Как върви захранването-част 5

  • 15 346
  • 309
  •   1
Отговори
# 30
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
И аз ще следя с интерес темичката.Захраних наскоро след навършени 6 месеца с морковено пюре.1 месец ще сме само на зеленчуци и после мисля да включа плодово пюре.Давам го на обяд, сляд кърмене.Яде всякакви зеленчуци.Особено обича зелените.Купувам от тези на хип, защото се страхувам да приготвям сама още в началото.Гледам да пише след 4 или след 6 месец.2 пъти в седмицата давам и зеленчуци с месо смесено, не се мръщи на нищо изяжда по полвин пюре, че понякога и 3/4 .Кашата мисля да включа след плодовото.
Или е по добре преди това.Вие на какво мнение сте?

# 31
  • Мнения: 694
Кити-аз мисля кашата да е след зеленчуците.Чак после плодовите пюрета-ама това е само план.
Тайги-аз мисля,че няма да навреди твърдата храна съчетано с ваксината-предложи -ако иска да папка-а ако е нервна и капризна може за утеха само да си цока.
А почивка какво значи-тоест ден без твърда храна -само на кърма -така ли?И задължително ли се прави?

# 32
  • Мнения: 1 383
Е-не смятах ,че ще го кажа-нищо не стана.


 Не се шашкай, съвсем скоро и аз оревах форума, дори два пъти, през 1 месец.  Но работата взе да става. Търпение му е майката. И аз започнах да пробвам горе-долу на вашата възрадт, но реално прояде на 7 месеца. За съжаление тогава се наложи да прекъсна заради боледуване, така че сериозно се захранихме на 7 1/2.

# 33
  • Мнения: 1 383
Забравих какво щях да ви питам. От плодовете съм давала само ябълка и круша. Какво друго мога да давам? Не е малък вече, но пък е скоро захранен. Кайсия и праскова може ли? Не е проявявал алергии и не е обременен фамилно.

# 34
  • Мнения: 532
  taigi , не мисля, че ваксината е повод да не се дава твърда храна. Ако детето е свикнало, то очаква да я получи, но храненето трябва да бъде винаги с добро настроение. Ние пеем песнички, например, всички много харесват да припяват. Но нищо не пречи и да се пропусне, ако бебче не се чувства добре.
lidiana , бебетата постепенно се научават как да придвиждат храната от началото на устата навътре и да я гълтат. Механизмът на сукане е съвсем друг. Струва ти се, че детето плюе храната, но всъщност то не знае как да се храни. Не се притеснявай, скоро ще разбере. Храни го винаги от една и съща купичка или чаша, така когато му поднесеш, то ще знае, че следва хранене. Не позволявай да бърка вътре. Ако трябва дай му друга лъжичка, така то ще имитира самостоятелно хранене и един ден наистина ще бъде способно да го направи само.
deata, и аз така смятам, че суче от жажда, но и това е добре. По принцип Робин почти не пие вода, така че кърметето я замества.
tedi_b, чакаме с нетърпение черешите, имаме в градината. Laughing  
tsveti7, аз мисля да почакам с тези плодове, когато им дойде новия сезон.


Последна редакция: сб, 18 фев 2006, 12:57 от wright

# 35
  • Мнения: 4 915
free soul- много полезна схема. Ясно ми е ,че се въвеждат по малко храните.Ти си захранила на 6 месеца/нали така?/и на 7 вече сте заместили три кърмения с друга храна , така ли?Значи кърмиш сутрин и вечер ,а през другото време е изброената от теб храна. А предлагаше ли през деня да суче?

Не съм замествала кърмене до годинката. Просто в схемата не съм писала, че я кърмя преди/след ядене, и оттам съм създала грешно впечатение.

Всъщност Мариела сучеше на поискване до годинката по цял ден /и нощ  Wink/, а само твърдата храна й бе в определен час.
От твърдата храна хапваше по малко количество - 50-100 грама, и обикновено съм й я предлагала между две кърмения.

# 36
  • Мнения: 1 383
Lidiana, пробвай да даваш храната с пръст, при нас така се получи. После, като разбере за какво става дума, и на лъжичката отваря уста.

