притеснена съм...

  • 2 089
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 159
Здравейте, до сега не съм писала във форума, само съм чела вашите мнения и препоръки и мога да кажа, че много неща научих благодарение на вас (за фолиевата киселина, за тестовете за бременност,за изследванията преди бременност,оволация и т.н.), за което съм истински благодарна, че форумът съществува и на всички вас за менията в него.
Притеснението ми е следното: от 8 дни ми закаснява мензиса,единствено усещам напрежение в гърдите,болки в яйчниците(от време на време) и само това. Тези болки в яйчниците малко ме притесниха, започнах да си мисля че имам някакви проблеми с тях и какво ли още не...
Днес си направих тест за бременност, който се оказа положителен. Новината разбира се мноооогооо ни радва, защото ние се оженихме декември и искахме бебче, но не мислех че ще стане толкова бързо. Аз страдам от мигрена и януари имах два доста силни пристъпи, по време на които пих по 2 таблетки Solpadeine. Мислех че не съм бременна и за целия месец съм взела 4-5 хапчета.
Знам че най-правилното е да отида на лекар и там всичко ще се разбере, от утре започвам да се боря за направление, но кой знае кога ще се вредя, а и кога ще успея да си запиша час за д-р Русева от 14-та (някой ходи ли при нея, четох доста противоположни мнения във форума и много се обърках). Но все пак докато си издействам направление ще умра от страх да не съм направила нещо на мъничето с тези болкоуспокояващи, които съм вземала. Ако някой от вас има инфо по въпроса ще съм много благодарна.
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 3 611
Нищо не си му направила- не се притеснявай.  Peace
Първия месец, още преди да разбера, че съм бременна, имахме едни гости, с които всяка вечер (в продължение на 2 седмици) задължително бяхме на маса.
Когато си тръгваха, аз вече бях започнала да се замислям, че може и да съм бременна. Та с тоя алкохол не беше никак добре работата. Е, бременна бях.
За щастие детенцето ми е живо и здраво (пу-пу).

# 2
  • Мнения: 1 425
Не се притеснявай, не вярвам да си навредила на бебчето. Когато забременях,, беше точно след сватбата, а не знаех. Бяха едни купони, едини латино партите, текила....  Mr. Green Но Вики се роди жива и здрава. Желая ти и на теб лека бременост, по малко притеснения и едно здраво бебенце.   bouquet

# 3
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Не се притеснявай Heart Eyes!
Аз докато разбера, че съм бременна що купони и запивки съм правила, пък  бебо е жива и здрава....вярно е, че първият триместър е най-важен за развитието на бебчо, но не се натоварвай допълнително....радвай се на бременността Hug.

# 4
  • sofia
  • Мнения: 482
Не се притеснявай предварително.
Аз ако бях на твое място щях да отида още утре на свободен прием - все пак 15-20 лв. ще ги жертвам, вместо да се побъркам от панически мисли...
Иначе честито и стискам палци всичко да е наред до края, а и след това!

# 5
  • Мнения: 1 581
Някъде бях чела, че първите няколко седмици (май 5) кръвообращението на майката и бебето не са свързани. Просто природата си го е измислила, за да предпази от грешки, докато майката още не знае за беебто. Не съм напълно сигурна обаче, лекар ще те успокои по-успешно   bouquet

# 6
  • Мнения: 5 370
Някъде бях чела, че първите няколко седмици (май 5) кръвообращението на майката и бебето не са свързани. Просто природата си го е измислила, за да предпази от грешки, докато майката още не знае за беебто. Не съм напълно сигурна обаче, лекар ще те успокои по-успешно   bouquet
И аз подобно нещо съм срещала.
Ние бяхме на море 2 седмици, после на планина. Не можеш си представи какво ли не съм правила в тези моменти-всяка вечер алкохолче-бирички, винце, паднах лошо от колелото си, един ден ми стана лошо от слънцето......
Обаче те го те-подписът.....на годинка вече, жив и здрав. Hug

# 7
  • Мнения: 8 505
Най-напред-честита бременност!  bouquet
Ето инфо за Солпадийн:http://www.gsk.bg/pdf/solpadeine.pdf
Не мисля,че си увредила с нещо бебето.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 146
Не се притеснявай. Ние опитвахме малко повече от година. Аз се бях отчаяла и изобщо не мислих, че съм бременна. Затова спокойно си взимах различни лекарства. И като видях положителния тест се паникьосах да не родя бебе с увреждания. Гинеколога ми каза, че в първите седмици не е страшно. Да не се паникьосвам. 4-5 хапчета за 1 месец не са много. Най-вероятно организма ти ги е усвоил. А и ти не си пила отрова. Аз бих изчакала 2 седмици и тогава бих отишла на гинеколог, за да мога да видя вече малката точица Simple Smile
Аз също съм в 14-та поликлиника. Нямах проблем с направлението. Но не харесвам д-р Русева. Ходя при д-р Димитров. Той вече има частен кабинет, но продължава да работи със здравната каса. Не се чака за ред. Всичко е подредено, картотекирано и тн.
Но най-добре ти си прецени,при кой гинеколог ще се чувстваш спокойно и можеш да му се довериш.
Пожелавам ти лека бременност и едно здраво бебе!

