СЕПТЕМВРИЙСКИТЕ деца,те са нашите слънца!

  • 84 147
  • 684
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 4 557
Миналата година Сами се срина. Направи 3 бронхоспазъма един след друг. Пулмолог изписа лечение - цяла зима на пулмикорт. Лятото почиваше. От октомври пак почнахме. Но понеже се беше позакрапил и не беше правил проблеми от юни до октомври, ми казаха, че ако няма проблем - от януари спираме. Той пък се държи добре, по коледа и нг само се гътна и стигна до отит. Но оттогава, вече почти 2 месеца, не се е и закашлял. И аз все още не съм го завела на контрола... И спрях и лекарството.
Имат си моменти на срив децата, важното е да има правилно лечение.

# 616
  • Мнения: 3 254
Не знам, при нас не е било така откакто беше на 3. Дано се закрепят нещата.

# 617
  • Мнения: 1 350
Ина, благодаря много за мартенската изненада, винаги радваш.  Simple Smile
Някой да знае има ли публикувана някъде схема на райониране на училищата, специално за Люлин. Не знам дали е точно по микрорайони.

# 618
  • Мнения: 73
Здравейте, майчета!
Ние също много боледувахме тази зима. И тримата изкарахме Коледа и Нова година в леглата. До миналата седмица пак бяхме болни. И то доста продължително и двата пъти, по 10 дни всеки.
Аз съм с ужасна дилема. Имаме 2 училища в близост. Като работя в едното, малко по-далечното. Искам да го запиша при мен, естествено. Но почти цялата група ще е в другото училище, което е точно до градинката ни. А в моето училище ще дойдат децата от съседната градинка. Та Николай ще е с тях, евентуално. Не знам как ще свикне с всичко ново като среда, учители, та и съученици.
Тези от вас с по-големи деца, моля ви, споделете ако сте имали подобни притеснения! Знам, че са много адаптивни в тази възраст, но поне 4-5 да бяха от групичката..... някак по-спокойно щеше да ми е.

# 619
  • Пловдив
  • Мнения: 6 628
Jos, радвам се, че съм докарала усмивки Hug

velizarka, аз бих избрала училището, в което работиш Peace Най-малкото, което е - имаш поглед от вътре и познаваш колегите си. Децата са в такава възраст, че се сприятеляват бързо, това, че ще има нови другарчета според мен е плюс Simple Smile
От групата на Дидко, в училището, в което ще го запишем, че има 5-6 деца още. Общо ще са 7 първи класа, та може и с никой от тях да не се падне Simple Smile

# 620
  • Пловдив
  • Мнения: 1 559
Здравейте момичета Simple Smile!
Аз (да чукам на дърво!), последните две зими сме много добре. Миналата зима изкараха двамата едновременно скарлатина и това беше. Тази пък, гадният грип ни подкара всики наред и точно на нова година бяхме семейно грипозни. И отново това беше. Е, понякога се появявят сополки, но до няколко дни отшумяват с промивки. Т.е. преборват гадните вируси. Искрено се надявам вече да е все така!
Аз съм с ужасна дилема. Имаме 2 училища в близост. Като работя в едното, малко по-далечното. Искам да го запиша при мен, естествено. Но почти цялата група ще е в другото училище, което е точно до градинката ни. А в моето училище ще дойдат децата от съседната градинка. Та Николай ще е с тях, евентуално. Не знам как ще свикне с всичко ново като среда, учители, та и съученици.
Тези от вас с по-големи деца, моля ви, споделете ако сте имали подобни притеснения! Знам, че са много адаптивни в тази възраст, но поне 4-5 да бяха от групичката..... някак по-спокойно щеше да ми е.
Голямата ни дъщеря водехме в градинка, която беше по-далеч от нас. И когато дойде време за училище я записахме в близкото ни квартално. Съответно в първи клас нямаше нито едно детенце от групата в ДГ. Първите 2-3 седмици наистина и беше малко криво. Споделяше, че другите си играят, говорят, а тя остава все настрани. Но това беше само в началото. После нямаше никакви проблеми.

