Швейцарски импланти и адхезивни мостове

  • 54 246
  • 95
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6
Адхезивните мостове са добра алтернатива - особено когато съседните зъби са интактни.Така се запазват повече зъбни тъкани,тоест билогичната цена е най-ниска.Единственият недостатък е времето на живот на конструкцията.Но дори и да падне след някоя година винаги може да се направи нов.А и повечето колеги дават гаранция от около година.

# 31
  • Мнения: 6 584
Бихте ли споделили координати на зъболекари в София при които може да се направи адхезивен мост?

# 32
  • Мнения: 151
Много харесвам адхезивните мостове и вече имам проследени във времето. Ако се правят директно в устата не  са толкова добър вариант. Направени обаче върху модел от предварително снет отпечатък, те са едно чудесно решение. Въпреки всичко, те се нуждаят от изпиляване на зъбни тъкани, което не е чак толкова малко. Според мен са прекрасни при кариеси или стари пломби на съседните на дефекта зъби. Така хем имате нови пломби и здрави зъби, хем имате бонус възстановяване на празното място. Ако съседните зъби на дефекта (липсващия зъб) нямат никакви дефекти или пломби препоръчвам имплант, освен ако няма противопоказания за такъв разбира се.

# 33
  • Мнения: 396
Много харесвам адхезивните мостове и вече имам проследени във времето. Ако се правят директно в устата не  са толкова добър вариант. Направени обаче върху модел от предварително снет отпечатък, те са едно чудесно решение. Въпреки всичко, те се нуждаят от изпиляване на зъбни тъкани, което не е чак толкова малко. Според мен са прекрасни при кариеси или стари пломби на съседните на дефекта зъби. Така хем имате нови пломби и здрави зъби, хем имате бонус възстановяване на празното място. Ако съседните зъби на дефекта (липсващия зъб) нямат никакви дефекти или пломби препоръчвам имплант, освен ако няма противопоказания за такъв разбира се.

Как става почистването им , тъй като между моста и венеца има разстояние?

# 34
  • Мнения: 6
VDent - д-р Василев
ЕОДент - д-р Дочев

общо взето всички,стига да използват кофердам.Почистването е лесно,в зависимост от формата,която се избере...както при стандартни мостове

# 35
  • Мнения: 151
Stanislava89 - почистването е лесно когато е направен по индиректен метод ( моста да се изработи на модел, а не в устата). Когато е директен не е толкова добре, наистина се получава отстояние и е много по - трудно за хигиенизиране. Именно това е причината да се направи по  - по сложната процедура с две посещения и изработка върху гипсов модел.
При всеки един мост, независимо от материала за изработването му, гипсовият модел се радира ( отнема се малко от гипса там където трябва да е бъдещият заместващ зъб). По този начин завършената корона ще притисне плътно венеца на това място, зъбът ще изглежда като излизащ от венеца, а не като залепен и това ще ограничи влизането на храна под моста.

# 36
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Не знам според дебелите книги на зъболекарите колко трябва да издържи такъв мост, но моят е правен през 2006-та и до сега нямам никакви,  ама никакви грижи. 5-ти зъб,  долен, просто не ми поникна постоянен. Имах ужасен опит с упойките и това беше единствен вариант.  Сега на мъжа ми му предстои да запълва дупки от два срещуположни предпоследни и вероятно ще заложим на същото.

# 37
  • Мнения: 68 564
Много харесвам адхезивните мостове и вече имам проследени във времето. Ако се правят директно в устата не  са толкова добър вариант. Направени обаче върху модел от предварително снет отпечатък, те са едно чудесно решение. Въпреки всичко, те се нуждаят от изпиляване на зъбни тъкани, което не е чак толкова малко. Според мен са прекрасни при кариеси или стари пломби на съседните на дефекта зъби. Така хем имате нови пломби и здрави зъби, хем имате бонус възстановяване на празното място. Ако съседните зъби на дефекта (липсващия зъб) нямат никакви дефекти или пломби препоръчвам имплант, освен ако няма противопоказания за такъв разбира се.

Пушач, със здрави съседни зъби, без пломби, живи.
Какво препоръчвате в този случай - имплант или адхезивен мост?

Четох, че при пушачи не препоръчвате имплантиране. Също при здрави съседни зъби не препоръчвате мост.
Аз като съм по средата, какво е най-подходящо?

# 38
  • Мнения: 151
Много харесвам адхезивните мостове и вече имам проследени във времето. Ако се правят директно в устата не  са толкова добър вариант. Направени обаче върху модел от предварително снет отпечатък, те са едно чудесно решение. Въпреки всичко, те се нуждаят от изпиляване на зъбни тъкани, което не е чак толкова малко. Според мен са прекрасни при кариеси или стари пломби на съседните на дефекта зъби. Така хем имате нови пломби и здрави зъби, хем имате бонус възстановяване на празното място. Ако съседните зъби на дефекта (липсващия зъб) нямат никакви дефекти или пломби препоръчвам имплант, освен ако няма противопоказания за такъв разбира се.

Пушач, със здрави съседни зъби, без пломби, живи.
Какво препоръчвате в този случай - имплант или адхезивен мост?

Четох, че при пушачи не препоръчвате имплантиране. Също при здрави съседни зъби не препоръчвате мост.
Аз като съм по средата, какво е най-подходящо?


Ако хигиената ви е добра, това, че пушите не озназчава, че е забранено за импланти, а по - скоро, че се повишава рикска от инфекция и не е добре да пушите въобще докато не зарастне раната ви. Ако сте стриктен съм за имплнат, но ако смятате, че не сте, то по-добре да мост.

# 39
  • Мнения: 68 564
Благодаря, доктор Димов!
Стриктна съм. Пародонтологът ми показа и обясни нагледно как и с какво да почиствам, а аз изпълнявам стриктно ☺
Весели празници!

# 40
  • София
  • Мнения: 1 231
Аз съм с прясно изваден 6-ти зъб. Докторът ми даде час за вземане на мярка за временен мост и като ми обясни как ще ми изпили съседните зъби, направо лошо ми стана. Двата съседни са живи, а 5-ти е без пломба.
Не знам защо не ми спомена за адхезивен мост. Не ги ли правят във всяка лаборатория? По-скъпи ли са (мостът ще ми излезе 750лв)?
Спомена се за поддържане на хигиена. Ползването на зъбен душ достатъчно ли е за поддържане на хигиена на такъв мост?

# 41
  • Мнения: 68 564
Защо не потърсиш второ мнение на друго място? Да попиташ изрично за адхезивен мост? Друг вариант ти е имплант-като цена няма да е много по-скъпо мисля....чух около 1 100 някъде за един имплант...

# 42
  • София
  • Мнения: 1 231
Аз сега научих за адхезивния мост - след като докторът ми каза как ще ми пили зъбите, потърсих за алтернативи.
За имплант го питах, но костта била изядена от гранулома а и цената била 1500 долара.
Надявах се да намеря повече мнения тук.

# 43
  • Мнения: 68 564
Виж и в темата "имам стоматологичен проблем"...последно говорихме точно за адхезивен мост на дъвкателен зъб, че и аз съм със сходен на твоя проблем...

# 44
  • Мнения: 2
Може ли да ми препоръчате стоматолог в София , който има опит с адхезивните мостове и е добросъвестен  ?!

Общи условия

Активация на акаунт