номинации за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето

  • 13 467
  • 169
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 146
 Grinning

Последна редакция: ср, 26 апр 2006, 19:15 от mama kenga

# 1
  • Мнения: 5 299
Ухаааааааа - поздравления за темичката Hug Mr. Green
Вмомента обаче не се сещам за нищо конкретно освен :
 "Мила, ако не се беше отказала от кърменето - детето ти сега нямаше да се разболее."

Утре ще се включа пак  Twisted Evil

# 2
  • Мнения: 1 427
Не мога точно да цитирам , но беше нещо от сорта"Нямам намерение да тъпча детето си с изкуствени боклуци, от които културистите трупат маса" Whistling

# 3
  • Мнения: 3 042
"Не мога да разбера тези жени,които казват,че нямат кърма.За мен това е просто оправдание и липса на желание и упоритост"

NaughtyЗа мен това е абсурдно. Когато няма кърма значи няма. Не може детето ми да пищи от глад и да не наддава на тегло , а аз да опорствам да го кърмя и да го държа гладно.

# 4
  • Мнения: 1 089
"...Неразбирам с какви аргументи една жена ще се откаже от всички тези удоства (става въпрос за кърменето) и защо   - сигурно защото й се пущи отново  или защото иска да трампи бебето на бабите и да се отдаде на живот, знам ли..."

Цитирам N...., като най-малко искам да я засегна с нещо, просто ми става смешно от подобни твърдения

Последна редакция: вт, 21 фев 2006, 17:19 от Vivi

# 5
  • Мнения: 4 668
Беше по повод на тема за бебче , което наддало само 160 гр. през първия месец и започнали да го дохранват с АМ . Та изказването на Amarena - цитирам по памет : " Голяма грешка е да дохранваш ако искаш да кърмиш ... " . Ами да умре бебето от глад ли , защото ИСКАШ ДА КЪРМИШ ? И какво значи искаш  ? Ами като няма кърма и да искаш и да не искаш - все тая ! 

# 6
  • Мнения: 27 524
" След 6-ия месец кърмата е отровна!"

# 7
  • Мнения: 1 581
Аз принципно съм за кърменето, ама туй с оргазмите по време на кърмене ми идва в повечко  Sick

# 8
  • Мнения: 8 505
Според мен темата е излишна.

# 9
  • Мнения: 8 505
Ясно  Peace
Така или иначе се оттеглям  tiptoe

# 10
  • Мнения: X
Да не превръщаме темата в ЗА и ПРОТИВ и в терен за нови словесни войни.

Според мен темата е излишна.

Нормално, както кърмещите се забавляват от реплики на некърмещите, така и обратното, затова ще я оставя, но моля не превръщайте темата в спор, като за целта мнения, които не са конкретно по темата, а личен коментар ще бъдат редактирани, дори изтривани. Моля, също така ползвайте само цитати, без да назовавате автора, защото може да е тънкообиден Wink


Любимото ми: - Как измежду два избора, /кърма или адаптирано/ можем да направим класация с цееееели 4 места.
Кърменето е най-доброто, на второ място идва изкуственото хранене. Не и според Световната здравна организация. Класацията е
1) кърмене;
2) изцедена кърма от майката, дадена на детето по някакъв начин ;
3) мляко от друга майка;
4) хранене с адаптирано мляко

С други думи:
1) кърма
2) кърма
3) кърма
4) АМ

No comment

# 11
  • Мнения: 46 492
"Кърмените деца са по-интелигентни от тези на адаптирано мляко!"

# 12
  • Мнения: 5 790
Предварително уточнявам - не искам да засягам никого!

Ама думичката "добавка", когато става въпрос за АМ ми идва в повече. Какво да кажа аз, бедната, която след планово секцио въобще не ми се появи кърма? И питам аз - какво аджеба добавям и към какво?

И в края на краищата всеки решава сам как да храни детето си и с какво.

# 13
  • Мнения: 8 459
Ще си кажа и аз болката,макар че съм го писала вече. Joy
Детето ти е на кърма,затова няма зъби.Дай адаптирано и да видиш как веднага ще изкара зъб! newsm53 smile3506
Коментар?


И аз като Джейд обещавам тайничко да чета.Всеки има право да  си каже,къде го сърби! smile3533

# 14
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
"Кърмените деца са по-интелигентни от тези на адаптирано мляко!"




 Peace

А, да, това ми е любимо  Joy
Горките ни НЕ кърмени деца, колко ли тъпи ще израстнат  #Crazy

# 15
  • София
  • Мнения: 2 271
Като видях темата, веднага влязох в Кърмаческия, да търся подходящи цитати. И знаете ли какво ми прави впечатление всеки път, като вляза там? Кърмачките се имат за нещо повече от нас - тези, които не сме миропомазани с млекопроизводна дейност. В техния подфорум, във всяка трета тема се обсъжда това, как горките непросветени "от съседния форум" (така ни наричат) си тъпчат децата с боклуци, колко са егоистични и заблудени.
Цитат
Нашия батко от една седмица е на кърма....А сега нищо - само кърма, спане на лук, компреси с ракия, разтривки с мас и промивки на носа с Нисита.
Сега сме напълно здрави, което си е цяло постижение за такъв кратък срок да се оправим. Продължаваме с кърмата. Пие Жорко кърма и си мисли ,че пие лекарство. Казва: "Мамо това лекарство не е горчиво, това е най-сладкото лекарство".
Ние с таткото се споглеждаме и се подсмихваме и ни е кефффф.
Да поясня само, че става дума за момченце, родено на 27.09.2002г.
Майката го лекува от грип.
А ние, които даваме на децата си витамини, защото тялото ни е спряло да произвежда вълшебната течност можем да си  Banghead

# 16
  • София
  • Мнения: 4 423
Реших да се включа и аз - майка на едно 15 годишно прекрасно, некърмено момиче ( от 21 ден на кисело мляко, заради кризата 1990 година).
Колкото и странно да звучи, тя е много умна и това го доказват отличните и оценки от първи клас до сега.Най абсурдната реплика свързана  с моето некърмене, беше от свекърва ми (бившата):
- Знаех си аз, че синът ми си е взел не жена  а змия, и него ще умориш и детето.
-Дано не съм жива да видя, как ще тичаш по болниците и ще ревеш, че си го отбила.
Минаха години, тя е още жива и здрава ( дано много години е така), когато един път в годината се вижда с дъщеря ми, се радва като малко дете - колко е хубава била, умна, здрава и т. н.
Бих искала да кажа, че независимо от това, че дъщеря ми не е кърмена ( дори не е била на хумана), никога не е боледувала ( един път в годината температура, хрема и гърло - всичко е минавало за 2, 3 дни), антибиотици никога не съм давала, алергия също не е имала.
Много се извинявам за отклонението! Embarassed  

# 17
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Не мога да не се включа с най-култовата за мен фраза:

"Ако обичаш детето си - ще го кърмиш!"

С никакви лоши чувства към кърмачките (имам доста виртуални приятелки между тях), но това просто ме остави без думи. Shocked

# 18
  • Мнения: 197
Ей това много ме радва:
Цитат
...но един път помолих майка ми да му даде да суче,нищо,че няма кърма....мислех си,че ще се позалъже и пак ще заспи...така ми се струваше,а умирах за сън.Та,като му даде празната цица ....

# 19
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
В един друг форум попаднах на следното изказване:"Да кърми детето си е задължение на всяка ОТГОВОРНА майка........".Е,просто не се сдържах да не отвърна на госпожа Отговорната.....

# 20
  • Мнения: 2 069
63. Кравето мляко е предназначено за теленцата.
Съотношението на мазнини, белтъчини и въглехидрати е различно при кърмата и кравето мляко. Кравето мляко спомага за бързото увеличаване на теглото, за изумително бърз растеж и за изграждане на мозъка само дотолкова, доколкото една крава има нужда от такова нещо. Хормоните в кравето мляко са за предназначени за крави, не за хора.  Самият факт, че човекът пие мляко на друг животински вид, е сам по себе си достатъчно озадачаващ, ако се замислиш за това.
Ей това направо ме хвърли в джаза!

# 21
  • Мнения: X
Почистих ВСИЧКИ постове, които са личен коментар, повод за спорове и т.н.
Напомням, че темата е с цел да се позабавляваме с реплики на тема кърмене, на ЗА или ПРОТИВ.

Поствайте цитати, реплики, не се надприказвайте - излишно, спорили сме до безкрай за това, МОЛЯ!

# 22
  • Мнения: 1 427
Ще си кажа и аз болката,макар че съм го писала вече. Joy
Детето ти е на кърма,затова няма зъби.Дай адаптирано и да видиш как веднага ще изкара зъб! newsm53 smile3506
Коментар?


И аз като Джейд обещавам тайничко да чета.Всеки има право да  си каже,къде го сърби! smile3533
Ами Йоана е на АМ почти от началото, но няма зъб още Crazy
Тююююю, да му се не види,не съм видяла изтритите постинги :Сега ме глождиooooh: Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 032
"...кърмя, защото съм мързелива и ми е по-лесно да не пия и да не пуша, отколкото да мия и изварявам шишета..."

# 24
  • Мнения: 1 343
Аз бях и от едната и от другата страна т.е. кърмих до 4-и месеца и после рязко отбиване по независещи от мен причини та нито съм против АМ нито съм против дългото кърмене , но ме уби следния цитат от майка на съседната пейка в една градинка която реагира на това че аз си кърмя бебето.
" Да не съм крава че да кърмя !"
Пак казвам нищо не влагам към вас просто това изказване ме уби.
А ето и от другата страна един цитат от свекър ми:

" Бе немога да ви разбера вие какви майки сте сега навремето кърмеха от 1 до 3 години а вие кви майки сте никакви " - ей това ме разби и  #Cussing out

# 25
  • Мнения: 6 243
63. Кравето мляко е предназначено за теленцата.
Съотношението на мазнини, белтъчини и въглехидрати е различно при кърмата и кравето мляко. Кравето мляко спомага за бързото увеличаване на теглото, за изумително бърз растеж и за изграждане на мозъка само дотолкова, доколкото една крава има нужда от такова нещо. Хормоните в кравето мляко са за предназначени за крави, не за хора.  Самият факт, че човекът пие мляко на друг животински вид, е сам по себе си достатъчно озадачаващ, ако се замислиш за това.
Ей това направо ме хвърли в джаза!
Понеже аз съм преводач на статията (101Reasons to Breastfeed Your Child), от която е въпросната джазова реплика, е редно да се спомене, че неин автор е Leslie Burby, да не реши някой, че и това го е родила на Джейд главата. Направените 101 твърдения са подкрепени с доста солидни медицински референции, бай дъ уей.

# 26
  • Мнения: 5 790


Малко кърмаческа "еротика" Joy Joy Joy Joy:



"Formula Milk  Causes Breast Canser", "Formula Milk Kills"

... няма хън-мън, право куме в очите... и проблемът с адаптето и безотговорните майки се решава веднъж за винаги ...


    
Цитат на: Ч..... в Събота, 18 Февруари 2006, 14:06
Даже мисля, че цигарите са направио бял кахър в сравнение с адаптето...

 Mr. Green Mr. Green

Ами в известен смисъл... все пак за цигарите сам решаваш дали да си тровиш здравето, а адаптето ти го набутват от родилния дом още (поне в много АГ болници у нас), и никой не те пита искаш или не искаш, имаш ли алергии или не и т.н. Това е от ЕМЕМ.

Мамо Кенга, пак изби рибата и с темичката, и с цитатчетата! Тези направо ме омаломощиха от смях! Какво да кажем ние, които не сме "миропомазани" да кърмим... а сме принудени да си тровим децата с адапте и да страдаме от рак... ужас!

newsm10 newsm10 newsm10

Последна редакция: вт, 21 фев 2006, 15:45 от Vivi

# 27
  • Мнения: 27 524
А,Мамо Кенга,и на септемврийките им допадна тази еротика и писахме мнения за това,но бяхме остро порицани,обсъдени,станаха едни.... smile3511...

# 28
  • Мнения: 4 629
Така извадени от контекста повечето реплики са си наистина за номинации

# 29
  • Мнения: 702
Но има нещо, с което не мога да се примиря, и то е "коректността" спрямо некърмещите. Не трябва да крием истинската стойност на кърменето за бебето и нас самите, така както го виждаме от "нашата камбанария" и както го преживяваме всеки ден, за да не вменим чувство на вина у някого. Както беше казано и в последната статия, трябва да приемем, че нашият начин е нормата, пък всеки да прави каквото си иска. Колкото повече нещо се практикува открито, толкова повече се възприема за нормално
=================================
Малко се притесних,защото на моята беба и се наложи на месец и половина да пие сиропче за кашлица.Дали стмахчето и вече не е девствено?
================================================
бебетата секцио са разделени от майките си поне първите 3 дни и през това време в детска стая ги хранят с адаптирано мляко.Това не може да се избегне,защото е абсурд да ти дадат бебето в реанимацията.Все пак не сме в Щатите,нали?Та ме успокоява само фактът,че продължителното изключително кърмене,може да оправи нещата впоследствие.
===============================================
нали чете, че няколко седмици изключително кърмене след това "поправят" напълно пораженията, така че не се шашкай, а кърми
===================================================

# 30
  • Мнения: 1 866
" ааа, с моята дъщеря се кърмим още, не мога да я оттуча (бел. детето е на близо 2 години), нищо друго не иска да яде освен кърма, чипс и шоколад"

След което ми се демонстрира как се изяжда 1 пакет чипс за отрицателно време + не знам колко шоколад се нагъна и после си цокна малко млекце от мама. Винаги съм мислила, че кърменето дава един много добър капитал здраве на детето, но в съчетание с чипс и шоколад мисля, че се обезмисля.

Следващото изречение от същата майка пък окончателно ме срази : " скъсаха ми се нервите с това кърмене, не мога да я отбия и това е. Второто си дете със сигурност няма да го кърмя!"



# 31
  • София
  • Мнения: 15 216

Малко кърмаческа "еротика" Joy Joy Joy Joy:


Пандора помоли да не цитираме никове. Съгласна съм с нея, затова изтрих никовете, които бяха цитирани в постинга на Мама Кенга и в предишните мнения. Нека темата бъде просто забавна, без да влагаме лично отношение.


Последна редакция: вт, 21 фев 2006, 17:21 от Vivi

# 32
  • Мнения: 918
Е, Мама Кенга ме изпревари с еротиката.
Даже оргазмите бледнеят, пред радостта, която изпитваш, като гледаш 2 год. юнак как ти гали с любов цици-те. Как да не изтриеш тайно една сълза. По нататък разбираш, че няма нищо лошо в това, по същия начин, детето на АМ се превързва към шишето си и това е напълно нормално. Laughing

# 33
  • Мнения: 11 309
Цитат на: М.......
Краставицата съдържа 99% вода

И ако това не е абсурдна реплика свързана с кърменето! Mr. Green

Последна редакция: вт, 21 фев 2006, 17:16 от Vivi

# 34
  • София
  • Мнения: 4 381
Малко кърмаческа "еротика" Joy Joy Joy Joy:

Хе-хе, като не може да си измислите свои бисери - моля, заповядайте, забавлявайте се.

Ето една и от мен - Кърмата след 6м. не съдържа нищо полезно, дори може да бъде отровна. Sick

Цитат на: M.....
Краставицата съдържа 99% вода
Това ми е фаворит

Последна редакция: вт, 21 фев 2006, 17:17 от Vivi

# 35
  • Мнения: 3 161
Аз бях цитирала вече една абсурдна реплика, ама ми я изтриха. Нищо, пак ще се включа: "Мозъкът изтича с кърмата".

# 36
  • Мнения: 1 427
Олелееееее ooooh!Ама това всичко наистина ли е казвано ?Не, честно,нямам думи.Особено за адаптето и цигарите.Баси фанатизма #Crazy

# 37
  • София
  • Мнения: 15 216
Хайде стига вече!
От цялата история стигам до единствения извод, че тествате дали модераторите са си на място и докога ще може да се вихрят старите спорове "за и против кърменето" и "кой е по-по-най". 
Не стана ли вече ясно, че всякакви постинги, които не са по темата ще бъдат изтривани при всяко ново включване на модератор?!?!

# 38
  • Мнения: 260
Реплика на една девойка дето учи в Щатите:
 "Ама как, тук няма ли хапчета за спиране на кърмата? Да беше казала да ти пратя, не е необходимо да се подлагаш на това МЪЧЕНИЕ. (!?!).... Адаптираното е много ПО-ПОЛЕЗНО, правено е СПЕЦИАЛНО ЗА БЕБЕТА."
А кърмата за какво е, за телета???? А може би  продукт на обмяната, който трябва да се изхвърли от тялото, като урината???

# 39
  • Мнения: 11 309
:
Краставица и кърма едно и също ли е ? Я напишете колко от вас са кърмени от краставица?  Ако е така номинацията е абсолютно на място!
Ами обясни ми де - и аз това се чудя през цялото време.  Whistling 

# 40
  • Мнения: 1 427
"Аз също винаги съм искала да кърмя най-вече защото знам колко е полезно за бебето. Даже един път като ме нямаше оставих изцедена кърма, ама не била достатъчно и мъжът ми дал и адаптирано мляко и после толкова ме беше яд. Хем на бебето не му харесало и се измъчило, пило го от немай къде, хем си мислех, че това е едно напълно безполезно хранене на бебето. Чувствах се така сякаш съм го ощетила. Много се надявам да кърмя поне до годинка и половина. Но и до годинка да стигнем ще съм спокойна, но да не е по-рано от година."

# 41
  • Мнения: 1 187
Хайде стига вече!
От цялата история стигам до единствения извод, че тествате дали модераторите са си на място и докога ще може да се вихрят старите спорове "за и против кърменето" и "кой е по-по-най". 
Не стана ли вече ясно, че всякакви постинги, които не са по темата ще бъдат изтривани при всяко ново включване на модератор?!?!


 newsm10  202uu  newsm10

# 42
  • Мнения: X
Цитат
Сапун от кърма

1/4 чаша вода
1/4 чаша луга (NaOH)
1 1/2 чаши растително олио
1/2 чаша какаово масло
1 чаша кърма


 #Crazy

# 43
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Почетна грамота, която 'колежките' (без имена  Mr. Green ) сътвориха по повода на горния цитат:



 hahaha Mr. Green

# 44
  • Мнения: 5 577
Моя дядо каза - "Ти си истинска българка, че кърмиш"  Crazy

# 45
  • Мнения: 7 640
и аз исках да номинирам сапуна от кърма, но пандора е пуснала рецептата.
за сметка на това в тази тема има още:
Цитат
А на мен сестра мито ми дойде на гости, понеже почти никога не купуваме прясно мляко а тя държи да има мляко в кафето, все ме кара да и "цръцна" малко и си го пие с кеф.   Е, вярно, тя ми е сестра, ама все пак то това си е мляко.

Цитат
Абе сапуна ми се вижда сложна работа, ама да ви подсетя, че някой преди време беше пускал хубави рецепти за кърма - течен шоколад, палачинки, такива работи - може би по-новите не са ги срещали и е добре да си ги припомним
.

# 46
  • Мнения: 27 524
" Имам две момчета и ужасно много кърма.Малкият го кърмя,а на големия пълня коритото с кърма и го къпя.Педиатърката ни каза,че било хубаво за кожата му."

 newsm20

# 47
  • София
  • Мнения: 6 743
Така и никога не успях да схвана, защо изобщо има "война" на тази тема.На мен ми изглежда странно.Всеки сам решава как да гледа детето си и на мен лично едва ли някой би могъл да ми наложи мнение. Peace

А сега по темата.Чувала съм абсурдни реплики от сорта, че е "срамно да кърмиш"

# 48
  • Мнения: 7 640
А сега по темата.Чувала съм абсурдни реплики от сорта, че е "срамно да кърмиш"

то има и срамно е да НЕ кърмиш Laughing

# 49
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
"  на големия пълня коритото с кърма и го къпя.Педиатърката ни каза,че било хубаво за кожата му."

 newsm20
newsm44 newsm44Разбрах, разбрах, това ще е един малък Клеопатърчо newsm68 newsm44

# 50
  • Мнения: 1 032
Цитат
Сапун от кърма

1/4 чаша вода
1/4 чаша луга (NaOH)
1 1/2 чаши растително олио
1/2 чаша какаово масло
1 чаша кърма


Ами някои правят масло и кисело мляко от кърмата, така че защо не и сапун.

Иначе и една прясна реплика за кърменето на медицинска сестра- "Най- полезно е да се кърми до третия или в краен случай до 6 месец". Не знам как го е изчислила

# 51
  • Мнения: 5 790
Не знам това колко е абсурдно, но направо ме разби от смях:

Цитат на ...

Цитат
Добре, че намерих тази тема, защото надявам се ще ви развеселя.
Преди 2 седмици си купих тов чудо Pore Cleanser от Варненския Квазер Електроник за - 9.00 лева. Поради съмнителния ефект, който очаквах го купих предимно заради вакума, защото използвам електрическа помпа за кърма и ме е страх да не изгори. Предположих,  че помпата вътре е подобна и може да замести моята в случай на повреда . Но сега като чувам отзивите ще се опитам да го ползвам по предназначение 


Цитат
А може би трябваше да пробваш да си почистиш лицето с помпата за кърма и щеше да си спестиш парите

# 52
  • Мнения: 1 045
mama kenga    темата е направо уникална  coolcool Около 20 минути  hahaha Laughing rotfImbo hahaha

Та ето и някои от моите фаворити : "Храненето с АМ прекъсва контакта очи в очи и майка дете .. Губи се близостта и детето се чувства изолирано .."


"Ако детето яде кърма от шише се отбива  и повече няма да може да се кърми ..."  Shocked #Crazy Shocked


Демек ако не яде от гърда не е кърмено ....  newsm78 ooooh!
А за контакта очи в очи .. Laughing , не се сещам за случай да съм провесвала шишето с млякото на въженце от тавана към кошарата та да се губи близоста  Crazy

# 53
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Блонди, здраво си чела из форумите. Развесели ми сутринта. smile3501 smile3501

# 54
  • Мнения: X
Пък и посочените цитатите не се вместват в заглавието на темата - това не са абсурдни реплики, а описание на ежедневието на кърмачетата.

Това е причината мненията на Blondi да бъдат изтрити.

Отново МОЛЯ, придържайте се към уникалността и абсурдността на цитатите, не настройвайте потребителите един срещу друг, не търсете спорове, целта на темата не е такава.

Също моля да не се споменават имена на потребители или деца.



Оставям темата защото смятам, че както тя би могла да се счита за "настройване на потребителите един срещу друг", така са и 50% от всички останали теми, в които се дърлят потребители за едно или друго. Като идея, не виждам лошо в темата и смятам, че при съобразително постване проблеми няма. Ако има причини за заключването и, няма да се колебая.

# 55
  • Мнения: 7 640
това не са абсурдни реплики, а описание на ежедневието на кърмачетата.
не съм съгласна- описания или не- това са реплики на майки, свързани с кърменето на децете им. А и наистина част от тях звучат абсурдно.
Колкото да коментерите- нали за това е форум - да се коментират изказванията на другите.  Peace

# 56
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не смятам че цитатите на Блонди (както и моето изказване в тази и другата тема) настроиват потребителите един срещу друг. Още повече че Блонди не цитираше никове. Доста изказвания наистина заслужават да са в такава тема!

# 57
  • Мнения: X
И аз не мисля, че темата настройва потребителите един срещу друг, но явно има такива претенции, защото няколко потребителки ми писаха на лични, че темата е в разрез с правилата на Форума и аз се отзовах. Wink

# 58
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
И аз не мисля, че темата настройва потребителите един срещу друг, но явно има такива претенции, защото няколко потребителки ми писаха на лични, че темата е в разрез с правилата на Форума и аз се отзовах. Wink

ОК. Съгласих се. Жалко обаче за хубавите цитати:)

# 59
  • Мнения: 27 524
Ами да попитам две неща тогава - като има яки метли нон стоп на това,което се цитира,защо изобщо не заключите темата и не престанем с всичко това?Или я има темата и всеки цитира каквото сметне за абсурдно според него,или махате темата?Така аз как мога да преценя кого и как ще засегна и коя реплика е подходяща и коя не?И какво като има засегнати и са писали на лични на Пандора?"Моля,другарко,да се оплача"??? Аз пък не виждам смисъл от непрекъснато чистене на темата.И зао тогава не се изчисти също и мнението на viv4o,която нищо,ама нищо по темата не е написала?Защото е добавила "моля,да не се изтрива мнението ми?" За едни значи може,за други не?Нищо лично и от мен,просто не виждам смисъл от поддържане на подобна тема в такъв случай.Беше интересно.

# 60
  • Мнения: 6 243
...просто не виждам смисъл от поддържане на подобна тема в такъв случай....
Тук съм съгласна с теб Wink

# 61
  • Мнения: X
Blondi, отговарям веднага!

Ами да попитам две неща тогава - като има яки метли нон стоп на това,което се цитира,защо изобщо не заключите темата и не престанем с всичко това?

Защото , както вече казах няма лошо да я има темата - както има такава в Кърменето, така може да има и тук. Но ако ти си на мое място и трябва да спазваш правилата и да се съобразяваш с мнението на 15 000 потребителки - кой го сърби, кой го боли - какво ще сториш Wink Ще потърсиш някакъв компромисен вариант. Може и да не съм го намерила, ама толко' си мога. На мен подобни теми ми бъркат в гъ@а, ама през устата, защото нито имат основание, нито нищо, обаче всеки си се хванал за своята идея и си е прав за него си.

Затова - хубава си е темата, ама дайте да не настъпваме кърмачките по мазола, че много чувствителни се оказаха.


И зао тогава не се изчисти също и мнението на viv4o,която нищо,ама нищо по темата не е написала?Защото е добавила "моля,да не се изтрива мнението ми?" За едни значи може,за други не?

Защото и аз дете гледам и на мен компа ми забива и немога всичко да чистя на секундата, махнах го, ще мисля и кои други да махам.

# 62
  • Мнения: 46 492
... няма лошо да я има темата - както има такава в Кърменето, така може да има и тук ...

За да е аналогична, в нашия форум трябва да бъде "Номинация за абсурдна реплика, свързана с адаптираното мляко" и да пишем неща от рода на "АМ напомпва", "От АМ избиват зъби" и т.н.   Grinning

# 63
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Ей егати и кърмаческото нашествие ! ....
Освен всичко темата в кърмаческия не съдържа цитати, а някакви разсъждения кой какво чул в градинката т.е. дали изобщо са верни нещата, които се приказват - силно се съмнявам. Тук се ЦИТИРАТ написани от самите вас неща. Кофти звучат, нали? С тази тема се надявам да започнете мъничко да мислите педи да избълвате поредната глупост.

Когато ти "нашестваш" в Кърмене, очевидно не го намираш за неправилно  Shocked
Я стига, това да не ти е частен клуб! Съвземи се.

Темата в К съдържа основно реплики от педиатри, баби и прочие трети лица.
Тази в АМ съдържа конкретни цитати на други съфорумци.
Едно е да цитираш някой там, друго - съ-форумец, което директно настройва двата лагера един срещу друг. Да не говорим, бяха цитирани имена на децата и майките им. Извадени от контекста на темите въпросните цитати са меко казано нелепи - дори директно обидни, както в случая с цитираното от мама Кенга мнение на майка с пролактином, която излезна смешна едва ли не, че страда от това заболяване...което беше изтрито.

Цитат
10. Потребители, които подклаждат спорове и насаждат неприязън към потребител или група потребители, ще бъдат предупреждавани.
Същото правило важи и за потребители, които открито обиждат или изказват нецензурни изрази по отношение на потребител/модератор/администратор на форума.

Съвсем скоро очаквам някой да пусне подобна провокативна тема в К с цитати на майки от АМ (всякакви по повод отбиване и хранене с Ам)...няма да е приятно и ще се почне поредната грозна караница. Чудесно разбирате, че ще има маса цитати, които извадени от контекста на дадена тема ще звучат нериятно.

Ами те абсурдните реплики за АМ все кърмачки ги пишат - примерно " Кърмените деца са по-интелигентни ".
Тези "абсурдни реплики" ги пишат автори на преведени статии. Също така това, извадено от контекста на цялата преводна тема звучи не много приятно, нали?

Хайде стига си писала щуротии. Като искаш да се забавляваш - Никол писа добра идея
... няма лошо да я има темата - както има такава в Кърменето, така може да има и тук ...

За да е аналогична, в нашия форум трябва да бъде "Номинация за абсурдна реплика, свързана с адаптираното мляко" и да пишем неща от рода на "АМ напомпва", "От АМ избиват зъби" и т.н. Grinning

# 64
  • София
  • Мнения: 15 216
Има майки, които кърмят, и такива, които хранят децата си с адаптирано мляко. Факт. По една или друга причина (смешна или не, разбираема или не) скандали и разправии на тема кой как си храни децата и какви са последствията от това, е имало и ще ги има. Точно тези скандали станаха повод за разделянето на двата форума.
Коя реплика, свързана с кърменето, е абсурдна и коя не, е въпрос на чисто субективна преценка. На кърмещите им звучи абсурдно едно, на кърмачките-“екстремистки”-друго, на некърмещите-трето. В тази тема, както и в аналогичната тема в “Кърмене и захранване на бебетата” всеки цитира това, което на него му е прозвучало абсурдно. Няма никакво условие изреклият репликата да бъде педиатър, свекърва, зълва, етърва, приятелка или съфорумка. Някой го е казал-на друг е прозвучало абсурдно-цитирано е! Въпрос на гледна точка!
За разлика от други не дотам щекотливи теми, в тази тема и аз, и Пандора, се стремим да ограничим коментарите по повод на постнатите цитати, както и посочването на имена и никове. Това беше написано вече няколко пъти по-горе. Аз, а вярвам и Пандора-нямаме никакво желание тук отново да се вихрят спорове за и против кърменето/храненето с адаптирано мляко, нито пък някой да бъде цитиран персонално. Лично аз следя темата при всяка възможност и съм изтрила не малко неща, но освен да пазя спокойствието на кърмещите имам и дете за гледане и не съм залепена пред компютъра нон-стоп, така че не винаги успявам да реагирам мигновено.
Не смятам, че темата трябва да бъде заключвана или изтривана. Щом на пишещите в този форум темата е интересна-ще остане! С Пандора ще я наблюдаваме и ще се стараем в нея да се спазват някои допълнителни правила: Да не се дават излишни или провокативни коментари по повод на постнати цитати и да не се цитират имена или никове на съфорумки или техните деца.
Съжалявам, ако кърмещите майки се чувстват засегнати от съществуването на тази тема. Не искам да казвам: “Ами да не влизат и да не четат! Нали за това форумите бяха разделени!”-защото форумът е открит за всички и всеки може да чете и пише. И все пак-ако темата не им харесва, те биха могли да я игнорират.
Но все пак-докато кърмещите майки си позволяват цитати, коментари и обобщения по адрес на некърмещите и техните деца (като цяло-не става дума за конкретни хора), ще трябва да приемат, че не всичко казано по повод кърменето и кърмещите ще им харесва. Докато има реплики от рода на “Кърмените деца са по-интелигентни!” и кърмеща майка се опитва да докаже правотата й като упорито настоява, че това не е случайно хрумване, а е написано от “автор на преведена статия”, т.е. насажда и втълпява, че липсата на интелигентност на хранените с адаптирано мляко деца е научно доказан факт, некърмещите майки (или поне голяма част от тях) ще имат нужда от такава тема.

