Юлчета 2008 (тема 148)

  • 70 261
  • 314
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 6 891
Аа, за секциото, нямам лични познати, но се сещам за една жена от фотографската тема. Мисля че за 3 няма проблем. Но за повече не знам дали е добре.

Купих несесер, успя да ме изнуди и за нов пергел. Честно идея си нямам какво ще правят с пергел и транспортир. Остава едни пантофи да вземем в понеделник евентуално и това ще е, да се оправя  Mr. Green

Много й е интересна темата за секса в момента Crazy 

# 211
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
А за какво служат пантофите в училище? newsm78

# 212
  • Мнения: 6 891
Не знам, френска му работа, сега видях, че дори и на големите им искат пантофи. Събуват се, имат шкаф за обувки и влизат с пантофи вътре.

# 213
  • София
  • Мнения: 3 402
NBM, честито! Нека всичко мине добре! Разкажи после за третото секцио, интересно ми е, не че имам намерение за трето.

ине, благодаря за подсказките! Никога нямаше да сетя за тези неща.

Днес водихме Мариела на Манту в диспансера. Каза, е доста я боли, не знам нормално ли е  newsm78

# 214
  • Мнения: 2 171
НБМ, сега видях какъв емотикон съм "изпляскала" по грешка в бързината, но ме развълнува с новината. Извинявай Hug

Мисля, че тити е с 3 пъти секцио, но едва ли чете тук. Може да я питаш във фб.

Успешна учебна година на всички дечица и лесна адаптация на първокласниците!

# 215
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Ти пък, да не мислиш, че съм видяла емотикона, вчера беше феталната и като каза пола минах на 18-тото небе и нищо не забелязвам  Joy
Около 14-та седмица съм, Марков твърди, че е сигурен за пола, но все пак е рано, по-важното е, че засега всичко друго изглежда наред, пък нали съм стара вече и го мисля и това.  Sunglasses

Благодаря и аз за съветите за първокласниците, ще се възползвам и няма да чакам  bouquet

# 216
  • Мнения: 2 741
 NBM, честито , бързо и леко за мине и батковцита да глезката сестричката   bouquet

  Аз имам от нашето у-ще подробен списък , ако някой иска да му пратя снемка да свирне Simple Smile
  Всичко съм купила, вече само за есенни дрехи се оглеждам.

# 217
  • Мнения: 222
NBM, честито...много се кефя на семейства с три деца, ако можех и аз щях да се реша, но приключих с родилната дейност принудително с малкия....
И аз имам списък с канцеларските материали, мога да го напиша при нужда. Напазарувахме вече, раница, училищни ризи, остана само да дадем пари за помагала (немски и български). Записах го в немско училище, не че толкова го обичам тоя език, но това е най-близкото у-ще до нас  hahaha
Успех и от мен на всички първокласници   bouquet

# 218
  • Мнения: 790
НБМ, честито! Много се развълнувах от новината! Аз съм твоя човек. Три пъти рязана, жива и здрава. Не съм имала проблеми с третото секцио, с нищо по-различно от предните две.  Hug

За първолаци има сега във всички по-големи магазини промоции и комплекти разни. Аз лично много се зарадвах да видя в кауланд мека/гумена линия и взех една за Симона, защото ми се стори много подходящо, хем Радо да не може да й я счупи, хем да не се бият с нея по главата.  Crazy
Аз нямам идея какво ще искат и чакам родителската.

# 219
  • Мнения: 6 891
Айде, изпратих я на училище Mr. Green Вчера на плаж, днес на училище. Много мрънка, че не иска, то честно казано и на мен не ми се иска, не мога да се настроя и аз. Така хубаво пече навън. Тъкмо свикнах да лежа по плажовете и да почивам.
Учителката е нова, доста възрастна ми се видя, най-възрастната от целия колектив всъщност Crazy 100% като я питам Лили сега ще каже, че не я харесва, но като си заминава сигурно ще плаче за нея. След нова година ще имат друг учител.
Днес също им почва и балета, изобщо много рязко навлизаме в рутината. Аз нали си мислех да я оставя да се откаже сега от септември ако иска. Обаче като я видях как е напреднала, как грациозно се движи и ми се прииска да не спира Blush Но и тя се съгласи де. А и сега са групичка от повече деца на нейната възраст и вече не мрънка толкова. Станаха приятелки и й е по-интересно да ходи. Имаха си техен танц, даже едно първо място спечелиха лятото на конкурс в Созопол Flutter

Оле, гледах ги и аз гумените линии, но имаше само от 15 и от 30 см, а на най ни искат 20 см Laughing Иначе изглеждат много удобни, да.

