Пиене на кола по времена бременност !?

  • 6 677
  • 85
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 750
Мили дами, питането ми е за пиенето на кока-кола по време на бременност. В някои статии пише, че е абсолютно забранено. На други места четох, че може, но по малко. Какво мислите вие?
Аз съм фен на колата и въпреки, че знам, че не е от най-полезните неща за организма, от време на време ми се припива. Но не зная това как ще се отрази на бебка. Сега съм в 5-я месец.
Благодаря за отговорите ви предварително  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 5 790
Пиех по 2 литра кола всеки ден от 3-тия месец на бремеността, до деня в който родих. И ми се пиеше нечовешки, не можех да седна на масата без бутилка кола. Така като ми гледаш аватарчето, дали ми е навредила?
Но все пак всичко е индивидуално.

# 2
  • Мнения: 3 089
ако ти харесва кола лайт, това е по-добрият вариант. че не е полезно, не е. и за не-бременни не е. но аз си пийвах. е, вярно, че бях бременна през лятото, жеги големи, подути ръце, отекли крака, неудобства всякакви. един вид понякога се "награждавах" Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 1 750
Благодаря ви, дами   bouquet
Е, аз гледам най-много една чаша на ден, но понякога ми се пие повече  Wink  А за кола-лайт знам, че е по-вредна, защото подсладителят, който използват за нея е аспартам, а той е вреден.
А как влияе колата на бебето, забелязали ли сте като пиете да мърда повече или нещо такова? Просто се чудя.

# 4
  • Мнения: 6 901
Пиенето на кола по всяко време си е вредно. Ако можеш да се ограничиш недей да пиеш. Ако не можеш пийвай си и недей го мисли толкова.
Аа, и не съм сигурна, че кола лайт е по-добрият вариант. В нея има аспартам, а той май хич не беше полезен (във форума го пишеше някъде, ако някой се интересува да пусне търсачка).

# 5
  • Мнения: 2 663
Пиенето на кола по всяко време си е вредно. Ако можеш да се ограничиш недей да пиеш. Ако не можеш пийвай си и недей го мисли толкова.
Аа, и не съм сигурна, че кола лайт е по-добрият вариант. В нея има аспартам, а той май хич не беше полезен (във форума го пишеше някъде, ако някой се интересува да пусне търсачка).

Съгласна съм 100%

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Аз пиех по една кола всеки ден!Просто не прекалявах.
След като ти се пие си пийвай,не мисля,че може нещо да му стане,разбира се не прекалявай Wink

# 7
  • Мнения: 1 544
Аз по принцип не съм фен на колата но понякога ми се допива пробвах да пийна един два пъти но пложението в корема ми ставаше неконтролируемо имах чуството че ребрата ще ми счупи от ритане , та само това беше от тогава не съм и близвала кола. Та ако бебето ти разреши пийваи по малко но ако не ...... Crazy незнам Party

# 8
  • Мнения: 5 391
Пия много рядко, дори и когато не бях бременна.

# 9
  • Мнения: 577
аз пиех всяка вечер защото имах много киселини и си мислех че от колата ми минават(не знам дали е точно така),но сега когато кърмя не пия защото наистина всичко отива при него и се възбужда и не може да заспи

# 10
  • Мнения: 2 047
   И на мен през бременността много ми се пийваше количка, иначе не съм й голям фен.  newsm78
Пиех по една бутилка на ден - от тези малките.

# 11
  • Мнения: 1 146
И аз хич не я обичам колата, обаче от 1 месец не мога да живея без нея. Е, не прекалявам, но всеки ден си пийвам по 2-3 чашки Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 44 095
аз съм гооооляяям фен на колата - пиех си всеки ден по половин литър - толкова успявах да се огранича.
и шоколади папках...
освен, че повече почваше да рита, май др не се случи Simple Smile
но сега вече не пия зящото кърмя и ужасно ми липсва Sad
...но шоколад още си хапвам...

# 13
  • София
  • Мнения: 1 750
О, за шоколада и любимото ми тирамису направо не ми се говори. Няма ден без да съм се почерпила. И това не е толкова хубаво, но...    Wink

# 14
  • Мнения: 426
Мился,че всичко е полезно в рамките на допустимото,ако се прекали с нещо каквото и да е може да стане вредно!Така,че на който му се пийва да пие и не в огромни количества,а и бебка щом не ритка много след това!Аз не обичам кола,но червено винце да!По чашка на ден,през ден си позволявам!

# 15
  • Мнения: 781
А аз неможех без пепси- кола. Пиех почти по 2л. на ден..... хибаво - лошо това е....

# 16
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
По принцип колата я избягвам,но по време на бременността много ми се пиеше и си пийвах по 1 чашка на ден,сега отвреме-навреме пак,въпреки,че кърмя и кафенце пия по едно сутрин.

# 17
  • Мнения: 1 410

Пиех си кола и не се притеснявах. Кръвното ми е ниско и като не пия кафе или кола става зле.

# 18
  • Мнения: 949
Аз също пиех много кола,но лайт,по препоръка на лекар.

# 19
  • Мнения: 4 362
Мили дами, питането ми е за пиенето на кока-кола по време на бременност. В някои статии пише, че е абсолютно забранено.

Те много неща са забранени и вредни-според мен не е нужно чак толкова вманиачаване  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 1 750
О, в никакъв случай не става въпрос за вманиачаване. Просто като знам как това би се отразило на бебка, мога да си наложа някои граници на лакомията...  Wink

# 21
  • Мнения: 1 489
Аз по принцип избягвам газираното,защото ми се подува корема.Но в редките случаи,когато ми се пиеше кола съм пиела лайт.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 423
Много обичам кола, пия си без да се ограничавам. Wink

# 23
  • Мнения: 1 555
И аз си пийвах кола, макар след това бебчо да правеше по някое друго кросче в корема ми  Joy ако не ти пречи пий, но все пак с мярка !  bouquet

# 24
  • Мнения: 3 760
Пиенето на кола по всяко време си е вредно. Ако можеш да се ограничиш недей да пиеш. Ако не можеш пийвай си и недей го мисли толкова.
Аа, и не съм сигурна, че кола лайт е по-добрият вариант. В нея има аспартам, а той май хич не беше полезен (във форума го пишеше някъде, ако някой се интересува да пусне търсачка).
Ако толкова ти се пийва количка не пий кафе. Така поне ще поограничиш кофеина. И все пак не пий всеки ден.
Лека бременност.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз изобщо не можех да пия нищо газирано - издуваше ми се стомаха. А и преди да забременея рядко пиех кола.
Мисля, че може да си пийваш по малко. Все пак си бременна, като ти се припие, няма да се стискаш, я Crossing Arms. Но гледай да не прекаляваш, все пак съдържа кофеин.

# 26
  • Мнения: 535
 WhistlingАз съм луд фен на колата едно от нещата,които доста ме изкушават. #Cussing out Даже в момента пийвам кола! Stop Знам,че не е много полезна попринцип,но да навреди на бебето немисля.Дори съм питала гинеколог-няма проблем!.. Joy

# 27
  • Мнения: 35 961
пиех си колкото ми душа искаше, кафе - също Simple Smile

# 28
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Аз обожавам кола и като бременна си я пиех.Нищо и няма на Руми,само като види кола и докато не си пийне не мирясва hahaha!

# 29
  • Мнения: 4 965
Аз, по принцип, мразя газирано (всякакво). Само на някой празник пийвам кола, покрай другите - предпочитам натуралните сокчета. Докато бях бременна обаче, умирах за кола и пиех по 1 шише на ден. Особено първите 4 месеца, защото постоянно ми се гадеше и много повръщах, колата беше единственото нещо, което ме спасяваше (освен обикновените бисквитки веднага след ставане). Понеже сутрин ми беше най-зле и не биваше да ставам, карах мъжа ми от вечерта да ми подрежда на нощното шкафче кола, бисквитки и легенче  Wink.

# 30
  • Мнения: 2 959
Аз не пиех кола, но пък умирах за газирана вода с лимон. Така че яж и пии всичко, което ти се иска, но умерено.

# 31
  • Мнения: 8 505
Буквално се наливах с тоник и пепси (предпочитам го пред колата) и в най-добрия случай по кафе на ден.Газираните напитки не са полезни,но чак пък забранени през бременността-не.

# 32
  • Мнения: 7 186
Тя колата по принцип си е вредна, но на бебето не би могла да навреди. Пийвай си, щом ти се пие.

# 33
  • Мнения: 1 393
Аз си пиех кола и през 2-те бременостти и нямаше проблем.Даже ако не пиех ми ставаше лошо,понеже съм с ниско кръвно и без кофеина на колата не можех да се дигна от леглото  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1 027
Е то какво ли не е забранено, ама можеш ли да се лишиш от всичко  newsm78 Аз много обичам кола и си пийвах често, но напоследък така ми се издува корема, че чак от опъване ме боли, затова напоседък се ограничавам.А като си пийна и става лудница в корема ми. Не мисля да я спирам напълно, чак живот и здраве като почна да кърмя.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 750
Е, поне кафе не пия, само дето аромата му ме кефи страшно много  и от време на време вдишвам само изпаренията на топла чаша кафе....     food010
Иначе и на мен корема ми се подува от газираното Sad Всъщност май от всичко ми се подува (освен от пюрета и вода), винаги ми е бил по-специален....

# 36
  • Мнения: 7 474
По време на бременността ми се пиеше повече кола от необходимото..........и си пиех! Wine Glass

# 37
  • София
  • Мнения: 5 079
Не пия често, но доста обичам и като ми се припие...  Embarassed
Може да е вредна, но то какво ли не е в днешно време? Другите разновидности безалкохолни не са ли и те напълно изкуствени, ами "натуралните" сокове?
Организмът ти най - добре ти подсказва кое е "вредно" и кое не, щом ти се иска, пийвай си по мъничко.  Wink

# 38
  • Мнения: 992
Аз по принцип не съм голям почитател на колата, но откакто съм бременна много ми  се пие и си пия по малко, но не всеки ден.
Не мисля, че може да навреди.

# 39
HI, интересното е че всичко което обичах- кафе с цигарка , кола, пак кафе с цигарка друго безалкохолно и така цял ден , сега не искам да ги видя особено безалкохолно. Добре че свекърва ми прави сокове от разни плодове че сега се наливам с тях. Преди много години четох някаква книга ,нямам спомен за заглавиято, но впечатление ми направи че главната героиня беше бременна, имаше много киселини и постоянно пиеше 7 UP. Тази напитка я били създали специално за този проблем при бременните. Когато започнат въпросните киселини мисля да пробвам.Дали е така?

# 40
  • София
  • Мнения: 1 877
и аз преди не си падах по коалта, оабче сега, към 6 месец все повече пия...е не повече от 500 мло на ден...жажда с сладко и газирано явно...особено кола с пица.мммм

# 41
  • София
  • Мнения: 1 750
Интересно, че и аз свързвам колата с определено ястие. Не мога да я пия просто така, трябва да е или с пица, или с картофки, или с препечени филийки...

Странно ми е обаче, че колата и газираните напитки помагали за киселините ?! Когато съм имала, най-малко за кола съм се сещала. По-скоро за бисквитка или нещо такова. А може би "7UP"-a е помагал, защото има вкус на лимон. Мисля, че и обикновен лимон би помогнал в такъв случай.
Не зная точно, но най-добре човек сам си усеща какво му помага и какво не.

# 42
  • Мнения: 1 040
Аз също си позволявах да пия кола през цялата бременност, защото ми е особено любима напитка, но може би все пак не трябва да се прекалява Peace

# 43
  • Мнения: 2 952
Е,това че  някой пие по 2 литра на ден не значи ,че е полезно Simple Smile.Може по малко ....аз си пийвах по половин чашка на ден ...но то като кафето.....пиех по едно през ден и то слабичко....защото малкото човече като гъбка попива всичко от теб ...хубаво , не хубаво... Grinning Та така....Не съм "за" крайностите ....или  много ,или хич Peace  Нещо  друго сладичко пийвай , даже е добре за бебока, но без кофеин....Така казват лекарите. Wink

# 44
  • Мнения: 513
Ако ти се пие давай смело  Peace , Нооо не прекалявай  Naughty газирано по-принцип не е желателно  да се пие.

# 45
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз, преди да разбера, че съм бременна пиех по няколко кафета на ден и не можех да си представя, че мога без кафе. Когато разбрах, че съм бременна, реших да си наложа на волята и да пробвам да изкарам без кафе и вече 7-8 месеца не съм пила. Пък нищо не ми е станало!
Препоръчвам ти, ако можеш да я спреш или драстично да намалиш. Въпрос на воля!Аз нямам проблеми с волята в такива моменти, но то си е до човека...

# 46
  • Мнения: 2 471
Пия кока кола на общо основание. Докато бях бременна само колата ми вдигаше кръвното. Всеки сам си преценява кое е добро за организма му.  Принципно не е полезна, но то кое ли става за ядене и пиене. Когато нещо е в границите на разумното, не вреди

# 47
  • Мнения: 1 006
Мили дами, питането ми е за пиенето на кока-кола по време на бременност. В някои статии пише, че е абсолютно забранено.

Те много неща са забранени и вредни-според мен не е нужно чак толкова вманиачаване  Peace[/
Цитат
Напълно съм съгласна!

# 48
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Пия много рядко, дори и когато не бях бременна.
И аз не съм фен на колата, но на теб ако ти се пие - пии Wink.

# 49
  • Мнения: 7 430
Таталинка, като ти се пие - пий, не се ограничавай - поне аз така правя Peace

# 50
  • Мнения: 7 430
..Даже сега ще отида да си пийна  Wink

# 51
  • Мнения: 5 103
Пия си и още как Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 3 677
Пиенето на кола по всяко време си е вредно. Ако можеш да се ограничиш недей да пиеш. Ако не можеш пийвай си и недей го мисли толкова.
Аа, и не съм сигурна, че кола лайт е по-добрият вариант. В нея има аспартам, а той май хич не беше полезен (във форума го пишеше някъде, ако някой се интересува да пусне търсачка).

Съгласна съм 100%
И аз се присъединявам- щом ти се пие ПИЙ СИ- само не прекалявай че по-трудничко ще заспиваш, а сега този сън ти е мн. нужен че после....е може пък и тогава да си нанкаш Praynig
Лека бременност- и си яж и пий каквото ти душа иска- сега ти е паднало да си угаждаш!!! Hug

# 53
  • Мнения: 2 407
Аз си пиех Кола до последно и нямах проблеми.

# 54
  • Мнения: 2 631
аз пия по 1 чаша на ден, боря се някак си с ниското кръвно 80 на 50, не мисля че е толкова вредна Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 1 750
Е, чак до 2 литра не съм стигала. Най-много чаша на ден. А преди време и аз бях пристрастена към колата, после понамалих количеството.
Иначе съм съгласна, че той организма си казва от какво има нужда и аз се опитвам да разчитам сигналите му Wink

Благодаря на всички за отговорите    bouquet

# 56
  • Мнения: 5 370
Таталина, аз съм кафеман. Сутрин без кафе просто не можех да отлепя-докато бачках. Но тъй като от кафе ми се повръщаше на общо основание, в началото пиех кола..........подувам се, не подувам-по-добре, отколкото да припадам........
Повече от 250 грама обаче не съм пила де.

# 57
  • Мнения: 306
i az pieh po 2l.,ponqkoga dori pove4ko :oops:ot togava se pristrastih!6tom organizmut iska ne6to-da mu go dadem,ot mn.drugi ne6ta se li6ih,no ot tova ne uspqh! :roll:e,slava bogu vs.mina dobre!sega sum na pepsi twist! Laughing

# 58
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Аз не я обичам много и затова като ми се допие си пиивам- но в никакъв случай не прекалявам. Преди пиех и кафе -но откакто съм бременна не пия, макар че на няколко пъти ми се искаше. Пии по малко, но недей да прекаляваш.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 108
Аз по принцип не съм голям почитател на колата, но откакто съм бременна много ми  се пие и си пия по малко, но не всеки ден.
Не мисля, че може да навреди.

 Peace Абсолютно същото и за мен!
Действа ми като някакъв наркотик - колкото повече пия, толкова повече ми се пие  #Crazy! Интересно ми стана, че явно е масово явление при бременните  newsm78  Mr. Green.
Кафе, си пия всеки ден по едно, но основно безкофеиново.

# 60
  • София
  • Мнения: 609
Мисля,че ако се пие умерено няма да има проблем-то с всичко май е така

# 61
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз по него време не обичах кола и не ми се пиеше...
Включвам се в темата понеже прочетох мнение, че кола лаит е по- добрия вариант и т.н. и искам да кажа, да не се лъжете защото във продуктите лайт има аспартам и е абсолютно забранено консумирането им.Лично мнение, базирано на някой факти Peace

# 62
  • Мнения: 1 370
Аз съм голям фен на Пепсито  и кафето, най-вече заради ниското ми кръвно. Когато бях бременна, не можех да пия кафе, защото ми се гадеше и си наваксвах с минимум 1.5л пепси. След като родих, започнах пак кефенцето, но рядко вече мога да пия пепси. Не ми е вкусно. Нямам представа, на какво се дължи.
Единствения страничен ефект, който съм забелязала е че бебо започваше да рита страшно много. Нервно бебе е. Не твърдя, че е от пепсито, може да е съвпадение, но може и да не е Thinking

# 63
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Като ми се пиеше, пиех, колкото и да е вредна, по-вредно е, ако искаш нещо, а не го вземеш.
Все пак не прекалявай с количествата Peace

# 64
  • Мнения: 218
Колата вреди само кагато бременността е проблемна. Направих кръвоизлив в 9 г.с и до края бях с контракции и кофеин и газирано ми бяха забранени. А така обичам кафенце и количка... Задоволявах се само с мириса Sad Като ти се пие, пий, но не прекалявай. Лека бременност и здравичко и сладичко бебче накрая!  bouquet

# 65
  • Мнения: 6 164
Пий, ако ти е добре от нея и не ти е изрично забранена. Аз си пия, въпреки че не ми даваха уж заради бъбреците (ама аз направих бъбречна криза), понякога ме подува газираното, или ми дразни стомаха (това и преди да забременея беше така), обаче ми се пие и не прекалявам, пък и съм с ниско кръвно и без това ми се мота главата...

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Пиех само когато ми паднеше кръвното,а аз съм с ниско.Е пила съм и по-малко като ми се препие,но това е било много рядко.

# 67
  • София
  • Мнения: 2 958
Кола по принцип не пия. По-горе са споменали ,че в умерени количества не вреди.Съгласна съм.
Аз пък пиех кафе - слабо и с много мляко.Но без него не можех.

# 68
  • Мнения: 779
Пиех по 2 литра кола всеки ден от 3-тия месец на бремеността, до деня в който родих. И ми се пиеше нечовешки, не можех да седна на масата без бутилка кола. Така като ми гледаш аватарчето, дали ми е навредила?
Но все пак всичко е индивидуално.
Това все едно аз съм го писала. Толкова ми се пеше кола, че като видех рекламата ми потичаха лигите. А по принцип не пия и не обичам .

# 69
  • София
  • Мнения: 401
Аз пия сутрин по едно кафенце и през деня по една количка и се чувствам перфектно Party! Мисля, че няма проблем да се пие по малко, особено ако си с ниско кръвно!

# 70
  • София
  • Мнения: 2 671
По половин литър диетична кола или пепси на седмица. И колкото по-малко пия, толкова по-ободряваща ми се вижда.

# 71
  • Мнения: 282
Аз си пиех кола,но се ограни4авах в коли4еството,което бе доста трудно за мен тъй като много оби4ам. Blush Blush Blush

# 72
  • Мнения: 2 271
Не пиех,защото ми се покачи кръвното веднъж от нея(още преди бременността),а по принцип съм с ниско.

# 73
  • Мнения: 1 382
много ми се усили апетита за газирано,най-вече кола в краят на бременността  Flutter

# 74
  • Мнения: 139
Не съм фен на колата,но в редките случаи когато глътвах от нея бебето в мен полудяваше.По щяла нощ ме риташе ,подскачаше и какво ли още не.Спане никакво.

# 75
  • Мнения: 1 999
Аз си пийвах количка докато бях бременна. Не съм се лишавала от нея, но не и съм и прекалявала. Wink

# 76
  • София
  • Мнения: 5 755
То май нищо от нещата, които правим и хапваме набързо не са полезни - нима е много хубаво да ходиш на работа и да те облъчват компютри, мобилни телефони, да дишаш мръсния въздух, да ядеш зеленчуци с нитрати или умряла пица на парче? Колата не е от най-полезните неща, но според мен може да си я позволяваме по малко. А кока-колалайт и кафе без кофеин е по-вредно да се пие по принцип, тъй като веществата, с които се извлича кофеина са канцерогенни. Дори знам, от преподавателя ни по генетика, че в много страни е забранена.

# 77
  • Мнения: 208
Всичко в умерени количества е позволено, важното е да не се прекалява.

# 78
  • София
  • Мнения: 3 787
По принцип не пия кола и не обичам.Но докато бях бременна много често ми се пиеше ShockedПила съм 2-3 пъти,но винаги след това бебо започваше да рита и да подскача страшно силно.Така стана и веднъж като пих Нес кафе фрапе.Не е хубаво да се пият такива възбуждащи напитки,но по малко е за предпочитане,отколкото да го мислиш постоянно

# 79
  • Мнения: 2 672
Когато ми се пиеше съм пила. Simple Smile Даже сега не пия толкова кола , колкото като бременна Wink
Така че щом ти се пие - ПИЙ! Wink

# 80
  • Мнения: 1 427
Аз не съм голяма фенка на колата,но пия от време на време.Докато бях бременна също.Не мисля,че колата е по страшна от другите боклуци,които ядем и пием.Щом ти се пие-пий!

# 81
  • Мнения: 175
По време на бременност не ми е било противопоказано да пия напитки с кофеин. Но все пак ми препоръчаха да ограничавам количествата. До 3 кафета на ден, и в последните месеци да избягвам колата(и ВСИЧКИ газирани напитки) заради опасност от киселини...

# 82
  • Мнения: 99
Кола, кафе, Разбира се че всеки ще ти каже колко са вредни.И те са си вредни, но какво не е??? И въздуха който дишаме е вреден.Аз мисля,че ако ти се чувстваш добре, няма проблем.По-добре да си пийнеш малко от колкото цял ден да се измъчваш от това колко ти се пие.

# 83
  • Мнения: 4 392
Колата наистина е много вредна,лошо е ,че вьобще сме се научили да я пием,но какво да се прави.Аз пиех почти само мин.вода или нат.сок,наполовина разреден с вода.
Но за да не си изкривя душата,ще кажа,че докато бях бременна ,сьм пила и кола и други газирани неща,когато много ми се иска.Вьпросьт е да не се прекалява Wink

# 84
  • София
  • Мнения: 2 967
На мен много ви се пиеха кола и кафе. Направо полудявах. Пиех кафе всяка сутрин. Кола също си позволявах 1-2 пъти седмично. Няма страшно. Успех и леко раждане!!!

# 85
  • Мнения: 130
Аз получавах киселини от колата, затова не пиех!Незнам да има някакво влияние върху плода Thinking

Общи условия

Активация на акаунт