Култови надписи и реплики-2!!

  • 16 793
  • 191
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
Дойде ми идеята от една бележка, поставена долу на таблото във входа ни.
 

                         УВАЖАЕМИ СЪКООПЕРАТОРИ,
МОЛИМ ВИ ВСЕКИ ДА ИЗРИВА СНЕГА, КОГАТО МУ ДОЙДЕ РЕДА.
ЗИМАТА ПОЧТИ СИ ОТИВА-МНОГО МИНА, МЪНИЧКО ОСТАНА!!!!
Вие сте!! hahaha

# 1
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
В близост до нас има контейнер, който е ограден с оградка, върху нея има следния надпис:
НЕ ЗАМЪРСЯВАЙТЕ РАБОТНОТО СИ МЯСТО!

# 2
  • София
  • Мнения: 2 671
На сградата на съседното училище пишеше:

НЕ Е ЛЕСНО ДА СИ ПРОСТ

# 3
  • Хасково
  • Мнения: 995
 "ГРАЖДАНИ ИЗХВЪРЛЯЙТЕ СМЕТТА НА КРАЯ НА СЕЛОТО!"

# 4
  • Мнения: 217
 Ако обичате уникалната българска кухня, посетете ресторант "Цигански барон"!
(Реклама по радио FM+) Joy

# 5
  • Мнения: 3 153
"Гошооо, излизай от водата!!! Ако се удавиш, такъв бой ш'ти дръпна!"
(майка на Созополския плаж)

# 6
  • София
  • Мнения: 6 743
Печени на плоча фАстАци  hahaha Joy В Бургас на бутка за продажба на ядки  Mr. Green

# 7
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
"Внимание! Асансйора не работи заради умрял пълх" Joy Joy Joy Joy

# 8
  • Мнения: 5 370
"Гошооо, излизай от водата!!! Ако се удавиш, такъв бой ш'ти дръпна!"
(майка на Созополския плаж)


Смея си се тука на екрана-те това кърти мивки, ти казвам!!! hahaha Joy

# 9
  • Мнения: 434

Правим обувки с кожа на клиента.


Надпис в една обущарница около Женския пазар.
От времето, когато бях дете.

# 10
  • Мнения: 1 533
Много отдавна имаше подобна тема и там бях писала, та ще се повторя.

В менюто на една пицария в Созопол - запечени картофи, отдолу превод - constipated potatoes. ooooh!

# 11
  • Мнения: 3 153
Много отдавна имаше подобна тема и там бях писала, та ще се повторя.

В менюто на една пицария в Созопол - запечени картофи, отдолу превод - constipated potatoes. ooooh!
Като видях превода се сетих за още недоразумения с бълг.-английски привкус:
На една бензиностанция в Бургас, лятото, сезонът кипи. Пред входа наредени каси с бира, а на тях надпис:
"За каса бира-10% отстъпка" и отдолу превод:
"Cash-desk beer-10% discount"
Направо да се попикаеш от смях:)

# 12
  • Мнения: 1 533
 Laughing

И пак от старата тема, някой беше написал следния бисеr от ресторантско меню - бански старец на грил - grilled old man from Bansko Crazy

# 13
  • Мнения: 1 616
Като бях малка, зъбите ми бяха криви и трябваше да нося скоби. За целта се чакаше за час в Стоматологичния център във Велико Търново (тогава окръжен град), след което трябваше по пощата да пристигне покана. И получаваме "покана", но адресирана до баща ми, която гласи:"Явете се на ..... (дата) в .... часа за оправяне на кривите Ви зъби!" Laughing Laughing Laughing

# 14
  • Мнения: 282
 :hahaha:Obqva,koqto glasi.Zapovqdaite v peralnqta,predlagame za vseki otdelna. newsm78

# 15
  • Мнения: 1 983
на плажа на слънчев бряг,дядо разхожда магаре, което предлага за такси също така " еврибади на магарииии " hahaha Joy

# 16
  • София
  • Мнения: 3 979
Constipated Old Man from Bansko ( запечен бански старец) ми е любимо...За тези, които не знаят английски, constipated е когато има запек....

# 17
  • Мнения: 7 110
Семки, молим. Гимнастейшън ченейшън.
Семки като зърната на Памела Андерсън, молим.

Преди време с такива реплики мургавите събратя търгуваха на плажа на Албена.

# 18
  • Мнения: 5 370
Много отдавна имаше подобна тема и там бях писала, та ще се повторя.

В менюто на една пицария в Созопол - запечени картофи, отдолу превод - constipated potatoes. ooooh!
Калина, тя и предишната беше моя.
Ама понеже изплуват нови неща, та....я озаглавих 2!!!

# 19
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Laughing

И пак от старата тема, някой беше написал следния бисеr от ресторантско меню - бански старец на грил - grilled old man from Bansko Crazy

ей това ме довърши, не мога да спра да се смея; просто си предстаям опулените очи на чужденците Shocked Shocked Joy Joy Joy Joy

# 20
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ох като стане дума за продавачите по плажа и не мога да не се сетя за една случка, която, естествено, не е по темата, но беше много забавно. Преди няколко години тогава малкият ми братовчед Веско на около три години слушал, слушал по плажа че продават разни неща... И единпът сме на плажа и по едно време гледаме Веско как обикаля с кофичката си и вика "Топло ако моля", пък той с извинение се из*кал в кофичката... Ужас.

# 21
  • Мнения: 3 447
Много отдавна имаше подобна тема и там бях писала, та ще се повторя.

В менюто на една пицария в Созопол - запечени картофи, отдолу превод - constipated potatoes. ooooh!
И аз съм го виждала въпросното меню - една колежка толкова се беше изумила, че го беше откраднала Embarassed Ама то беше пълно с бисери, как ме е яд, че не го преснимах...

# 22
  • Мнения: 442
`образцов хигиеничен дом `  Sick

# 23
  • Мнения: 5 228
В меню някъде по морето съм виждала и друг брилиянтен превод - мед - copper.

# 24
  • Мнения: 5 228
А като стана дума за нелепи преводи, една много нафукана дама с претенции за отлично познаване на английски беше превела думата жито като leg of mutton. Ако отворите SA Dictionary разберете защо.  Wink

# 25
  • Мнения: 130
"Днес цял ден е санитарен полуден"
"Съветските болни-най-здравите болни в света"
"25 години цирково изкуство. 25 години размяна на циркови номера между България и СССР"  Joy Joy Joy И още хиляди такива!!!!!!

# 26
  • Мнения: 5 577
А като стана дума за нелепи преводи, една много нафукана дама с претенции за отлично познаване на английски беше превела думата жито като leg of mutton. Ако отворите SA Dictionary разберете защо.  Wink

Тук не схванах ... овнешки бут?

# 27
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
И лудите сме на изчезване-надпис върху фургон на варненския плаж.

И  едно тъжно и сигурно вече коментирано. Графити върху стена в Сърбия (цитат едно към гьотере):
В Сърбия имат щастието да живеят 6 млн души, всички останали нямат това щастие, но имат всичко останало.

А дядото с магарето го докарва на: Еврибари на магари

# 28
  • Мнения: 2 550
В меню някъде по морето съм виждала и друг брилиянтен превод - мед - copper.


 Joy

# 29
  • Мнения: 217
 Скъпи синко...
               
 
 

Пиша ти бавно, защото знам, че не можеш да четеш бързо. Вече не живеем там, където, живеехме, когато ти напусна дома ни. Баща ти прочел в някакъв вестник, че на човек му се случват най-много неприятности и нещастни случай в радиус от около 30 км. от дома му, затова се преместихме на друго място.

Няма да мога да ти изпратя адреса, защото последното селско семейство, което е живяло тук е взело номерата на къщата с тях, за да не си сменят адреса. Това място е наистина много хубаво. Дори има и пералня. Но не съм сигурна дали работи добре. Миналата седмица сложиш вътре малко дрехи, затворих капаха и дръпнах синджира. От тогава не сме ги и виждали.

Времето тук не е лошо. Само миналата седмица валя два пъти. Първият път за 3 дена, вторият за 4. Относно това палто, което искаш да ти изпратим, чичо ти Гошо каза, че ще е прекалено тежко, ако го сложим с копчетата в колет, затова ги отрязохме и ги сложихме в джобовете на палтото.