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 301
От компонентите на Солпадеина единствено кодеинът си заслужава притеснението,но предвид дозата,която е вложена,както и факта,че от разтворимите таблети една част си остава неусвоена,отлагайки се по стените на чашата,няма нищо обезпокоително в трите таблетки,които си приела. Найхубавото от моята бременност беше,че хроничното ми главоболие просто се изпари,независимо от напрежението в работата.Стискам палци за лека бременност и сладко бебче накрая!

# 10
  • Мнения: 1 883
Изобщо не се притеснявай !!!!Аз с втората щерка още докато не знаех, че е в мен си направих 3 пъти зъбна снимка /скапания ренген в поликлиниката беше по стар и от мама / , преди това съм пила антибиотик Оспамокс или Оспексим . Сега малката Алекс /да чукам на дърво / е много по здраво дете от кака  и . Peace Peace Peace PeaceУСПЕХ

# 11
  • Мнения: 3 760
Не се притеснявай-нито лекарството е сериозно, нито дозата висока. Спокойна и безпроблемна пременност!
А за д-р Русева-аз съм очарована. Единствените забележки, които имам към нея са, че е много ангажирана и ако не я питаш забравя да те нформира за разни неща; също препоръчва зимафлуор и Матерна, а мненията за тях са противоречиви. Иначе има невероятно отношение и ще ти назначава изследвания независимо, че може да има проблеми с касата.
Препоръчвам ти да си запишеш час преди да вземеш направление /на мен ми се наложи да чакам 20 дни за първи преглед/.

# 12
  • Мнения: 2 159
Хей, благодаря на всички, страхотни сте, много ме успокоихте Hug
толкова е хубаво като имаш подкрепа Laughing
благодаря и за пожеланията, дай боже всички ни лека бременност и здрави бебчета Peace
Цитат
Аз също съм в 14-та поликлиника. Нямах проблем с направлението. Но не харесвам д-р Русева. Ходя при д-р Димитров. Той вече има частен кабинет, но продължава да работи със здравната каса. Не се чака за ред. Всичко е подредено, картотекирано и тн.
моята участъкова лекарка д-р Кънева ми препоръча д-р Димитров, но аз нищо не бях чувала за него, но ще помисля над варианта. А къде му е частния кабинет?

# 13
  • Мнения: 5 370
Аз само да си призная и още нещо-ама ти недей да го правиш!!!!!
Вече знаех, че съм бременна, ама в начална бременност имах страхооотни  главоболия.
Та....на съвестта ми тежат и 3-4 Беналгина-на мене Ефералгани и Солпадеини не ми влияят, та.....с тежката артилерия стрелях. Embarassed
Ама пак да кажа-това не го препоръчвам!!!!

# 14
  • Мнения: 2 159
Аз само да си призная и още нещо-ама ти недей да го правиш!!!!!
Вече знаех, че съм бременна, ама в начална бременност имах страхооотни главоболия.
Та....на съвестта ми тежат и 3-4 Беналгина-на мене Ефералгани и Солпадеини не ми влияят, та.....с тежката артилерия стрелях. Embarassed
Ама пак да кажа-това не го препоръчвам!!!!
ааа от както сутринта видях резултата от теста, вече колкото и да ме боли главичката ще стискам зъбки Rolling Eyes
чувала съм че по време на бременността мигрената не се обажда, а дано че иначе  newsm78

# 15
  • Мнения: 867
мога да те успокоя по въпроса с мигрената. От началото на бременността, когато имах леко главоболие не се е обаждала. Изчезна като с магическа пръчка. Майка ми също е имала мигрена, след като е родила - повече не. Аз се надявам също да се отърва Wink
А иначе за солпадина, аз съм изпила поне , като взимам и по две на веднъж, 10 -ина докато разбера чев съмбременна. Доктора ме успокои веднага че няма страшно, защото това беше първият въпрос, който му зададох като отидох.
Честито и ти пожелавам лека бременност. Grinning

# 16
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Допреди да родя, все ме болеше главата и като отида на лекар, нямам мигрена, от преумора било ,трябвало да си почивам и т.н. Аз все си мисля обаче, че си имах мигрена Rolling Eyes Rolling Eyes
Като забременях, един път не ме заболя, нито кръвното ми падна или се качи Hug
Леко бременеене Peace

# 17
  • Мнения: 2 159
Живот и здраве по-нататък ще споделя как върви мигренката ми Simple Smile но се надявам и аз да се отърва някой ден от нея, че ме мъчи цял живот и доста хубави моменти ми е проваляла Close
10x за менията ви  bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 4 146

тел 952 38 83 - кабинет
0888 26 94 72
София, ул"Феликс Каниц" 11, срещу Военна болница - близко е до новия булевард и Билла-Славия.


# 19
  • Мнения: 2 159

тел 952 38 83 - кабинет
0888 26 94 72
София, ул"Феликс Каниц" 11, срещу Военна болница - близко е до новия булевард и Билла-Славия.



мерси за информацията, утре ще звънна да видя как са с часовете Sunglasses

# 20
  • Мнения: 949
Първо ЧЕСТИТО И ЛЕКА БРЕМЕНОСТ!
И според мен с нищ не си навредила на бебока!СПОКОЙНО!

# 21
  • Мнения: 1 949
Аз страдам от мигрена и януари имах два доста силни пристъпи, по време на които пих по 2 таблетки Solpadeine. Мислех че не съм бременна и за целия месец съм взела 4-5 хапчета.

Честита бременност  Grinning
За Solphadeine не се притеснявай! Аз имах доста неприятен плексит съвсем в началото и пиех Solphadeine и Nurofen (още не знаех, че съм бременна). Естествено казах на лекарката си в началото, когато отидох на преглед, че имам някакви притеснения заради лекарствата. Обаче тя ме успокои. Било твърде в началото и оплодената яйцеклетка още не е била достигнала матката,когато съм пила тези лекарства. А и активните им съставки по никакъв начин не можели да навредят на бебето. Надявам се и стискам палци да е така. За сега всичко върви нормално и скоро чакам да се видя с бебка Simple Smile

Пожелавам ти лека бременност!  newsm44

# 22
  • Мнения: 1 949
Цитат
ааа от както сутринта видях резултата от теста, вече колкото и да ме боли главичката ще стискам зъбки Rolling Eyes
чувала съм че по време на бременността мигрената не се обажда, а дано че иначе  newsm78
Цитат

Можеш спокойно да пиеш Парацетамол за главоболието! На мен ми го препоръча лекар, че и аз имам главоболие, на моменти доста силно! Обаче сега, като се замисля, май не съм имала често такива проблеми от както съм бременна....  Grinning

# 23
  • Мнения: 2 159
да, много мами казват, че не ги боли главичка по време на бременност, дано и с нас да е така Peace

# 24
  • Мнения: 2 159
Здравейте, момичета,

Днес най-накрая отидох на лекар, видяха ме на ехограф имам една точицаааа Grinning 13мм

имам час за 28-ми, вече с направление за д-р Димитров (преди е бил в 14-та поликлиника), но не можах да изтрая до тогава и днес отидох на частно, да видя какво става Laughing

За сега всичко върви нормално надявам се и занапред, всичко хубаво на всички мами  bouquet

# 25
  • Мнения: 1 416
чувала съм че по време на бременността мигрената не се обажда, а дано че иначе  newsm78
Барабана, права си - моята потъна...  Laughing Лошото е, че после се завръща! Mr. Green Но - ние сме си свикнали...  Wink
Желая ти през идните месеци само радости!!!

# 26
  • Мнения: 2 159
Лора, мерси за пожеланията, за сега се чувствам много добре, но съм съвсем в началото. btw ние сме почти съседки, аз съм в младост 415 бл.  Simple Smile

Много се чудя за нещо, гледам повечето бъдещи майки във началото на бременността си взимат болнични.  newsm78 Това наложително ли е аз работя при частна фирма и малко ще ме гледат на криво ако започна от сега с болничните  Thinking

# 27
  • Мнения: 5 401
barabana, честито и леко бременеене!  Hug   bouquet

Никак не е наложително да си вземаш болнични, ако се чувстваш добре. Някои мами така изкарват почти цялата бременност. Аз лично бачкам усилено, пътувам около час до работата, но не мисля да се отпускам. А и четох във форума, че има нови изисквания за болничните и леко лудница ми се стори цялата организация.

Успех и да се пазиш!  Wink

# 28
  • Мнения: 462
Не се притеснявай за това. Някъде до четвъртия месец на бременността организма има способността да различава здравия от болния плод и недай си боже ако има някакъв проблем обикновено се стига до спонтанен аборт Така че радвай се на добрите вести около теб и наистина по най-бързия начин се добери до направление за гинеколог, защото е хубаво дасе установи с ултразвук има или не бременност а и добри съвети ще получиш от специалиста. Пожелавам ти лека бременост и много щастливи мигове през този труден но и моног хубав период на жената Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 212
Честито!!!  bouquet
Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност!
Ако се чувстваш добре няма нужда да взимаш болнични!Аз лично и през двете бременности продължих да ходя на работа-и аз съм в частна фирма!Работното ми време беше доста тежичко(по 46 часа седмично-вкл. и събота),но се чувствах добре дори когато се изморявах повечко!!!

# 30
  • Мнения: 1 416
Здравей отново, съседке!  Hug
Много се радвам, че се чувстваш добре. За майчинството - твое право е да стоиш у дома по време на бременността. Но наистина си прецени трезво - ако това ще ти коства работата, на която държиш - не предприемай тази стъпка...  Rolling Eyes
И друго е важно - с какво точно се занимаваш?

Ааа, някой път може да изпием по едно кафе заедно - идват топлите дни - ще се радвам да се запознаем...  Party
Желая ти хубав и радостен петък!!!  Heart Eyes

# 31
  • София
  • Мнения: 7 023
Честита бременност, скъпа! За солпадеина изобщо не се притеснявай изписват го като болкоуспокояващо и по време на кърмене. Аз съм с много тежка мигрена, през бременността пристъпите намаляват, но аз съм пила хапчета и докато бях бременна, защото пак се е случвало да имам тежки кризи, така че спокойно. За съжаление при мен след като родих мигрената се завърна с пълна сила, на теб късмет.

# 32
  • Мнения: 6 164
да, много мами казват, че не ги боли главичка по време на бременност, дано и с нас да е така Peace
Сега се сетих, че и мен глава не ме е боляла , откакто съм бременна... е, за сметка на другите болежки...
Иначе и аз пиех Солпадеин като сокче, почти всеки ден ooooh!

# 33
Добър ден, на всички майки в този форумо. Имам следния проблем. Моята дъщеря е на 1г. и 2 месеца и от два дена е с кашлица и хрема. Кашлицата  не е суха,  а къртеща се. Най-вероятно това е от сополките. Изписаха ни Макситрол за нослето, три пъти по една капка, и Проспан за кашлицата. За сега няма все още температура. Незнам, дали това лечение ще бъде ефективно, защото  ме е страх да не слезе надолу към дробчетата й. Пишете ми ако някой е имал такива проблеми.

# 34
  • Мнения: 2 159
хей ама ние сме цяла група "мигренозки" от моите познати никой не страда от това гадно нещо ooooh!

благодаря на всички и пожелания за много усмивки от мен:D

Лора като се затопли временцето ще се видим на кафенце Hug

# 35
  • Мнения: 1 416
Лора като се затопли временцето ще се видим на кафенце Hug
Непременно!  smile3521

# 36
  • Мнения: 2 159
хей Лоричке, да се оплачаааа вчера имах страшно главоболие

снощи до 3 през нощта съм ревала, вила, повръщала и какво ли не от болка:ooooh: направо беше ужасноооо

пратих мъжо до аптеката и от там казали, че само парацетамол можело да пия, но аз не посмях   newsm78 сега съм полужива Confused

надявам се да нямам други такива кризи, че без лекарства е страшнооо  Naughty

поздрави и лека неделна работа Hug

# 37
  • Мнения: 63
Първо, честита бременност!  bouquet Второ, пробвай следния вариант - пий повечко течности. Понякога от обезводняване се получава главоболие. Успех! newsm10

# 38
  • Мнения: 63
хей Лоричке, да се оплачаааа вчера имах страшно главоболие

снощи до 3 през нощта съм ревала, вила, повръщала и какво ли не от болка:ooooh: направо беше ужасноооо

пратих мъжо до аптеката и от там казали, че само парацетамол можело да пия, но аз не посмях   newsm78 сега съм полужива Confused

надявам се да нямам други такива кризи, че без лекарства е страшнооо  Naughty

поздрави и лека неделна работа Hug



Спокойно можеш да пиеш Парацетамол по 3 табл. дневно в рамките на 3 дни! Simple Smile

# 39
  • Мнения: 1 416
Барабана,
И аз съм имала кризи по време на бременността - пийвала съм си болкоуспокояващи...  Sad Висок ми е прага на болка, ама понякога не се търпи!  Laughing
Надявам се, както на повечето мигренозни тук, с напредването на бременността да те поостави за малко главоболието. Желая ти снощният пристъп да е последен!!!  Heart Eyes
Хайде, приятно мързелуване - завиждам ти!  Mr. Green  Laughing Ех, как мразя да работя в неделя......  Twisted Evil

# 40
  • Мнения: 2 159
и аз се надявам да е последният пристъп поне за 9 месеца Hug

а на теб бързо приключване на неделната работа и след това добре да си починеш Peace

# 41
  • Мнения: 2 159
...пробвай следния вариант - пий повечко течности. Понякога от обезводняване се получава главоболие.

10x за идеята , ще я пробвам ако се повтори Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт