Добре дошли в света на настолните игри!

  • 200 062
  • 724
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 697
за момичета е доста подходяща и играта Дом мечта http://paladium-games.com/boardgames/%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D0 … D1%87%D1%82%D0%B0, аз подарих на две деца и играта Хотел за буболечки, майка им каза че доста се забавлявали и сами си играели.

# 301
  • София
  • Мнения: 546
за момичета е доста подходяща и играта Дом мечта http://paladium-games.com/boardgames/%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D0 … D1%87%D1%82%D0%B0, аз подарих на две деца и играта Хотел за буболечки, майка им каза че доста се забавлявали и сами си играели.
Благодаря, вели Hug

# 302
  • София
  • Мнения: 10 825
Черният петък кога беше - края на този или края на следващия месец?

# 303
  • Мнения: 421
Традиционно черният петък е последния петък от месец ноември. Simple Smile

# 304
  • Мнения: 83
Ако не тук моля на лични за да не спамим темата
Писах ви на ЛС

# 305
  • Мнения: 16
Да, на него и без това монополи му е любимата игра Wink Останалите са, за да разнообразим малко от омразното монополи милионер, което вече мога да играя и насън:joy:
Но катан и катан мореплаватели се редят бавно и трудно потръгва играта, което е сериозен минус за мен. За децата стават, да, стига да пазят частите и да изтърпят навлизането в играта. В това отношение каркасон е с предимство, много по-лесно започваш да играеш, но по-малко стратегия има там и повече шанс. За малки деца става Мондо, по-детска и лесна е. Много харесвам и убонго, развива мисленето като тетрис и изглежда измамно лесна, но не е Joy.
Ако превъзмогнете нежеланието за нареждане на играта, да знаете колко ненормално добри игри има ... Примерно Agricola, която привидно изглежда много сложна, а всъщност е толкова интуитивна, че е в пъти по-трудно да я обясниш, от колкото просто да я играеш. Или King of Tokio, която пък е прекрасна игра за навлизане в игрите със зарове и стратегия, като включим и Power Up експанжъна. Descent пък заиграна с таблет е чудесна за деца. Таблета води играта, вие чете  превеждате, а децата влизат в роля. Като семейни игри за игра с деца мога да препоръчам от моите примерно Dream Home, 4 Gods (която е силно подобна на Каркасон), Taluva (пак подобна), CV-лизации(за навлизане в огромния свят на настолните игри с развиване на цивилизации), Castles of Caladale(подреждане на карти с цел построяване на по-добър фантастичен замък), Dungeons & Dragons:Legen of Drizzt(и другите от поредицата), Forbiden Island и Pandemia(за кооперативна игра), Jamaika(чудесна игра с пирати, лесна за обясняване и на деца), Port Royal и San Juan (лесни за обясняване игри с карти, кораби и търговия), Jungle Speed(игра за бързо мислене и преценка, подобна на Doubble), Sheriff of Nottingham и Saboteour (много добри игри с надлъгване). За игра пък от двама, давам пример с 7 Wonders Duel, Patchwork, Jaipur. Ако ли децата си падат по компютърни игри, може да пробвате да ги вербувате с Adrenaline - настолен вариант на стрелба един по друг на арена, Inis (лесна за обясняване стратегическа игра със завладяване на региони по карта), Mansions of Madness (хорър игра в света на Лъвкрафт,, с чудовища и мистерии, която обаче би задвижила по подобаващ начин фантазията и на деца с апетити към по-сериозна фантастика). Мога да изреждам още много заглавия, освен стандартните и доказали се вече Catan, Ticket to Ride и подобни. Дълбочината, тематиката, механиките, забавлението са на много високо ниво в света на настолните игри. Монополи-то, което някога и аз харесвах, сравнено с някои по-интересни нови игри от последните десетина години е като каруца до автомобил Simple Smile. А и се изисква мислене, смятане, избори, което за едно дете е страхотен стимул за развитие на миленето. Така то само не се усеща как мозъкът му заработва докато се забавлява. А и забавлението е за всички от семейството. Плюс споделеното и сближаващо преживяване, и добре прекараната вечер. Нямам търпение моите да пораснат Simple Smile.

# 306
  • Пловдив
  • Мнения: 465
Синът ми е на 5 г., а дъщеря ми на 9 г. Много им харесва да играем на Dobble,  Лабиринт, Супер Рино, Уно, имаме я и тази с таласъмите, но бързо омръзна.

# 307
  • Мнения: 47 981
Токиото я имам, но още не съм я "подарила" Wink От всичко изборено евентуално Dungeons и Ticket to ride бих взела още, и спирам, че имаме игри, а нямаме място и най-вече време...иначе никоя от тях не омръзва бързо, освен омразното ми монополи, хаха, но няма време, наистина, което е жалко...

# 308
  • Мнения: 16
Ticket to Ride винаги бих я препоръчал за начинаещи в настолните игри. Препоръчвам обаче направо да вземеш TtR Rails and Sails или поне TtR Europe. Оригиналният TtR е скучен.
А D&D игрите са малко странни. Там играта е по-скоро концентрирана над това каква плочка ще излезе сега и каква карта ще се обърне. Ако търсиш такива със разследване на територии, битки и изпълняване на задачи, вземи Descent. Играта от скоро има опция да се играе с таблет. Иначе стандартно се играе като един от играчите влиза в ролята на лошия господар (тм), който командва разните чудовища, капани и събития в опит да осуети усилията на другите играчи, всеки от които управлява по един герой. Накрая или лошият печели, или добрите. Варианта с таблет (или телефон, съответно) е ако никой не иска да е лошият. Но да си лош не е зле. Интересна промяна на гледната точка Simple Smile. Иначе пък мога да препоръчам и примерно Mice and Mystics. Тя е по-детския вариант на такава игра. Лично не съм я играл, но съм чувал, че е добра за игра с деца.
А лично мен вече никой не може да ме накара да играя просто Монополи. Като знам колко по-интересни игри има. Но времето е омразен фактор. Интересните игри продължават повече от половин-един час. И все работа, грижи ... Напоследък не мога да намеря кога и/или с кого да играя и само трупам игри, гледам туториали в youtube преди лягане и си мечтая за време за игра.