Оня ден Муньо си заключи ключовете за колата, вътре в колата. Много се бяхме притеснили, защото му трябваха цели 2 часа, за да си отвори колата... и да ни изкара нас с баща ти от вътре.

Сестра ти роди бебенце тази сутрин. Но все още не знам какво е то и ми е трудно да ти кажа дали си станал леля или чичо. Бебето много прилича на брат ти.

Вуйчо ти Крум падна в един казан за ракия миналата седмица. Някакви хора се опитали да го издърпат от там, но той успял да отбие нападението им, след което се удавил. После го кремирахме и той горя цели три дена. Краката му все още тлеят.

Трима от твоите приятели паднаха от моста преди няколко дена, докато се возели в самосвал. Мишо карал самосвала. Той успял да си отвори прозореца и да се изплува, другите двама обаче не успели да свалят задната преграда на самосвала и се удавили.

Няма повече какво друго да ти кажа, синко. Нищо изключително и извънредно не се е случвало тук Joy 

# 30
  • Мнения: 442
по случай празника на цирковото изкуство
`20 години народна власт - 20 години цирк`

# 31
  • Мнения: 399
Надпис на гаражна врата - "Не паркирай пред вратника"

# 32
  • Мнения: 5 877
А пушени гърди като smoked breasts??!?!?!

# 33
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
"Граждани, бъдете внимателни! Секунда невнимание - цял живот мъртъв"

Няколко ръкописно написани бележки, залепени около спирката на 111 на Горнобански път (София) - "Търся дзидари за работа" - Светльо, тел. ххххххх

"Продавам кучета, вълчешка пурода" - циганка на спирка в с. Лозенец край морето.

"Камчета за запалки" - табелка на сергия в Троян.

В табелата за работното време на книжарница - "слетобед".

# 34
  • Мнения: 843
Някога го пуснах в дира  - табелка на крапътна чешма  " Не пускайте чешмата - тече!"
 В уличката до нас " МашинописецАт се намира в двора - по стълбите" / стар дядка беше  и все прихвах като си го представя клечнал на стълбите, душицата.
  "Ако не платите парното Ше ви взривим!!" Подпис : съседите / Бел. авт.  -А, вие?/
   "Продавам Дог - мраморен , мъжки, 45 дни,  яде всичко, обича и дечица. "Този идиот ме помоли да закачи това на магазина ми.. помолих да се коригира... не ме разбра:-) И като виц го чета редовно. А кученцето наистина си обича децата.Simple Smile)
   Обява за запознанство : " 180/80/35  мъж, средно образование, препатил, боАЯджия 2-ри разряд , търси себеподобна./ / бел. авт. -  не съм бояджийка, не се обадих:-)
 "Вече седнахте? Честито, че ми омацахте боядисаната пейка"
   и колко много ощеее...
 нямам претенции за култови.. , но съм се смяла от сърце..

# 35
  • Русе
  • Мнения: 197
"Ееееедър и голяяяяям............ печен слънчоглед" (семкаджия на стадиона)
"Пука, пуши, пари" (същия продава и пуканки)

# 36
  • Мнения: 5 877
  Обява за запознанство : " 180/80/35  мъж, средно образование, препатил, боАЯджия 2-ри разряд , търси себеподобна./ / бел. авт. -  не съм бояджийка, не се обадих:-)
Във вестник "Трета възраст", намерихме купчина при един ремонт на квартира -
"еди-какъв си търси ИЗТЕРЗАНА"  Joy

# 37
  • Мнения: 803
Надпис на гараж на една софийска улица: "Не спирай! Пукам гуми! Викам КАТ!"
 Mr. Green

"Не пипай! Виждам те!!!"
Надпис върху слипове на женския пазар

"Бар на края на вселената"  търси персонал. Осигурен транспорт.
Обява за работа

"Преди да слезете, моля помолете шофьора да спре!"
Надпис в маршрутка

 Joy

# 38
  • Мнения: 351
"кафе-аперетив", "кафе- аператив", като надписи на заведения (масово във Враца).Щом даже си отворих речника да видя да не би аз да се бъркам...
 
"за студенски град", надпис на маршрутка 5

# 39
  • Мнения: 1 114
  Обява за запознанство : " 180/80/35  мъж, средно образование, препатил, боАЯджия 2-ри разряд , търси себеподобна./ / бел. авт. -  не съм бояджийка, не се обадих:-)
Във вестник "Трета възраст", намерихме купчина при един ремонт на квартира -
"еди-какъв си търси ИЗТЕРЗАНА" Joy

 Joy Joy Joy Joy Joy Joy

В един ресторант в Несебър едно лято сядаме с приятели от Германия. В менюто имаше страхотно много грешки, но ми се е запечатало нещо наистина гадно. Вместо Bratwurst /печена наденица/  пишеше  Bartwurst  /салам или наденица от брада/  #Crazy Sick Sick Sick

И още нещо /жалко, че не мога да поставя картинката/- в меню пише :
Българска закуска: сирене, домат, 50 мл. гроздова  - 3,99 лв.  Joy Joy Joy

# 40
  • Мнения: 4 651
"Салдолед с какаву" - табелка на количката за сладолед на една циганка в градинката пред Икономическия техникум в Стара Загора преди има няма 10 години  Joy

# 41
  • Мнения: 1 533
Сърдечен, аз говоря за една още по-стара тема отпреди година и половина поне.
Та пак в нея, пак от меню: раци - cancers Sick Thinking

Горките чужденци, как няма да харесват шопската салата, то да не посмее човек да поръча - я печен пенсионер, я картоф със запек ще му донесат  Laughing

Любима поговорка на мъжа ми - Гладът е по-силен от трифазния ток!

# 42
  • Мнения: 5 228
А като стана дума за нелепи преводи, една много нафукана дама с претенции за отлично познаване на английски беше превела думата жито като leg of mutton. Ако отворите SA Dictionary разберете защо.  Wink

Тук не схванах ... овнешки бут?
Абе просто има някаква грешка във въпросния речник, който  е може би най-разпространения, и въпросната знаеща английски дама така го беше преписала.

# 43
  • Мнения: 3 091
Надпис над ТКЗС: Да оберем до последната троха хляба на народа!!!


Плакат в Созопол - Ривю на джинсини обликла!

Нито един умрял без лекарска помощ!!!

# 44
  • Мнения: 1 753
Случка на която съм свидетел. Циганка се вози в трамвай и последната врата не се отваря и тя крещи:
- Фатманееее, отворете ме отзад...

 Laughing

# 45
  • Мнения: 5 228
В някакво предаване се обсъждаше народопсихологията на българите или нещо такова, и един мъж каза "Виждате ли, при българите лъжата е генитално заложена".  Laughing

# 46
  • Мнения: 8 460
Случка на която съм свидетел. Циганка се вози в трамвай и последната врата не се отваря и тя крещи:
- Фатманееее, отворете ме отзад...

 Laughing

Не мога да се стърпя. smile3532 smile3532 smile3532

# 47
  • Мнения: 5 647
Не знам дали това е подходящо, но ми е любимо. Реплика от комунизма:
"Рейгън- враг номер 1 на Тутраканската селищна система!"
"Да не оставим неодрусана слива в селото!"

# 48
  • София
  • Мнения: 587
На табела пред заведение за хранене на главна софийска улица : пилеЖка супа - 1.20 лв.

# 49
  • Мнения: 3 034
   "ТУК НЕ Е МЯСТО ЗА ПОДРИТНАТИ, СМАЧКАНИ ХЛЕБАРКИ !"

Надпис на стената, до апартамент в софийски блок.

# 50
  • Мнения: 3 569
В асансьора в блока на майка ми бяха откраднали всички метални пластини - тази вътре в кабината, които са при бутоните, външната при бутона за повикване и тази, която е пак отвън, горе при стрелките, които показват накъде се дивижи асансьорът.
Седя няколко дни без тези пластини, след което се появиха нови придружени с огромен надпис:

На вниманието на крадците !
Уважаеми крадци,
Обръщаме ви внимание, че новите пластини са пластмасови.
Вижте в съседния блок.[/b]
[/color]

Последна редакция: пн, 20 фев 2006, 10:15 от dp

# 51
  • Мнения: 698
   "ТУК НЕ Е МЯСТО ЗА ПОДРИТНАТИ, СМАЧКАНИ ХЛЕБАРКИ !"

Надпис на стената, до апартамент в софийски блок.

 rotfImao rotfImao rotfImao
ох, не мога повече, шъ мъ увОлнът.... 