За да бъда разбрана правилно-и аз съм кърмила. Детето ми опита за първи път адаптирано мляко през 9-тия си месец. Не гледам през очите на никога некърмила жена. Изживяла съм много от радостите на кърменето и-слава Богу!-не съм имала много от тревогите на майките, хранещи бебетата си с адаптирано мляко. Надявам се, че нищо от написаното по-горе от мен няма да бъде прието като пристрастно.

# 65
  • Мнения: 69
Ей ама много се забавлявах! Донесохте ми радост в този мрачен ден.
А иначе аз кърмя и давам АМ щот не и стига- не мисля да си изтезавам детето  NaughtyГолямата не можах да кърмя и какво красиво и умно момиче расте -да са ми живи и здрави. Всъщност сега чак разбрах -мозъка изтича със кърмата  и съответно детето става по- умно Wink
ето и от мен реплики на майка , която си кърми момчето 1,8год.
"Постоянно се карат с татко му -единя дърпа едната , другия дърпа другата и се карат на кого са циците."
и също "Аз имам много кърма оня ден се чудех какво да я правя и им направих кекс "
Не виждам защо се обиждат някои има доста абсурдни неща.

# 66
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Първо да кажа, че кърмих почти 8 месеца, но някак никога не съм смятала, че ще кърмя безкрайно  Mr. Green
Не помня точно изказването, но беше нещо от сорта, че племенникът на авторката много боледувал, за което била изцяло отговорна снахата, понеже отбила горкото бебе едва на месец.
А лично за мен няма по- абсурдно от дете на 3 години и кусур, което продължава да бъде кърмено. Не мога да си го представя, ама никак.

# 67
  • Мнения: 1 097
на мен и двете теми са ми безкрайно интересни, и кърмаческия следя с интерес, и този форум. Смятам ,че има много полезни неща и смешните изказвания идват къде от наивност и недостатъчна информираност, къде от прекалени предубеждения, фанатизъм, вманиачаване. Всеки сам за себе си преценява как наистина да си гледа детето. На теория всеки може и знае как да кърми до 1-2 годинки, но на практика ЯВНО се оказва друго. Та понеже някой изключително кърми и друг дава от първия ден АМ ще има и такива теми  Peace
-------------------------------------------------
Познавам едно момиче, чиято кърма според майка и била РЯДКА и бебето седяло гладно, понеже ревяло на по-малко от 4 часа. А то е новородено...
-------------------------------------------------
Посъветвах я все пак да опита няколко варианта, но майка и казала "Не е хубаво да почва пак да кърми, ако е отбила. Сухото мляко(АМ сигурно е искала да каже) е по-добро от кърмата, а като посвикне с него - най-добре е да му се дава кисело мляко (краве разбирайте)"  doh (според нея АМ е преходно нещо към кравето...)
-------------------------------------------------
"Не мога да си представя да бутна биберон в устата на бебето и от малко да го уча, да предпочита силиконови зърна пред истински. Ми то като порастне трябва всичките силиконови красавици да са му първи приятелки"  Joy
-------------------------------------------------
"Ако имам силикон в гърдите дали бебето ми ще изсмуче и него"  #Crazy

За това се сещам в момента, повечето смешни неща съм ги чула на живо. А пък за гледането на децата като цяло знаете какви бисери има, Joy не само за храненето  Wink Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 2 271
Цитат
...Разбира се и в Африка има жени които не искат да кърмят и не си кърмят децата по една или друга причина. Но тази причина не съм чувала да е "спря ми, намаля ми или нямах кърма" ...
Това го копирах буквално, за да не нарушавам контекста, в който ясно личи критиката към повечето некърмещи, заради спряла кърма.
Представям си, как човека, който го е написал, би извикал на слепец, блъснал се в него - "Простак! Не виждаш ли къде ходиш?"

# 69
  • Мнения: 5 103
Е темичката е супер.
Аз казах няма да кърма/живот и здраве бебо като се роди/, неискам и отказвам да кърма и от среща имаше реплика от една майка, че съм щяла да съм по-малко майка от кърмещите newsm78

# 70
  • Мнения: 5 103
"Кърмените деца са по-интелигентни от тези на адаптирано мляко!"
Хаха на това и аз попаднах

# 71
  • Мнения: 535
"Кърмените деца са по-интелигентни от тези на адаптирано мляко!"
Хаха на това и аз попаднах


 Peace  Кърменето гради по-умни мозъци

А ето и защо: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=51218.0

# 72
  • Мнения: 1 187
"Детето ми има непоносимост към кърмата ми..."  #Crazy е тва искам да го видя!

# 73
  • Мнения: 27 524
"Детето ми има непоносимост към кърмата ми..."  #Crazy е тва искам да го видя!

Е,няма да го видиш,разбира се,но само да вметна тук,че на моя мъж прабаба му,родила 6 деца и 6-те умрели.Слава Богу разбрали от какво,та следващите 6 са на линия,а и той благодарение на това  Grinning, но се оказало,че ги тровела с кърмата си.Разбира се,това е някакво супер изключение,но явно и такива неща стават  Thinking

# 74
  • Мнения: 1 187
"Детето ми има непоносимост към кърмата ми..."  #Crazy е тва искам да го видя!

Е,няма да го видиш,разбира се,но само да вметна тук,че на моя мъж прабаба му,родила 6 деца и 6-те умрели.Слава Богу разбрали от какво,та следващите 6 са на линия,а и той благодарение на това  Grinning, но се оказало,че ги тровела с кърмата си.Разбира се,това е някакво супер изключение,но явно и такива неща стават  Thinking

Мда,то по времето на прабабата на мъж ти са били толкова добре развити и наука и медицина,изследвания,та сигурно от това ще да е Mr. Green ама да не разводняваме темата...

# 75
  • Мнения: 27 524
"Детето ми има непоносимост към кърмата ми..."  #Crazy е тва искам да го видя!

Е,няма да го видиш,разбира се,но само да вметна тук,че на моя мъж прабаба му,родила 6 деца и 6-те умрели.Слава Богу разбрали от какво,та следващите 6 са на линия,а и той благодарение на това  Grinning, но се оказало,че ги тровела с кърмата си.Разбира се,това е някакво супер изключение,но явно и такива неща стават  Thinking

Мда,то по времето на прабабата на мъж ти са били толкова добре развити и наука и медицина,изследвания,та сигурно от това ще да е Mr. Green ама да не разводняваме темата...

Ми аз само преразказвам,може и да не е така,но после са ги давали на дойка и всички са оцеляли.Пък какво е било в действителност... newsm78

# 76
  • Мнения: 639
Кърмените бебета са по-умни, държат се естествено, плачат естествено и т.н.  Виж тези с "изкуственото"се държат изкуствено, плачат изкуствено и т.н.
Кърмиш, защото си добра майка #Crazy

# 77
  • Мнения: 5 103
Ми аз казах няма да кърма, живот  и здраве бебо като се роди, и двамата доктори с които съм говорила, гинеколога ми и бъдещата педиатърка казаха ок, избора е твой, нито са ме карали нито нищо, но от там нататъка на какви неща се наслушах:
свеки-майка, която не кърми не е годна #Crazy
и от форума прочетох, че некърмещата майка била половин майка newsm78

# 78
  • Мнения: 7 640
майка, която не кърми не е годна
хахаха

# 79
  • София
  • Мнения: 2 271
... некърмещата майка била половин майка newsm78
А аз, като съм кърмила все пак малко, дали съм поне 2/3 майка  newsm78

# 80
  • Мнения: 7 803
предпочиташе в началото повече дясната, защото лявата така беше продухана от батко и, че тя се давеше от струята кърма, направо през носа и излизаше.

# 81
  • Мнения: 27 524
" Моето бебе се е научило като суче да си тактува с крак в такт с преглъщането..."  smile3538

(аз пробвах и ми е доста трудно... Embarassed )

# 82
# 83
  • Мнения: 7 803
От 4-тия ден след секциото започнах да кърмя,въпреки,че гърдите ми бяха доста напрегнати и на камък,но акушерките ме цедяха

Включвам се към нямащите проблеми с кърменето след секцио   ! Ако имаш желание и възможност.....всичко е постижимо, ако не, оправдания колкото искаш   

само кърма и давам на бебелина и нищо друго. дай боже да продължим така още поне година.


Като се прибрахме тои отслабна а моите гърди станаха твърди, болезнени и в последствие , независимо от изстискването и петна по4наха да се появяват

# 84
  • Мнения: 27 524
От 4-тия ден след секциото започнах да кърмя,въпреки,че гърдите ми бяха доста напрегнати и на камък,но акушерките ме цедяха

Включвам се към нямащите проблеми с кърменето след секцио   ! Ако имаш желание и възможност.....всичко е постижимо, ако не, оправдания колкото искаш   

само кърма и давам на бебелина и нищо друго. дай боже да продължим така още поне година.