Последна редакция: сб, 14 окт 2017, 01:43 от Dimitar Delev

# 309
  • Мнения: 47 981
Ние играем монополи милионер, предимство е че се играе бързо- докато направиш милион.

# 310
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Ние играем семейно Диксит, Скрабъл, Вещиците и Уно, а за по-кратко - Джънгъл спийд, Калаха, Микадо и Дженга. Шахът също го броим за "бърза", откакто дребната ни пердаши за норматив. Laughing
На Диксит директно събираме и размесваме картите от 2-3 игри, иначе ставаме предвидими.

Ако малката е с приятелчета, вадим Пътешествие по света, Околосветско пътешествие, Приключение в древен Рим и прочее детски, но на нас вече са ни скучни, въпреки че бяхме направили допълнителни въпроси.
През лятото играем много рядко, предимно на почивка, в дъждовни дни, но през зимните вечери предпочитаме това пред телевизията. Тази зима сме си поставили за цел да научим малката на белот и 3-5-8.
Монополи нещо така и не го заиграхме навреме, сега не ме привлича хич.

# 311
  • Мнения: 697
лично мое мнение е че DND игрите са по -дълги, да и аз мисля че от тях Legend of Drizzt е май най - интересна.
за мен ролевата игра е обаче най - добра и най- забавна.
Dream Home и 7 Wonders Duel вече се продават и изцяло на БГ, скоро ще има и детски вариант на Ticket to Ride.
Descent и цивилизация и те не са от най-бързите игри, на децата бързо им омръзва и трудно повече от час може да им се задържи вниманието в една игра.

# 312
  • София
  • Мнения: 10 825
Какво е DND?

# 313
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
D&D - Dungeons & Dragons, може би?

# 314
  • Мнения: 16
лично мое мнение е че DND игрите са по -дълги, да и аз мисля че от тях Legend of Drizzt е май най - интересна.
за мен ролевата игра е обаче най - добра и най- забавна.
Dream Home и 7 Wonders Duel вече се продават и изцяло на БГ, скоро ще има и детски вариант на Ticket to Ride.
Descent и цивилизация и те не са от най-бързите игри, на децата бързо им омръзва и трудно повече от час може да им се задържи вниманието в една игра.
Ролевите игри и в частност Dungeons & Dragons игрите определено са нещо адски интересно. Не говоря за настолните им варианти, а за pen and paper игрите. Много популярни са в Щатите. Много деца там са отрасли в игра с такива. Говорим за дебели книги с правила и приключения, обстойно прочетени от един човек, наречен Dungeon Master, който след тази си подготовка, води играта на всички. Влиза в ролята на разказвача, обяснява на другите предварително избрали своите роли играчи какво се случва, дава им избори на къде да тръгнат, какво да направят, с кого да се сбият и прочее. Има много правила, статистики на героите, вдигане на нива, хвърляне на зарове за късмет, сила, сръчност и т.н. Играл съм такава преди години. Определено е преживяване. Цялата игра е един разговор, някоя и друга миниатюра на герой или чудовище, може би и някоя и друга нарисувана на ръка карта, зарове, каквото още има под ръка и много въображение. Пак бих играл такава, но нямаме вече Dungeon Master, а мен ме мързи, а и нямам и време да чета и да се подготвям за това с месеци. Но да, това е настолна игра без настолна игра. Прототипа на сегашните настолни екшън игри. Има множество вселени и светове специално създадени за такива игри, има и множество книги изписани по темата. Все още хиляди хора по света ги играят и се забавляват.
Dream Home си я купих преди месеци. Едва тези дни видях, че е локализирана и на български. Но то по компонентите и няма текст, а и играта е доста лесна и проста за научаване, та освен правилата и превода на вида на стаите (bathroom-баня, kitchen-кухня и пр.), не виждам какво друго има да и се превежда. Същото важи и за 7 Wonders. И на нея няма какво да и се превежда, освен правилата и имената на картите. Текст по тях няма.
Ticket to Ride: First Journey вече излезе. Цената и е около 50 лв. Всъщност, до колкото видях, и е оригиналният Ticket to Ride, но с различен, по-детски арт. То и няма нужда да се опростява допълнително. И без това е много лесна за научаване и игра.
Цивилизация си я намерих за 50 лв. преди месеци, но все не ми остава време да я разуча. Събира прах и си чака реда. Но пък вчера разучихме друга игра с жена ми. Robinson Crusoe: Adventures on Cursed Island. Адски интересна игра, чието разучаване ми отне около един ден. Но е страшно интересна. Играта разказва цяла една история за оцеляването на 1 до 4 човека на остров. Събирате материали, създавате си сечива, откривате огъня, нападат ви диви животни, намирате и туземци, строите си убежище, заваляват дъждове, извиват се бури, които ви рушат лагера, храната ви намалява, накрая идва зимата и умирате от студ и глад, ако не ви изядат първо дивите животни. Абе ... страшно интересно и примамливо, казвам ви Grinning

Общи условия

Активация на акаунт