# 220
  • София
  • Мнения: 334
NBM, честито! Леко и щастливо да мине всичко и да се радваш на панделките скоро  Hug Много е хубаво да си имаш момиченца  Flutter

Преди седмица купихме за първокласничката раница, после и повечето неща по списъка (впрочем училището ги е качило на сайта, оттам си записах какво имам да купувам). Милата, толкова им се радва, току вади нещата и пренарежда раницата и брои колко дни ѝ остават до началото на учебната година!
Аз лично много се зарадвах да видя в кауланд мека/гумена линия и взех една за Симона, защото ми се стори много подходящо, хем Радо да не може да й я счупи, хем да не се бият с нея по главата.  Crazy
hahaha И аз купих от огъващите се линии - макар че не специално заради малката госпожица  Joy Но наистина ще предотврати инциденти  Joy
Тези дни ще взема старото ми ученическо бюро, съответно пък ще приберем кошарата и малката ще мине на легло като кака си. Дано са доволни и двете от промяната в стаята Simple Smile

# 221
  • Мнения: 6 891
На добър час и много успехи на всички ученици  Grinning

Гледам си днес цял ден фейсбука и им се радвам Simple Smile
Споделяйте как върви в училище Simple Smile
За нас тази година мина без вълнения, в общи линии 5-та година подред едно и също, така че вече съм претръпнала Mr. Green

Иначе Лили си хареса много учителката, чак учудващо, всеки път казва, че била много мила Flutter И тази по български си я хареса, само по английски била строга.

# 222
  • Мнения: 2 741
На добър час и от мен на децата ни Simple Smile
Утре като не съм от телефон ще споделя как мина при нас.

# 223
  • София
  • Мнения: 979
На добър час на всички ученици, специално на първокласниците!! Нека им е интересно и любопитно и да ходят с голямо желание!!
И аз разглеждах снимки, много пораснали дечица  Heart Eyes

Криси и тя вече гърмян заек - с желание отиде втори клас! Попадна на страхотни педагози и много напредва! Да са ни живи и здрави да откриват нови светове!!  smile3529 newsm60

# 224
  • Мнения: 479
Ние сме добре, доколкото това е възможно. Опитваме се да приемем реалността и да правим лимонада от всичките лимони, които ни предложи животът...
Васко почна в градина/училище за деца със специални нужди и добре му се отразява на развитието. Но е само за 2.5 часа там на ден. От следващия септември, му се полага да е цял ден. Дано доживея дотогава  Laughing
И диагноза получи междувременно, което би трябвало да улесни достъпа ни до помощ за него.
Неприятно изненадана оставих, че тук всички терапевти работят на принципа "ето ви стратегии, оправяйте се". Което е прекалено голям товар за родителя (който е и неспециалист и емоционално обвързан с детето освен това), предвид че сме изтощени във всякакъв план. Изобщо, много неща не са както си ги представях и осъзнах, че в България, в някои отношения, се живее много по-добре, отколкото си мислим.

Честито и на първокласниците!
Дано да им харесва и да ходят на училище с желание. Това ми се струва най-важното.

Катето е 3-ти клас тук (когато пристигнахме преди година и половина хвана края на 1-ви клас).
Доста сложни неща учат за възрастта си (специално по науки и математика - пишем домашни защо са изчезнали динозаврите, за видовете скали, таблицата за умножение цялата, дроби, триизмерни геометрични фигури...).
За щастие, е любознателна и добре се справя и без много помощ, ние нямаме как да й отделяме много внимание, предвид обстоятелствата.

Последна редакция: сб, 21 ное 2015, 10:28 от Гнидка

Общи условия

Активация на акаунт