ентеросан и какво е пробиотик

  • 8 324
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 082
някой ползвал ли е ентеросан и знае ли какво точно представляват пробиотиците?

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 1 095
някой ползвал ли е ентеросан и знае ли какво точно представляват пробиотиците?

Не съм ползувала ентеросан. Ползувам бактериите Ацидофилус и Бифидус, производство на фирмата Аквасорс. Сигурна съм в тях и мога да изкажа само положителни отзиви. За етеросана - няма мнение.

Колкото до това, какво представляват ето малко инфо. Прикопирано е от книгата "Зелените лъчи на светлината" на д-р П.Найденов

  Rolling Eyes *****************
                Пробиотици: приятелите на живота  

Ацидофилус и Бифидус са наименования на пробиотици, т.е. приятелски бактерии, които подобряват жизнеността и трябва да съставляват 98% от чревната флора на здравите хора. Те заедно са необходими за постигане на оптимално здраве на храносмилателния тракт, за укрепване на черния дроб и кръвта и за повишаване на естествените ни защитни сили.
В идеалния вариант трябва да избягваме фактори, които могат да нарушат бактериалната ни екосистема. За повечето хора това е невъзможно. Антибиотици, кортизон, противозачатъчни, алкохол, кофеин, хлорирана или флуорирана вода, консервирани храни, наситени с въглехидрати и мазнини менюта, както и напрегнат живот могат да увредят полезната храносмилателна флора.
Добавянето на пробиотици е един естествен начин за запазване на добро здраве. То може да допринесе за преодоляване на разстройващия ефект, който създават в храносмилателната ни система диетите, заобикалящата ни среда и психическият стрес.
Да вземем например антибиотиците - по правило те нарушават състоянието на нормалната чревна флора, защото покрай вредните бактерии убиват и част от полезните. На мястото на полезните бактерии тогава се заселват вредни бактерии, паразити или гъбички и така се получава дисбактериоза. Тя е особено опасна при децата и при хора с по-отслабен организъм. Протича скрито и коварно и е следствие от порочния кръг – предписват се още антибиотици уж за изтребване на поредните вредни микроби, те пък още повече нарушава екологията на червата и т.н. Ето защо е разумно след всеки прием на антибиотик да се приемат Ацидофилус и Бифидус за една-две седмици, до пълно възстановяване и стабилизиране на състоянието на полезната чревна флора.
Възстановяването на полезните бактерии в червата ни предпазва от кандидоза, колиентерит, холера, дизентерия и други дисбактериози.

 ************  Rolling Eyes

Надявам се инфото да е било полезно!?!!!

# 3
  • Мнения: 3 251
А това е сайтът на "Протей-М", основен производител на ентеросаните -разработка на проф. Мургов .
http://enterosan.net/for_us.php

# 4
  • Мнения: 2 082
а скъпи ли са тези продукти и от къде се взимат? благодаря

# 5
  • Мнения: 1 383
Някой ползвал ли е профилактично за дете? Интересува ме по каква схема се взема - колко дни последователно и с какви паузи. Писах на Протей - М, но ме отговориха много лаконично, разбрах само че дозата е 1/2 но колко пъти на ден? И от кой вид? Не знам с кого да се консултирам, не съм сигурна че лекарите ги знаят. На някого предписвал ли го е лекар, в какъв случай и с каква дозировка?

Нано, не са много скъпи, около 10 лв. , купуват се от аптеките, евентуално с поръчка. В сайта пише кои са дистрибуторите.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 095
а скъпи ли са тези продукти и от къде се взимат? ...... Някой ползвал ли е профилактично за дете?

За това, което ползуваме ние цените и схемите са следните:

до 1 годиника - дете от 0 до 9 кгр.:
15 дни - по 1/4 бифидус (0,60 за капсула)
два пъти в годината

от 1 до 2  годинки - дете от 9 до 13,5 кгр.:
15 дни - по 1/2 бифидус (0,60 за капсула) + 1/2 ензими (0,90 за капсула)
два пъти в годината

от 3 до 12  годинки - деца от 14 до 27 кгр.:
15 дни - по 1 ацидофилус (0,60 за капсула) + 1 ензими (0,90 за капсула)
15 дни - по 1 бифидус (0,60 за капсула) + 1 ензими (0,90 за капсула)
два пъти в годината

над 13  години и при възрастните до 68 кгр.:15 дни - по 2 ацидофилус (0,60 за капсула) + 2 ензими (0,90 за капсула)
15 дни - по 2 бифидус (0,60 за капсула) + 2 ензими (0,90 за капсула)
два пъти в годината

при възрастните над 68 кгр.:
15 дни - по 3 ацидофилус (0,60 за капсула) + 2 ензими (0,90 за капсула)
15 дни - по 3 бифидус (0,60 за капсула) + 2 ензими (0,90 за капсула)
два пъти в годината по схема - или пакет "Лесно начало". Вътре си има схемата на приемане.


Пият се по следния начин:
Ацидофилус сутрин преди ядене не по-малко от 30 мин.;
Бифидус вечер преди лягане поне 1 час след хранене;
Ензимите - 15 мин. преди хранене

Ако детето има проблеми дозите са други.

И има лекари, които определено ги използуват  в практиката си и ги препоръчват на пациентите. Стига да попаднете на такива.

Можете да си ги вземете или от дистрибутор, или от офиса на фирмата, или от лекаря който ги препоръчва. Но кутийката е от 90 капсули. Доколкото знам тук http://www.neznaiko.com/ ще ви ги дадат на бройка. Тези, които ползуват услугите на центъра си вземат от там на бройка. За другите които не ползуват услугите - опитайте!

Последна редакция: нд, 19 фев 2006, 12:02 от Dino

# 7
  • Мнения: 3 251
Някой ползвал ли е профилактично за дете? Интересува ме по каква схема се взема - колко дни последователно и с какви паузи.
tsveti7 , като кликнеш на продукта, ти дава каква доза и каква продължителност е лечението или профилактичният режим на прием .

Общи условия

Активация на акаунт