Няма направления или защо си плащам осигуровките?

  • 4 173
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 425
Не мога да я разбера тая нашата здравна система... В момента имам бактериален вагинит. Гинеколожката ми назначи двумесечно лечение. Вчера отивам за направление, за да види лекарката дали ме е излекувала или да продължаваме с лечението. Личния ми лекар ми се разкрещя, че нямал направления, че давайки ми на мен, лишавал други пациенти и тем подобни. Аз му казах, че няма как да не отида на гинеколог, защото лекарката трябва да ми направи микробиология, иначе боб ли да хвърля дали ме е излекувала... И той ми каза, че ще ми даде, но това ще ми е последното направление за гинеколог тази година и ако искам да ходя пак на гинекологичен преглед, да си го плащам. Е добре, аз другия месец ако имам някакъв проблем, независимо дали същия или друг, трябва да дам 40 лева за преглед, толкова взимат специалистите към момента. Е за какво, аджиба, си ги плащам тия осигуровки, като не мога да взимам направления??? Казвам "плащам", защото в момента съм безработна и наистина аз си ги плащам. Еми нямам възможност да ходя на платени прегледи. Каква е тая система, която позволява на личните лекари подобни своеволия?!

# 1
  • Мнения: 114
Здавей,
този въпрос съм си го задавала милион пъти и да ти кажа логичен отговор няма! До колкото знам/не съм на 100% сигурна/ всяка пациентка има право на 2 направления за гинеколог в рамките на една календарна година......това е ако ти изнася...на тъпата държава не и дреме за нас #Cussing out

# 2
  • Мнения: 46 505
Аз си мислех, че като ти назначат лечение и после трябва да се направи контролен, направлението се издава от гинеколога  newsm78 може би съм в грешка.

.това е ако ти изнася...на тъпата държава не и дреме за нас #Cussing out

А, то в другите ти дават час за след 3-4 месеца, не са чак толкова розови нещата  Laughing

# 3
  • Мнения: 1 558
Според мен с едно направление наистина имаш право на вторичен преглед. Peace

# 4
  • Мнения: 5 277
И аз така мисля, но май имаше срок, в който може да отидеш на контролен преглед и май е 1 месец.
В този случай или подаваш жалба в РЗОК или сменяш личния лекар. Аз избрах втория вариант и сега съм доволна от новата лекарка. А за системата - нямам думи  #Cussing out

# 5
  • Мнения: 425
Добре де, ама аз мога да имам три различни заболявания (че и повече, да не дава господ) в рамките на една година. Да не говорим, че където микробиологията е безплатна, ехографът се заплаща и обратното. Аз имам поликистоза на яйчниците, искам в рамките на един преглед да си направя микробиологичното изследване и да си видя и кистите. Продъних телефоните днес да звъня на гинеколози, където ми казаха, че ехографът влиза в прегледа, ми искаха 23 лева за микробиологията. На едно място микробиологията е безплатна, но ехографът се заплаща 30 лева. В една поликлиника ми казаха, че всеки лекар си решава какво влиза в талона. Как така всеки си решава??? Че то не е ли регламентирано от Здравна каса?
И да се върна на броя талони - как така преценяват, че два пъти годишно се нуждаем от преглед при гинеколог??? Ами точно половата система при жената е най-уязвима на инфекции и болести!
Нямам думи, честно! Направо ни правят на маймуни!

# 6
  • Мнения: 425
Вторичен преглед се прави в рамките на един месец от посещението при специалиста. А на мен назначеното лечение ми беше два месеца и ми трябва нов талон.

# 7
  • Мнения: 114
Не се сърди, човече това за 3 4 месеца го знам от братовчедка ми в САЩ дали са и час за преглед на жлъчката за след 3 месеца а тя била с криза после в спешното са и направили операция след 3 дни  в това отношение сме по-добре/разгеле в нещо да сме ок/

Контролния преглед е до 30 дни след първичния за него не се иска направление а се отива директно при гинеколога на които си дала направлението от личния  Peace

# 8
  • Мнения: 46 505
И да се върна на броя талони - как така преценяват, че два пъти годишно се нуждаем от преглед при гинеколог??? Ами точно половата система при жената е най-уязвима на инфекции и болести!
Нямам думи, честно! Направо ни правят на маймуни!

Къде го четете това?
Аз си мисля, че 2 пъти имаш право на профилактични прегледи, а не ако имаш оплаквания, за тях няма ограничения.

# 9
  • Мнения: 114
Вторичен преглед се прави в рамките на един месец от посещението при специалиста. А на мен назначеното лечение ми беше два месеца и ми трябва нов талон.

в такъв случай се въоръжаваш с търпение и се молиш да има направления  Praynig ако не се спасяваш както можеш...то уж и бременните нищо не плащат да ама не плащаш си и то като поп за изследвания и пр

Не се сърди човече аз казах, че май само на 2 направления имаш право годишно така аз си мисля подчертавам АЗ

# 10
  • Мнения: 15 960
Не мисля, че го пише някъде, но дали профилактичен или не, джипитата горе-долу по толкова дават. Сега ако се тръшнеш, ще ти дадат.

# 11
  • Мнения: 46 505
Ясно.
Мислех да сменям моята, понеже ми е неудобно като място, но като ви чета, май ще си седя там, нямам проблем с направленията, още повече пък при реален проблем.
Подай жалба, за друго не се сещам  Confused

# 12
  • Мнения: 425
Защо трябва да се тръшкам, за да ми дадат направление... Ами има хора, здрави като камък, които не ходят на лекар с години. Има някои, които се разболяват по-често. Не може направленията да се усредняват. Особено пък за гинеколог. Има непредвидими ситуации, ами утре ако се подкарам с някой кръвоизлив (което ми се е случвало, за съжаление), тоя капут личния няма да ми даде направление. Защо трябва да се моля като просяче за нещо, на което имам право. Уж...

# 13
  • Мнения: 15 960
Джипито не ти ли каза, да дойдеш например другия месец? Защото те май им дават на тримесечие направленията и наистина сега вече може да ги е свършил. А някои ги пазят точно за такива спешни случаи, като кръвоизливи, когато няма как да откажат. Наистина е много порочна практиката.

# 14
  • Мнения: 46 505
Разбирам и съм съгласна, Helloweenka. Дори съм изненадана от подобно разпределение, за първи път чувам, честно. За отказано направление, че са свършили да, даже доста често се оплакват познати, но за такива случаи с по бройка на човек  Rolling Eyes абсурдно е при кръвоизлив да ти откажат, въобще при каквото и да е оплакване, евентуално за профилактичен и то отлагане, не отказване.
Подавайте жалби, според мен в самият лекар е причината.

Общи условия

Активация на акаунт