А ние имахме вече родителска среща в желаното училище. Чакаме електронното записване, но понеже вече сме подали хартиени заявления (с наши телефони в тях) ни събраха, за да ни разяснат за записването и да си нахвалят училището, де Wink

Здрави и силни септемврийчета  Peace

# 621
  • Мнения: 73
Благодаря, момичета! Аз също клоня към моето училище, точно защото ще имам поглед почти постоянен и в двора, и по коридорите. Е, няма да нахълтвам в класната стая Grinning
Въпросът е, че са много буйни от другата градина. Бяхме на един рожден ден лятото /само едно дете познаваме от там и ни поканиха/ съответно бяха почти цялата група. Още в първите 10 мин. изпотрошиха всичко възможно в детския център. Много палави и буйни деца са. Не можаха да ги укротят два часа, нито игри, нито нищо не им привлече вниманието. А на децата от нашата групичка толкова кротко и спокойно минават рождените дни. Е, и те скачат и бягат, деца са, но такъв погром няма начин да направят. Това ме притеснява, освен че ще са нови деца за него, са много буйни, ама много.
Иначе госпожите са си екстра в моето училище. И класната и възпитателката. Класната е по-строга и изискваща, а следобед възпитателката много ги обгрижва - младо, работливо и позитивно момиче, много си я харесвам, страшен тандем са двете. Това е най-големия плюс в полза на моето училище. Надявам се да ги вкара в пътя колежката начална, имат респект децата от нея, поне това което съм забелязала през годините при нейните класове.
Има време за мислене де, не е казано сега на момента. Чак май месец подаваме заявленията.

# 622
  • София
  • Мнения: 4 557
Ако си сигурна в учителката и то от преки наблюдения, не виждам какво го мислиш. Щото за едни едно е добро, за други - друго.

# 623
  • Мнения: 1 350
Ей, момичета, колко е хубаво пак заедно. Трябва да направим сбирка като се постопли  bouquet
velizarka, аз още съжалявам, че свеки работи в готина градина в люлин, в яслена група, но направо ми каза, уж че колежките й не били ок, да не кандидатстваме там, и нито едното, нито другото бяха или са там, да нямала ангажименти, грижи и т.н. малко встрани започнах, но мисълта ми е, щом е при теб, познаваш учителите, училището, харесала си ги, не се чуди, записвай  там. Класа не можеш да избереш. Ако е в другото училище, с приятелчетата си, не се знае дали ще останат приятели в училище, там, където се изграждат истинските приятелства. А и децата първия, втория месец намират сродни души и общ език, съдя по племенничката ми. И друго е ти ненатрапчиво да виждаш с кого дружи детето ти, голям плюс.

# 624
  • Мнения: 1 350
Аа, за буйните деца, повярвай ми, с очите си съм виждала подобно дете, да се променя буквално за месеци, увлечено от ученето, разказите на първата учителка.. така че може с тия дечица да се сприятели. Обикновено децата, които открито показват емоциите си до 5-6г.възраст, после активно и реално възприемат средата, когато започнат самостоятелно да гледат на света (без госпожата в градината да им казва това е черно, това е бяло).

# 625
  • Мнения: 1 350
Привет, момичета. Надявам се всички да сте добре.
Към софийските мами - в кое училище кандидатствате за първи клас?
И към всички, някое с рисуване има ли да се занимава. Има време за 7-8 клас, де. Но Милица има заложби и сега се ориентираме към училище в квартала, а по-натам, живи-здрави, ако още проявява интерес, ще мислим за училище по изкуства.
 bouquet

# 626
  • София
  • Мнения: 4 557
Към софийските мами - в кое училище кандидатствате за първи клас?
В училището на кака Simple Smile 138-мо зад Плиска. Само там подадох документи.

# 627
  • Мнения: 1 350
Супер е да са заедно  Laughing

# 628
  • Мнения: 3 254
Към тези в Пловдив - записахте ли децата си на училище? Минаха ли записванията?

# 629
  • Пловдив
  • Мнения: 6 628
Този месец стартира "Системата"  Mr. Green
Още не съм се регистрирала - все забравям  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт