Проблем след първия път

  • 7 062
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте, първо искам да отбележа,че пиша тук защото знам, че хората са с повече опит и биха ме посъветвали добре.  Аз съм момиче на 16 години и вчера за пръв път правих секс. Двамата с партньора ми сме заедно от почти година, той е на моята възраст и бяхме девствени, но му вярвам и мисля, че знаеше какво прави и беше много внимателен. Успяхме след четири часа опит, но имаше много кръв и болката беше непоносима (разплаках се) . Естествено беше с презерватив, но той дори и не успя да свърши, но аз за всеки случай (понеже си падам параноичка) след секса напълних презерванива с вода и не капеше. Прибрах се, болката продължаваше а на сутринта имах кръв по бельото (малко, но я имаше) , а когато се прибрах от училище имаше странно жълто-кафеникаво течение, отново в малко количество . Моля ви, посъветвайте ме нещо, защото не мога да споделя с майка ми, а не знам дали е нормално. Благодаря предваринелно!

Последна редакция: чт, 20 мар 2014, 14:26 от blaaair

# 1
  • Мнения: 4
Това, което ти се е случило с болката и последващото кървене е напълно нормално, всичко е наред. Просто щом си решила да водиш полов живот отиди на гинеколог/жена, ако те притеснява да е мъж/и нека ти обясни как да се пазиш от бременност и полово предавани болести. После си ходи на преглед на известно време и това е.

# 2
  • Мнения: 4 400
И болката, и кръвта са нормални за първия път. Да не кажа и за втория-третия - зависи от анатомията на жената, от опитността на партньора и още куп фактори. Както е и нормално да имаш малко кръв и след това. Ако спре днес-утре не се шашкай, ако не спре - иди на лекар.

И не забравяй за презерватива НИКОГА, на този етап е най-сигурното предпазно средство!  Peace

# 3
  • Мнения: 34
Благодаря ви, а това кафеникаво течение нормално ли е ? (Имала съм и преди но беше безцветно) .. а колкото до гинеколога не знам как да отида без знанието на майка ми.. :/

# 4
  • Мнения: 6 214
Благодаря ви, а това кафеникаво течение нормално ли е ? (Имала съм и преди но беше безцветно) .. а колкото до гинеколога не знам как да отида без знанието на майка ми.. :/
Нормално е, това е остатъчна кръв. Съсирена е, за това е кафеникаво.
Защо да ходиш на гинеколог без да знае майка ти? За да не разбере, че си правила секс ли?

# 5
  • Мнения: 34
Да .. а аз познавам единствено нейната гинеколожка..

# 6
  • Мнения: 6 214
Да .. а аз познавам единствено нейната гинеколожка..
Нали си на 16? Ако е така, мисля че майка ти би била спокойна дори тя да те заведе на гинеколог и да споделиш с нея, че вече правиш секс. В това няма нищо лошо и срамно.

# 7
  • Мнения: 34
Не мисля, че ще ме разбере..

# 8
  • Мнения: 4 400
И аз мисля, че трябва да споделиш с майка ти. Не знам какви са ви взаимоотношенията, но майките обикновено влизат в положение, а и така ще знае, че може да ти вярва, ще й покажеш, че си достатъчно зряла и отговорна и нямаш тайни от нея.

Ако все пак смяташ, че това не е добър вариант, потърси друг гинеколог в твоя град. Със сигурност има достатъчно, за да си избереш някой. Има и теми във форума за препоръчвани и непрепоръчвани гинеколози  Peace

И все пак съм "за" открити отношения с мама!

П.П. blaaair, дори и да не е сега, веднага, в скоро време трябва да се насочиш  към някой гинеколог. Всяка жена, която води полов живот трябва да посещава профилактично гинеколог дори и да няма някакви конкретни проблеми или въпроси.

Последна редакция: чт, 20 мар 2014, 14:45 от @steraki

# 9
  • Мнения: 46 508
Аз пък не мисля, че трябва да сподели с нея на всяка цена.
Семействата са различни, отношенията също, тя познава майка си и може да прецени да го направи или не. Не всяка би го разбрала и приела.

Иначе по темата и аз мисля, че всичко е нормално.
Хубаво е, че ползвате предпазни средства, не ги забравяйте, и умната Peace

# 10
  • Мнения: 34
Благодаря ви много !

# 11
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз пък разбирам момичето, че крие от майка си. Явно нямат доверителни отношения. Аз и до днес не споделям с майка ми почти нищо, защото никога не ме разбира и винаги се наема като "Балкан"-че на баир. Така че, майки всякакви има на тоя свят. Това ме е научило, каквото и да са направили децата ми, да съм техен приятел.
Похвално е, че момичето се интересува и се предпазва.
Мило, дете, не се притеснявай, всичко е нормално. Течението, щом е било с презерватив, едва ли е от някоя инфекция, а е от дефлорацията, предполагам.
Ако продължи повече от 4-5 дни, тогава трябва да потърсиш лекарско мнение. Вариантът ти с лекар по здравна каса, няма да стане без да разбере майка ти, защото ще трябва да вземеш направление от личния, който може да ѝ каже . Ако можеш да отделиш пари обаче за частен преглед винаги можеш да отидеш при който си избереш гинеколог. Има и такива, които работят следобед, ако учиш сутрин примерно. Peace
Жеаля ти успех в живота.

# 12
  • Мнения: 34
Именно, майка ми никога не ме слуша .. дори разговор не мога да водя с нея .. оплаква се, че не и споделям а когато го правя започва с наказания, викове или с редовната реплика " не ме занимавай с глупости" .. благодаря за разбирането.

# 13
  • Мнения: 1 067
Когато и каквито и притеснения да имаш можеш да се обърнеш към :
Здраве без граници
Център за сексуално здраве
улица Цар Самуил 111
1000 София - България
Phone: +359 (0)2 952 33 99
Email: hwb.bulgaria{at}gmail.com
Аз самата съм го посещавала навремето ,водила съм и съученички ,които се страхувах да говорят с майките си (тогава се помещаваше в Майчин дом,но са се преместили).В център ще ти направят картон и ако е необходимо изследвания.Там ще отговорят на всичките ти въпроси и няма да прекрачват личното ти пространство нито ще те накарат да се чувстваш неудобно .
Центъра е безплатен и не е необходимо да имаш направление и да си с родител.

# 14
  • Мнения: 34
Аз съм от Варна.

Общи условия

Активация на акаунт