Като се прибрахме тои отслабна а моите гърди станаха твърди, болезнени и в последствие , независимо от изстискването и петна по4наха да се появяват


 newsm78  newsm78  newsm78

# 85
# 86
  • Мнения: 1 097
4-те реда са 4 цитата предполагам, пропуснала е да сложи " "  Wink

# 87
  • Мнения: 27 524
Това ясно,ама какво им е абсурдното или интересното,смешното ???  newsm78

# 88
  • Мнения: 7 803
само кърма и давам на бебелина и нищо друго. дай боже да продължим така още поне година.

не помня колко и е голямо бебето в момента на писане на поста но поне още 1 година само кърма ще дава и нищо друго
ми zа мен е абсурдно дете на 1 година да не яде друго освен кърма то бива късно zахранване бива ама ..........
сори ако не го намирате zа абсурдно

# 89
  • Мнения: 5 103
... некърмещата майка била половин майка newsm78
А аз, като съм кърмила все пак малко, дали съм поне 2/3 майка  newsm78
хахахах това ми хареса

# 90
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Мамо Кенга откъде го изкопа горното? Joy

# 91
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Е как откъде, от тук, разбира се Crazy. Гледам да не се включвам в темите, защото не мога да се причисля нито към кърмещи, нито към хранещи с адаптирано мляко (нямам дете все още), но смея да твърдя, че тая статия уби всичко детско в мене. Уважавам избора на всеки, но точно тоя стил на поднасяне на 'материята' тип набиване с чук по главата мен лично безумно ме дразни и дори ако съм имала желание да пробвам един ден що е то кърмене след такъв тип статии то определено се изпарява. Подобни чувства и възприятия си спомням, че предизвика у мен една публикация за различните типове 'съпруги на колеги' - доста точна, между впрочем; но това беше преди повече от 10 години, съответно на хартия и съжалявам, че не я пазя, за да илюстрирам за какво иде реч.

Мама Кенга ме е изпреварила, докато се натуткам с писането Simple Smile

# 92
  • Мнения: 5 577
Умирам, умирам ...  Joy Joy Joy

Не мога да стана да се наглася за училище с тая тема.

Прочетох малко от началото, поста на Буболина, и искам да я подкрепя с моята история. Аз също не съм кърмене дете, на кисело млекце съм била.

Писала съм го и друг път, но ми се иска пак, ако се повтаря ще го махнат - по- здрав човек от мен няма (на 22 години съм, за целия си съзнателен живот аз се разболях само веднъж с Т). И съм си доста умничка.  bowuu Blush Завърших гимназия с отличие, и сега висше.

Мъжо е кърмен, и няма месец зимата без да е болен, с Т приближаваща понякога и 40 градуса.  Tired

Та така - това беше една от причините да отбия когато поисках без огризение. 
Дай Боже кърменото ми 3-4 месеца момче да е поне наполовина толкова здраво и умно като мен.  Praynig

# 93
  • Мнения: 2 614
Умирам, умирам ...  Joy Joy Joy

И съм си доста умничка.  bowuu Blush Завърших гимназия с отличие, и сега висше.

Та така - това беше една от причините да отбия когато поисках без огризение
Дай Боже кърменото ми 3-4 месеца момче да е поне наполовина толкова здраво и умно като мен.  Praynig

"Огризението" се пише с "У", но то кърменето...
само отбелязвам....
То голям купон във вашия форум за първи път влизам, но много се смях!
Браво!
цитат (ТCarmel):" но смея да твърдя, че тая статия уби всичко детско в мене. Уважавам избора на всеки, но точно тоя стил на поднасяне на 'материята' тип набиване с чук по главата мен лично безумно ме дразни и дори ако съм имала желание да пробвам един ден що е то кърмене след такъв тип статии то определено се изпарява. "

 и как по-точно те "уби" тази статия? Какво толкова е казано там за кърменето, та така те настрои да не кърмиш? Можеш да не ми отговаряш, това си е лично твой избор, но не надничай в Кърмаческия, като е толкова "убийствен" за теб, а и за останалите!
Лек ден и приятно четене на всички!  bouquet

# 94
  • София
  • Мнения: 4 423
Не мога да разбера какъв е проблема правда_z? Май не си ти човека, който да дава акъл кой да влиза в Кърменето и кой да чете. И аз много се смея на такива изказвания като твоето, много, много тъпо и заяждащо се!!!

# 95
  • Мнения: 1 581
правда_зет,
статията за мене не е информативна, а "нахъсваща". Доста пресилена, да не кажа чак изнасилена.
И във "вашия" форум е забавно, затова надничаме. Аз във всички форуми надничам. Знам си правата като потребител  Wink

# 96
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Всяко нещо, което се преекспонира, може да доведе до ефект, точно обратен на този, който се търси - това исках да кажа. В момента нямам време да пиша повече, при възможност ще продължа.

# 97
  • Мнения: 11 309
Всяко нещо, което се преекспонира, може да доведе до ефект, точно обратен на този, който се търси - това исках да кажа.
Определено подкрепям това мнение - а съм донякъде от екстремистките. Типично по американски поднесено - точно като набиване с чук

# 98
  • Мнения: 7 640
и как по-точно те "уби" тази статия? Какво толкова е казано там за кърменето, та така те настрои да не кърмиш? Можеш да не ми отговаряш, това си е лично твой избор, но не надничай в Кърмаческия, като е толкова "убийствен" за теб, а и за останалите!
а ти защо тогава идваш в този подфорум, щом си възмутена и очевидно анти настроена към момичетата тук?
Вярно е- не е частен клуб и скрита правилно казва за правата на потребителя.
Не ми е ясно защо толкоз се засягат кърмещите, чак постинги са трият и пр., при положение, че именно при тях започнаха номинациите за абсурдни реплики, подигравките и отричането на всякакво друго хранене, освен естественото Naughty

# 99
  • Мнения: 5 577
Умирам, умирам ...  Joy Joy Joy

И съм си доста умничка.  bowuu Blush Завърших гимназия с отличие, и сега висше.

Та така - това беше една от причините да отбия когато поисках без огризение
Дай Боже кърменото ми 3-4 месеца момче да е поне наполовина толкова здраво и умно като мен.  Praynig

"Огризението" се пише с "У", но то кърменето...
само отбелязвам....
То голям купон във вашия форум за първи път влизам, но много се смях!
Браво!

Еееее, ами обърква се човек пък.  Crossing Arms

Толкова се хилих на Кенгата на писанията, че как само една грешка допуснах незнам, при все че закъснявах за училище.
Важно е, че знам закона на Ом, формулата за налягане, как се решават системи линейни уравнения чрез метода на обратната матрица също знам.  Mr. Green
А и метода на парцептрона. 
 А, а ... друг може ли го това?

# 100
  • Мнения: 3 161
Не мога да разбера какъв е проблема правда_z? Май не си ти човека, който да дава акъл кой да влиза в Кърменето и кой да чете. И аз много се смея на такива изказвания като твоето, много, много тъпо и заяждащо се!!!


Няма проблем момичето, просто не е чела предишните ни свади вероятно и не знае за "обратната страна" на агитацията; кърменето й се вижда нещо прекрасно (каквото си е) и не може да схване защо някои хора се дразнят, като се говори приповдигнато за кърменето. Признавам, че статията и мен ме подразни, казах го и в другата тема. Но няма защо да правим поредната свада. Нито сме я писали ние статията, нито я подкрепяме единодушно -  на някой му харесва и мотивира за кърмене, друг го дразни и го отказва от кърменето - хора разни, мнения разни.

# 101
  • Мнения: 4 915
Цитат
Важно е, че знам закона на Ом, формулата за налягане, как се решават системи линейни уравнения чрез метода на обратната матрица също знам. 
А и метода на парцептрона.
 А, а ... друг може ли го това?

 Laughing Laughing Ми не го мога!
Но пък знам история на книжовността до днешни дни, методи на изследване и резервация на редки и ценни книги, принципи на комплектуването, основи на логиката, социологически основи на изследване, зная принципите на библиографията, имам диплома с отличие на тема Антикварна литература... Rolling Eyes
Кой го знае т'ва, веднага на дъската!... Laughing

Пък съм била на смесено хранене... newsm78 Наистина е забавно тук.  Wink Всеки си знае онова, за което е учил, специализирал и практикува/л.

П.П. Мен лично извадките от книгата, които цитирате, не ме впечатлиха особено. Пък иначе кърмя...

П.П.П. И също да споделя личната си позиция относно твърдението, което разбунва духовете: "Кърмените бебета са по-умни от некърмените" - смятам, че интелигентността на една личност не може да зависи само от начина на хранене в първите 1-2-3 години от живота му. Зависи от изключително много фактори, обективни и субективни също, от гените, от начина на живот, от условията на живот, от образованието, от желанието, амбицията и инициативността на индивида, от ред обстоятелства...
Фактът, че учените изчислили няколко процента повече IQ при кърмените в сравнение с некърмените, според мен трябва да се отчита, че е така при напълно равни други условия - примерно при две 5 месечни еднояйчни близнаци в онзи момент едно кърмено показало 3 % повече акъл от едно некърмено. И какво значение има това в по-нататъшния живот на двете дечица? Сигурно бих се засягала, ако не кърмех детето си при прочита на такива твърдения, но като майка на кърмено дете не се бия в гърдите и не залагам на кърмата като на панацея на здраве и акъл доживот.
 
Здравето, както и интелигентността зависят от много други неща, и аз лично не приемам храната като единствената, която ги обуславя. Може би е правилно да се сравнява детето единствено със себе си - ако е кърмено, би било по-здраво и с по-малка предразположеност към алергии, но не и да се сравнява с друго дете, със съвсем различен генофонд, среда на живеене, възможности и желание за обучение и т.н.

Всяко нещо е субективно.

Последна редакция: пн, 06 мар 2006, 16:17 от Free Soul

# 102
  • Мнения: 702
===========================================================
Независимо дали сме вярващи или не,няма как да отречем Майката Природа.
Някои я наричат с други имена: Съзнание,Бог,Небитие,Вселена...
Но точно тази природа е създала нас,нашият дом, планетата ни и всичко останало по най-мъдрия начин.Просто ние сме толкова назад с материала ,че не можем да си го мерим с Дъ Нейчъ, и колкото и да ни се иска да прогресираме ,вместо туй се осираме
Тази наша майка природа ни е създала така,че да можем да кърмим бебенцата си,тя също тъй ни е създала да можем да обичаме и да правим любов. Има толкова много песни и стихове на тема: "Първата целувка","Страстна нощ с моя любим" и т.н. въобще възпяване на любовта междъ мъжа и жената... Защо да няма такива неща и за любовта между майката и бебенцето? Защо да не се възпява и тази нежна и неповторима близост - кърменето?
==================================
 hahaha

# 103
  • Мнения: 6 243
===========================================================
Независимо дали сме вярващи или не,няма как да отречем Майката Природа.
Някои я наричат с други имена: Съзнание,Бог,Небитие,Вселена...
Но точно тази природа е създала нас,нашият дом, планетата ни и всичко останало по най-мъдрия начин.Просто ние сме толкова назад с материала ,че не можем да си го мерим с Дъ Нейчъ, и колкото и да ни се иска да прогресираме ,вместо туй се осираме
Тази наша майка природа ни е създала така,че да можем да кърмим бебенцата си,тя също тъй ни е създала да можем да обичаме и да правим любов. Има толкова много песни и стихове на тема: "Първата целувка","Страстна нощ с моя любим" и т.н. въобще възпяване на любовта междъ мъжа и жената... Защо да няма такива неща и за любовта между майката и бебенцето? Защо да не се възпява и тази нежна и неповторима близост - кърменето?
==================================
 hahaha
мама Светли, коя точно част в това предизвика този неистов смях? Твърдението ,че кърменето е акт на любов ли? Че е израз на нежност и близост с детето ти? То вярно много смешно това.

Сещам се за една книга, и там имаше един майтапчия, дето се забавлявал да изсипва водка в шишетата с изцедена кърма на една работеша майка на едномесечно бебе. Направо се на...рах от смях, като го прочетох. Майтапчии хора, бе. Айде, нека това е моята номинация по темата.

# 104
  • Мнения: 100
Къмих Алекс,а племеницата ми се въртеше около мен и накрая изръси,,бебето насмука ли се,,

# 105
  • Мнения: 3 591
Цитат
...Разбира се и в Африка има жени които не искат да кърмят и не си кърмят децата по една или друга причина. Но тази причина не съм чувала да е "спря ми, намаля ми или нямах кърма" ...
Това го копирах буквално, за да не нарушавам контекста, в който ясно личи критиката към повечето некърмещи, заради спряла кърма.
Представям си, как човека, който го е написал, би извикал на слепец, блъснал се в него - "Простак! Не виждаш ли къде ходиш?"

Ако го беше копирала "буквално" сигурно щеше да прочетеш някъде в същата тема, че тук има консултанти от Ла Лече, които не само опитват, ами и успяват да се справят с всичките вариации на "нямане на кърма" - дори при жените , които никога не са раждали и кърмят осиновените си деца. А по отношение на критиката - никого не съм критикувала - самата аз спрях да кърмя първото си дете след 4 месеца, защото смятах , че нямам достатъчно кърма (посъветвана от педиатрите в БГ). Второто си дете спрях да кърмя след почти 9 месеца, защото аз сама реших, че искам да спра да кърмя. В момента кърмя 3тото си дете, и храня и 3 годишния си син с кърма от шише. Защото искам да го правя.

Между другото май няколкократно в темата ви предупредиха са си спестявате личните обиди и нападки....

# 106
  • Мнения: 7 803
Вече я оставям да яде колкото иска, явно от захранването кърмата й идва в повече. Ако обаче преливам след 5 мин пак давам, 'щот съм мързел и няма да се цедя я   е засега работи системата. На последното ядене даже я вдигам полузаспала да си дояде, защото иначе до сутринта ще съм   Sick

# 107
  • Мнения: 535
Ето ви един абсурд, който писах и в другата темничка:
"Най- много колики имат децата на естествено хранене, тоест тези, които са кърмени. Другите почти нямат колики. Затова спирай с това кърмене и минавай на НАН...."- цитирам педиатъра на една позната... как да не се разсмееш, а?   Joy

Последна редакция: ср, 08 мар 2006, 21:29 от Vivi

# 108
  • Мнения: 7 803
 Stansi донякъде има логика
ако кърмачката си хапнала доволно бобец или е иzпила литър гаzирано не колики ще има малкото а неzнам ...............
докато при храненето а АМ е все тая с какво се храни майката

# 109
  • Мнения: 4 915
Не, абсурдното е, че заради коликите (за които все още няма научно обяснение, а само предположения) трябва да се отбие детето.

А дъщеря ми имаше само 10-на дни леки колики.

# 110
  • Мнения: 7 803
м да абсурден е мотива Crazy

# 111
  • Мнения: 7 803
 на мен баща ми е гинеколог и ми дава и професионални списания - всъщност той беше единственият човек, който ме нави и подкрепи да кърмя! дори го карах да ме цеди, когато бях с възпалени гърди и сама не издържах на болката

# 112
  • София
  • Мнения: 2 967
Ама много ми хареса тази тема- супер. Писнало ми е да слушам за кърменето. То не били преимущества за майката, за бебето, абе какво да разправям. В никакъв случай не съм протива кърменето, но при всеки е различно. Синът ми изобщо не можа да се научи да суче и аз 1м. се цедях. Дотам ми беше кърмата. Ако това го напиша или кажа нан някакви фанатизирани кърмачки ще ме убият с думи. 100% съм сигурна. А ако и аз седна да пиша разни раплики, едва ли ще легна тази нощ. На темата е страхотна.

# 113
  • Мнения: 7 803
ей сега една приятелка ме уби
нямала време да яде,чат пат нещо полуфабрикатно, zа плодове и zеленчуци също, вчера иzпила 2 литра кола и къде са моля полеzните вещества zа бебето ? продължава да кърми щото и каzали че до 6 месеца трябва да го прави

# 114
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
нямала време да яде,чат пат нещо полуфабрикатно, zа плодове и zеленчуци също, вчера иzпила 2 литра кола и къде са моля полеzните вещества zа бебето ?
Полезните вещества бебето ги извлича за сметка на нейния организъм, в такъв случай. Т.е. кърмата ще е качествена, но балансираното хранене е добра идея, независимо кърми или не, заради собствения организъм.

# 115
  • Мнения: 1 216
Уважавам избора на всеки, но точно тоя стил на поднасяне на 'материята' тип набиване с чук по главата мен лично безумно ме дразни и дори ако съм имала желание да пробвам един ден що е то кърмене след такъв тип статии то определено се изпарява.
Това за мен е абсурдна реплика, свързана с кърменето!
Надявам се авторката да не прочете и подобна статия за АМ, защото има опасност бебето и да остане гладно или да мине на кисело мляко. С две думи: четенето е опасно  Grinning

# 116
  • Мнения: 3 537
"Кърмех и след това веднага дохранвах с кисело мляко" Sick

# 117
  • Мнения: 7 803
а 2 литра кола как влияят на бебока ?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=34915.0
а тук сравненията  са супер  Simple Smile

# 118
  • Мнения: 1 680
Като видях темата, веднага влязох в Кърмаческия, да търся подходящи цитати. И знаете ли какво ми прави впечатление всеки път, като вляза там? Кърмачките се имат за нещо повече от нас - тези, които не сме миропомазани с млекопроизводна дейност. В техния подфорум, във всяка трета тема се обсъжда това, как горките непросветени "от съседния форум" (така ни наричат) си тъпчат децата с боклуци, колко са егоистични и заблудени.
Цитат
Нашия батко от една седмица е на кърма....А сега нищо - само кърма, спане на лук, компреси с ракия, разтривки с мас и промивки на носа с Нисита.
Сега сме напълно здрави, което си е цяло постижение за такъв кратък срок да се оправим. Продължаваме с кърмата. Пие Жорко кърма и си мисли ,че пие лекарство. Казва: "Мамо това лекарство не е горчиво, това е най-сладкото лекарство".
Ние с таткото се споглеждаме и се подсмихваме и ни е кефффф.
Да поясня само, че става дума за момченце, родено на 27.09.2002г.
Майката го лекува от грип.
А ние, които даваме на децата си витамини, защото тялото ни е спряло да произвежда вълшебната течност можем да си  Banghead

Само да вметна, че не се смятам за повече от НЕкърмещите. Ваша воля как ще си храните децата. Моя син също не съм го кърмила и е бил на адапте.
А че кърмата е вълшебна течност спор няма и не може да има... Naughty

# 119
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
а 2 литра кола как влияят на бебока ?
Най-вероятно никак (изключвам как влияят на задните части на майката Wink ). Колата действително съдържа кофеин, но не толкова, и т.к. много малко бебета са свръхчувствителни към храната на майката, повечето изобщо не 'протестират' срещу това, което тя яде.
Колата (и прочие газирани напитки) сама по себе си не е полезна и определено не съдържа някакви незаменими хранителни вещества (което не значи, че аз не консумирам, макар че знам това), но не влияе по-особено на бебето.
А стиловете са наистина смешно описани Simple Smile

# 120
  • Мнения: 3 379
Цитат
Е,няма да го видиш,разбира се,но само да вметна тук,че на моя мъж прабаба му,родила 6 деца и 6-те умрели.Слава Богу разбрали от какво,та следващите 6 са на линия,а и той благодарение на това  Grinning, но се оказало,че ги тровела с кърмата си.Разбира се,това е някакво супер изключение,но явно и такива неща стават  Thinking

Ето това според мен вече е абсурдно!

# 121
  • Мнения: 1 881
Бях се зарекла, че няма да пиша повече по темата.....след като ме изтриха модераторите, затова ще се ОСМЕЛЯ да цитирам, ако разрешите:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=83195.0


Само ще кажа, че да наричат дечицата ни "болнави и нездрави изкуственици" е нещо, което не мога да класифицирам, тъжно и обидно е някак Cry.   А най - хубавото е, че всички мами се разплакват от умиление ....и може би от жал към нашите бебета......


