Менингитна ваксина

  • 2 249
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 232
Какво мислите за менингитната ваксина?Според вас трябва ли да се слага на бебоците.Какви са рисковете от слагането и , т.е. има ли странични ефекти......Има ли изобщо смисъл щом не предпазва от вирусният менингит?......Вече много се обърках и не знам, кое е по- добре.......

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
мЕнингитна Wink  - нашата педиатърка е твърдо против, казва, че такава ваксина тя не иска да слага на пациентите си - изтъкна ми куп доводи, сред които и този, че най-честата причина за менингит са вируси. Според нея е излишно натоварване на организма.

# 2
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Странно, нашата педиатърка пък ни я препоръчва, само последния път нещо ми обясняваше, че много била поскъпнала. Иска да ни я сложи сега на годинка... ма ще трябва да се заинтересувам повече и да проучата за тази ваксина...

# 3
  • Мнения: 1 734
Аз също много се чудих на тази ваксина. Нашата педиатърка не че я похвали, но каза че на запад е задължителна, но тук не е защото е скъпа. Само за това! Но след време имах възможност да поговоря с друг педиатър, който пък ми каза че той лично не би я сложил на децата си. Направи ми впечатление, че нито се изказват твърдо против ваксината, нито я хвалят. Може би заради страничните действия Rolling Eyes
Ако мами от чужбина следят темата нека споделят, дали при тях тази ваксина е задължителна или не

# 4
  • София
  • Мнения: 2 842
zadaljiteno slagame q sega ni predstoi vtorata ...
imam priqtel prekaral meningokoki na 9 mese4na vazrast edvam sa go spasili zastoto stama ne se e bil poqvqval ot blizo 50 godini za tova kato 4ux 4e ima meningitna vaksina vednaga se saglasix

# 5
  • Мнения: 2 006
Hib ваксината тук е задължителна,като се поставя заедно с DKTP на 4 приема-2,3,4 и 11 мес.на нас ни предстои последен прием(отложихме я заради ухапване от комари) ,а ето и какво открих:Ваксини против хемофилус инфлуенце тип Б:Тези ваксини са предназна4ени да блокират смъртоносната бактерия на хемофилиус инфлуенце тип Б,която е при4ина за ред тежки инфекции у бебета и малки деца.Хиб предизвиква близо 12 000 слу4ая на детски менингит в САЩ,като 5 % от тях с фатален изход,а също и по4ти вси4ки слу4ай на епиглотит (инфекжия с потенциално фатален характер,водеща до задръстване  на дих.пътища),целулит(инфекция на кожата и съединителната тъкан),остеомиелит(костна инфекция),перикардит(инфекция на сърде4ната мембрана)у малки деца.Конюгатната Хиб-ваксина.одобрена през 1990 г.в САЩ,по4ти няма страни4ни ефекти.Американската академия по педиатрия препоръ4ва първите 3 приема  да стават на 2,4 6 мес. а 4етвъртия в периода между 12 и 15 месец.ХИБ ваксините също като другите не бива да се поставят на деца страдащи от нещо по сериозно от лека настинка или алерги4но към някоя от съставките(задължителна консултация с наблюдаващия доктор).Неблагоприятните реакции са рядкост ,но много малък % деца полу4ават температура ,за4ервяване или болки около мястото на инжекцията,разтроиство,повръщане и изблици на продължителен пла4  след поставяне на конщгална ХИБ ваксина.Доколкото знам ваксината е препоръ4ителна в България.До сега не сме имали проблеми с нея,надявам се и последния прием да мине добре.

# 6
  • София
  • Мнения: 13 203
Аз я сложих на дъщеря си, независимо какво щеше да ми кажа педиатърката щях да я сложа! За мое щастие тя ми я препоръча Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 15 215
Тази тема се обсъждаше преди няколко дни. Ето още малко мнения по въпроса:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7107

# 8
  • София
  • Мнения: 2 842
Цитат на: siya
Ние направихме първата на 9месеца,но сега проблема е,че са изчезнали от аптеките и не можем да направим втората.Много моля ако някой знае каде да си купя такава ваксина да ми пише на siya@mail.bg  или да се обади на 0887225162


lele nedei taka i nie v kraq na meseca trqbva da slagame  Confused naistina li q nqma ste se porazxodq dne da vidim iz aptekite  Neutral Face

# 9
при нас по принцип няма понятие като "задължителна ваксина". Нито една не е задължителна и всеки сам си решава дали да ги постави. Аз лично съм поставяла всички ваксини включително и тази.

Общи условия

Активация на акаунт