Бунгала в Ахтопол 2014 г.

  • 135 733
  • 688
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 851
Краят на август беше  Simple Smile Не е похвално, но не е фатално Simple Smile Чак се чувствам проста, че толкова съм се впечатлила  Grinning

# 46
  • Мнения: 556
здравейте
Много обичам Ахтопол и имам страхотни спомени от там. За първи път на бунгала ходих на Вестони през 2007 година. Същото лято обиколихме няколко къмпинга ( между които и този на артистите Sick) и условията бяха общо взето едни и същи- прах, износено, недоизкусорено, неподновено и прочее.
Попаднах по случайност на тази тема  и страшно се зарадвах че може би са направили някоя истински хубава база с чисти и нови плочки в банята, сменена мебелировка, но явно нищо не се е променило освен по-високите цени. Погледнах, разбира се, сайтовете на базите които препоръчвате и установявам че са си същите с някой друг гардероб повече или ново огледало и дървени ( а не метални) кревати
Много жалко че няма някой мераклия който да направи нещо наистина хубаво и съвременно. Аз не съм префърцунена кифла, но все пак някои елементарни хигиенни условия, когато караш хората да плащат за нещо са задължителни.
Моля ви, някой да сподели, ако знае да са направи някъде нови къщички/бунгала или каквото и да било. Hug

# 47
  • Plovdiv
  • Мнения: 296
https://www.youtube.com/watch?v=yJk-efDnF-8
Това гледахте ли го?
Така ми се иска да съм сред боровата горичка и то в началото на града, че ако сме близо до водната пързалка-няма да се спи...
Това клипче е точно от бунгала Вестони, бяхме там лятото на 2012 година и бунгалото, което подробно е снимано е от бунгала Вестони. Бяхме в абсолютно същото бунгало, тогава лелята там ни обясни, че това им е най-хубавото бунгало, защото е с ламинат и е на сянка през цялото време, точно до детската площадка е. Наистина беше много хладно в бунгалото, рано сутрин направо си беше студеничко! Аз лично не съм претенциозна, но не бих повторила поради ред причини, но най-вече поради тези 150 стълби до плажа и отдалечеността от града, до града ходехме само с кола, тази калдаръмена пътечка беше в пълен мрак и нямаше изобщо къде да се разхождаме. Иначе обожавам атмосферата на почивката на бунгала, това да си седнеш на верандата, да гледаш детето пред теб свободно да тича и играе, ако се промени инфраструктурата наоколо, би станало чудесно!

Недейте да говорите наизуст.
Това клипче е от бунгала Силитур,които нямат нищо общо с Вестони.
2012 и 2013 почивах във Вестони,тази година пак ще ходим там.
Миналата година Вестони освежиха всичките си бунгала,всички са с ламинат,леглата и матраците са новички,в банята е също са нови уредите,доколкото разбрах тази година ще слагат и дограма.
Пътеката към лунапарка е осветена вече.
Относно стълбите,не е задължително да се ползват,10 метра след тях има пътечка,която е леко стръмна,но щом децата я качват без проблем....
Малко по-кротко Диди! Изобщо не говоря наизуст, а пак казвам, че юли 2012 година бяхме там! Да, верно, мисля, че точно тогава двете бази Силистар и Вестони се бяха разделили, и е възможно там, където сме били да се е казвало Силистар! Изобщо не съм изпадала в подробности да се интересувам коя база от коя стана на оградата е, дали е било Силистар или Вестони! Абсолютно всичко, което съм написала в поста си е на база лични впечатления от шест дневната ни почивка там, а не е говорене наизуст! И в следващия пост казах, че моите впечатления не са пресни, а са от 2012 година и да се включат хора, които са посетили местото в следващите години! Изобщо не съм съгласна и за пътечката за плажа, ние с две малки деца не можахме да се преборим със стръмнината по тази пътечка, още от първите крачки наклона беше страхотен и за нас беше невъзможно минаването по тази пътека, затова мисля, че за хора с малки деца по-добрия вариант са стълбите!

# 48
  • София
  • Мнения: 1 344
2012 аз също бях с 2 малки деца и да ти кажа нямахме проблем с наклона.
Понеже прекарваме там по 10-12 дни,както миналата,така и по-миналата година,има съществена разлика.Да ти кажа има разлика и кой поддържа бунгалата.
Разликата между Силитур и Вестони е голяма.Въпреки,че от миналата година,Силитур също започна подновяване на базата си,а на Вестони всички бунгала са реновирани.

# 49
  • Мнения: 131
Здравейте,и аз съм се замислила да почиваме на Ахтопол в бунгала но нещо колкото и да ги оглеждам не виждам климатици.Някой с по нова информация Нужни ли са или не? Защото ние се прибираме с децата на обяд да почиваме и не знам дали ще се спи спокойно или ще бъдем като в сауна.  newsm78

# 50
  • Plovdiv
  • Мнения: 296
2012 аз също бях с 2 малки деца и да ти кажа нямахме проблем с наклона.
Понеже прекарваме там по 10-12 дни,както миналата,така и по-миналата година,има съществена разлика.Да ти кажа има разлика и кой поддържа бунгалата.
Разликата между Силитур и Вестони е голяма.Въпреки,че от миналата година,Силитур също започна подновяване на базата си,а на Вестони всички бунгала са реновирани.
Не споря, напълно е възможно, аз само споделям моите лични преживявания, сигурно си има разлика между двата комплекса. Ние бяхме с бебе на 3 месеца, което напът за плажа носехме в кенгуро и аз лично се изплаших от големия наклон на пътечката, баткото беше на 4 и половина и може и да можеше да мине през тази пътека, но само един път се пробвахме и още в началото се отказахме  Peace Аз казах същото и в предните постове, надяваме се собствениците на тези комплекси да започнат малко повече да влагат, за да подобрят инфраструктурата, както на собствените си компекси, така и на цялата местност с бунгала там!  Sunglasses

# 51
  • Мнения: 131
И да ви помоля за предложение за бунгала защото като гледам са много но поне да са чисти със собствен санитарен възел,телевизор,инернет,хладилник за  климатици май само ще мечтая но за сянка от дървета поне да има Simple Smile И да попитам плажа много ли е населен?

# 52
  • Мнения: 979
2012 аз също бях с 2 малки деца и да ти кажа нямахме проблем с наклона.
Понеже прекарваме там по 10-12 дни,както миналата,така и по-миналата година,има съществена разлика.Да ти кажа има разлика и кой поддържа бунгалата.
Разликата между Силитур и Вестони е голяма.Въпреки,че от миналата година,Силитур също започна подновяване на базата си,а на Вестони всички бунгала са реновирани.
Не споря, напълно е възможно, аз само споделям моите лични преживявания, сигурно си има разлика между двата комплекса. Ние бяхме с бебе на 3 месеца, което напът за плажа носехме в кенгуро и аз лично се изплаших от големия наклон на пътечката, баткото беше на 4 и половина и може и да можеше да мине през тази пътека, но само един път се пробвахме и още в началото се отказахме  Peace Аз казах същото и в предните постове, надяваме се собствениците на тези комплекси да започнат малко повече да влагат, за да подобрят инфраструктурата, както на собствените си компекси, така и на цялата местност с бунгала там!  Sunglasses
Много е трудно различни хора,на различна възраст,от различни краища на България да имат еднакви гледни точки и изисквания..... ooooh!

# 53
  • Мнения: 131
Някой има ли впечатления от бунгала Морски бриз ???

# 54
  • Мнения: 131
Ние последно през 2012 г. бяхме в Ахтопол, но тогава улицата от лунапарка към бунгалата беше неосветена. Някой ми спомена, че миналата година е имало осветление, така ли е наистина?

A в кои бунгала сте били и какви са условията и впечатленията ви Благодаря

# 55
  • Мнения: 22
Здравейте, години наред семейството ни почиваше на бунгалата на ИЕП до преди 90-та година ето защо и аз гледам с романтичен и носталгичен поглед към Ахтопол.
През 2011 отидохме в началото на септември за 3-4 дни с приятеля ми по това време и си прекарахме страхотно. Нямаше почти никакви хора, времето ставаше за плаж, имаше и достатъчно място на плажа с оглед на приключилия сезон. Това възвърна спомена ми за Ахтопол и ми се прииска отново да ида там при първа възможност. Тогава отседнахме в къща за гости "При близнаците" или нещо такова  за извън сезон ни взеха 12лв на човек за нощувка. Санитарният възел е общ за няколко стаи, а хладилника се затваряше с резе. Откровено казано предпочитам бунгалата, но е въпрос на предпочитания. През 2012 бяхме твърдо решени да изкараме почивката си  на Ахтопол (оказа се, че  и мъжът ми е отрасъл като дете там, но в друга станция). Резервирахме за юли месец без да знаем къде са и какви са условията бунгало в малката "България" с предплата и ранно записване заради което ни направиха отстъпка. Взехме колелата, кучето, надуваемата лодка и тн. и се отправихме с колата. Настаниха ни в отделно бунгало с 2 легла кучето спа отвън. Бунгалото имаше собствен санитарен възел, хладилник гардеробче и шкаф напълно достатъчно и прилично като за 9 лева(8 с отстъпката) .Беше чисто и с ново спално белъо. Имат безжична интернет връзка.  Проблема с липсата на климатик решихме като купихме вентилатор от там.  Бунгалата в близост до центъра имат достъп до плажа без стълби и без стръмни пътеки, също така не се налага и да минавате по тъмната уличка, но какви са условията не знам. Но пък тези са твърде близо до дискотеката на плажа и съм чувала  че по цяла нощ се чува силната музика. Плажната ивица е широка и дълга и има място за всеки. Предимството е, че водата е плитка доста навътре и това прави Ахтопол подходящ за малки деца.  Има един период в който е пълно със щипалки и медузи и откровено гадно но мисля че това беше август.   През 2013 имахме възможност април месец само да преминем от там и да пием кафе от машина на любимите ни пейки на крайморската алея. Вече бях бременна, а мъжа ми смени работата и след това не отидохме през лятото. Сега правим план отново да идем вече с детенце и ще е в бунгалата на "България" ние сме доволни от условията там и обслужването.

# 56
  • Мнения: 360
ivzas много приятен разказ, но като видях бунгалата и нещо ме притесниха доста условията...съжалявам, че ти го пиша...
И на нас Ахтопол ни е любима дестинация. Последните две години бяхме във вила Калина, преди това в семеен хотел Камелия и в къщата на Валя и Христо зад лунапарка...Имаше преди години едни бунгала на почивна база Фомос, които вече ги няма...може да се сетиш за тях-много ми харесваха .
Сега съм се спряла на Силитур...ако е така както го дават-направо отивам:
http://pochivka.bg/o-16772-%D0%B1%D1%83%D0%BD%D0%B3%D0%B0%D0%BB% … D1%82%D0%B0%D1%80

# 57
  • Мнения: 851
Йори, на снимките са старите бунгала, има и нови. Ние спахме в старо и...ами старо си е, но чисто. Не ни трябваше повече. Иначе е суупер удобно като достъп до плажа(и всичко останало, което вече описах). Но ако държите на нещо по- различно, обадете се, разпитайте ги и се разберете. Примерно, ако искате да сте в ново бунгало, с климатик, печки и т.н. кажете им изрично да си запишат, защото ако нямате претенции- те настаняват и на момента, където се падне. Аз съм един доволен клиент  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 22
Ахааа!!! На тези снимки изглежда доста по- добре Силитур.  iorry  впечатлението ми за Силитур е от клипчето  малко по- напред в темата. В България банята е по- хубава от това, което показва момчето в клипчето за Силитур, а за мен това е по- важно. Иначе определено на снимки стаите на Силитур изглеждат по- добре. 
Бях писала за Котвата в оригиналното съобщение, но се наложи да го преписвам няколко пъти по различни причини (индианец във форум) и сега виждам, че липсва тази част.  За Котвата съм чувала хубави неща, но за това което съм виждала на снимките не бих дала 15лв за бунгало.
http://pochivka.bg/o-10592-%D0%B1%D1%83%D0%BD%D0%B3%D0%B0%D0%BB% … D0%B0%D1%82%D0%B0
Горе- долу такова беше и бунгалото на България отвътре, а разликата в парите е доста.
Вече е решено пак ще ходим твърдо в Ахтопол, този път с бебока за края на Юни. може да покажа  снимки от където идем.

# 59
  • Мнения: 360
ivzas моля те снимай каквото можеш и качвай...ние явно оставаме за август... Hug

Общи условия

Активация на акаунт