# 52
  • Мнения: 3 569
Наскоро минах през някво заведенийце да си взема кафе за из път.

LAVAZZA
Силна - 0.90 лв.
По-слаба - 0.90 лв.[/b]
[/color]

# 53
  • Мнения: 698
От времето на комунизма:

"Във всеки дом - говедо"

"Студенти, икономисвайте отпадъците, те са за вас"

"Граждани, гответе се за отпадъци"

# 54
  • Мнения: 1 533
Наскоро минах през някво заведенийце да си взема кафе за из път.

LAVAZZA
Силна - 0.90 лв.
По-слаба - 0.90 лв.[/b]
[/color]

 Laughing Az съм виждала в меню

еспресо:
късо - 0.60лв /примерно/
дълго 0.70лв

Обаче пере, няма далавера в слабата лаваца, дет се вика една силна можем да вземем, ще си спретнем две слаби за 90ст, а? Laughing

# 55
  • Мнения: 1 413
Превеждам преди време на няколко немци, дошли да преговарят с бг-фирма. Сядаме на вечеря и аз предавам на сервитьора поръчките им като накрая казвам и моята: шопска салата и сирене по шопски...чувайки два пъти една и съща дума стоящият до мен немец ме пита, заинтригуван: "Кой е този шопски" Joy явно реши, че това е велик български майстор на кулинарното изкуство  chef

# 56
  • Мнения: 3 569

Обаче пере, няма далавера в слабата лаваца, дет се вика една силна можем да вземем, ще си спретнем две слаби за 90ст, а? Laughing

Това предложение за среща ли е ? Joy

45 стинки си е далавера, права си Wink

# 57
  • Варна
  • Мнения: 1 790
"Срелба из лука"-този надпис го видях някъде из крайбрежната алея във Варна и би трябвало да означава "Стрелба с лък".
"Одове и чуци"-надпис на магазаин "Плодове и зеленчуци", но някои от бувкичките са изпадали
"Едри кат' конски зъбииии, тлъсти и мазни кат' менееее"-продавач на слънчогледови семки

А ей това
- Фатманееее, отворете ме отзад...
 Laughing

направо ме умори от смях

# 58
  • Мнения: 272
Не паркирай, ако интелегентността ти е поне средна! - надпис на врата на гараж.

Малини с лук - салата в меню на столична кръчма. Преди няколко дни като ходих в същата кръчма, видях че са го поправили. Пишеше си "маслини с лук".

# 59
  • Мнения: 2 952
Ей тия теми са вечни , няма умора Mr. Green

Отворете ме отзад    hahaha  трепач!Пък и се обръща лично , хем и на Вие Joy

# 60
  • София
  • Мнения: 2 958
На плажа в Синеморец има заведение и следния надпис "Цици има по целия плаж, пици само при нас! "

# 61
  • Мнения: 5 228
А в пицария Кривото (първата, на преките на Оборище), от въртешната страна на вратата на тоалетната имеше табела "За това ли яде и пи?".

# 62
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
"Не безпокойте Батмана" - надпис на кабината на ватмана в трамвай 20

"При пожар- разбийте катинара" - надпис в/у капак за ппк, заключен надлежно с нов катинар

"Не паркирай! Пукам гуми. Викам КАТ"- надпис на гаражна врата

"На 24 и 25.06 алкохол /без бира/ няма да се продава. На 25.06 гласувайте трезво и разумно, за да не се напиваме от мъка на 26.06, когато ще продаваме цял ден."

# 63
  • Мнения: 8 242
В едно заведение на вратата на тоалетната пишеше следното:

"Ключът е при бармана и се дава само срещу касов бон. Заведението не носи отгворност, ако клиентът бъде заключен в тоалетната"  hahaha

# 64
  • София
  • Мнения: 5 828
Наскоро минах през някво заведенийце да си взема кафе за из път.

LAVAZZA
Силна - 0.90 лв.
По-слаба - 0.90 лв.[/b]
[/color]

 Laughing Az съм виждала в меню

еспресо:
късо - 0.60лв /примерно/
дълго 0.70лв

Обаче пере, няма далавера в слабата лаваца, дет се вика една силна можем да вземем, ще си спретнем две слаби за 90ст, а? Laughing

В тоя ред на мисли и аз съм виждала в меню: еКспресо  hahaha

# 65
  • Мнения: 1 512
Аз си спомних нещо от една прашасала тема за смешни обяви:

Набира момчета за бърза закуска   Joy


А ето ви и темата  Wink :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7321.0

Последна редакция: пн, 20 фев 2006, 14:35 от Шушу

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 709
В родилен дом, където бебетата са отделени от майките в детска стая. На въпросната детска стая: "Майки, не пречете на бебетата си да спят" - а те милите всички до едно реват за полагащото им се вече папУ!!!! smile3504 Misc Baby Bottle

# 67
  • Мнения: 1 533
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4821.0;all

Aз за тази тема говорех, старичка малко, от 2004, но да ги струпаме на едно място.

# 68
  • Мнения: X
И пак слънчогледаджия на плажа:"Черен като мен,едър като жената"

# 69
  • Мнения: 4 070
Няма много какво да добавя, освен едно мое наблюдение - бебетата ядат много месТни пюрета - през ден зеленчуково, през ден по месТоживеене Mr. Green

# 70
  • САЩ
  • Мнения: 323
В пощата, списък "помагащ" на незнаещите английски да декларират съдържанието на колетите за чужбина: баница - pumpkin, прах (за пране) - dust

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Не мога да не се включа отново с пресни наблюдения от сергиите за мартеници:
"Сърце с брУкат"
"Мартеница за рАка"

Веднъж гледах в автобуса някаква мацка носеше колет с надпис "чОпливо". К'во имаше вътре за чоплене така и не разбрах  hahaha

Сещам се също и за "Вратата може да се затваря-пробвайте това сами"-надпис на входната врата в един блок.
"Повече пот в тренировките, по-малко кръв в боя"-табела в казарма

"Ориз "Чичо Ънкъл"-това го видях в един магазин, надпис на ориз "Ънкъл Бенс"  hahaha

От обява за запознанства:"Аз съм на 50 години, младолика, поддържана. Кожата ми е като на 25- годишна праскова". (Сещате ли се как ще изглежда праскова, ако престои 25 години?).

# 72
  • Мнения: 5 370
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4821.0;all

Aз за тази тема говорех, старичка малко, от 2004, но да ги струпаме на едно място.
Ясно, разбрах, аз тогава не съм била даже регистрирана.
Иначе-някои от новите придобивки къртят мивки. Joy hahaha

# 73
  • Мнения: 3 569
"Бакшиш не е град в Тамбукту" - на бара.

# 74
  • Мнения: 5 228
Сещам се също и за "Вратата може да се затваря-пробвайте това сами"-надпис на входната врата в един блок.
"Повече пот в тренировките, по-малко кръв в боя"-табела в казарма

"Ориз "Чичо Ънкъл"-това го видях в един магазин, надпис на ориз "Ънкъл Бенс"  hahaha


Чичо Ънкъл ме разби направо!  Joy  Joy А за табелката на вратата ми даде добра идея. Още утре ще изплагиятствам.

А като стана дума за еКспресо, веднъж в един бар двама младежи до мен се опитват да си поръчат кафе. Барманът ги пита: Лаваца или Лазарин. А, те, притеснено"Ааа, обикновьено икспрйесо".

# 75
  • Мнения: 1 283


...а в храстите! Mr. Green

# 76
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Случка на която съм свидетел. Циганка се вози в трамвай и последната врата не се отваря и тя крещи:
- Фатманееее, отворете ме отзад...

 Laughing
    До тук стигнах и паднах от стола!!! smile3532 rotfImao rotfImbo rotfImao rotfImbo smile3532

       По темата-Една начална учителка в едно помашко село ми обясняваше:"Аз съм умна,следователно и децата ми са умни,то им е гинекологично заложено!!!
                                     moresmile

# 77
  • Мнения: 248
Ето малко тук:
http://www.ohi.hit.bg/firmi,%20tabeli.%20obiavi.htm

И нещо, написано от един домоуправител тук:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=23172

# 78
# 79
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Сетих се още нещо,на една обществена тоалетна в Пазарджик пише следното:
                    "Готвачо,твоят труд стига до тук!"

# 80
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Днес в едно кафе видях, че предлагат булюн

# 81
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
А като стана дума за нелепи преводи, една много нафукана дама с претенции за отлично познаване на английски беше превела думата жито като leg of mutton. Ако отворите SA Dictionary разберете защо.  Wink
Речникът извади това - преписвам го с правописнте грешки- не знам това ли означава, но не e нито жито, нито овнишки бут явно Mr. Green

LEG-OF-MUTTON
а триъгълен за корабно платЧо
LEG-OF-MUTTON sleeve буфАн ръкав (тесен на китkama)

едно към едно както е в речника- платЧото, Буфана (не е ли буфон- поправете ме ако греша), и странно изписаната "китkama".

# 82
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Това го снимахме на морето- каквото и да означава на немски- на български звучи малко особено Mr. Green

# 83
В САЩ кафе Мираж в менюто две кебаб4ета е преведено така "two slim sausages " hahaha Joy Joy

# 84
да се поправя зна4и  две кебаб4ета "two skinless sausages"
ili "juicey kebabcheta" i "salty palachinka"  за въпросното кафе мираж в сащ  hahaha hahaha hahaha

# 85
  • Мнения: 1 512
Това го снимахме на морето- каквото и да означава на немски- на български звучи малко особено Mr. Green


Мда, особено звучи  Mr. Green А на немски означава "лечение", то оттам идва и "курорт" (Kurort)

# 86
  • Мнения: 3 569
Някъде в нета имаше български изрази преведени на английски. Сещам се само за
"Уйде коня в реката" - "The horse went into the river" или
"Я камилата, я камиларя" - "Or the camel, or the camel driver"

# 87
  • Мнения: 734
Хавайската принцеса се казва Намахана, съседчето - Канал-оу, улицата зад нашата - "Муу-муу", а сервиза за поправка на коли - "Ебан".

# 88
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
В една квартална барака за плод и зеленчук продавачът е ковнал заветната табела:
"Тук се продава на килограм! Пулювинки - на пазара!" ooooh!
Мъжът ми каза, че продавачът го е написал така нарочно . Ама аз продавачаът го познавам ooooh!, беше ми съученик в ОУ. Не го е написал нарочно, а баш "както си требе".  #CrazyJoy
Разказвали са ми как по време на соца, в един месарски магазин в града, висяла табела с надпис: "Мелим личното месо на клиенти".  #Crazy SickJoy
Виждала съм и този надпис "Обличаме копчета с кожа на клиента!"
Та като идвате по нашийО край си пазете кожата и месото, и забравете за пулювинките!!! bowuu

# 89
  • Мнения: 698
Сега се сетих за надпис в 25та поликлиника в София, Детското отделение - красива табелка от едно време "Само здравата и разумна жена може да стане добра майка". Отдолу дописано с химикалка "Но не и в България. Ако е разумна".

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

По памет цитирам, но това беше смисълът.  Grinning

# 90
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Мда, особено звучи  Mr. Green А на немски означава "лечение", то оттам идва и "курорт" (Kurort)

АААА това било значи Simple Smile И то не е далече от истината и на българската асоциация Joy hahaha Joy

# 91
  • Мнения: 5 228
А като стана дума за нелепи преводи, една много нафукана дама с претенции за отлично познаване на английски беше превела думата жито като leg of mutton. Ако отворите SA Dictionary разберете защо.  Wink
Речникът извади това - преписвам го с правописнте грешки- не знам това ли означава, но не e нито жито, нито овнишки бут явно Mr. Green

LEG-OF-MUTTON
а триъгълен за корабно платЧо
LEG-OF-MUTTON sleeve буфАн ръкав (тесен на китkama)

едно към едно както е в речника- платЧото, Буфана (не е ли буфон- поправете ме ако греша), и странно изписаната "китkama".

Ако напишеш в речника "жито", излиза leg of mutton (поне в моята версия, а и на мацката явон)

# 92
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
ааа видях го сега:)

# 93
  • Мнения: 3 569
Мда, особено звучи  Mr. Green А на немски означава "лечение", то оттам идва и "курорт" (Kurort)

АААА това било значи Simple Smile И то не е далече от истината и на българската асоциация Joy hahaha Joy
rotfImbo rotfImbo rotfImbo

# 94
  • Мнения: 3 091
истинска случка - сервитьорка, милата, с говорен дефект - меко "л". Тя според нея "кафето ни е иуи иуи лаваца?"

# 95
  • Мнения: 1 413
Хи,хи  Party ще ме уволнят, ей...
един приятел седи и се налива с биричка с друг приятел в градинката...идва една девойка с говорен дефект - вместо "р" нещо между "Л" и "В", оглежда редицата празни шишенца и заявява "то бива бива, бива, ама чак толкова" - второто "бива" означава бира, хората се кискат и дамата се обръща възмутено към единия "извод" Crazy

# 96
  • Мнения: 39
На етикета на кутийка българска бира следният надпис на английски " Bigger mouth opening for e better sensation".

# 97
  • Мнения: 223

мисля, че това е доста добро попадение Laughing

ако картинката не се вижда, ето и линка: https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

# 98
  • Мнения: 7 803
на последната страница на меню в люлинско zаведение

Свирка zа спомен 5 лева

# 99
  • Мнения: 3 034
Сега се сетих : майка ми, бременна с мен, се е наредила на опашка в месарски магазин.По едно време влязла някаква запъхтяна лелка и попитала : "Извинете, ушите ви добре ли са сварени?"  #Crazy

# 100
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
 Joy Някъде из нета съм срещала такива крилати изрази, например:
    Надпис в тоалетната на заведение:' Моля, както ние не пикаем във вашите пепелници, така и вие не пушете в нашите тоалетни!'
    Или пък надпис от женския пазар в София: 'Българско бельо директно от вносителя'
    Или надписи от български ресторанти в чужбина: 'Вегетарианска дроб-сърма' ; 'Мексиканска шопска салата'  Laughing

# 101
  • Мнения: 7 640
надпис над писоар- "Мъже, не се надценявайте, елате по-наблизо"

# 102
  • Мнения: 1 114
А според вас какво означава " Ass erase the head." ?
Една приятелка го беше видяла на някакъв мотор или кола. smile3538 newsm62 newsm62 newsm62

Последна редакция: вт, 21 фев 2006, 22:11 от теа

# 103
  • Мнения: 223
според мен е еквивалента на "гъз глава затрива"

# 104
  • Мнения: 5 228
И аз точно щях да напиша "гъз глава затрива". С колегите ми много се забадвлявахме да превеждаме български изрази буквално на английски. Любимо ми Upper Bathroom - Горна Баня.  Laughing

# 105
  • Мнения: 1 114
Да. Навремето доста се смяхме на това.  tongue tongue tongue

# 106
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Не е точно по темата, ама ми е от фаворитите.Един наш семеен приятел кеширал някой лев в едно чекмедже, след време се сеща, че му трябват, почва да ровичка и на мястото на парите, намира прилежно написана бележка от по-малкия си брат:"К'во сА пулиш, бе, трябваха ми!" Joy

# 107
  • Мнения: 270
Умрях от смях! Най-готината тема, в която съм попадала напоследък, не мога да не се включа и аз с нещо, което се надявам да разберете, защото има нецензурни изрази, а аз никога не съм можела да ги казвам и затова приятелите ми не схващат "мръсните" вицове, когато ги разказвам аз:)

Бях в един трамвай и двама цигани мъж и жена се карат и той й казва: Много си проста, ма трай, че ще те е.. в гъ..А тя: хора видехте ли го, бе пу... като икона той в г... ще ме е..

или пък едни други около пазара Кирков: Ей, да знаеш, че на баба ти много й мирише гъза, а ти си я наследил у устата ха ха ха

Дано не ме помислите за много вулгарна!

# 108
  • Мнения: 398
На електрическите табла в Македония пишело

НЕ ЧЕПКАЙ, КЕ ПУКНЕШ

каето е нашето Не пипай, опасно за живота

# 109
  • Мнения: 1 205
Не е точно по темата, ама ми е от фаворитите.Един наш семеен приятел кеширал някой лев в едно чекмедже, след време се сеща, че му трябват, почва да ровичка и на мястото на парите, намира прилежно написана бележка от по-малкия си брат:"К'во сА пулиш, бе, трябваха ми!" Joy

хахахахахахаххахахахаах това ме разби честно !!!!
Да зема да спретна тоя номер на любимия  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Poupon сега видях за чепкането  smile3532 за малко да събудя мъжа  smile3532

Последна редакция: чт, 23 фев 2006, 03:13 от [charming]

# 110
  • Мнения: 122
е, и аз да се разпиша и да ви разсмея. Моето е голям надпис над месарски магазин зад пазар Ситняково. Табелата гласи: РАБОТИМ ОТ КЛИЕНТ ДО КЛИЕНТ

# 111
  • Мнения: 1 512
Вчера видях табела над входа на един минимаркет в нашия квартал:

МИНИМАРКЕТ
Ела ме изяж

 Laughing Laughing Laughing

# 112
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Надпис над писоар:
"Ти държиш бъдещето на България в ръцете си"

 Mr. Green

# 113
  • Мнения: 3 880
Това го снимахме на морето- каквото и да означава на немски- на български звучи малко особено Mr. Green


Ха-ха, буквално преведено е "Курортен клуб"  Laughing, обаче на мен в началото като дойдох тук ми костваше голямо усилие да не избухна в смях, когато някоя лелка започнеше да разправя, че ще ходи на "Kur" Joy Joy Joy
Сега вече май спря да ми прави впечатление Simple Smile

# 114
  • Мнения: 14
Надпис в тоалетна на гара Левски:

Моля пускайте водата и в двата случая

# 115
  • Мнения: 5 370
Надпис в тоалетна на гара Левски:

Моля пускайте водата и в двата случая
Я, кой ми изкопал темичката. Joy hahaha

# 116
  • Мнения: 27 524
Надпис в кенеф:

С увиснал нос си тук седя
напъвам се, но сал пърдя.
Ще разтоваря тука с кеф
дано не срина тоз кенеф!

 Sick

# 117
  • Мнения: 490
 hahaha hahaha hahaha rotfImbo rotfImao rotfImbo rotfImao smile3532 smile3532 smile3532 rotfImao rotfImbo rotfImao rotfImao


Ох, ще се пръсна бе, откъде ги изкопахте тия неща ! Така хубаво ми повдигнахте тонуса преди работа! Тенкю, баба, тенкю! Peace

# 118
  • Мнения: 5 370
hahaha hahaha hahaha rotfImbo rotfImao rotfImbo rotfImao smile3532 smile3532 smile3532 rotfImao rotfImbo rotfImao rotfImao


Ох, ще се пръсна бе, откъде ги изкопахте тия неща ! Така хубаво ми повдигнахте тонуса преди работа! Тенкю, баба, тенкю! Peace
Ако се поразровиш-има такава тема, същата, номер 1 обаче. БЯх я пускала преди няколко месеца. Там също имаше зверски попадения.
Като "погребална агенция ВИТА". #Crazy

# 119
  • Мнения: 1 097
В кенефа на училището, дето учих до 12 клас....Влизаш, затваряш вратата, а на нея пише :
ЗАВЪРТИ СЕ НА ДЯСНО и ти поглеждаш. Там на стената пише ЗАВЪТРИ СЕ ПАК НА ДЯСНО, и ти се обръщаш от любопитство...познайте кво пише ЗАВЪРТИ СЕ ПАК НА ДЯСНО и вече на 4-тата стена пише ТИ СЕГА ЩЕ СЕ ВЪРТИШ ЛИ ИЛИ ЩЕ ПИКАЕШ?!?! Mr. Green

Последна редакция: пт, 12 май 2006, 22:19 от crazybrat

# 120
  • Мнения: 6 417
Виждала съм реклама на погребални агенции "Веселие" и "Нов живот" Thinking

# 121
  • Мнения: 14
Бръснарница в ремонт и не може да се влиза от предния вход.
Надписа е: Поради ремонт бръснеме отзад Simple Smile)

# 122
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
В рекламна листовка на "Фантастико":

На картинката има снимани пилешки хапки и съответно надписа е"пилешки хапки". До тях обаче има снимани шницели, а надписа е "детски шницели"  newsm78 newsm78 newsm78

# 123
  • Мнения: 3 447
"Мъжете са като въздуха - мръсни, но жизнено необходими" - надпис в дамска тоалетна в Софийския университет Mr. Green

# 124
  • Мнения: 1 666
 rotfImao rotfImao rotfImao rotfImao rotfImao rotfImao
Ей, не ми се беше случвало да си седя сама и да ме заболи корема от смях!

Не е толкова яко като предишните, но ....
Кучито ХАПИ! (надпис на входна врата на къща в Пловдив)

# 125
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
На електрическите табла в Македония пишело

НЕ ЧЕПКАЙ, КЕ ПУКНЕШ

каето е нашето Не пипай, опасно за живота

Мъжът ми работеше в Македония и аз един ден се обаждам в офиса:
-Може ли В...
- А кой го бара?
Аз Shocked:
Жена му го бара, кой друг?

А то било: Кой го търси?

# 126
  • Мнения: 1 666
Мъжът ми се сети за следния превод в менюто на едно заведение в Приморско:
Шопска салата - Salat on shop's way

# 127
  • Мнения: 27 524
А, да, в Македония съм го виждала това, за Не чепкай, ке пукнеш, така си е. Голям смях. И за барането. Един приятел от там все ми викаше - Барам те по мобилката,  Crazy демек - търся те по gsm-а, голям смях  Joy

# 128
  • Мнения: 5 877
Любимата ми пица със SMOKED BREASTS, разбирай с пушени гърди (бекон).

# 129
  • Мнения: 3 034
Надпис на магазин : " Всичко НАД 1 лев. "  Laughing

# 130
# 131
  • на Север
  • Мнения: 503
етикет на брашно "НА МАЙКА ТИ ПИТКАТА''

Последна редакция: вт, 16 май 2006, 08:53 от Fresh

# 132
  • Мнения: 218
Виждала съм реклама на погребални агенции "Веселие" и "Нов живот" Thinking
Не знам за рекламата, но гробището и погребалните агенции във Варна се намират на ул."Нов живот". Брутално!

# 133
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Виждала съм реклама на погребални агенции "Веселие" и "Нов живот" Thinking
Не знам за рекламата, но гробището и погребалните агенции във Варна се намират на ул."Нов живот". Брутално!

Е, моргата в София се намира на ул."Здраве".

# 134
  • Мнения: 1 187
Не питайте кой ги чете тия указания по разните му там продукти, а по-скоро кой ги пише. Ето и някои от нобеловите лауреати.

На сешоар: “Не ползвайте докато спите.” (ебаси, това ми е единственото останало време да си суша косата)
На пакетче чипс: “Спечелете много награди. Покупка не е необходима. Повече информация в пакета.” (специална оферта за чораджиите)
На луксозен сапун: “Упътване: Използвайте като обикновен сапун” (дано да не ви е първия сапун)
На кутия със замразена храна. “Указания за употреба: Размразете.” (ммммммммм, хитро)
На пакетиран десерт (напечатано на дъното): “Не обръщайте” (късно, късно)
На полуготов пудинг: “Продуктът ще бъде горещ след загряването” (не думай)
На ютия: “Не гладете дрехите върху тялото” (въпреки че спестява време)
На детски сироп против кашлица: “Не карайте кола и не работете с машини след използвенито на лекарството” (мдаа, ще можем жестоко да снижим броя на строителните инциденти ако разкараме тия 5 годишни пишлемета от багерите)
На хапчета за сън: “Внимание: Може да предизвика състояние на сънливост” (НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ)
На опаковки с коледни светлини: “За употреба само в помещения и извън тях” (а къде не може?)
На кухненски робот: “Да не се ползва за другата цел” (тука вече неам думи)
На пакет с ядки: “Внимание: съдържа ядки” (ще го има и в новините)
На пакет с ядки: “Инструкция: Отворете пакета. Яжте ядки.” (Дишайте. Издишайте.)
На детски костюм Супермен: “Носенето на този костюм не ви позволява да летите.” (върнете ни парите)
На моторна резачка: “Не се опитвайте да спрете резачката с ръце или гениталии” (значи е имало опити)

# 135
  • Мнения: 1 187
Списък на песните на трио "Зорница" на обложката на CD:

1. Станко ле, мори хубава - Hey you, Pretty Stanka.

