Моля за помощ! Дайте рецепта за сладки със шприц!

  • 3 093
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 867
Много моля, ако някой знае как се прави тесто, от което се правят сладки със шприц, да даде рецептата! Embarassed

# 1
  • Мнения: 1 708
1 п.масло
2 жълтъка
1ч.чаша пудра захар
1-2 ванилии
около 300 гр. брашно

Към размекнатото масло се прибавя пудрата захар и се бърка.След това се добавят жълтъците,ванилията и накрая брашното.
Оформят се сладки със шприц и се пекат при предварително загрята фурна!

# 2
  • Мнения: 22 867
sneji_ q много ти благодаря, ще опитам рецептата, защото тази, която имам записана е с маргарин и мас, но нещо не станаха, а се разляха и никакви форми не се получиха. Embarassed

# 3
  • Мнения: 1 708
Би трябвало да станат,спазвай пропорциите.И в загрята фурна на 180 градуса

Винаги като ги правя не се разливат и стават много хубави.Когато порозовеят леко са готови.В началото са меки но после се втърдяват.

Успех!

# 4
  • Мнения: 1 116
Ето и две изпробвани от мен, превеждала съм си ги от нета




1 ч.ч масло
3/4 ч.ч захар
1 жълтък
1/3 ч.ч сметана
1 ч.л. ванилиа
2 и 3/4  ч.ч брашно
1/2 ч.л. канела
1/4  ч.л. хлябна сода
Щипка сол


Разбиват се заедно маслото и захарта, прибавя се жълтъка, сметаната и ванилиата. Пресява се брашното с канелата, солта и хлябната сода и постепенно се прибавя към маслената смес. Пълни се щприца и се правят сладки върху ненамаслена тава. Пекът се около 10 минути на 190С градуса.




1 ч.ч масло
90г  крем сирене
1 ч.ч захар
1 жълтък
1 ч.л. ванилиа
1 ч.л. настъргана портокалова кора
2 и 1/2  ч.ч брашно
1/4 ч.л. канела
Щипка сол

Разбиват се заедно маслото и крем сиренето. Прибавя се захарта, жълтъка, портокаловата кора и ванилиата. Пресява се брашното с канелата и  постепенно се прибавя към маслената смес. Пълни се щприца и се правят сладки върху ненамаслена тава. Пекът се около 12-15 минути на 175С градуса.

Общи условия

Активация на акаунт