МАРГАРИН ЗА ДЕЦА. Размисли и страсти!

  • 2 945
  • 31
  •   1
Отговори
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Здравейте, напоследък все повече се заглеждам ето в този лозунг на позната марка маргарин:


От всякъде ни залива информацията колко е вреден маргаринът особено за децата, но очевидно тук пише точно обратното.Много съм раздвоена и не знам какво да мисля.Последно - вреден или полезен за децата  newsm78  Ако е вредно, то как тогава производителите си позволяват подобни лозунги, и то точно за децата Crossing Arms

# 1
  • Мнения: 15 379
Маргаринът е опасен за деца, за възрастни.
Независимо какво пише на опаковката, маргарин не бива да се яде.

# 2
  • Мнения: 1 556
Естествено, че е вреден. Омега 6 е най-обикновеното олио, което така или иначе се приема с храната достатъчно, изобщо не е нужен маргарина за целта. Омега 3 са мастни киселини, чийто основен източник е рибата и черния дроб, наистина е много полезна, в маргарина са добавили някакво малко количество, колкото да могат да си позволят рекламите. Същата работа е със зърнените закуски, пълни уж с витамини, а остатъка от състава по-добре да не се поглежда, че...  Stop

Маргаринът е възможно най-вредната мазнина на пазара.

# 3
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Маргаринът е опасен за деца, за възрастни.
Независимо какво пише на опаковката, маргарин не бива да се яде.

Ако питаш мен не бива и да се продава в магазина, ама това е др. тема  Peace

# 4
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Маргаринът е опасен за деца, за възрастни.
Независимо какво пише на опаковката, маргарин не бива да се яде.

То за всички възрасти е опасен, независимо какво казват в рекламите! Въпреки всичко тези продукти са с ниска пазарна цена, и за жалост с агресивна реклама!  Sick

# 5
  • Мнения: 6 214
То че няма как да забранят да се продава е ясно. НО поне да забранят да се рекламира, и то като полезен и необходим продукт.

# 6
  • Мнения: 15 379
Именно защото е евтина алтернатива на маслото и се купува Confused.

# 7
  • Мнения: 6 214
Именно защото е евтина алтернатива на маслото и се купува Confused.
Евтина алтернатива на всичко за някои хора е. Не само на маслото.  Tired

# 8
  • Мнения: 15 379
Да, така е Sad.

# 9
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
То че няма как да забранят да се продава е ясно. НО поне да забранят да се рекламира, и то като полезен и необходим продукт.
.... и то за децата ... най-вече това ме дразни в лозунга, че намесват децата. Много родители, които не се информират достатъчно се подлъгват по надписа и са спокойни, че това е полезно и го купуват на децата си.

Престъпно подвеждащо според мен  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 335
Мъжа ми се занимава с направа на покриви, та всяка вечер се прибира с изцапани с грунд ръце. Преди няколко години някой му беше казал, че най-лесно се чистят с маргарин, звучи ужасно но си е точно така. Представете си колко полезен може да е един хранителен продукт, щом разгражда грунда. От тогава в къщи съм забранила маргарина, все още нямаме деца, но не смятам че и ние трябва да се тровим с него. Вярно е че преди този случай си беше на почит в къщи и на нас все още нищо ни няма, така че всеки да си направи извода сам за себе си.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 141
То всъщност на кутията пише, че съдържа важни мастни киселини, които са необходими за децата. Самият маргарин далеч не е необходим на никого и много се надявам скоро да се направят постъпки по въпроса - ако не да бъде тотално забранен, то поне да престанат да го рекламират като свръх полезен. Най-възмутителното е, че го обявяват за полезен точно за хора със сърдечно-съдови заболявания, а те най-много трябва да го избягват. Sick

# 12
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
То всъщност на кутията пише, че съдържа важни мастни киселини, които са необходими за децата. Самият маргарин далеч не е необходим на никого и много се надявам скоро да се направят постъпки по въпроса - ако не да бъде тотално забранен, то поне да престанат да го рекламират като свръх полезен. Най-възмутителното е, че го обявяват за полезен точно за хора със сърдечно-съдови заболявания, а те най-много трябва да го избягват. Sick
Гледах едно предаване по Дискавъри с тъща и зет. Тъщата яде масло, зетя маргарин. За една седмица смениха  храната и след направени изследвания се оказа, че няма промяна в резултатите. Изследването е правено в Германия и става въпрос за над килограм седмично

# 13
  • Мнения: 6 709
То че няма как да забранят да се продава е ясно. НО поне да забранят да се рекламира, и то като полезен и необходим продукт.

Абсолютно съм "За" това, което си писала.  Peace
Маргарин и продукти, които го съдържат не купувам.  Crossing Arms

# 14
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
То всъщност на кутията пише, че съдържа важни мастни киселини, които са необходими за децата. Самият маргарин далеч не е необходим на никого и много се надявам скоро да се направят постъпки по въпроса - ако не да бъде тотално забранен, то поне да престанат да го рекламират като свръх полезен. Най-възмутителното е, че го обявяват за полезен точно за хора със сърдечно-съдови заболявания, а те най-много трябва да го избягват. Sick
Гледах едно предаване по Дискавъри с тъща и зет. Тъщата яде масло, зетя маргарин. За една седмица смениха  храната и след направени изследвания се оказа, че няма промяна в резултатите. Изследването е правено в Германия и става въпрос за над килограм седмично
Ама то за една седмица или за една година все тая ... няма да има промяна.
Трансмазнините се натрупват по стените на артериите мнооого бавно с години ... и после се чудим защо на 35г. сме с хипертония  Confused

И все пак се чудя как е възможно този лозунг да си виси на етикета и да заблуждава маса хора ...

Общи условия

Активация на акаунт