Въпрос за колежите в Торонто

  • 1 345
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Здравейте момичета,
Аз живея в Торонто около 1 година и половина.Когато дойдох тук нивото ми на английски никак небеше добро(разбира се имах основа от БГ не съм започнала от АБ)  и от както съм тук посещавам ЛИНК училище за изучаване на английски език.Вече съм в 5-то ниво.Мога да кажа ,че имам огромна разлика от времето когато дойдох и сега-в смисъл говоря и се изразявам правилно разбирам, е понякога се налага да ми се повтаря както и има неща които все още неразбирам, но мисля, че е нормално.Проблема ми е в това че се чувствам много непълноценна искам да запиша колеж,ровя се из сайтовете им, но реших да попитам тук ако има момичета минали по моя път каква е била точно процедурата.Много ми се иска да уча много,но се притеснявам за английския си достатъчно добър ли е за колеж?Много от моите съученици от ЛИНК училището учат в колежи и винаги съм се чудела как са успяли тъй като много от тях са в много по ниско ниво на английски трудно говорят и разбират но учат в колеж,чудя се как става.
Моля ви момичета мнали по този път дайте ми някаква информация какво да направя как да постъпя,мислите ли че с не перфектен английски мога да запиша колеж,какви са стъпките,трябва ли изпит да се държи предварително по английски(за колеж) всичко каквото знаете ще ми бъде много полезно.
Просто неиздържам повече да тъпча на едно място и това което ме спираше до момента е не доброто ми ниво на английски.
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 369
Горе-долу всеки минава през такъв етап на неувереност. Аз не съм учила в колеж тук, но и аз така съм чувала, че езиковото познание е ниско. Те затова включиха и в новият Toefl раздел за говорене. Иначе можеш да видиш тук за някаква специалност в Джордж Браун:
http://www.georgebrown.ca/
  Таксите са приемливи. Има кампуси в центъра на Торонто с удобен транспорт. Също можеш да провериш за стипендия (bursary) - получава се след една година в Канада (ти я имаш) и определен доход (това вече не знам). Приемният изпит става с техен входящ тест, който мисля че струва около 20-25 долара. Доколкото знам е много лесен. Казвали са ми, че има есе, темата си я избираш между 3, пишеш 2-3 часа и ползваш речник  #Crazy За инфо- в Toefl ти дават една тема, за половин час - 250 думи есе, без речник. "No pain, no gain"
  Иначе, ако искаш да продължиш с езика и да вземеш Toefl  или Ielts бях писала вече за това училище в една подобна тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=71352.0
Препоръчвам го. Там ще оправиш говоренето.   bouquet
Не си губи времето повече с този Linc
 

# 2
  • Мнения: 79
Благодаря ти Писанка, че ми писа,даваш ми много ценна информация.Аз съм се ориентирала точно към George Brown колежа даже съм си избрала и специалност която най си ми допада.
Искам да те питам още няколко въпроса ако можеш да ми отговориш разбира се:
Значи това което четох на страницата на този колеж беше че за хора които идват от чужбина трябва да мина през нещо като Mature student-което ще рече че точно трябва да държа изпит по английски,това ли е този входящ тест за който ми говориш?И сигурна ли си, че не е Toefl? Малко се плаша дали ще се справя,защото бях чула, че и за колеж се държи Toefl а знам, че е много труден изпит.
Относно стипендията това е много хубаво дано имам право на такава.Аз не работя,само съпруга ми.
И още едно въпросче ако ми позволиш?Значи аз съм сега в 5-то ниво на ЛИНК това ще ми позволили да се прехвърля в ESL за подготовка на Toefl автоматично или и там ще трябва да държа нещо като изпит?
Благодаря ти много Писанка  bouquet

# 3
  • Мнения: 398
Писанка,
отново с ценна информация  bouquet

# 4
  • Мнения: 636
Аз се бях записала в Sheridan College. Разгледай и тях ако искаш.

Принципа на обу4ение (в този колеж) е: избираш си програма (специалност) и са изредени кои курсове трябва да вземеш, за да покриеш програмата.  Ако искаш да пропуснеш някои курсове от програмата има изпит, за да те определят къде си. В противен слу4ай (ако запо4неш програмата от на4ало) приемен изпит няма.
Езиковите познания не са гледали. Твоите са достатъ4но със сигурност  Flutter

Изкарах един курс и пове4е не се записах. За мен курса беше крайно неполезен. Определено гледат да отбият номера. Който нау4ил - нау4ил. Тестовете бяха супер елементарни и целяха да "минеш". По мое мнение у4енето в колеж е излишно (след като съм у4ила същото в Бг). И без тапия работя по специалността си. Тапия никой не ми е търсил за работа - само опит. А него трупам ежедневно на работа. Щях да се побъркам от мъка ако бях изкарала 3-4 години колеж и накрая пак да работя същото (сравнявам с колежки, които са минали по този път и нито са на по-висока позиция, нито по-добре платени). Става въпрос за с4етоводство. Незная как е за други специалности.

Сетих се и за Humber College - 4увала съм да го хвалят.

Успех

# 5
  • Мнения: 79
Здравей Гери,благодаря ти и на теб че ми писа.
При мен нещата стоят по друг начин,аз без колеж тук не бих могла да започна хубава работа и най-вече тази която аз искам.
Това което мен ме влече е Medical Office  Administrator и просто ако не уча за това  нямам никакви шансове за такава работа.

# 6
  • Мнения: 636
Ясно. Ами тогава избирай колеж и на добър път!

# 7
  • Мнения: 563
Според мен е по-добре да се ориентираш към универиситет отколкото колеж.
Имам приятелка с колеж, бизнес администрация ( 3 години ) и едва си намери работа в офис , и то като адм. асистант или нещо подобно Confused Докато университетската диплома е съвсем друго нещо, колежа си е чисто губене не време и пари ( според мен)
Погледни U of Toronto, има всякакви специалности. Какво искаш да учиш?

# 8
  • Мнения: 79
Гери благодаря ти за пожеланието.
Силви,аз не мисля, че колежа е губене на време.За мен всичко е въпрос на късмет да си намериш работата която търсиш.Университет не бих могла да си позволя много е скъпо поне за мен,а и се държи Toefl, а аз съм доста далече от този изпит,имам предвид нивото ми на английски,както и за университет има и още много други изисквания.Затова аз мисля че колежа би ми дал добра професионална квалификация и е по достъпен като заплащане.
Благодаря ти и за твоето мнение,колкото повече мнения събера толкова по добре за мен.

# 9
  • Мнения: 563
Гери благодаря ти за пожеланието.
Силви,аз не мисля, че колежа е губене на време.За мен всичко е въпрос на късмет да си намериш работата която търсиш.Университет не бих могла да си позволя много е скъпо поне за мен,а и се държи Toefl, а аз съм доста далече от този изпит,имам предвид нивото ми на английски,както и за университет има и още много други изисквания.Затова аз мисля че колежа би ми дал добра професионална квалификация и е по достъпен като заплащане.
Благодаря ти и за твоето мнение,колкото повече мнения събера толкова по добре за мен.
не знаех че има голяма разлика в заплащането, извинявай. За Toefl не съм толкова сигурна, аз записах университет и никой не ме е карал да се явявам на изпит по англииски Thinking както и да е, успех ти желая Simple Smile

# 10
  • Мнения: 636
Силви е права - университетското образование си заслужава, за разлика от колежанското. 4рез универс. образование може да се надяваш на високоплатена позиция (от рода на над 100 000 годишно), докато колежа дава професионални познания в сферата, не и титла.
Но за целта, която имаш (Medical Office Administrator) колеж е достатъ4ен.

Ако искаш пробвай се да намериш междувременно работа и да у4иш ве4ерно. Така хем ще се развиваш професионално, хем ще у4иш. Освен това някои компании поемат разходите по образованието на служителите си (ако е свързано с професионалното им развитие във фирмата).

# 11
  • Мнения: 563
Силви е права - университетското образование си заслужава, за разлика от колежанското. 4рез универс. образование може да се надяваш на високоплатена позиция (от рода на над 100 000 годишно), докато колежа дава професионални познания в сферата, не и титла.
Но за целта, която имаш (Medical Office Administrator) колеж е достатъ4ен.

Ако искаш пробвай се да намериш междувременно работа и да у4иш ве4ерно. Така хем ще се развиваш професионално, хем ще у4иш. Освен това някои компании поемат разходите по образованието на служителите си (ако е свързано с професионалното им развитие във фирмата).
анджък, точно това исках да кажа. Мерси Гери Simple SmileЕстествено от специалност до специалност има разлика, но университета е по-добрия вариант ( ако възможностите позволяват). Шансовете за хубава позиция са много по-големи след това, а повечето колежи са на много ниско ниво ( оттук и мнението ми че са губи време ) и не дават почти никакви знания ( пак лично мнение, да не се засегне някоя мама )

# 12
  • Мнения: 79
Гери,Силви,прави сте,но за мен колеж е достатъчен относно това което аз искам да уча.Дано не ви прозвуча тъпо и елементарно,но аз не се боря  за титла,аз си искам една професионална квалификация във сфера която на мен си ми харесва ,мисля че също би ми носила добри доходи (е не в рамките на 100 000 годишно),както и удовлетворение от работата.А мисля, че и в сферата в която съм се насочила е добре платена.Аз и по горе писах, че университета е прекалено скъп за мен,това са 4 години,не бих могла да си позволя. при условие че имам и много други неща едно от най важното е че водя борба със стерилитета,което е доста скъпо нещо,но това е друга тема.За работа търся си,но не е никак лесно дано имам късмет.Затова моето решение е колеж и мисля че ще бъда щастлива ако успея да запиша.
Благдаря ви момичета,много сте мили.

# 13
  • Мнения: 563
Успех ти желая, а ти сама си преценила кое е по-подходящото за теб! Няма такова нещо като тъпо Grinning
Понеже каза стерилитет, тук мисля ина доста процедури които са безплатни, сигурно знаеш доста повече по въпроса от мен, но аз да си кажа  Embarassed не, май че безплатни са ин-витро  процедурите. Успешно учене и лечение от мен Simple Smile

# 14
  • Мнения: 636
О, извинявай  ooooh! Не съм искала да те критикувам за избора. Просто излагаме фактите. Хубаво е 4овек да знае и да направи своя избор. Ти ве4е си направила твоя. Дерзай.
Мен ли4но ме мързи пак да у4а в уни, макар и с примамлива перспектива. И аз от сега нататък се отдавам на деца, дом и семейство.

Успех

Общи условия

Активация на акаунт