Езикът е богатство

  • 8 851
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 165
Английски, Испански, малко френски ... искам да знам още езици обожавам ги Simple Smile

Български?  Flutter

Винаги на място, но май остана неразбрана.

# 46
  • Мнения: 525
Много интересна тема! Според мен бъдещето е в езиците. Да знаеш един език вече нищо не е. Все по често работодателите изискват по два езика, а някъде и три. Аз също имам афинитет към езиците още от малка.  И винаги съм се възхищавала и се възхищавам на хора полиглоти.  Богатство е да превключваш съвсем свободно от език на език. В свободното си време се занимавам с езици, защото това ми носи удовлетворение. Аз знам английски , сама понаучих испански и продължавам да го уча. Този език е разкошен. Запалих се по него от латиноамериканските сапунки от доста време. Мисля да понауча и италиански.

# 47
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Живея в Австрия, в среда с много имигранти и в главата ми е каша от различни езици.
Имам проблем с превключването от немски на английски. Да разбирам не ми е проблем, но когато тръгна да говоря на английски, все неусетно вмъквам немски думи. Как да го поправя това? Сръбски и руски също бъркам, но за това не ми пука. Искам английски да говоря нормално.

# 48
  • Мнения: 9 991
Живея в Австрия, в среда с много имигранти и в главата ми е каша от различни езици.
Имам проблем с превключването от немски на английски. Да разбирам не ми е проблем, но когато тръгна да говоря на английски, все неусетно вмъквам немски думи. Как да го поправя това? Сръбски и руски също бъркам, но за това не ми пука. Искам английски да говоря нормално.

Никак.   bouquet

# 49
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Щооо? Познавам хора, които говорят по няколко чужди езика без да ги бъркат, искам и аз  Crossing Arms

# 50
  • Мнения: 9 991
Щооо? Познавам хора, които говорят по няколко чужди езика без да ги бъркат, искам и аз  Crossing Arms

По няколко езика говорят, но не и едновременно. Аз също познавам които говорят, аз като съм говорила, е бърка се. Единствено практиката, но си личи. Примерно хора живели дълго в чужбина, като се приберат им се губят бг. думите за някои и им идват на езика, който са говорили.

# 51
  • Мнения: 6

Искам и аз Simple Smile
Щооо? Познавам хора, които говорят по няколко чужди езика без да ги бъркат, искам и аз  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт