за дупето

  • 2 852
  • 51
  •   1
Отговори
  • Хасково
  • Мнения: 726
малката е на един месец, с много чувствителна кожа
смених няколко марки памперси, няколко различни крема и въпреки това кожата се зачервявазасега ни помагат само обливания със смрадлика, но е малко неприятно
да знаете друг начин за поддържане на такова специално дупе

# 1
  • Мнения: 292
Пиши какво си ползвала ,да знаем какво да ти препоръчаме Simple Smile

# 2
  • Мнения: 577
Тъкмо днес купих на малкия някакъв памперс които бил точно за такива чувствителни дупета,хипоалергичен на Хъджис,но не знам дали е ефикасен,ако исакаш пробвай с тях. smile3550

# 3
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
А само с преварен зехтин да го мажеш, пробвала ли си? Може и от козметиката да е-пишеш, че сте сменили различни мазила.  newsm78

# 4
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Колко често сменяш памперса?
(не за друго, ама знам хора, дето го сменят два пъти дневно, та да попитам за всеки случай  Wink )

Проветрявай го това дупе колкото може по-често.
И после обилно с някакъв крем при всяка смяна на памперса.

Така пробвахте ли?

# 5
И аз имах същия проблем с дъщеря ми. Бях много притеснена. Имаше период (около втория месец) когато тези зачервявания по дупето бяха станали рани от които понякога течеше и по малко кръв. Сменях различни марки памперси, и какво ли още не - нищо не помогна. Даже и педиатърът ни не ни предложи нищо ефективно. Накрая отидох в аптеката. Предложиха ми един крем на Mustella, който е специално за рани и зачервяване на дупето. Има го в 2 варианта. Единият мисля, че беше със зелени букви и беше за рани, каквито имаше дъщеру ми, а другият - с червени букви и беше за зачервявания. Вярно е, че цената на кремчето е малко по-висока в сравнение с останалитер но върши чудеса. За няколко дни тези рани изчезнаха, а след 2 седмици нямаше помен от зачервявания. Въпреки това продължих да я мажа всеки път като сменям памперса. Така продължих до към 7-8 месец. После използвах кремче "Здраве", но без Mustella-та мисля че нямаше да се справим. Можеш да я намериш със сигурност във всички по-големи аптеки. Опитай и съм сигурна, че няма да съжаляваш. Успех.

# 6
  • Мнения: 4 915
Зачервяванията е малко вероятно да са от марката памперс.

Най-добре лекува въздухът и щадящата козметика /най-добре зехтин,  вазелин/ланолин, крем Бочко/.

Затова:
-сменяй на 2-3 часа памперса;
-на всяка смяна оставяй дупето да диша по 10-15 минути;
-купи кърпички от по-известна марка /Памперс, Нивеа/;
- мажи го с вазелин или Бочко крем. Бочко - понеже съдържа цинк,  изсушава кожата /ако зачервяванията се дължат на влага/, вазелинът изолира и омазнява - ако кожата е по-суха.

Може след всяко бърсане на дупето с кърпичка, да минаваш и с едно памучно тампонче, напоено в отвара от смрадлика, и после хубаво да изчакаш да изсъхне. Нека подиша 10 минутки. Това ще го прилагаш, докато изчезнат зачервяванията.

# 7
  • Мнения: 46 508
"Бейби тан" опитвала ли си?

# 8
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Пробва ли с кремчето против подсичане на Мустела?
Скъпичко е, но наистина помага Peace

# 9
  • Мнения: 3 663
1. смяна на пампито на 2-3 часа макс
2. на всяка смяна на памперса миене на дупето под течаща вода и без никакъв сапун (само ако е акала) (забравяш за всякакви мокри кърпи)
3. подсушаване с тензух  (не хавлия, не кърпи някакави, а тензух - просто попиваш, без никакво търкане, подсушава перфектно)
4. въздушна баня няколко минутки задължително
5. намазване на дупето обилно, до побеляване, с какъвто и да е крем - и стандартните здраве и бочко вършат чудесна работа (важното е да е обилно намазано дупето, за да може да се получи мазен защитен слой между кожата и урината в памперса, марката на крема не е от особено значение)
6. дебнеш непрекъснато и сменяш веднага, ако установиш, че се е наакало детето

