Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 18 март 2014, 10:38 ч.

"Селски" номера и пинизи

• 4 438 573
  • 44 151
  •   6
Отговори
# 42 630
Започни ти нещо невиждано, хайде, чакаме!

# 42 631
Нещо за примиряване на спорещите страни Simple Smile
Скрит текст:

# 42 632
Ти нямаш сърце!

# 42 633
Вчера направиха нова площадка до нас.
Днес вече е пълна с боклуци. Даже 1 празно шишенце уиски "намерих". 😔

# 42 634
Не разбирам какви са тия партита в жилищен блок. И как така някои не се досещат, че вдигат джангър, та трябва да се отиде и културно да бъдат помолени да намалят музиката, не да спрат, разбираш ли...
Хмм, ами повода беше РД и се бяхме събрали вкъщи, не може ли?
Значи според теб трябва да ми отрежат кабела, така ли?

Могат да извикат ченгета, а не да ми рушат. Има си органи, които следят за реда. После мъжа ми на събранието на входа питал кой е, ама естествено никой не знаел. Laughing
Няма значение какъв е повода - рожден ден, имен ден, Игнажден, Петльовден, св. Вартоломей - има си места за увеселение, отиваш там и си празнуваш до сутринта ако искаш. Кабелът ти е отрязал някой съсед, на който му е дошло свръх от джангъра.Предупредили били за купон. Бебетата и болните баби как ги предупреждавате? Права си - има органи, които следят за реда, но си има и наредба за обществения ред, в която се посочва допустимото време за вдигане на щум.
И не, не е нужно да се стига до саморазправа с рязане на кабели, но ако бебето на някой съсед не може да спи и музиката продължава да се лее след допустимото време, а полицията не идва и не идва, може и кирка във вратата да получите следващия път.

# 42 635
  • Варна
Лелеее, пък аз си мислех, че сме изпростяли яко с киселото зеле и скарите. Я глей кво става тука, кирки, мирки, нямам думи.

# 42 636
  • София
Ако бебето не може да спи, първо се говори с въпросните хора, ако не вземат поука може да се стигне до полиция, ама чак рязане и на кабели... айде, няма нужда.

В конкретния случай, съседите директно са преминали към действие, а не са правили забележки, дори не са говорили с хората.

# 42 637
  • Варна
И са се скатали после. Мижитурки дето знаят само ножа в гърба.

# 42 638
Мнението за кирката е точно, ава точно по темата. Ако има нещо, което ме отвращава, това са отмъстителите хора.

# 42 639
Саморазправата е плашеща.

# 42 640
  • Варна
Саморазправата донякъде, ама само донякъде мога да я разбера защо се прилага, но след като са изчерпани всички други начини. Тогава ми е ясно, че човек, отчаян от безсилие, може да не се сдържи. Ама да се започва с нея...

# 42 641
Аз не мога да разбера купонджиите в блока малоумни ли са, та не могат да разберат, че пречат на съня и спокойствието на другите обитатели, че се налага някой да им звъни и да им го казва?

# 42 642
  • Варна
При условие, че изрично са били предупредени, малоумно е било да си замълчат, а после да режат кабели. Това е малоумното. Нямат сливи в устата си все пак.

# 42 643
  • София
Аз не мога да разбера купонджиите в блока малоумни ли са, та не могат да разберат, че пречат на съня и спокойствието на другите обитатели, че се налага някой да им звъни и да им го казва?

"Купонджиите в блока" се каза, че вкъщи се събират рядко и в годината, примерно, правят купон веднъж. Една вечер толкова ли няма да изтърпиш, че ще разваляш повода на други хора, без да си говорил с тях, че ти пречат? Това е малоумното.

# 42 644
Не одобрявам рязане на кабели и други форми на саморазправа, но в един блок живеят десетки семейства. Всяко като направи по един купон годишно и се оказва, че всеки уикенд, вместо да спи, човек ще трябва да търпи шумотевицата им.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт