зъбобол

  • 2 287
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
здравейте! съжалявам но не намерих такава тема. както и да е. значи всичко се развива в лявата половина на устата ми : вчера започна да ме боли горен преден зъб, след това се премести в горен заден, преден, заден... днес отново ме боли, но стигна и до долните зъби, а по едно време и цялата глава. не е много силна болката, но е натрапчива. не можах да отида на зъболекар, та си мислех ако може някой да ми даде предположение от какво може да е Simple Smile аз мислех че може да е нещо свързано с алкохола, като абстиненция, защото от миналия понеделник до вчера всеки ден много се напивах, ама се надявам да не е. БЛАГОДАРЯ ВИ, ЧАО

# 1
  • Мнения: 22 867
Най-добре бягай на стоматолог да реши какво е. Аз така се мъкнах известно време с нещо като болка, ама не съвсем, търпи се, така и не разбрах кой зъб ме боли. Преди да отида при стоматолога минах да снимам три зъба, за които се съмнявах, от там като че ли идваше. Стоматологът се усъмни първо в един, в крайна сметка се оказа мъдрец, че и с огромен гранулом, добре че го измъкна човекът цял с всичките му гадости. Сега пия антибиотик, но още първия ден се почувствах добре, като спря тая никаква уж, но все пак досадна болка. Иначе причините може да са много, но едва ли е алкохолът. Mr. Green Peace

# 2
  • Мнения: X
И според мен най-вероятно си е от зъбите, пролетно време най-често се обаждат такива инфекции, грануломи и чудесии.   Stop
Понеже съм страдала много и често от зъбобол, мога да ти препоръчам няколко метода за успокояване на болката (а и на възпалението), докато отидеш на зъболекар.
- Жабуриш със зехтин;
- Жабуриш с отвара от лайка;
- Смучеш сдъвкан чесън.
Не знам кой от трите метода би ти помогнал най-много, ако болката е нетърпима, пий Аулин, но не те съветвам да си самоизписваш антибиотик, Успех!

# 3
  • Мнения: 0
благодаря ви много! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 22 867
.......... но не те съветвам да си самоизписваш антибиотик, Успех!

В никакъв случай, може и да не трябва, при мен явно се налага, стоматологът ми го изписа. Аз пък доста се поколебах да го купя или не, мразя тия химии, но реших да съм послушна тоя път. Grinning Peace

# 5
  • Мнения: 5 710
вероятно те боли един зъб просто е толкова силно че обхваща и съседни зъби и изобщо глава, всичко. миналата седмица бях в това състояние. антибиотик се взима евентуално след като е отворен и почистен зъба. не е алкохолна абстиненция, не се притеснявай.  просто отиди спешно на зъболекар да те отърве от тази болка и да започне лечение

Общи условия

Активация на акаунт