п.п.   многоточието се нарича "апосиопеза" /замълчаване/, силно изразно средство, употребява се, когато думите не могат да изразят чувствата......

Последна редакция: сб, 11 мар 2006, 23:43 от Небесна

# 122
  • Мнения: 918
Цитат
-Но аз никога няма да мога да бъда здрава. Да бъда силна.
    -Защо?
    -Леля докторка. С бялата престилка. Каза на баба, аз я чух, като каза: ”Момиченцето винаги ще бъде болнаво. Защото е от “изкуствените”. Аз съм “изкуственица”. Мен мама не е могла да ме кърми с мляко от гръдта си. У мамините гърди не е имало млечице. А децата, когато са малки, винаги от мамините гърди пият мляко.

 Sick Sick Мдаа така е, а от Кока-колата човек се напива и върши само лоши неща.

# 123
  • София
  • Мнения: 10 825
Небесна, първо това е цитат от някаква си книга, която е художствена литература май newsm78, второ, майките, които се разплакват от умиление едва ли се умиляват от  израза "болнави и нездрави изкуственици" и трето няколко СМЕ кърмачките нехаресващи този цитат. Мисля че постинга ти е доста тенденциозен и умишлено нажежаващ обстановката Wink Confused

Последна редакция: нд, 12 мар 2006, 00:57 от Lady Charm

# 124
  • Мнения: 3 161
Lady Charm добре го е обяснила. Авторът е попрекалил с художествената измислица - магически соцреализъм малко е станало.

# 125
  • Мнения: 1 881
Съвсем умишлено дадох линк към темата, за да не ме обвинят в "откъс, изваден от контекста". Не се прие и постинга ми под формата на коментар, моля, кажете какви изразни средства да използвам?!?

Lady Charm, nикъде не съм казала, че майките наричат така бебета, а само, че се умиляват от "истинската история", която не само, че не звучи истински, а и не е написана добре sick:



# 126
  • София
  • Мнения: 10 825
Lady Charm, nикъде не съм казала, че майките наричат така бебета, а само, че се умиляват от "истинската история", която не само, че не звучи истински, а и не е написана добре sick:

Тук: Само ще кажа, че да наричат дечицата ни "болнави и нездрави изкуственици". Използваш множествено число, сякаш става въпрос за много хора, а не за автора на някаква си книга. Ако е било просто недоглеждане от твоя страна, значи аз не съм те разбрала, за което се извинявам

# 127
  • Мнения: 1 881
Наистина имах предвид автора на книгата, а неразбирането ми се отнася до майките, които харесват този зловещ текст/ ”...Момиченцето винаги ще бъде болнаво. Защото е от “изкуствените......”/ Cry

# 128
  • Мнения: 1 427
Вчера и аз прочетох въпросния разказ и съвсем не предизвика в мен умиление.Може би защото съм"изкуствените".Бля, лигава ми сестори Sick

# 129
  • София
  • Мнения: 2 356
За мен въпросния разказ печели 1 награда за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето. Всичко друго написано в темата бледнее пред тази книга  Mr. Green
Винаги съм била привърженик на кърменето (макар, че не кърмих успешно), но такова нещо направо ме вбеси. Моите уважения към кърмещите мами, но не мога да се умиля.

# 130
  • Мнения: 27 524
Айде стига вече с тая тема.
Не виждам никакъв смисъл от нея вече,изчерпахме се,разбрахме се,изказахме си "болките",кой крив,кой прав,да си стиснем ръцете и кой откъде е!  kiss
Кърмаческият са си прави за себе си и са ни незаменима помощ на всички бъдещи и настоящи потребители и майки.Рано или късно и те ще дойдат тук да питат за храненето и захранването и всичко в крайна сметка се върти около бебоците - кой кърмен или не...гладни няма да останат,непораснали също!   family

# 131
  • Мнения: 1 735
Айде стига вече с тая тема.
Не виждам никакъв смисъл от нея вече,изчерпахме се,разбрахме се,изказахме си "болките",кой крив,кой прав,да си стиснем ръцете и кой откъде е!  kiss
Кърмаческият са си прави за себе си и са ни незаменима помощ на всички бъдещи и настоящи потребители и майки.Рано или късно и те ще дойдат тук да питат за храненето и захранването и всичко в крайна сметка се върти около бебоците - кой кърмен или не...гладни няма да останат,непораснали също!   family

Ей,най-сетне  да се чуе една умна мисъл!   friendship  Hug

# 132
  • Мнения: 6 243
Айде стига вече с тая тема.
Не виждам никакъв смисъл от нея вече,изчерпахме се,разбрахме се,изказахме си "болките",кой крив,кой прав,да си стиснем ръцете и кой откъде е!  kiss
Кърмаческият са си прави за себе си и са ни незаменима помощ на всички бъдещи и настоящи потребители и майки.Рано или късно и те ще дойдат тук да питат за храненето и захранването и всичко в крайна сметка се върти около бебоците - кой кърмен или не...гладни няма да останат,непораснали също!   family

Разгеле да прочета нещо, дето да отговаря и на моите мисли по темата. Без подчертаната мисъл. С нея не съм дип съгласна. Блонди, "оттак", при кърмачките, също доста се обсъжда захранването...

# 133
  • Мнения: 27 524
Милички кърмачици, не ви ли стана ясно, че тази тема няма да бъде заключена и че тук ще продължаваме да цитираме всички дивотии, които са ни поразили с малоумието си ? Въпреки всичките ви вопли.Тази тема много пряко зависи от вас - не пишете такива безумия и няма да има нищо за цитиране. От просто по-просто. И е хубаво да спрете да спамите темата с великите си разсъждения.

А ако не е тайна - ти защо си толкова рязка и груба по тази тема?Само питам,нищо лично

# 134
  • Мнения: 3 379
Милички кърмачици, не ви ли стана ясно, че тази тема няма да бъде заключена и че тук ще продължаваме да цитираме всички дивотии, които са ни поразили с малоумието си ? Въпреки всичките ви вопли.Тази тема много пряко зависи от вас - не пишете такива безумия и няма да има нищо за цитиране. От просто по-просто. И е хубаво да спрете да спамите темата с великите си разсъждения.

А ако не е тайна - ти защо си толкова рязка и груба по тази тема?Само питам,нищо лично

Ето това и аз искам да разбера, благодаря, че ти попита!

# 135
  • Мнения: 3 161
Милички кърмачици, не ви ли стана ясно, че тази тема няма да бъде заключена и че тук ще продължаваме да цитираме всички дивотии, които са ни поразили с малоумието си ? Въпреки всичките ви вопли.

И как можеш да си сигурна в това? Все ми е едно дали ще се заключи или не - на мен ми е интересно да я следя, ама нали си има модератори тук, които решават? И по-рано ми направи впечатление, че се държиш сякаш модовете са ти секретарки и им даваш разпореждания какво да правят. Да не би пък да не съм разбрала нещо за отношенията тук?

# 136
  • Мнения: 27 524
Блонди, едва ли тук е мястото да ти обяснявам.
И аз не мога да отговоря еднозначно - просто за 2-3 години, откакто пиша в този форум ясно виждам как ескалира екстремизма на кърмачките  и твърденията им стават все по-абсурдни. Което и ме провокира да пусна тази тема. Нищо кой знае колко интересно. успях ли да задоволя любопитството ти?

Ами като те дразнят,защо им обръщаш внимание и влизаш в такива конфронтации?Така не се ли дразниш и ти още повече?

# 137
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Здравейте, пак от мен
май сгреших като побликувах само част от разказа и по-точно тази част, свързана с кърменето...
Историята е ИСТИНСКА. (Достоверността, разбира се, може да се провери, макар, че не това е същността на нещата - виж anastaia.ru). Става въпрос за дете, което се е родило с порок на сърцето. Майката го изоставя на баба му и дядо му. Малко след това бабата почива и го отглежда дядото.
Под ”Момиченцето винаги ще бъде болнаво. Защото е от “изкуствените”. Аз съм “изкуственица” лекарката има предвид вродената болест на детето....
Но моята цел беше не да обърна внимание на това, че детето е от "изкуствените", а на това как 1 капка кърма може да промени живота на един човек - вярата в това, че кърмата сама по себе си е нещо велико.
Разплаках се, не защото Анюшка не е кърмена или защото въобще не е гледана от майката, или пък защото е болничка...  Разчувства ме отношението на детето към майчиното мляко, вярата й в "магическата сила" на майчиното мляко... Това съвсем обикновено дете, което едва ли може да чете, спасява капчицата мляко... Не е ли достойно за уважение?! Колко от децата, които познаваме биха обърнали внимание на такова нещо? Колко от децата, които познаваме биха помислили за бебето на някой непознат?
Не е нужно да спорим кои са "добри" и кои "лоши". Нека се насладим на това как 9 минути кърмене се превръщат в най-великото нещо за едно малко изоставено дете Blush Нека прекратим безмислените спорове Peace Hug Heart Eyes

# 138
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
А, те модовете на теб от две години какво ли не ти приказват по всякакви форуми (включително и в този, както и в тази тема конкретна), ама файда не виждам да има Wink Често съм се чудила дали си даваш сметка, че ако изказваше мислите си не толкова агресивно и екстремно, щеше да имаш доста повече 'поклонници' и привърженици на идеите, които споделяш...  Thinking

Както и да е, сори за спама.

# 139
  • Мнения: 6 243
Ти пък, МК  Grinning
Сега за популяризирането на кърменето ли се притесни. Недей. Отдавна атмосферата между двата форума е спокойна и дружелюбна, в АМ влизат кърмачки, за да питат за отбиване и избор на АМ, в "Кърменето" има питания от мами, които не са кърмили, заради техни приятелки, които в момента имат затруднения.

Че си имаш проблеми с "кърмачиците" е ясно, ама чак такава загриженост ме изненада. Wink

# 140
  • Мнения: 3 161
Само се ядосвам когато един иначе естествен и полезен процес се преекспонира по този начин и се стига до отвращение от него.

Винаги съм знаела, че мама кенга е много загрижена за кърменето и именно от загриженост е малко критична към кърмачките понякога...

# 141
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
  spam2    Аз пък съм абсолютен фен на Мама Кенга  Peace

# 142
  • София
  • Мнения: 2 271
Темата ми е доста интересна, гледам и на много други потребители така, а на моменти и поучителна! Така че, смятам, че не може един потребител (поне аз не бих си позволила) да прави изказвания от рода "Айде стига с тази тема" - направи ми много лошо впечатление. newsm11 Винаги ми прави лошо впечатление, когато някой се опитва да създава правила във форума и да се прави на модератор, когато има доста потребители, които са с по-висок ранг, с по-дълъг стаж и са по-уважавани в този форум.
Давайте си мнението, когато го искат!!!Извинявам се за спама...

# 143
  • Мнения: 27 524
Темата ми е доста интересна, гледам и на много други потребители така, а на моменти и поучителна! Така че, смятам, че не може един потребител (поне аз не бих си позволила) да прави изказвания от рода "Айде стига с тази тема" - направи ми много лошо впечатление. newsm11 Винаги ми прави лошо впечатление, когато някой се опитва да създава правила във форума и да се прави на модератор, когато има доста потребители, които са с по-висок ранг, с по-дълъг стаж и са по-уважавани в този форум.
Давайте си мнението, когато го искат!!!Извинявам се за спама...

 newsm81

Да живеят ветеранките,долу новите!!!  newsm11

# 144
  • Мнения: 918
 Ей, оaкахте темата с фалшиво разбран морал.
Както е написла и мама Кенга, темата беше само за абсурдни реплики

Последна редакция: пн, 13 мар 2006, 20:02 от звезделина

# 145
  • Мнения: 3 161
Така че, смятам, че не може един потребител (поне аз не бих си позволила) да прави изказвания от рода "Айде стига с тази тема" - направи ми много лошо впечатление. newsm11 Винаги ми прави лошо впечатление, когато някой се опитва да създава правила във форума и да се прави на модератор, когато има доста потребители, които са с по-висок ранг, с по-дълъг стаж и са по-уважавани в този форум.
Давайте си мнението, когато го искат!!!Извинявам се за спама...

И аз се извинявам за спама, ама по тази логика твоето мнение кой и кога го е искал?

# 146
  • Мнения: 7 803
споделяше болката ми, когато бебо беше на ам (бях на антибиотици несъвместими с кърменето)

ама дребчо беше пиявичка, през времето,което не папаше, спинкаше на гърда

Та след разговора нашият тати ме пита плахо :"дали анемията има нещо общо с късното захранване?" ама набързо го светнах, че това е проблем на изкуствено хранените бебета и обясних за усвояването на желязото от кърмата и т.н.

:"като искате да си тъпчете с лекарства детето"  Това би трябвало да означава:"дете на ам би боледувало повече, ако същото това дете е естествено хранено"

 А болките.... - ужасно ме боляха и двете гърди - живнах като си купих силиконовите зърна на Авент и с тях кърменето стана по-малко болезнено, така постепенно зърната привикнаха на експлоатацията

Последна редакция: ср, 15 мар 2006, 08:24 от jump

# 147
  • Мнения: 1 735
Ето и моята номинация:

...ама нали много кърма вече е изтекла ( а с нея и едно друго веществто), та не можете да разберете какво ви се говори на чист български език.

# 148
  • Мнения: 7 803
къде ви боли като давате АМ ?
пиавиците по циците ли спят вече  newsm78
zначи Всички бебета на АМ трябва да са с анемия  newsm78  и да са все болни 

# 149
  • Мнения: 7 640
аз пък не виждам защо ти се търсят обяснения кое и защо ти се вижда абсурдно. Crossing Arms
Очевидно е, че кърмещите и некърмещите са на два бряга, що за докачания?

# 150
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
къде ви боли като давате АМ ?
пиавиците по циците ли спят вече  newsm78
zначи Всички бебета на АМ трябва да са с анемия  newsm78  и да са все болни 
Shocked
Не знам къде четеш, но със сигурност ще се радвам, ако ми покажеш тези изводи.

# 151
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
"Пиявици"?!?

# 152
  • Мнения: 7 803
споделяше болката ми, когато бебо беше на ам (бях на антибиотици несъвместими с кърменето)

има болка ,zначи  боли, която някой е споделял с нея,   когато бебо беше на ам , zащото (бях на антибиотици несъвместими с кърменето)

голямо важно че пиАвици е сбъркано то така е с иzкуствените  Wink

анемията е проблем на изкуствено хранените бебета  / ти как го раzбираш  че само децата на АМ страдат от нея и трябва да е доста често явление щото ние не даваме кърма от която се усвоява желяzо неzнам си как

дете на ам би боледувало повече, ако същото това дете е естествено хранено   / ако дете на кърма е болно zа една zима 3 пъти представи си че теzи на АМ са болни преz цялата zима

# 153
  • София
  • Мнения: 15 216
Темата е за ЦИТАТИ. Ц-И-Т-А-Т-И!
Не е за анализ на цитати или за обяснения защо на някого нещо е прозвучало абсурдно. Който разбрал-разбрал.

# 154
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Извинявай, Виви.   bouquet

jump, на ЛС пращам анализ  Mr. Green

# 155
  • Мнения: 7 803
Може би ще се влюбите в кърменето, ако вземете прераждаща вана с бебето

# 156
  • Мнения: 7 803
не е zа кърменето но го е написала кърмачка  Wink
И колкото да си харесвам личния лекар, го ползваме за сантиметър и кантар...

# 157
  • София
  • Мнения: 4 423
Може би ще се влюбите в кърменето, ако вземете прераждаща вана с бебето
Би ли обяснила по - подробно, ако нямаш нищо против, разбира се!

# 158
  • Мнения: 7 640
то целия цитат е
Цитат
ако вземете прераждаща вана с бебето – запалете ароматична свещ, пуснете нежна успокояваща музика, загърнете плътно голото бебе в одеалце, влезте в топлата вана с бебето, къпете се на светлината на свещта, бавно развийте бебето и го сложете до гърдата си и вижте какво ще се случи в следващия половин час.

# 159
  • София
  • Мнения: 4 423
А, благодаря за разяснението PolarFox, това ми звучи малко, как да кажа...такива неща съм правила, но с мъж - с бебе не знам как ще се чувствам и какво ще стане Thinking. Разбирам, че отговора може би е: бебето ще засуче, но то ще си засуче и без вана и свещ - поне дъщеря мчи нямаше нужда от това.
Много разсъждавам, май не трябваше.

# 160
  • Мнения: 7 640
Буболина, нищо не съм разяснила, щото и на мен не ми е ясно, как увиваш бебето в одеало и във ваната newsm78
Иначе- и аз като теб Laughing

# 161
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Разяснение - процедурата се нарича rebirthing и целта й е точно такава - да имитира раждането, един вид да се преживее наново и да заличи предишното преживяване. И се прави не с бебета, които нямат никакъв проблем, а с бебета, които не могат или не искат да засучат вследствие на травматично за бебето раждане. Затова бебето се повива плътно, с цел да се имитира теснотата на утробата и всичкото се прави в топла вода, за да му се припомни водния свят, от който е излязло и в който се е чувствало добре и защитено. А непрекъснатият и с нищо ненарушаван контакт кожа до кожа стимулира желанието за сучене.
Всичко това са не някакви си поредни измислици на кърмачките Rolling Eyes, а техники, които са изработени и прилагани от психолози и специалисти, които се занимават професионално с тези неща Rolling Eyes

# 162
  • Мнения: 1 581
Затова бебето се повива плътно,...

А непрекъснатият и с нищо ненарушаван контакт кожа до кожа стимулира желанието за сучене.

За кожено одеало ли става въпрос  newsm78
Не се заяждам, просто ме затормози тоз въпрос.

# 163
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не - става въпрос за след като махнеш одеалото, като вече сте потопени във ваната - оставате с бебето голи и кожа до кожа, както се прави на много места по по-белия свят - веднага след раждането ти слагат голото бебе върху голата кожа на корема или гърдите. Ето ви още малко абсурдни реплики - ако бебето се постави по този начин голо върху майчиния корем веднага след раждането и никой не се намесва, то успява абсолютно само и без помощ да допълзи до гърдата и да засуче. Но това е уникално и възможно само през първия час след раждането и няма как да се повтори при rebirthing.

# 164
  • Мнения: 1 446
Не съм против кърменето , но това което прочетох накъде направо ме потресе. Накратко обяснявам:
Та жената направила шкембе чорба на мъжа си и я застроила с КЪРМА и яйце. Той сладко - сладко си я хапнал.

Последна редакция: пт, 17 мар 2006, 08:43 от ANNAND

# 165
  • Мнения: 7 803
"Мисля, че Ива вече е голяма. А че няма да стопиш любовните дръжки с него, също е ясно   
Мажи смело! Моят крем ще дойде утре и аз почвам. Все пак не кърмим новородени, я "


"Направо обезумях като прочетох тази тема.Влязох от интерес към заглавието и останах като  #Sniper
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=80473.0
Мислех,че изкуствено хранени са бебета на които майките нямат кърма,а то какво било -мляко като из ведро.Хапчета пият да спрат лактацията   doh и на всички бебетата под 1 годинка.Тези майки мислят явно повече за себе си ,а не за децата.Къде им е акълът.Трябва нещо да се направи за да се прекъсне това безумие. "

Последна редакция: ср, 29 мар 2006, 17:31 от Vivi

# 166
  • Мнения: 7 803
"Не просто съм влюбена, аз ОБИЧАМ кърменето, защото то ме прави идеалната майка "

"Когато, обаче, е болничка, изнервена, растат й зъби (както сега), благославям кърменето и способността му да дава храна и утеха.   Алелуууиа."

Последна редакция: ср, 29 мар 2006, 17:32 от Vivi

# 167
  • Мнения: 7 803
"Е, ако падне и се пребие, не дай Боже, ще се кърмим, няма начин "

# 168
  • Мнения: 7 803
"не бих спряла да кърмя, zа да дам на детето си АБ..."

# 169
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Цитатът не е от форума, а от едно списание, но ме накефи и затова го цитирам:

" Кърменето беше другият интересен момент- гърдата ми беше по- голяма от главата на Дария. Тя (гърдата) я затискаше и Дария така и не засука от мен"

Общи условия

Активация на акаунт