Деца на работното място

  • 5 618
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
Здравейте!
Искам да се допитам до вас, дали се е случвало детето/ децата да ви посещават на работното ви място. Пречи ли ви на работата и какво е отношението на шефовете ви относно това?
Замислих се след разговор с началника си, че като бях малка съм посещавала работните места на родителите си, дори и на бабите и дядовците си, понякога дори цял ден съм изкарвала там. А в днешно време работодателят не гледа с добро око на такива посещения според мен. Вие как мислите?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 788
На предната работа доста пъти съм я водила и не съм имала проблеми, пък и офисът беше голям и позволяваше. Даже като градинарче  беше изкарала по половин ден на работа с мен, когато беше онази прословута  стачка на учителите преди няколко години.  Laughing

# 2
  • Мнения: 15 379
Водя го, тъй като работя от обяд нататък и няма кой да го гледа.
Работя сама и той не ми пречи, пък и никой досега не ми е правил проблем за присъствието му.
Той не ми пречи никак, разбрано и добро хлапе е.

# 3
  • Мнения: 1 572
Преди аз да имам деца се е случвало колежки да водят своите в офиса. Обикновено в почивен за градината ден. Всички им се радвахме и ги занимавахме дружно, въпреки че работата ни беше много натоварена и обстановката изнервена. Но само в офисите. Жените от производството не водеха децата си, защото зоната с машини е забранена за външни лица.
Шефът ни също се радваше на децата, но наистина се е случвало рядко.
Като дете редовно ходех в работата на майка си и на баба си.
Предполагам има работни места, където не е приемливо да стоят деца.

# 4
  • София
  • Мнения: 9 517
Водила съм щерката с мен на работа - не са ми правили проблеми, но тя ми пречи - става й скучно и почва да се чуди, какво да прави, а аз не мога да си върша работата... Правя го само в краен случай  Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Водила съм щерката с мен на работа - не са ми правили проблеми, но тя ми пречи - става й скучно и почва да се чуди, какво да прави, а аз не мога да си върша работата... Правя го само в краен случай  Peace

Носих лаптопа от вкъщи, книжки за оцветяване - така се запазваше мир и спокойствие.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 15 379
И аз нося лаптоп+хартия и флумастри за рисуване, карти Уно.
Бе не ги обичам тези моменти, защото не е особено лесно да работиш и да играеш с детето.

# 7
  • София
  • Мнения: 9 517
Носих лаптоп, таблет, карти уно, карти със задачки, играчки, книжки за оцветяване, на 3-я час ми се беше качила на главата...

# 8
  • Мнения: 5 259
Много зависи от работата. Има професии, при които просто не може. И от самото дете зависи също, разбира се. Така общо да обсъждаме дали може или не може - няма как.

# 9
  • Мнения: 6 214
Не съм я водила. Бих, ако нямам друг избор, но ми е ясно, че няма да се толерира.  Confused

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Идвали са с ММ да ме взимат като приключвам и ме изчакват за не повече от 15-20 минути. На мен ми действа разсейващо, тя обикаля, пита и говори . Simple Smile

Може би ако се наложи да стои за по-дълго трябва наистина да взема книжки, моливи и занимавки.  Peace

# 11
  • Мнения: 177
Ами аз работя в офис и детето по никакъв начин не ми пречи на работата, сяда си и си рисува нещо. Рядко се е налагало да стои при мен и е било най-много за 1-2 часа. Но от разговора с шефа  ми стана ясно, че на него не му е особено приятно, не знам по какви причини.

# 12
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 570
Зависи както от работата, така и от шефа, и от детето.
Дъщеря си съм водила 2-3 пъти в бившата ми работа, тя е много кротка и имах самостоятелен кабинет, съответно не е пречила на никого.
В сегашния ми офис, освен че не е разрешено да се водят деца, не е и подходящо - голямо помещение тип "оупън спейс", с много колеги и синът ми не би издържал да стои 8 часа на едно място.

Последна редакция: чт, 27 мар 2014, 01:02 от Скубиду

# 13
  • Мнения: 5 513
Да водя го.Но аз съм зам .шеф на неголяма частна фирма и няма кой да ми направи забележка.Водя в краен случай.Само когато шефа отсъства/почивки ,семинари.../ и градината не работи.Ако градината не работи и шефа е на работа търся гледачка.Не ми е удобно да го правя.
А иначе проблеми никакви.Той има къде да играе.Гледат го всички от работници и работнички,шофьори ,охрана до колегите от офиса.

# 14
  • София
  • Мнения: 11 982
Според мен децата нямат място в офисите на родителите. Ако е за 5 минути, ок. Дразнят ме всички, които си водят децата, защото ми пречат на работата.

Общи условия

Активация на акаунт