2. Планинец ходи - A Tractor Driver is Walking

3. Отдолу идат шарени колца - Motley Wheels Are Coming from Below

4. Дъщерцо моя, майчина - Hey you, Mother's Daughter

5. Йогряло ми ясно слънце - A Bright Sun Shone On

6. Загукала е гулабка - Female Pigeon Began Crooning

7. Пак поди, мале - Go again, Mother

8. Изкара димо жъртвари - Dimo Brought Out Harvesters

9. Да зная, мамо, да зная - If I Knew, Mum, If I Knew

10. Провикна се мома руса - А Blond Lass Cried Out

11. Дядо делба делеше - An Old Man Was Partitioning Shares

12. Мър Тодорке, мънинка - I Say, Little Todorka

13. Дойне, бяла Дойне - Hey you, Doina, You, White Doina

14. Мури Тодоро - I Say, Todora

15. Седнала ми е Марийка - Mariika Seated Herself

16. Моме ле, мури мунинка - Hey You Lass, You Little Lass

17. Гергина цъфти, не вехне - A Dahlia Blooms, And Doesn't Fade

18. Петлите пеят - Cocks Are Crowing

19. Града са гради, Станьо льо - Hey Stana, A Town Is Under Construction

20. Зелен се орех развива - A Green Walnut-Tree Is Coming Into Leaf

21. Звездо льо, вечернице - Hey you Star, You Evening Star.

# 136
  • Мнения: 1 097
Списък на песните на трио "Зорница" на обложката на CD:
.....
smile3532 Просто нямам думи...това и другаде го бях чела, но не съм обръщала чак такова внимание...
 hahaha 19. Града са гради, Станьо льо - Hey Stana, A Town Is Under Construction (кво ли си мисли чужденеца за текста на песента...  newsm78  Joy )

# 137
  • Мнения: 1 187
Списък на песните на трио "Зорница" на обложката на CD:
.....
smile3532 Просто нямам думи...това и другаде го бях чела, но не съм обръщала чак такова внимание...
 hahaha 19. Града са гради, Станьо льо - Hey Stana, A Town Is Under Construction (кво ли си мисли чужденеца за текста на песента...  newsm78  Joy )

И на мен това ми е любимо! Joy

# 138
  • Мнения: 3 569
Макар и треньор "номер едно" на миналия век Димитър Пенев нерядко изпада в комични ситуации след атрактивните си реплики. Ето и някои от най-любопитните:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Въпрос: Бончо Генчев получи червен картон. Без него как ще е играта в следващия мач?!

Отговор: Бончо ще си излежи наказанието в стаята..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Нашият отбор изпадна в тежък колбас през второто полувреме (колапс)".

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Разучили сме много добре състава на Мексико".

репортер: Какво ще кажете за звездите им Луис Гарсия и Аспе?!

Отговор: "Отлично ги познавам, и тримата са от световна величина".

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Та, този младият Барбуков (Бербатов)... "

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Казах на момчетата да играят бавно, но бързо. Тоест да си подават с къси пасове в центъра, но ако наш нападател се откъсне напред да го търсят с дълги пасове".

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Знам ги много добре. Там са Марадоната и Каниджа. Те са европейски шампиони на Южна Америка".

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Репортер: Какви са амбициите ви с новият ви отбор в Китай?! (преди поемането на Ляонин).

"Ще гоним най-малко класиране в европейските клубни турнири".

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Динамо не са нищо особено. Имат само двама нападатели, близнаци. Единият е на 26 години, другият на 27. С тях трябва да се внимава"...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

# 139
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ето бисери от един друг форум:
 <NeYl0v1miA> ot de moa s izteglq Recyde Bin 4e moito noo skapano
<AgeNtA^^ >ae tva diablo wallpapers razli4no li e ot obiknovenntoto 1.10
<L1L_JoN™> nqkoi znae li kak moga da vlqza v mirkata bez net
<sadasdsa> q kajete kak se pishe sqita danlol.bg
<-[HHT]-StiNkY> lamekiller ako se ebaash s men se ebaash s cqlata mafiq gazeta

# 140
  • Мнения: 1 258
Не питайте кой ги чете тия указания по разните му там продукти, а по-скоро кой ги пише. Ето и някои от нобеловите лауреати.

На сешоар: “Не ползвайте докато спите.” (ебаси, това ми е единственото останало време да си суша косата)
На пакетче чипс: “Спечелете много награди. Покупка не е необходима. Повече информация в пакета.” (специална оферта за чораджиите)
На луксозен сапун: “Упътване: Използвайте като обикновен сапун” (дано да не ви е първия сапун)
На кутия със замразена храна. “Указания за употреба: Размразете.” (ммммммммм, хитро)
На пакетиран десерт (напечатано на дъното): “Не обръщайте” (късно, късно)
На полуготов пудинг: “Продуктът ще бъде горещ след загряването” (не думай)
На ютия: “Не гладете дрехите върху тялото” (въпреки че спестява време)
На детски сироп против кашлица: “Не карайте кола и не работете с машини след използвенито на лекарството” (мдаа, ще можем жестоко да снижим броя на строителните инциденти ако разкараме тия 5 годишни пишлемета от багерите)
На хапчета за сън: “Внимание: Може да предизвика състояние на сънливост” (НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ)
На опаковки с коледни светлини: “За употреба само в помещения и извън тях” (а къде не може?)
На кухненски робот: “Да не се ползва за другата цел” (тука вече неам думи)
На пакет с ядки: “Внимание: съдържа ядки” (ще го има и в новините)
На пакет с ядки: “Инструкция: Отворете пакета. Яжте ядки.” (Дишайте. Издишайте.)
На детски костюм Супермен: “Носенето на този костюм не ви позволява да летите.” (върнете ни парите)
На моторна резачка: “Не се опитвайте да спрете резачката с ръце или гениталии” (значи е имало опити)


 Joy
Нямам думи.Как ги подбра?

# 141
  • Мнения: 1 187
:35 Нямам думи.Как ги подбра?

Отдавна ги видях нейде из нета и ги прибавих към колекцията ми.. Wink

# 142
  • Мнения: 7 110
Пере, подръчна ме за Пената.
Любимото ми е това за Барбуков, но си имам и още един негов лаф: Към шофьора на автобуса на отбора - Не карай в лоялното платно

# 143
  • Мнения: 5 228
Мъжът ми се сети за следния превод в менюто на едно заведение в Приморско:
Шопска салата - Salat on shop's way

Моя колежка е виждала Lamb on the Saint George Day's style - Агне по гергьовски. А аз съм виждала (пак на морето, естествено) мед, преведено като copper.

# 144
  • Мнения: 260

Отдавна ги гледам ,но вчера ги снимах вече.

Става дума за тенис комплекс!Няма да споменавам кой!

Неможах само да хвана заедно табелката забранено за кучета и кучето на 10на метра от табелката спи.





# 145
  • Варна
  • Мнения: 567
Ще се спукам от смях, оправихте ми настроението

А ето и табелка в хлебарница "рокчи със серене"

# 146
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
 smile3532 rotfImbo rotfImao smile3532 smile3532

Ох,досега съм се смяла! Mr. Green

Ето и от мен-циганин на плажа в Несебър продава царевици и вика-"Моля кукуруза ,моля,закуската на Майкъл Джексън,обяда на Майк Тайсън,нощните помпи на Мадона моля." hahaha

Като студенти отиваме цялата група в близкото кафе.Един колега си поръчва на бармана-
"Едно капучино",другия не чул и вика-"Кой почина?",третият пък "Кой,бе,Ал Пачино ли,бе?" hahaha

Надпис на плажа на едно капанче-

Кефте-.....ст.
Кюбапче-....ст
Кенвирш-...ст.