тия неща ги правих аз докато таня стана някъде 6-7 месечна, когато вече ми стана твърде тежка да я мия под чешмата, а и тя започна да лази по стената на мивката като човека паяк и мисията стана невъзможна  Crazy
искам да уточня, че таня е с адски чувствителна кожа, малко по-силно да я цункаш и става червено, малко повече прах да сложа при дрехите (нейните или нашите) и се появяват пъпки...  Confused
но с горепосочените грижи за дупето - до ден днешен подсичане не знам какво е

# 10
  • Мнения: 8 505
Най-доволна съм от кремовете,които приготвят в аптеките.Единственият им недостатък е,че за повечето хора не миришат особено приятно.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Спри се на 1 вид памперси,че и при нас беше същото.Макар че и в момента е зачервена.Вечер пудря/съвсем малко/ с Норсулфазол.Не е панацея,но ми го препоръча аптекарка след всичко което съм опитала.

# 12
  • София
  • Мнения: 44 084
1. смяна на пампито на 2-3 часа макс
2. на всяка смяна на памперса миене на дупето под течаща вода и без никакъв сапун (само ако е акала) (забравяш за всякакви мокри кърпи)
3. подсушаване с тензух  (не хавлия, не кърпи някакави, а тензух - просто попиваш, без никакво търкане, подсушава перфектно)
4. въздушна баня няколко минутки задължително
5. намазване на дупето обилно, до побеляване, с какъвто и да е крем - и стандартните здраве и бочко вършат чудесна работа (важното е да е обилно намазано дупето, за да може да се получи мазен защитен слой между кожата и урината в памперса, марката на крема не е от особено значение)
6. дебнеш непрекъснато и сменяш веднага, ако установиш, че се е наакало детето
/quote]

 newsm10 толкова изчерпателно, че май няма какво да се добави
... ако е мн подсечено и се появят пъпчици можеш де ги тушираш сутрин и вечер с фуксин - 1 %

# 13
  • Мнения: 1 883
На нас много ни помогна някакъв китайски - Бейби тан -евтин е и е ефикасен .За честата смяна на памперсите съм ЗА.

# 14
  • Мнения: 262
На всяка смяна на памперса мажа с Бочко. За сега проблеми не съм имала.

# 15
  • Мнения: 124
Кремчето на Мустела, което ти препоръчват, е Mustela Stelactiv. Ако искаш, може да разгледаш тук http://www.roditeli.info/mustela/bebe//

# 16
  • Мнения: 3 611
Аз обилно мажех с олио на Бюбхен. Никога не се е зачервявал или подсичал.

# 17
  • Мнения: 46 508
... 2. на всяка смяна на памперса миене на дупето под течаща вода и без никакъв сапун (само ако е акала) (забравяш за всякакви мокри кърпи) ...

Аз така правех и София се подсече ужасно  Confused
Като минахме на мокри кърпи се оправи за няколко дена, с едно миене на ден  ooooh!

# 18
  • Мнения: 5 140
Подкрепям Никол, на мен педито ми беше забранил да я мия след всяка смяна на памперса, какза ми да използвам мокри кърпички и ако беше подсечена мажех с Бейби Тан.
И сега си се бършем с мокри кърпички.

# 19
  • Мнения: 6 320
И двете ми деца са с невероятно чувствителни кожи.
Дъщеря ми се подсичаше ужасно, около 4-5 месеца беше ад - сменяхме памперси, подмивахме, подсушавахме, мажехме с какво ли не и въпреки това се наложи няколко пъти да й "горят" дупето с пиоктанин. Беше кошмарно.

Решихме проблема като по препоръка на кожен лекар преминахме от миене с вода на почистване само с мокри кърпички (с вода - само вечерното къпане) и мазане само с преварен зехтин и крем Бочко или Бейби тан.

С две думи - подкрепям казаното от Никол и sineo4ka  Peace

П.П. Само да допълня, че наскоро видях, че са пуснали разнообразие от бебешки сапуни за чувствителна кожа - бебешки катранен сапун, бебешки сапун с хума и бебешки сапун със смрадлика. Доколкото видях са български и цената им е около 50-60 ст./бр.

# 20
  • Хасково
  • Мнения: 726
благодаря на всички за съветите
засега се спрях на памперси и мисля да не ги сменям- едва ли е от тях
по принцип цялата ни козметика е Мустела, но ползвам обикновения защитен крем за дупе , а не специалния за подсичане
опитах и Бочко, и Бейби тан и крема на Бюбхен, но като че ли в момента най ефикасен е обикновенна цинкова маз след обтриване със смрадлика
ще опитам някои от нещата които предлагате ,за да няма сълзички в малките очички на принцесата

# 21
  • Мнения: 1 393
пробва ли крема на Мустела за подсечено newsm78Аз лично съм много доволна  Hug

# 22
  • Мнения: 2 271
На нас много ни помогна някакъв китайски - Бейби тан -евтин е и е ефикасен .За честата смяна на памперсите съм ЗА.
Бейби тан-а е сирийски.Аз лично не ти го препоръчвам.Моята бебка само един път се беше подсекла и я намазах с него.Рева истерично  30 мин.от болката и след това нямаше никакъв ефект.Помогна обикновения крем Здраве след всяко миене(не бърсане с влажни кърпи)

# 23
  • Мнения: 46 508
На нас много ни помогна някакъв китайски - Бейби тан -евтин е и е ефикасен .За честата смяна на памперсите съм ЗА.
Бейби тан-а е сирийски.Аз лично не ти го препоръчвам.Моята бебка само един път се беше подсекла и я намазах с него.Рева истерично  30 мин.от болката и след това нямаше никакъв ефект.Помогна обикновения крем Здраве след всяко миене(не бърсане с влажни кърпи)

"Бейби тан"- а е супер! Детето едва ли е ревало точно от крема. Ти само веднъж ли маза?
Спаси ни от най-голямото подсичане само с няколко мазанета, е, с едно едва ли ще го махне като с магическа пръчка  Wink Крем "Здраве" не ни подейства въобще, нито правантивно, нито след като подсичането беше факт  Confused

# 24
  • Мнения: 5 299
Най-доволна съм от кремовете,които приготвят в аптеките.Единственият им недостатък е,че за повечето хора не миришат особено приятно.
И аз така.
При нас положението е същото и до ден днешен. мСменям памперсите на 2-3 часа, и я оставям по голо дупе преди баня,( а лятото и почти цял ден). КОжата на малката е ужасно чувствителна.

# 25
  • Мнения: 532
Опитай с правени в аптека ( където бъркат лекарства ) кремчета.Нас само това ни спаси.До 1 годинка съм я мила на всяка смяна на памперса ( само защото изпитвах ужас от това което беше до 6 месец).И тетрата помага.Друго от което съм доволна е дефламол след като беше станало на ранички дупето.Всяко дете си е различно , всяка кожа също.Дано по- бързо да се оправите , че е ужасно.

# 26
  • Мнения: 160
бюбхен имат мн. хубав крем  провив  Peaceподсичане

# 27
  • Мнения: 207
Пробва ли с кремчето против подсичане на Мустела?
Скъпичко е, но наистина помага Peace

Наистина много помага! Много сме доволни и ние от него!!!! thumbsup

# 28
  • Мнения: 99
Ами това което мога да кажа е само,че всяка кожа е много индивидуална и трябва да видиш какво ще ти каже дерматолог, защото ако едно мазило влияе добре на едно дете, не е гаранция,че ще помогне на друго. Иначе лично аз много съм доболна от бейби тан, и здраве, но пак казжам индивидуално е, другото ми дете не му действаха.Успех.

