Бебета и възглавници

  • 1 074
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 660
Съвсем скоро четох по темата в едно френско списание . Там педиатрите обясняват , че е задължително детето да лежи под наклон от 165 градуса / а не само главичката спрямо тялото / т. е. нужна е възглавничка с триъгълно напречно сечение  и наклон 15 градуса , която да осигурява това положение на горната част на тялото . Това е необходимо , защото предпазва от аспириране на повърнатото / а не както Alabala обяснява , че то трябва да " изтече " newsm78 !!! /т. е. от задавяне и задушаване .
 Като друга важна причина посочваха проучвания ,според  които тази позиция улеснява функционирането и развитието на белите дробове на бебето и значително намалява инфекциозните заболявания на горните дихателни пътища в най-ранна възраст .
 Имаше изброени и много статистически данни , но на мен ми направи най-силно впечатление факта , че действителният / анатомичен / наклон на майчината ръка е точно 165 градуса / природата го е измислила много преди ние да умуваме / !
Дано да съм била полезна , а такива възглавнички има в " Малечко " за 72 лв. #Crazy

# 16
  • Мнения: 7 106
... че в родилния дом под главата на бебето слагаха сгъната пелена!?!?! 

Сгънатата пелена се слага с хигиенична цел - ако бебето повърне или върне мляко да не сменяш целият чаршав всеки път или да не се намокри матрачето, а да смениш само пелената под главата.

# 17
  • Мнения: 3 537
Жори като беше бебе му слагахме сърсем тъничка възглавничка или пеленка.Но когато започна да се върти я махнах и до ден днешен спи без възглавница.

Общи условия

Активация на акаунт