Гнездови косопад

  • 9 696
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 186
Здравейте!
Четох една стара тема от 2006г., в която бръснари лекуват алопеция, не видях координати, а само съвети за препарати.
Става въпрос за 55-годишна жена от Пловдив, която се намаза с какво ли не и пие лекарства, но резултат няма, напротив - косата пада и на други места от скалпа.
Моля ви да помогнете с координатите на хора, които са Ви излекували.

# 1
  • Мнения: 768
Ходила ли е на специалист? Обикновено причината е вътрешна- тоест стрес, или понижен имунитет, вследствие на което се развива въпросният микроорганизъм, причиняващ алопецията.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 741
Ето една изпитана рецепта от колежка на която вследствие на стрес се появи косопад (алопеция) на място от косата с размерите на яйце:
2л. вода
100 листа бръшлян
100 листа закум
ври до 100мл.
после се натрива на мястото скилидка чесън до червено
Колежката ми показа петното,което и се е появило и след около месец ми се похвали,че и е тръгнала коса,а аз си записах рецептата щом видях,че е ефективна.

# 3
  • Мнения: 3 186
Ходила ли е на специалист? Обикновено причината е вътрешна- тоест стрес, или понижен имунитет, вследствие на което се развива въпросният микроорганизъм, причиняващ алопецията.

Да, ходила е при лекари и знахари.
Причината, казват, наистина е стрес, но при нея нямай случай на някакъв внезапен стрес, просто изпитва напрежението, което повечето от нас изпитват в дома или работата си.
За микроорганизма не знаех наистина, благодаря ти.

# 4
  • Мнения: 3 186
2л. вода
100 листа бръшлян
100 листа закум
ври до 100мл.
после се натрива на мястото скилидка чесън до червено

Благодаря за рецептата и ще я предам, но само да отбележа, че от чесъна нещо се възпали и се появи коричка.
Благодаря ти и на теб, стига да узная що е закум  Wink.
Мерси

# 5
  • Мнения: 768
Ходила ли е на специалист? Обикновено причината е вътрешна- тоест стрес, или понижен имунитет, вследствие на което се развива въпросният микроорганизъм, причиняващ алопецията.

Да, ходила е при лекари и знахари.
Причината, казват, наистина е стрес, но при нея нямай случай на някакъв внезапен стрес, просто изпитва напрежението, което повечето от нас изпитват в дома или работата си.
За микроорганизма не знаех наистина, благодаря ти.

Мда, при стрес, или заболяване отслабва имунитета, а това благоприятства развитието на гъбички и други такива. Упорито е много, но....не е нелечимо. Пробвайте и с хомеопатия.

# 6
  • Мнения: 15 379
Не е закум, а зокум - олеандър. В нета има достатъчно информация.

Маска с Тривитаминол пробвала ли е?

# 7
  • Мнения: 11 747
Sourcherry, кажи за маската с тривитаминола?
Същото положение е и у нас (не съм аз с проблема). Скоро ще стане една година, петната се увеличават като брой и размер. Посещаван е личен лекар и кожен лекар, лекарства за 300лв... резултат нулев, продължава да се разпространява.

Брашляна и зокума купуват ли се от някъде или трябва да си ги набера? Брашлян има много наоколо, но олеандър не знам къде да търся.

# 8
  • Мнения: 15 379
Пина, с Тривитаминол се прави маска, те са 3 витамина за животни, с тях подхранват конската грива и изобщо животните - А, Е и Д.
Напиши в Гугъл "маска с тривитаминол" и ще ти излязат доста резултати, даже май и тук има тема.
Може и ти да си правиш дори, косата заздравява. Аз не съм пробвала, но чувам много жени, които са доволни.

П.П. Тривитаминол има в зоомагазините, зооклиниките.

Зокум и бръшлян от билкова аптека. Бръшлянът можеш и ти да го набереш. Имай предвид, че е отровен.