# 147
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Сещам се за една случка с две завеяни мацки. Преди доста години. На морето, на плажа капанче. На витрината пише "Бира с бут.-70ст", "Бира без бут.-50ст. Двете стоят на опашката и обсъждат " Аз ще си взема бира без бут, че хич не съм гладна hahaha Joy hahaha Joy
Същите две тръгват за София(студентки) от Асеновград. Но изпуснали превозите и стигнали до Пловдив. Обаждат се у дома и на едната майка и казва" Вучо ти пътува с мотрисата за Пловдив(човекът е машинист) Ще ви чака на Тримонциум в осем часа да ви вземе." И ония отиват на Тримонциум и се чудят каква ли е тази мотриса и къде ще паркира на Тримонциум. Идва човека и те питат човека "ама ти що не си с мотрисата", абе ужас. И други случки са ми разправяли с тях но те са за муните по- скоро. Mr. Green

# 148
  • Мнения: 1 187
Сещам се за една случка с две завеяни мацки. Преди доста години. На морето, на плажа капанче. На витрината пише "Бира с бут.-70ст", "Бира без бут.-50ст. Двете стоят на опашката и обсъждат " Аз ще си взема бира без бут, че хич не съм гладна hahaha Joy hahaha Joy

Как ли са я изгледали като си е пръчала...  smile3532

# 149
  • Мнения: 963
Дълги години разнасях навсякъде инструкциите от едни презервативи (Кама Сутра, ако не ме лъже паметта)... Та след стандартните описания и картинки следва правило не-знам-кое-си: Please, don't return used condoms to the distributor through the mail.  Crazy

# 150
  • Мнения: 5 370
Току-що се връщаме и ми е още пресен-пресен надписът, който направо ме накара да падна от коня hahaha Joy-иде рфеч за име на улица в Люлин
Луи Пастьор-отдолу на латиница LUI PASTYOR.
Явно доста са висили в чатовете авторите на това дълбокомислие. ooooh! Crazy

# 151
# 152
# 153
  • Мнения: 7 110
Шапоранке, ще сезираме държавно-административния министър Mr. Green.

# 154
  • Мнения: 5 370
Шапоранке, ще сезираме държавно-административния министър Mr. Green.
Ми не е ли за смях-да бяха си направили труда да погледнат като как, аджеба, се пише това име................ ooooh! ooooh!
Мъъъккаааааа hahaha

# 155
  • UK
  • Мнения: 3 959
Кое му е смешното не разбрах.

# 156
  • Мнения: 2 212
Защото не се пише така...това е френско име и аз незнам как се пише щото и хабер си нямам от френски но знам, че със сигурност не е така...

# 157
  • Мнения: 5 877
Louis Pasteur

# 158
  • UK
  • Мнения: 3 959
Да де, ама да сте виждали улица Кинг Саймън или Олд Маунтин? Имената на улиците се превеждат буквално с латински букви. В цяла България е така и няма нищо смешно.

# 159
  • Мнения: 2 212
Е, да ама все пак така както си ги написала си губят съвсем първоначаланото звучене, а и примерно в писмена форма ако го напишат олд маунтин иди се сети, че е стара планина, докато при личните имена може поне от уважение, че са я кръстили на тоя човек улицата да му напишат правилно името  Peace

# 160
  • Мнения: 5 877
Цар Симеон и Стара планина са български реалии. Тяхното превеждане би било смешно и ненужно. Имената на планините особено не се превеждат, а и царят не е Саймън, а си е Симеон на своя си език.
При Луи Пастьор обаче някак си не седят така нещата; неговото име си има един и същи правопис на всички използващи латиница езици; на английски си е Louis Pasteur, на френски - естествено - си е Louis Pasteur, на немски - опала - Louis Pasteur, на италиански - Louis Pasteur, а на бг латиница - яааа, Lui Pastyor. Този пък кой е?

# 161
  • UK
  • Мнения: 3 959
Не е така, имената на царете също се превеждат на английски примерно по история биха го учили като Кинг Саймън, планината я знаят като Олд Маунтин, не като "Stara Planina", в такъв случай защо не и пише на английски, а на латиница?

# 162
  • Мнения: 2 212
Аз имам учебници по история на анаглийски и там са си на латиница ...това е все едно от английски да не казвахме Холивуд, ами Свещената гора или там квото  ooooh!

# 163
  • Мнения: 2 550
Аз имам учебници по история на анаглийски и там са си на латиница ...това е все едно от английски да не казвахме Холивуд, ами Свещената гора или там квото  ooooh!

 newsm10 Точно така.
Мърморанке, не си права  Simple Smile

# 164
  • Мнения: 5 877
Не. Имена не се превеждат, а само се транскрибират. Преводът може да се даде в скоби за пояснение, но задължително се дава транскрипция - стига да е направен коректно.
Никаква Олд Маунтин няма да срещнеш, в грешка си. Бтв преводач съм.

# 165
  • Мнения: 5 370
Не. Имена не се превеждат, а само се транскрибират. Преводът може да се даде в скоби за пояснение, но задължително се дава транскрипция - стига да е направен коректно.
Никаква Олд Маунтин няма да срещнеш, в грешка си. Бтв преводач съм.

Oпределено истината е в думите на АНДА и аз потвърждавам за реалиите като филолог, макар и недействащ в момента. Това е от оня тип умопомрачителни "преводи" на заглавия, вече станали класика, като STAND UP, STAND UP, BOLKAN SUPERMAN". Crazy

# 166
  • Мнения: 3 405
В един вход имаше бележка:
" Собствениците от първи етаж да си изнесат боклуците от входа, ВИликденско почистване.
Собствениците на котки да си почистят котките"
 Joy Joy Joy

И до табелата на село Вълчи дол /около Варна/ - Wolf valley

Последна редакция: пн, 22 май 2006, 18:24 от Анджелина

# 167
  • Мнения: 3 405
В кенефа на училището, дето учих до 12 клас....Влизаш, затваряш вратата, а на нея пише :
ЗАВЪРТИ СЕ НА ДЯСНО и ти поглеждаш. Там на стената пише ЗАВЪТРИ СЕ ПАК НА ДЯСНО, и ти се обръщаш от любопитство...познайте кво пише ЗАВЪРТИ СЕ ПАК НА ДЯСНО и вече на 4-тата стена пише ТИ СЕГА ЩЕ СЕ ВЪРТИШ ЛИ ИЛИ ЩЕ ПИКАЕШ?!?! Mr. Green

И в нашата училищна тоалетна го пишеше, но завършваше на " НЕ СЕ ВЪРТИ, АМИ ПИКАЙ!", а някой беше добавил:
"А НЕ МОЖЕ ЛИ ДА АКАМ? " Joy

# 168
  • Мнения: 260
Даскалски бисери:
"Пишете задача. Точка, която се пресича с права..."
Косьо, стига сте говорили там-Ама госпожо, той ме обарва по GSM-a
Явор в час по испански спряга глагола ducharse който значи взимам си душ,  но се оплита и го произнася "духарсе", сеньората казва" Ама Яворе, недей така, това е възвратен глагол...
Никола жонглира с топки за бейзбол. Учителката"Никола, ще ти взема топките и ще ги заключа в шкафа"
Дани, не пий, моля те, солната киселина, ще ни трябва за експеримента.
Любимия асистент по математика "Колеги, тези задачи се решават с гръбначен мозък"
По зоология "Мъжкия на зеленоглавата патица е много миролюбив, но след като заплоди женската и тя го изостави да си прави гнездо, той побеснява и почва да такова всичко дето свари, превръща се в един паток-изнасилвач"
"Нямаме препариран лебед, я някоя по засукана колежка да се разходи по катедрата да демонстрира.."
"Много съединителна тъкан има например в пениса, защото трябва да удържа налягането на кръвта при ерекция, иначе ще експлодира. Съед. тъкан е важна и за домакините, всяка добра готвачка знае, че най-хубав бульон става от месо с много съединителна тъкан" правете си изводи от какво да варите супа Joy
"Външната морфология на организмите е много важна, колеги. Ето, дамите знаят че винаги трябва да поддържат външната си морфология, за да ги харесват мъжете"
Прясно от днешния изпит: На въпроса "Какво не трябва да се прави в радиоизотопна лаборатория?" един колега написал "Секс, защото ще се роди някое дето свети в тъмното"  с цел поне да разсмее професора
всичките са от ученическо-студентската ми тетрадка с бисери

# 169
  • Мнения: 1 047
Оня ден попаднах на следната табела в ИЧС.
Ето това е много яко.
А това?
Ето едно писмо от първа част и
втора част.

# 170
  • Мнения: 306
Табелка на вратата на сладкарница:"Търсим слаТкари с опит";Табелка на машина за сладолед:"ИталиЯнски сладолед";Огромна табела с надпис на 5езика:"Забранено за гърци!";Лист хартия,затиснат с камък в/у сергия:"На погребение съм.",понеже не е далеч от нас реших да разбера какво се продава на тази сергия,че чак такива обяснения-ЦВЕТЯ! Rolling Eyes;бисер от вратата на WC:"Иво,обичам те,моля те,прости ми!-И+М=ВНЛ-"Иво,ти си любовта на живота ми...",а най-отдолу някой допълнил:"С ТАКВАЗ КАТО ТЕБ ЦЯЛ САМУН ХЛЯБ БИХ ИЗЯЛ" #2gunfire

# 171
  • Мнения: 5 370
Оня ден попаднах на следната табела в ИЧС.
Ето това е много яко.
А това?
Ето едно писмо от първа част и
втора част.
Хе хе хе-тая табелка в ИЧС и аз я знам, там са осиновили една голяма жълта кучка, спи в антрето, хранят я, а в това кошче пие вода.
Наистина са жестоки попаденията. Peace

# 172
# 173
# 174
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
"Днес баклавата с орехи е с фъстъци" -  надпис в стол

# 175
  • Мнения: 311
За мен най-великият надпис е името на едно село - ТОРБА ЛЪЖИ /не помня дали беше изписано слято или не/  Shocked

# 176
# 177
# 178
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Преди две-три седмици в един магазин питам продавачка от какво е плата на една блуза. И тя ми казва:"Вискоза. Вискозата е естествена материя, не се разпъва, много е добра".
Сега се чудя от къде да ходя да си набера вискоза (или кое животно да острижа), та да си направя блузка
 Grinning

# 179
  • Мнения: 1 165
дано не повтарям :


иии  #Cussing out не могат да се заредят картинките.
ами влезте направо тук-https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png/
https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png/

Последна редакция: пт, 18 авг 2006, 11:17 от зайко

# 180
  • Мнения: 3 447

И до табелата на село Вълчи дол /около Варна/ - Wolf valley

Ооо, да, това са новите европейски табели Mr. Green Чудните мостове, например, съвестно е преведено като Wonderful bridges Mr. Green

# 181
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102

[/quote]

Мъжът ми работеше в Македония и аз един ден се обаждам в офиса:
-Може ли В...
- А кой го бара?
Аз Shocked:
Жена му го бара, кой друг?

А то било: Кой го търси?
[/quote]
Е и нашия шеф беше македонец и ни хвърли в паника, като си тръгваше и каза на мен и колежката:"Ако некой сака да ме бара у апартаменто сум" Joy Laughing Joy

# 182
  • Мнения: 5 370
Хехехехе-това е в Синеморец, нали, и аз мислех да я снимам, ама забравих.

По Скобелев, ако не се лъжа, има погребална агенция ВИТА. Sick Mr. Green hahaha

# 183
ОЩТЕ ПАЗЯ ЕДНА БЕЛЕЖКА КОЯТО СВАЛИХМЕ КАТО МАЛКИ ОТ ЕДИН ВХОД.А ТЯ Е СЛЕДНАТА....              ВНИМАНИЕ                                                                                                                                                                                  ДО ВСИЧКИ ЖИВУЩТИ В ВХОД 8 БЛОГ305                              ЗАБЕЛЯЗАН  Е МЪЖ,ВСЕКИ ДЕН ПИКАЕ ДО АСАНСЬОРА НА ПЪРВИЯ ЕТАЖ,ОТ ДВЕТЕ СТРАНИ ПО ПОСОКА СТЪЛБИЩТЕТО ЗА МАЗИТЕ. ДОМСАВЕТЪТ ОТПРАВЯ ОСТРА ЗАБЕЛЕЖКА И ДА ЗНАЕ ЧЕ ВСИЧКИ ОТ БЛОКА ГО ЗНАЕМ                                                         ОТ ДОМСАВЕТА                                                              ПРЕПИСАЛА СЪМ Е ТОЧНО ОЩТЕ Я ПАЗЯ И Е ПОКАЗВАМ С ГОРДОСТ НА ВСЕКИ

# 184
  • Мнения: 5 647
ОЩТЕ ПАЗЯ ЕДНА БЕЛЕЖКА КОЯТО СВАЛИХМЕ КАТО МАЛКИ ОТ ЕДИН ВХОД.А ТЯ Е СЛЕДНАТА....              ВНИМАНИЕ                                                                                                                                                                                  ДО ВСИЧКИ ЖИВУЩТИ В ВХОД 8 БЛОГ305                              ЗАБЕЛЯЗАН  Е МЪЖ,ВСЕКИ ДЕН ПИКАЕ ДО АСАНСЬОРА НА ПЪРВИЯ ЕТАЖ,ОТ ДВЕТЕ СТРАНИ ПО ПОСОКА СТЪЛБИЩТЕТО ЗА МАЗИТЕ. ДОМСАВЕТЪТ ОТПРАВЯ ОСТРА ЗАБЕЛЕЖКА И ДА ЗНАЕ ЧЕ ВСИЧКИ ОТ БЛОКА ГО ЗНАЕМ                                                         ОТ ДОМСАВЕТА                                                              ПРЕПИСАЛА СЪМ Е ТОЧНО ОЩТЕ Я ПАЗЯ И Е ПОКАЗВАМ С ГОРДОСТ НА ВСЕКИ

Абе, то и твоите постове са за култовите надписи...

# 185
  • Мнения: 389
Рекламен флаер "Водка еди-коя си ... деликатен вкус на трънки"  Peace

# 186
  • Мнения: 1 564
В кенефа на училището, дето учих до 12 клас....Влизаш, затваряш вратата, а на нея пише :
ЗАВЪРТИ СЕ НА ДЯСНО и ти поглеждаш. Там на стената пише ЗАВЪТРИ СЕ ПАК НА ДЯСНО, и ти се обръщаш от любопитство...познайте кво пише ЗАВЪРТИ СЕ ПАК НА ДЯСНО и вече на 4-тата стена пише ТИ СЕГА ЩЕ СЕ ВЪРТИШ ЛИ ИЛИ ЩЕ ПИКАЕШ?!?! Mr. Green

И в нашата училищна тоалетна го пишеше, но завършваше на " НЕ СЕ ВЪРТИ, АМИ ПИКАЙ!", а някой беше добавил:
"А НЕ МОЖЕ ЛИ ДА АКАМ? " Joy
=======================================================================
 newsm62 newsm62 newsm62

# 187
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
На указателна табела в асансьора ни:

"Моля, не предприемайте самоизваждане"

# 188
# 189
  • Мнения: 535
Ей попилях се  rotfImao rotfImbo smile3532 tooth newsm65

# 190
  • Мнения: 516
Надпис в/у аквариума,в офиса на мой приятел:
"РИБАТА НЕ Е БРЕМЕННА!"
..Понеже рибката,беше видимо издута,всеки който влезеше в стаята,вместо да поздрави,директно питаше:"Бременна ли е?"... и аз бях от питащите  Joy Joy

# 191
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Даскалски бисери:
"Пишете задача. Точка, която се пресича с права..."
Косьо, стига сте говорили там-Ама госпожо, той ме обарва по GSM-a
Явор в час по испански спряга глагола ducharse който значи взимам си душ,  но се оплита и го произнася "духарсе", сеньората казва" Ама Яворе, недей така, това е възвратен глагол...
Никола жонглира с топки за бейзбол. Учителката"Никола, ще ти взема топките и ще ги заключа в шкафа"
Дани, не пий, моля те, солната киселина, ще ни трябва за експеримента.
Любимия асистент по математика "Колеги, тези задачи се решават с гръбначен мозък"
По зоология "Мъжкия на зеленоглавата патица е много миролюбив, но след като заплоди женската и тя го изостави да си прави гнездо, той побеснява и почва да такова всичко дето свари, превръща се в един паток-изнасилвач"
"Нямаме препариран лебед, я някоя по засукана колежка да се разходи по катедрата да демонстрира.."
"Много съединителна тъкан има например в пениса, защото трябва да удържа налягането на кръвта при ерекция, иначе ще експлодира. Съед. тъкан е важна и за домакините, всяка добра готвачка знае, че най-хубав бульон става от месо с много съединителна тъкан" правете си изводи от какво да варите супа Joy
"Външната морфология на организмите е много важна, колеги. Ето, дамите знаят че винаги трябва да поддържат външната си морфология, за да ги харесват мъжете"
Прясно от днешния изпит: На въпроса "Какво не трябва да се прави в радиоизотопна лаборатория?" един колега написал "Секс, защото ще се роди някое дето свети в тъмното"  с цел поне да разсмее професора
всичките са от ученическо-студентската ми тетрадка с бисери


Сори за офф-а, ама да не си учила в БФ, че много познато ми звучи. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт