Добре дошли в света на настолните игри!

  • 200 028
  • 724
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 697
аз знам тези на БГ:
Ticket to Ride, Игра на Тронове, Заселниците на Катан,  Discworld и Small World - са с подробно ръководство на БГ, Доминион, Атлантида, Диксит, Диксит Одисей, Селища, Хвани тотем, 7 чудеса, Кралства, Ловци и събирачи, Господаря на думите, Бланко и разбира се ПАНДЕМИЯ  Laughing
за малки деца:
Спийди мач, Бау- Мяу, Ривърси, Адмиралски шах, Призраци, Пеперуди, Мини мемори, 22 ябълки

# 46
  • София
  • Мнения: 13 204
Вели, благодаря!! Hug

# 47
  • Мнения: 5 597
Здравейте,толкова се нахъсах от четене в темата,че преди малко си взехме ДИКСИТ-Одисея ( Има я в книж. Сиела-49,90) . Изиграхме една игра-децата ми са малки(6г.) и не им хареса. Не е нашата игра.

Предпочитаме Скрабъл-а  Peace

Последна редакция: пн, 10 мар 2014, 16:34 от Трапезица

# 48
  • София
  • Мнения: 2 497
Момичета, не искате ли всички да се преместим тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=769380.msg27644420#msg27644420

? =)

# 49
  • София
  • Мнения: 43
Да добавя - на БГ са преведени и Каркасон и Легендите на Андор  Peace Ние на няколко пъти в различни игри забелязваме неточности в превода или непълен превод (примерно на Smallworld), от което се променят някои правила  Naughty

Po3u не се обиждай, но беше грубо да започваш нова тема при положение, че вече имаше такава и то направена съвсем наскоро, може би трябваше да се координираш с Вели и да добавиш твоята информация тук  Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 2 497
Исках само да помогна  Embarassed

Опитах да и пиша няколко пъти, но не успях ... И реших да използвам инфото, което събирам от толкова много време...

Не знаех, че ще стане чак такъв проблем...

# 51
  • София
  • Мнения: 43
Не е проблем, просто изказах предположение защо не се местят пишещите  Peace  Hug Иначе наистина доста работа си свършила, прочетох инфо-то в първия пост   bouquet

# 52
  • Русе
  • Мнения: 652
Ако има някой от Русе, да пише. Имаме компания и понякога се събираме да играем. Само да има предвид, че сме средно на 25 години, та да прецени.

Ако някой се чуди и за Игра на тронове, да свирка, ще му разясня и да прецени дали ще му се хареса, та да купи. Или ако може, направо да намине за някоя, че там и без това е най-добре с 6 човека.

# 53
  • Мнения: 697
Исках само да помогна  Embarassed

Опитах да и пиша няколко пъти, но не успях ... И реших да използвам инфото, което събирам от толкова много време...

Не знаех, че ще стане чак такъв проблем...

не е проблем, даже никакъв, това са страхотни игри и начин на забавление, поне според мен и колкото повече набират фенове в нашата страна, толкова по-добре. Лично аз предпочитам по този начин да се забавляваме със сина ми, най-вече когато времето е лошо и не става за разходки сред природата или малката спи, развива се стратегическото и логическо мислене не само у него, но и нашето  Joy.
относно това, че не ти отговарям не е честно да го казваш, аз ти писах и на лични.
В петък минах през новия клуб "Двата Трола" на "оборище" и останах приятно изненадана от обстановка и обслужване. Мястото не е голямо, но е направено с много вкус и усет към фентази игрите  Laughing. А в клуба в "Изток", ни споменаха, че тази година щяло да има квалификации за играта "Ticket to Ride", после и национално и победителя да ходи на европейско първенство. Станаха две игри с такива първенства: Каркасон и сега и тази.
-Alien-, голям пропуск от моя страна как можах да забравя!!! именно Каркасон, та тя е първата игра, която ме "зариби" Joy, благодаря за допълнението   bouquet
 

# 54
  • Мнения: 697
Да добавя - на БГ са преведени и Каркасон и Легендите на Андор  Peace Ние на няколко пъти в различни игри забелязваме неточности в превода или непълен превод (примерно на Smallworld), от което се променят някои правила  Naughty
грешки в превода на почти всичко има  Mr. Green: игри, книги, храни, козметика ...
Ние също играем SmallWorld, тя е сред любимите игри на сина ми, но не сме имали проблем с превода, сподели моля те какво имаш предвид. Аз съм намерила не точност в 7 чудеса, но MM е с перфектен английски и разясни, аз обаче си ги чета и на немски, че да не ме мами   newsm44, не му вярвам  Joy

# 55
  • Мнения: 6 898
На Диксит успях и аз да изиграя една игра (през телефона), но играх само с майка ми и с дъщеря ми (5,5 г.). Не бях очарована и аз, но предполагам, че заради детето не се получи добре. Но исках да пробвам да видя как се играе, а нямахме друг човек. Но ще видим, може все пак по-нататък да я взема.
Иначе малката се научи много бързо да играе ticket to ride, та поне на това играем с нея Mr. Green
Имам и въпрос за ticket to ride, тези които я имат настолната, в някой от вариантите има ли лилави вагончета? Защото от снимките като гледам са черни, а за малката е от съществено значение Mr. Green

# 56
  • Мнения: 7
Момичета какво представлява тази игра "Пандемия"? Заинтригувахте ме с нея. Ние с приятеля ми играем много често Монополи, но тя е класика и едва ли някой не я е играл Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 3 289
Точно на Каркасон сме играли.  Момчетата и баща им се заиграха, но аз не намерих време да играя и всъщото време за мисля и стратегии за готвене и пране . Предпочитам да почета някоя книга, честно.

Тая тема между другото съвпадна точно с рекламата по телевизията на кафене-клуб за такива игри.  Там не видях някоя майка да играе, все бяха млади хора без семейства и татковци без домашни задължения.

# 58
  • Мнения: 697
ха и реклама по ТВ ли има? ми не съм ч видяла и даже не знам за кое става въпрос  Joy.
Момичета какво представлява тази игра "Пандемия"? Заинтригувахте ме с нея. Ние с приятеля ми играем много често Монополи, но тя е класика и едва ли някой не я е играл Simple Smile
Пандемия е колективна игра, всички ние сме лекари изследователи и играем срещу самата игра, която постоянно бълва болести и зарази  #Cussing out
Трябва да намерим лек на 4 болести, пътуваме из света и лекуваме, както и събираме знания за "изработването" на лекарствата.
С тази игра няма как да се скарате, защото играете срещу играта  Joy

# 59
  • Мнения: 7
Пандемия е колективна игра, всички ние сме лекари изследователи и играем срещу самата игра, която постоянно бълва болести и зарази  #Cussing out
Трябва да намерим лек на 4 болести, пътуваме из света и лекуваме, както и събираме знания за "изработването" на лекарствата.
С тази игра няма как да се скарате, защото играете срещу играта  Joy

Е, ние на игри не се караме, но все пак звучи интересно Simple Smile Благодаря за информацията Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт