Отговори
  • Мнения: 702
Здравейте момичета!В петък с дъщеря ми ще пътуваме за Англия,имам изкарана декларация със съгласието на съпруга ми,за да изведа детето от страната,декларацията е безсрочна и важи до навършване пълнолетие на детето.Преди малко погледнах,че там са вписани данните на старата ми лична карта,сега съм с нова,тогава пътувахме с дубликат на акта за раждане на детето,който също е нов в момента,заради допуснати грешки при старият.Въпроса ми е ще имаме ли проблеми с това,и налага ли се да правя нова декларация?
Моля спешно за отговор!!!

# 1
  • Мнения: 686
  Ако мъжът ти е в БГ най-добре си направи нова за да не трепериш всеки път когато пътуваш. А за най-сигурен отговор виж в сайта на летището дали няма имейл или телефон на митническата агнеция или както там се казва и попитай там. Че аз мога да ти кажа, че няма да имаш никакъв проблем, но те могат да не те качат на самолета например....Успех

# 2
  • София
  • Мнения: 4 493
Номера на акта за раждане не е сменен нали? Само имате издаден нов и той най-вероятно е дупликат, не вадят нови оригинали, но данните и вида са като на оригинал. Ако е така - несе  притеснявай. Твоята лична карта е без значение в случая, гранични власти ще сверят ти ли си лицето описано в акта за раждане и това е, тоест ЕГН, имена и визия. Ако имаш промяна в имената - извади нова декларация

# 3
  • Мнения: 702
Не,не е сменен номера на акта за раждане.Дубликат е, и е изваден на основа  номера на оригиналният акт за раждане.Промяна в имената нямам,единствено ми е сменен документа за самоличност.
Обадих се на летището и ми казаха,че най вероятно няма да има проблем,но да се обадя да попитам и нотариуса,малко по късно ще го направя и ще пиша.

# 4
  • Мнения: 8 242
Не,не е сменен номера на акта за раждане.Дубликат е, и е изваден на основа  номера на оригиналният акт за раждане.Промяна в имената нямам,единствено ми е сменен документа за самоличност.
Обадих се на летището и ми казаха,че най вероятно няма да има проблем,но да се обадя да попитам и нотариуса,малко по късно ще го направя и ще пиша.
Няма да имаш проблем - нали ти има ЕГНто.
А щом е безсрочно пълномощното още колко документи ще смениш...

# 5
  • Мнения: 702
Не,не е сменен номера на акта за раждане.Дубликат е, и е изваден на основа  номера на оригиналният акт за раждане.Промяна в имената нямам,единствено ми е сменен документа за самоличност.
Обадих се на летището и ми казаха,че най вероятно няма да има проблем,но да се обадя да попитам и нотариуса,малко по късно ще го направя и ще пиша.
Няма да имаш проблем - нали ти има ЕГНто.
А щом е безсрочно пълномощното още колко документи ще смениш...
И аз това си вислих вчера, :thinking:18 години не може да стои човек с един документ за самоличност,а и когато вадихме декларацията преди 4 години,нотариуса изрично ми каза,че не е нужно всеки път,като пътувам да се вадим нова,че тази декларация ще ми важи до пълнолетие на детето,но пусто притеснение да не ни направят проблем на летището.

Момичета току що говорих с нотариуса,който ни беше направил въпросната декларация,каза ми,че не би трябвало да има проблем,радвам се,че няма да се налага да правя нова декларация.
Благодаря на всички които се включиха  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: чт, 27 мар 2014, 09:16 от Gali D

Общи условия

Активация на акаунт