Растеж-до кога

  • 15 334
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
Големият ми син е на 16 год.и е висок 167 см.Усещам,че е притеснен относно ръста си/има се за нисък/.
До каква възраст растат децата,знам ,че няма на кого ди прилича,но поне да стигне баща си/172см/.
Нещо да ми препоръчате като хранителни добавки,за спортуването сме наясно-баскетбол,плуване.

# 1
  • Мнения: 7 106
С хранителни добавки не съм сигурна дали се постига ефект - височина, но искам да ти кажа, че на моята съседка сина и е на 15 години и е със същия комплекс, по-точно беше. Момчто учи в София и беше доста нисичко( то и майка му е миньонче, метър и педесет). Сега около Коледа бяха тук на гости и неможах да го позная, пораснал е с две глави. От една година спортува волейбол и промяната е очевидна.
Така че спорта е най-доброто решение според мен, всичко останало е допълнение.

# 2
  • Мнения: 7 821
Мъжа ми е трупнал последните си 2 см. в казармата. Така, че има време.

# 3
  • Мнения: 2 978
Доколкото си спомням при жените беше май до 21г newsm78...значи при мъжете е до по- късно Wink

# 4
  • Мнения: 3 740
И моят големият е почти на 16 и е почти 167см Simple Smile
Преди 2 години се бях притеснила, че не расте и заедно с брат му, който е още по-дребен, ги помъкнах по изследвания, но в края на краищата се оказа, че просто не им е дошло времето. Успокоиха ме, че гиганти няма да отгледам, но ще бъдат около 172-175 см. Най-съществена е ролята на наследствеността, срещу нея нищо не можеш да направиш, оттам нататък всички корекции могат да бъдат до 2-3 см, което едва ли е съществено.  Rolling Eyes
Така че си изберете спорт за удоволствие и здраве, а не да се мъчи с някакви тренировки, които не харесва, само с идеята, че ще му помогнат да порасне. Ако няма предпочитания, бих му препоръчала плуване, защото влияе най-харманично на развитието. Това, че баскетболът или волейболът ще му помогнат "да дръпне", са митове. Просто в тези спортове успяват високите, другите се отказват, затова се създава впечатлението, че останалите са пораснали благодарение на спорта. Всъщност зависимостта е обратна - в тези спортове са останали порасналите. hahaha
Така че - радвайте се на живота и оставете природата да си върши работата.

P.S. Всякаква химия само ще я обърка!

# 5
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Имах съученик в техникума, който след 5г се беше променил неузнаваемо. На ръст беше дръпнал поне с 10см. Има ли при вас някаква генетична закономерност в израстването?

# 6
  • Мнения: 130
И аз и баща му не сме високи-аз съм 157 см ,той 172 см,но все пак сме по-високи от родителите ни.За генетична закономерност не знам,не е имало някакви рязки израствания.Все си мисля,че децата трябва да надминат родителите си/е поне на ръст.../.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Има още 4-5 години да расте и все си мисля, че ще стигне баща си и даже ще го надмине.
Моят съпруг и брат му са поне с 20-30 см по-високи от баща си/майка им беще много мъничка/, аз самата добре, че не стигнах ръста на моя баща, защото той беше 195см. Laughing Георги в последните 2 години порасна ужасно много, вече е по-висок от нас. Аз съм скептична към всякакви добавки...
И все пак, спортовете които практикува предполагат добро физическо развитие, не е като да вдига щанги или борба... има още време!

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За ръста не знам, но на мъж ми, му порастна стъпалото...
запознахме се, а той носеше 42. Само след 2г. носеше вече 43.
Та мисълта ми бе, че май до 25г. си се променят мъжете Thinking

# 9
  • Мнения: 641
Имам някакъв смътен спомен- жени  до 21, мъже до 23(24) години.

# 10
  • Мнения: 369
За ръста не знам, но на мъж ми, му порастна стъпалото...
запознахме се, а той носеше 42. Само след 2г. носеше вече 43.
Та мисълта ми бе, че май до 25г. си се променят мъжете Thinking
при нас стана същото мъжъ ми е на 30 а от миналата година е пораснал 2см незнам на какво се дължи  newsm78. според мен няма място за притеснение   bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 1 097
Сега виждам, че питаш за хранителна добавка свързана с растежа.
Моят е на 11,5 тгодини и е 175 ръст. Това удовлетворява ли ви?

Не твърдя, че ще стане, но има една Коластра. Тя има в себе си растежните хормони и се предписва от лекарите при забавен растеж. Искаш ли да опитате?

Моят пи около две години, защото беше със спина бифида (отворени прешлени на гръбначния стълб) и лекарите предвиждаха доживотни болки в гърба. Сега вече няма отворени прешлени. Затворил ги е, благодарение на точно тези растежни фактори. Но пък си и порасна малко повече.

Още веднъж поздрави

# 12
  • София
  • Мнения: 39 744
Момчетата дърпат доста в казармата, което значи след 18г възраст.

Виж дали тук не можеш да намериш нещо - http://anhira.com/superhrani/emkbg.php

# 13
  • Мнения: 763
Момчетата растат до към 20-21 години. Възможно е твоето момче дза стане по-високо от баща си, но има и други варианти, когато момчето може да е по-ниско от баща си.

Като хранителни добавки най-важни са аминокиселините и точно ви е време за тях. Разбира се така на своя глава не трябва да се пие нищо, но се посъветвайте с ендокринолог.
 Той със сигурност няма да ви изпише хормон на растежа, защото синът ви няма нужда от него и защото е твърде скъп и има страшно много странични ефекти. Аминокиселините спомагат на организма сам да произвежда повече хормон на растежа без да вредят.

Другото, които се сещам е да го запишете на волейбол или на някакъв спорт от този тип. Просто сега ви е времето  да направите нещо, но според мен има още да расте.

# 14
  • Мнения: 3 537
Момичетата растат до към 17-18 г,даже някои и до 16 ,а момчетата растат до по-късно,до към 24-25 г,така,че няма нужда от притеснение.Но и в казармата особено доста дърпат Peace

Общи условия

Активация на акаунт