# 29
  • Мнения: 4 915
Козметиката действа различно при различно при различни проблеми и при различните деца. Бейби-тан при малката нямаше никакъв ефект.
При някои помага миенето с вода, но на мен също педиатър ми е казвал, че е добре при подсичане мокренето да се ограничи и да се мине само с кърпички, вода - само при къпането. Дупето да не се мие със сапун, а само с вода /или и с хума/.

Мнението ми е, че трябва да се избягва причинителят на подсичането /съветите за смяна на памперсите често, дупето - на въздух, и т.н./, а лечението трябва да е индивидуално, и ако е усложнено - препоръчано от дерматолог.

# 30
  • Мнения: 3 760
Много въздушни бани и никакъв сапун!

# 31
  • Мнения: 2 125
Виждам, че си фармацевт, което ме радва...
Тази рецепта, която ще ти споделя е от "време оно", но оправя всякакви проблеми с дупета
Ето ти рецептата и съставките на кремчето, което ми помогна:
Rp./
Vit. C 600 х E
Vit. A 300 х E
Vit. E - І amp.
Lanolin
Vaselin 20,0

MDS. външно

Ето тук обсъждахме такъв проблем Peace може да ти е от полза Hug

# 32
  • Мнения: 481
При моите девойки имаше същия проблем на 2-3 месечна възраст. Дупетата им ставаха почти на ранички. И аз пробвах какви ли не кремчета и нищо не помагаше. Накрая педиатърката ни каза да мажем с Тридерм. За 3-4 дни всичко се успокои и след това продължихме само с БейбиТан. От него съм използвала вече 4 опаковки. Много съм доволна. Няма вече подсичане, зачервяване. Всичко е наред.
Пробвай - работи!

# 33
  • Мнения: 47
На mustela крема е супер но наистина е малко скъп,ние ползваме българско крем4e-цинци и съм много доволна ,съдържа 10 % цинк ,много по  добър е от зинковата паста,нанасям го всеки път когато сменям памперса,цена-1.40лв

# 34
  • Мнения: 590
Аз да кажа че от раждането си го бърша с мокри кърпички (в началото миех на чешмата след всяко ако но после тежи) и мажа с Натусан задължително с цинг.Сменям памперс на 3-4 4аса и задължително веднага след ако.Никога не е имал проблем. Миналото лято като си заминахме в БГ и бях забравила крема Embarassed newsm78 Там купих беиби тан тъи като тук в форума бях чела добри отзиви,изприщи се ужасно дупето,купих някакъв друг,вазелини,Здраве и направо започна да става на рани и най-накрая намерих такъв на Натусан с цинг и бързо се оправи дупето.Така че цинг му е майката  Mr. Green Този беиби тан не знам как толкова много хора са доволни от него като при нас нямаше никакъв ефект протим подсичането   Naughty

# 35
  • Мнения: 112
Моето бебе е с много суха и чувствителна кожа, подсече се и получи обриви от прекаленото използване на мокри кърпи. Оказа се, че доста изсушават кожата ( имам предвид тези на Памперс) и с тях също не трябва да се прекалява. Оправи се с крема на  Линола фет (дерматолог ни го изписа) и оттогава мажа с него, много съм доволна. Като я къпя във водата слагам от олиото за баня пак на Линола. Сапун използвам само да мия наакано дупе и после обилно намазвам с Линолата.

# 36
  • Мнения: 3 663
според мен за да се подсече едно дупе от миене с вода или не се подсушава достатъчно (точно заради това натъртих за тензуха, защото попива в пъти по-добре от хавлия, само който е пробвал знае за какво говоря) или не се маже достатъчно обилно с крем (до побеляване)
да, водата изсушава, но при достатъчно мазане с крем кожата се омазнява и се образува защитен мазен слой

пак ще повторя, че таня е с ужасно чувствителна кожа, обрива се от какво ли не
но с тези грижи нито вендъж не се е подсичала

при вече подсечено дупе водата наистина може би ще влоши нещата
това, което казвам аз, е какво за мен е добре да се прави, за да не се стига до подсичане изобщо....

# 37
  • Мнения: 1 425
Имахме подобен на вашия проблем, само с разликата, че дъщеря ми е по големичка. Дупето й беше станало рана, сменихме много кремове, близо 2 месеца я киснех в тетра всяка вчер.Стигнахме и до кожен лекар и една торба с мазила. Имаше малко облекчение. Кожната лекарка ми каза, че детето ми е с много чувствителна кожа към мокро. Да мия дупето само като се изака и вечер, след като го измия да подсушавам много добре, защото кожата й е чувствителна към мокро и накрая да я поръсвам с бебешка пудра. Резултата от както ползваме пудра е направо СУПЕР. Вече няма зачервено дупе. Ако не става с другите неща, които ти препоръчват мамите, пробвай с пудрата. При всяка смяна на памперс.

# 38
  • Мнения: 221
Само да споделя и моя опит.
Ние сме само един месец и до преди три дена имахме същият проблем. Извиках една позната педиатърка в къщи и тя ми препоръча: след изкъпване и след сутрешното голямо почистване да се мажем с крем, за който ми даде рецепта- за да ми го направят в аптеката. И то след като съм намазала дупето обилно с преварен зехтин. През останалото време след всяка смяна на памперса да мажа с преварен зехтин. Трети ден откакто го правя и зачервяванията видимо намаляха, а пъпките изчезнаха. Ако искаш пиши на лични за да ти дам рецептата.
А преди това бях ползвала: Бочко, ТриДерм и Бюбхен. И не ставаше. Успех!

# 39
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
дъщеря ми в първите две седмици имаши зачервено дупенце и пъпчици - още от болницата,въпреки смяната на памперсите на 2 до 3 часа но аз упорито я държах да й диша дупето на всяка смяна па 10 минути и слез това мажех с Бочко -съдържа цинк и смрадлика и крем Здраве за кожни раздразнения,отделно сутрин като си правехме и масажа я държах голичка- въздушни бани на цялото тяло

другото което забелязах е че като я изтривах с мокрите кърпи - въпреките че нежно я минавах дупето й се зачервяваше/смених няколко марки не помогна/ и затова почнах да мия дупето с водичка без сапун -изсушава ... и това при нас помогна

# 40
  • Мнения: 3 425
И ние имахме същия проблем около 1вия месец на бебко...даже и екстра пъпчици !При нас подейства:
Смяна на пампа максимално на 2 4аса т.е. поддържане на сухо дупе!Миене без сапун, подсушаване, въздушна баня 3-4-5 мин и после памп(без никаква козметика)!Още след 5-6 смени на пампа се забеляза подобрение!Така се дава възможност на кожата да се самопочисти!След като мине на пълно миене 2 пъти на ден(аз не прекалявам с миенето,за да не стане прекалено чувстивителен),макар 4е ака постоянно почти!КРЕМ САМО АКО Е ЗА4еРВено!
Май беб4етата си минават този период,а аз се бях шашнала  #Crazy
Успех  Flutter

# 41
  • Мнения: 941
и аз имах същия проблем и даже се обриваше но пробвах много мазила и накрая пак към първото се върнах - мажех обилно с бочко на всякъде под памперса, често го сменях и я измивах всеки път и след втория месец се оправи дупето и сега сме добре вече
УСПЕХ

# 42
Здравеи.И моя бебок бе6е така и ние сменяхме козметика но сега ползвам крем  бубхен и хямаме проблем 500гр струва 15 лв.

# 43
  • Мнения: 1 555
Аз мажа с МУСТЕЛА  и съм много доволна ! Препоръчвам ти го, крема е с цинков оксид и веднага успокоява цачервеното дупе ! Party

# 44
  • Хасково
  • Мнения: 726
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА СЪВЕТА ЗА КРЕМА НА МУСТЕЛА СУПЕР Е Grinning Grinning Grinning

# 45
  • гр. СОФИЯ (1000)
  • Мнения: 73
На всяка смяна на памперса мажа с Бочко. За сега проблеми не съм имала.

И аз правя така и също не съм имала проблеми, памперса го сменям преди всяко кърмене, на около 3 часа, и когата се е наакала.
Явно проблема най-много зависи от чувствителността на детската кожа.

# 46
  • Мнения: 953
При нас проблема  е от скоро и ползваната до сега козметика не помага. НАПРАВО УЖАС. Дупето й е много зачервено, чак плаче, голяма е ходи на гърне, без памперс е, а е адски зачервено, дотолкова, че се обели и кожичката. НАПРАВО СЕ ЧУДЯ КАКВО ДА ПРАВЯ. ПОМОГНЕТЕ. САВИ Е НА 2 г. и 6мес.

# 47
  • Мнения: 142
В аптеката правят бебешки кремчета против подсичане. Много са добри и струват стотинки.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 901
Имали сме само 3, но сериозни подсичяния, които бяха тръгнали да стават на ранички. И трите пъти ни оправяше ХУМАТА, а след третия продължих да я ползвам вместо кремче, при всяка смяна на памперса - пишкано или акано, само миене на чешмата! Педито ми беше казала  Naughty "Кърпичките само в краен случай - когато сте навън!"

# 49
  • София
  • Мнения: 83
За кремчетата аз също съм за Мустела - ползваме го откакто Марти се роди. Тъй като след раждането бебо изкара тежката жълтеница и стояхме 10 дни в болницата - в резултат дупето на Марти беше с две големи рани.  #Cussing out Предписаха ни на изписването някакъв препарат на MSD, който не помогна. Педиатърката ни даде рецепта за един крем, който го забъркаха в аптеката и само за две седмици не само, че раните зараснаха, но се появи и нова хубава кожа. Сего дори няма белег, а аз си мислех, че няма как да се размине без белези. От тогава сме на Мустела и няма никакви проблеми. Ако искате пишете ми на лични и ще ви пусна рецептата за правения крем - още я пазя  Rolling Eyes Що се отнася до честата смяна на пампирсите - категорично съм за. А в дилемата миене под чешмата или мокри кърпи - аз съм се спряла на мокрите кърпи. Просто, когато се мие само с вода долавям неприятен аромат, което го намирам за кофти. Blush

# 50
  • Мнения: 462
Питай вашия педиатър да ти изпише кремче. Има един с витамин Д и ох как беше другата съставка Sad
лизин ли беше или не...много е хубав. Той е много хубав и се прави в аптеките. Повечето педиатри го знаят, но знам ли и аз защо не го изписват на майките. Иска ми се да ти дам рецептата, но за жалост съм затрила някъде рецептата и самата мен ме е яд много от този факт...

# 51
  • Мнения: 2 125
Виждам, че си фармацевт, което ме радва...
Тази рецепта, която ще ти споделя е от "време оно", но оправя всякакви проблеми с дупета
Ето ти рецептата и съставките на кремчето, което ми помогна:
Rp./
Vit. C 600 х E
Vit. A 300 х E
Vit. E - І amp.
Lanolin
Vaselin 20,0

MDS. външно

Ето тук обсъждахме такъв проблем Peace може да ти е от полза Hug


Това е мой цитат от 2-ра страница на темата.
Предполагам, че за това кремче говориш Кремена Орешарска Hug. Моята педиатърка го изписваше на малкия, а и майка ми е фармацевт и са го правили дълги години...и продължават да го правят.
Помага...и още как! Peace

Общи условия

Активация на акаунт