като лекарство преди кърменето, а не като пълноценно хранене. Спрях го моментално - още след втората дажба. Дано при вас да е добре.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 193
Здравейте и от мен! Благодаря за новата ни темичка!
Днес бяхме на преглед при Драганов, всичко е ок при малката. Предупреди ме да не сравнявам развитието на малката с това на баткото. Имало огромна разлика при момчетата и момичетата. Тя естествено плака като за световно. Изобщо не обича да я пипат чужди хора, а нощес направо ми изкара акъла-както си спеше повърна огромно количество мляко, а не е от повръщащите бебета. Изправих я, а тя не може да си поеме въздух. Събудих мъжът ми, започна да се облича, да я водим в болница и тя като ревна.....оставих я да се наплаче малко и като се успокои си дишаше нормално. До 4 часа висях над леглото да я слушам как диша, като най-накрая реших да я сложа при нас да спи. Сега само около нея се въртя. Вече сме здрави и двете. Капките при нея свършиха чудеса. Радвам се, че се разминахме само с хрема.
Спрях да давам капки за коликите, има си ги, но ми писна да я тъпча с какво ли не.
Забелването на пишката при баткото направихме в 3 мес от педиатърката. Таткото държеше на забелването. Имаме си познати, които не са го правили и при момченцата са настъпили усложнения и ги обрязаха единият на 1 год, а другото на 5год.. Но има и случай, в които незабелването не е проблем.
Еуфория, дано вече да е добре малкия.
Елг,  bebetoo дано леко минете през настинката/вируса.
Звезден^Прах, малката е страхотна. Вече се усмихват и говорят бебоците. Много са сладки в тези месеци.
За храненето, когато е спокойна си спинка от 24 часа до 7-8 сутринта и след това на 3-4 часа.
Лек ден на всички!

# 40
  • Мнения: 66
Здравейте момичета,
Elg  Hug мерси, че си се сетила за мен
Някой беше питал за капките в окото, по-добре е, не секретира така, но слагаме вече седмица. Било нормално това на оченцата
toninny браво за 6-те! хайде утре да направим едно кръгче в парка?! Идва ли ти се ?  newsm78
Ние днес ходихме на лекар - растем си нормално вече сме 3.850кг и сме 55 см., а се родихме 2.750 преди 25 дни. Според лекарката е добре, според мен също.
Ваксина Ротарикс ще слагате ли?  Аз мисля да слагаме, педитърката е против, каза, че му стават много ваксини, не било нужно. Имала ефект само една година и после не... Вие какво мислите? newsm78
Момичета, имам проблем... все още единият тестис на момченцето ни не се е смъкнал.  newsm45
Педиатърката ще ни даде направление за Детска Хирургия в Пирогов... Много ме е страх, уж можело да се смъкне от само себе си до 4 -ти месец, ако не се налага операция. Прави се с пълна упойка... Горкото ми детенце...Ужасно много ми е притеснено.
Еуфория дано сте добре  Praynig
Деси89 какво става с теб? роди ли? дано всичко е минало наред

# 41
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен, да се запиша и аз в новата тема, че ви изпуснах, много отдавна не съм писала
Благодаря  за хубавата тема, хубавото заглавие и много полезните теми на 1-ва страница Simple Smile Ние също излизаме по цял ден, когато е хубаво времето и неостава време за конпютъра:)
Надявам се че всички сте здрави, щастливи и бебоците раснат големи, силни и красиви Simple Smile Поздрави от нас

# 42
  • Мнения: 0
Хоп и аз в новата тема.
Страхотно  заглавие.

# 43
  • Мнения: 190
Ето ме след ваксината - всичко мина много леко, чак да не повярваш. Дано и следващите да са така. Лекарката сама предложи да слагаме разделно двете следващи ваксини, че се струпва прекалено голямо количество и ще му дойде множко - нейни думи.

Иначе ММ вече има официално предписание, а не форумско - дадоха ни Гастротус бейби  Mr. Green Не че съм се съмнявала в съветите на Котката Марта  Peace, но ето че беше права! Дано да има ефект.

Денислава, на линия съм за разходка в парка на Гео Милев! Тъкмо ще се запишем за детска кухня. Може и Калима да се присъедини. Кайлис, а ти???

# 44
  • Мнения: 1
Урочасахте ми графика,снощи бях заспала над кошарката защото щурче не спря да мрънка и плюе биберона събудих се малко преди да се размрънка за закуска с болки в гърба и схванат врат Laughing а нашия тати ми гледал  сеира :@ Момичета да ви се похваля че аз през чялата бременност качих 10 кг и сега см минус 16 всеки ме пита дали гладувам,а ям като прасе. Grinning     Laughing

Общи условия

Активация на акаунт