# 37
  • Мнения: 4 358
Тайги, по два-три дни около ваксината (преди и след) не е добре да се дават нови храни.
Ваксината отслабва организма за известно време и той е по-податлив към реакция.
Същото се отнася и при болест - докато детенце се лекува, нови храни не се дават.

Естествено това е само препоръчително, не е задължително  Wink
Който иска - спазва.

# 38
  • Мнения: 64
Страхотна е темичката   bouquetи ние се храним от скоро с твърда храна,започнахме със зеленчуково пюре(картоф и морков на hipp)давам го към 11 часа след това мисля да опитаме и другите видове зеленчукови без спанак
Ще следя темата

# 39
  • Мнения: 124
Lidiana, Stansi, Wright, благодаря за отговорите за тиквите .
Tedy_b, наистина ли черешите са добри за захранване в 6-ия месец (че май някъде бях чела, че се въвеждат доста по-късно и се чудех защо)? Мога да пробвам да ги въведа още това лято, ще е супер.

# 40
  • България
  • Мнения: 224
Страхотна е ,че има такава тема HugАз смятам в понеделник-20.02-когато изпълним 5 м и влезем в шестия-да захраня с оризова каша.Сега си мисля,че тъкмо ще можем лятото ,след като сме опитали вече доста храни ,да си хапваме на воля от първите пресни плодове и зеленчуци.Супер!! Simple SmileДано безпроблемно да се хранят децата ни !!! Grinning

# 41
  • София
  • Мнения: 1 057
Здравейте, да се присъединя и аз.
Захраних преди около три седмици с тиква. Варя и пасирам, давам я на обяд, след обедното кърмене, но май не му хареса (тиквата е от този тип "Цигулка", сладка е). След няколко дни дадох пасиран банан, който се излапа веднага. След няколко дни пробвах с ябълка, но и тя не се хареса на Калоян. Затова, комбинирах трите неща и сега яде по 30 - 40гр. на обяд.
От миналата седмица давам каша с ориз и царевица на "Фризокрем",(забърквам я с кърма) следобяд към 16,30ч. и я хапва с апетит. От три дни започнах да давам зеленчуково пюре на обяд, което също се хапва с охота Simple Smile
Явно дечко е лаком, защото посяга да яде мандарини и портокали. Дадох му едно парченце мандарина и веднага го налапа. Знам, че цитрусовите плодове са алергени, но Калоян много ги харесва - вчера му дадох една лъжичка сок и му хареса, защото искаше още. Да му давам ли според вас?
Да ви кажа, че се кърмим на поискване през останалото време.
Извинявайте за дългия постинг Simple Smile

# 42
  • Мнения: 4 915
"Явно дечко е лаком, защото посяга да яде мандарини и портокали. Дадох му едно парченце мандарина и веднага го налапа. Знам, че цитрусовите плодове са алергени, но Калоян много ги харесва - вчера му дадох една лъжичка сок и му хареса, защото искаше още. Да му давам ли според вас?"

Детето посяга към мандарините и портокалите, не защото е лакомо, а защото са му интересни - като визия най-вече /цветът го привлича/, като аромат и на пипане също.

След като знаеш, че са алергени, решението дали да ги даваш е изцяло твое.
В повечето педиатрични сайтове, които съм чела, и  където се пише за захранване, цитрусите се препоръчват след годинката. Явно има висок процент на риск за развитие на алергия. Може и нищо да не му стане, в някои страни пък въвеждат портокалите още в началото /в Испания май беше?... Thinking/

Детето, разбира се, няма как да знае това, може да му се услаждат на вкус, но ти решаваш какво кога да дадеш.

# 43
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Момичета,много ми помага тази тема.Благодаря ви Hug
Търсих скоро нещо подобно,бях чела за въвеждането на всички храни-последователност,мисля,че беше таблица и беше страхотна.Ще съм ви благодарна,ако пуснете линк към нея.
Чудесна е и идеята за табличка с четири графи за въвеждане на храните.Веднага си я направих  bouquet

# 44
  • Мнения: 4 915
Да не би да имаш това предвид?
Наръчник за хранене според възрастта...

В "Библиотека" има много теми, статии и схеми на захранване.

Последна редакция: сб, 18 фев 2006, 15:21 от Free Soul

Общи условия

Активация на акаунт