# 9
  • Мнения: 11 747
Sourcherry, благодаря ти! Ще гугълвам. Ще видя дали има успех точно за алопеция, защото до сега все лекарства дето подсилват косата, а за 'дупките' полза няма.

# 10
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Аз съм минала през този ад,лични лекари,дерматолози и какви ли не лекарства...Ефект нула.Докато моя съученичка със същия проблем не ми помогна,тя беше с почти изцяло опадала коса.Та тя ме прати при един бръснал от село Бряговица, обл.В.Търново,мисля че бай Ангел се казваше,при него навремето дори Парцалев е ходил, че дори веждите му били опадали.Та човека направи някаква смес,криеше се да не я разбера, но имаше много силен натрапчив мирис на темперна боя и беше в кафяв цвят.Намаза мястото,7 дни не трябваше да се мокри,образува кора,олющва се и оттам прокарва първоначално мъх,а после и истинска коса.При мен имаше много силен стрес и просто косата ми за дни окапа на дупка.Излекува ме, но и до ден днешен имам място с диаметър около 1 стотинка ,като ядро, на което така и не поникна коса.Това беше преди десет години точно.Оттогава не ми се е появявал повече.Дано съм била полезна

# 11
  • Мнения: 11 747
В Розали има предълга тема по въпроса. Маса народ е писал, изредени са безчет и безброй билки, отвари, лазерни терапии, инжекции в скалпа подкожно и какво ли още не... Извода е, че при едни действа едно, при други - друго. Някои се възстановяват бързо, друго се мажат и пият илачи 10 години и пак няма резултат. Има хора с окапали вежди и мигли, има хора останали без никакво окосмяване по глава и тяло.  Confused

# 12
  • Мнения: 3 186
В Розали има предълга тема по въпроса. Маса народ е писал, изредени са безчет и безброй билки, отвари, лазерни терапии, инжекции в скалпа подкожно и какво ли още не... Извода е, че при едни действа едно, при други - друго. Някои се възстановяват бързо, друго се мажат и пият илачи 10 години и пак няма резултат. Има хора с окапали вежди и мигли, има хора останали без никакво окосмяване по глава и тяло.  Confused

Благодаря ти за мнението.
Ясно е, че търсим точния лечител и нашето лекарство.
Аз в rozali не мога да вляза, но ще предам на майка ми да потърси там темата.
Ще Ви помоля за мнение за д-р Попова от Токуда, която ме обнадежди, че лекува успешно това заболяване.
Не е изпробван все още Регаин. За него имате ли полезна информация?
Вярно е, предполагам, че малко от хората се интересуват от темата ми и моля повечето засегнати и излекувани да се включат.

Последна редакция: пн, 31 мар 2014, 16:14 от tainichka

# 13
  • Мнения: 11 747
Аз имам опит и с излекуван - сестра ми преди много- много години. Тя беше с диабет и при нея причината се коренеше там. Имаше на темето, до пътя точно, колкото монета петно. Маза го с чесън всеки ден и пи нещо, но нямам идея какво, предписано от кожен лекар. То беше преди повече от 20 години. За един месец се оправи, цял нов кичур израсна, заличи се напълно и никога не повтори проблема. Тогава мислех, че е било много, сега разбирам, че нейния проблем е бил лек, в сравнение с други.

# 14
  • Мнения: 3 186
Аз имам опит и с излекуван - сестра ми преди много- много години. Тя беше с диабет и при нея причината се коренеше там. Имаше на темето, до пътя точно, колкото монета петно. Маза го с чесън всеки ден и пи нещо, но нямам идея какво, предписано от кожен лекар.

Първоначалното петно е точно около темето наистина. В момента то е много по-голямо от монета.
Мазила от дерматолози не помагат; пробвано е с живи охлюви и с чесън също. Косопадът засега само се разраства и се появяват нови петна.
Положението е толкова отчайващо, че вече не знам дали да питам за доктори или перукари в Пловдив.

Общи условия

Активация на акаунт