Депресия ли е ? ...

  • 10 931
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Хора здравейте.Имам малко въпроси и ще се радвам да се отзовете..Накратко да разкажа за какво става дума.На 21 станах скоро.Преди 3 години отлючих паническо разстройство..след половин година започнах антидепресантите(серопрам и деанксит).Пих ги в продължение на 2 години и ги спрях преди 4,5 месеца.Започнах пак да се страхувам,но не беше нещо толкова тежко.Пих чайчета и т.н.,но преди няколко дни приятеля ми ми каза,че иска да прекъснем за известно време взаимоотношения и незнам какво ми стана.Започна един рев цял ден.Силен страх за бъдещето ми,постоянно треперя,направо вече имам мускулна треска,постоянно пия вода,защото устата ми е много пресъхнала,силно главоболие,не се храня.Страх ме е от смъртта и да не се нараня,затова гледам да не оставам сама,а постоянно да има някой при мен.Пълен ужас.Ходих днес при психиатърката ми и тя ми изписа ест антидепресанти(Золофт,Флуанксол).Хич не ми се иска да започна пак да се тровя..И мисля да започна да пия Невролаксин.Да пробвам ли първо с него та да видя какво ще стане ? Дайте някакви отзиви за това лекарство? Помага ли при депресия?Пси ми е написала,че имам тревожно-дистимен синдром?Даже незнам какво е това.. :д

# 1
  • Мнения: 4 270
Хора здравейте.Имам малко въпроси и ще се радвам да се отзовете..Накратко да разкажа за какво става дума.На 21 станах скоро.Преди 3 години отлючих паническо разстройство..след половин година започнах антидепресантите(серопрам и деанксит).Пих ги в продължение на 2 години и ги спрях преди 4,5 месеца.Започнах пак да се страхувам,но не беше нещо толкова тежко.Пих чайчета и т.н.,но преди няколко дни приятеля ми ми каза,че иска да прекъснем за известно време взаимоотношения и незнам какво ми стана.Започна един рев цял ден.Силен страх за бъдещето ми,постоянно треперя,направо вече имам мускулна треска,постоянно пия вода,защото устата ми е много пресъхнала,силно главоболие,не се храня.Страх ме е от смъртта и да не се нараня,затова гледам да не оставам сама,а постоянно да има някой при мен.Пълен ужас.Ходих днес при психиатърката ми и тя ми изписа ест антидепресанти(Золофт,Флуанксол).Хич не ми се иска да започна пак да се тровя..И мисля да започна да пия Невролаксин.Да пробвам ли първо с него та да видя какво ще стане ? Дайте някакви отзиви за това лекарство? Помага ли при депресия?Пси ми е написала,че имам тревожно-дистимен синдром?Даже незнам какво е това.. :д
След като осъзнаваш проблема си, не е ли възможно да се справиш сама с него, без лекарства? Не съм против медикаментите, не ме разбирай погрешно, но си мисля че в един момент човек започва да се върти в един омагьосан кръг. Намери си занимание, хоби, някакъв спорт, приятели, споделяй...Опитай се да промениш нещо в ежедневието си, много си млада!

# 2
  • Мнения: 0
Да осъзнавам напълно проблема си,но е ужасно трудно.Точно затова питам за Невролаксина.Искам нещо,което ще знам,че ще ме вдигне поне малко...

# 3
  • Мнения: 4 270
Разбирам, че ти държиш на лекарствата и не искаш да се справиш по друг начин.

# 4
  • Мнения: 343
А защо не опиташ с психотерапевт? Така няма да има нужда да пиеш никакви лекарства, а със сигурност ще се почувстваш значително по-добре.

# 5
  • Мнения: 0
Ходих на терапевт 2 месеца,но във момента наистина нямам финанси.. По 30 лева на час,всяка седмица..

# 6
  • София
  • Мнения: 3 390
Някога бях на ръба на пропастта на паническото разстройство. ОЩе при първите симптоми, прочетох това-онова в интернет и в момента, в който разбрах какви могат да бъдат последствията, се уплаших и се взех в ръце. Всичко е в твоите ръце и отчасти в ръцете на психотерапевта! При положение, че не можеш да си го позволиш, остават само твоите ръце!!!

# 7
  • Мнения: 22 867
......антидепресанти(Золофт,Флуанксол).Хич не ми се иска да започна пак да се тровя..И мисля да започна да пия Невролаксин.Да пробвам ли първо с него та да видя какво ще стане ? Дайте някакви отзиви за това лекарство? Помага ли при депресия?Пси ми е написала,че имам тревожно-дистимен синдром?Даже незнам какво е това.. :д

Невролаксан е билков продукт, ти си пила доста по-силни от него препарати. Успокоява, аз съм пила таблетките, също така и Жълт кантарион, пак таблетки на Тошков. Но това при нервно напрежение, т.е. аз си ги назначих, не съм се консултирала с лекар. Неуропан таблетки също добре ми идват в такива моменти. Не знам какво точно ти е състоянието, но, ако искаш, напиши на д-р Милко Тошков, като му опишеш добре състоянието си и диагнозата, която ти е поставена. Три пъти ми е правил комбинации от негови таблетки по запитване, за мен и за майка, просто не намирам удобно време да отида на преглед при него, помогнаха ни за проблемите. Ако можеш, най-добре е да те види и той. На сайта му има форма за връзка, също от контакти можеш имейла да вземеш, ако решиш да пробваш и билково лечение.
Но, както и по-горе са ти написали момичета, не очаквай всичко да се реши с лекарства и хапчета, най-добре е ти да се вземеш в ръце - приятели, хоби, интересни за теб занимания, пътуване, разговаряй с приятелки или близки хора, споделяй, не се затваряй с мрачни мисли. Психотерапевт сигурно е добре, не съм ползвала услугите на такъв, но пишеш, че сега не можеш да си позволиш, затова търси други начини.

# 8
  • Мнения: 8 242
И като се надрусаш с лекарства какво ще се промени? И как това ще те вдигне?
Напротив - тотално ще те закопае.

Скъсала си с гадже - голяма драма.
Много си млада още да се самосъжаляваш по този начин.

Стегни се  Hug

# 9
  • Мнения: 0
......антидепресанти(Золофт,Флуанксол).Хич не ми се иска да започна пак да се тровя..И мисля да започна да пия Невролаксин.Да пробвам ли първо с него та да видя какво ще стане ? Дайте някакви отзиви за това лекарство? Помага ли при депресия?Пси ми е написала,че имам тревожно-дистимен синдром?Даже незнам какво е това.. :д

Невролаксан е билков продукт, ти си пила доста по-силни от него препарати. Успокоява, аз съм пила таблетките, също така и Жълт кантарион, пак таблетки на Тошков. Но това при нервно напрежение, т.е. аз си ги назначих, не съм се консултирала с лекар. Неуропан таблетки също добре ми идват в такива моменти. Не знам какво точно ти е състоянието, но, ако искаш, напиши на д-р Милко Тошков, като му опишеш добре състоянието си и диагнозата, която ти е поставена. Три пъти ми е правил комбинации от негови таблетки по запитване, за мен и за майка, просто не намирам удобно време да отида на преглед при него, помогнаха ни за проблемите. Ако можеш, най-добре е да те види и той. На сайта му има форма за връзка, също от контакти можеш имейла да вземеш, ако решиш да пробваш и билково лечение.
Но, както и по-горе са ти написали момичета, не очаквай всичко да се реши с лекарства и хапчета, най-добре е ти да се вземеш в ръце - приятели, хоби, интересни за теб занимания, пътуване, разговаряй с приятелки или близки хора, споделяй, не се затваряй с мрачни мисли. Психотерапевт сигурно е добре, не съм ползвала услугите на такъв, но пишеш, че сега не можеш да си позволиш, затова търси други начини.


Благодаря ти.Сега му писах да видим какво ще каже..  Hug Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 0
И като се надрусаш с лекарства какво ще се промени? И как това ще те вдигне?
Напротив - тотално ще те закопае.

Скъсала си с гадже - голяма драма.
Много си млада още да се самосъжаляваш по този начин.

Стегни се  Hug

Да точно затова не искам да пия антидепресанти и търся нещо на билкова основа.С тея антидепресанти нищо не правя... Hug Гледам да излизам,ама нямам никакво настроение..

# 11
  • Мнения: 22 867
.....Гледам да излизам,ама нямам никакво настроение..

Дори и малко насила, но го прави. Приемай лошите неща, които ти се случват, като етап от живота ти, като опит, ако щеш и като нещо, дето ти е писано да се случи (не съм много привърженик на последното, ама знае ли човек.....). Животът е дълъг и продължава, лошо и добро се редуват, няма да си все в тъмната му страна, ще се променят нещата, но не и без твоето участие. Peace

# 12
  • Мнения: 1 347
Съществуват и други билкови средства, освен тези на д-р Тошков (извинявам се за антирекламата, но в тази тема май за първи път срещам някой да е видял ефект от неговите таблетки). Поразровете се, обсъдете с психиатъра и може би с други лекари други възможности за лечение, ако не искате да започвате обичайните антидепресанти (много от психиатрите имат твърдо установена схема за такива случаи и ако не са предразположени към дискусия, може би повече ще ви помогнат други специалисти, а за по-леки лекарства - дори психолог), пробвайте (след консултация, разбира се) различни варианти, за да видите кой ще ви се отрази най-добре. (Между другото, имайте предвид, че деанксит не бива да се пие продължително време, въпреки славата му на уж безобидното "розово хапченце"!) Понякога лекарствата, билкови или не, са необходимият спасителен пояс, за да могат да подействат и други (само)терапии, така че не им се плашете чак толкова - по-добре малко лекарства навреме, отколкото задълбочаване на проблема. Успех!

# 13
  • Мнения: 22 867
Съществуват и други билкови средства, освен тези на д-р Тошков (извинявам се за антирекламата, но в тази тема май за първи път срещам някой да е видял ефект от неговите таблетки).

Естествено, че съществуват, просто момичето в първия си пост е споменало, че има намерение да пие Невролаксин, а той е на д-р Тошков, използвала съм го и споделих. Познавам доста хора, употребяващи таблетките му и доволни от тях, иначе фирмата и производството му едва ли щяха да съществуват от 1993 г до сега и да се разраства предлагания списък с билкови таблетки. Разбира се, не са панацея и, изобщо няма такова нещо, от което всички да са доволни. При всеки е индивидуално. В никакъв случай не правя реклама на доктора, ако внимателно сте чели, споменавам и други успокояващи билкови таблетки - Неуропан.

# 14
  • Мнения: 1 347
Аз не казах, че правите реклама, а се извиних за своето негативно изказване  Peace Просто аз пък познавам много хора, които, като видят, че таблетките на д-р Тошков не действат, решават, че изобщо билковите препарати не действат, а  в същото време тези на Тошков са много рекламирани и мнозина първо за тях се сещат - затова го казах. Има например билкови лекраства, които са си регистрирани като лекарства, а не като хранителни добавки - не че защитавам фармацевтичната индустрия, но при тях е ясно какви количества наистина от споменатите билки има вътре, как взаимодействат с други лекарства и пр. За съжаление, сещам се за такива предимно за състояния на тревожност, за потиснатост се сещам само за Ремотив (жълт кантарион), но със сигурност има и други.

Общи условия

Активация на акаунт