Йоркширски териер- тема 6

  • 66 094
  • 732
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5
Здравейте! Много ъм притеснена и искам съвет от вас. Забелязах, че до операцията на Джун има две огромни пъпки. Едната дори беше пуснала гной. Не разбирам как са се получили пъпките. Утре ще я заведа на лекар,а за днес,какво да правя, с какво да я мажа?
Благодаря  предварително! newsm78

# 16
  • Мнения: 71
Здравейте момичета, Лекси е около 1.900 гр. и не мога да преценя кой е най-правилния начин да се обезпаразити външно.Пипети като Адвантикс и Фронтлайн са за кученца над два килограма.От клиниката се въздържат от поставянето им,тъй като е малка на килограми.Спрях се на спрей Фронтлайн или Вирабак за да може да се дозира по-точно,но не съм сигурна.Вие какво бихте предложили хем максимално ефикасно,хем подходящо за малката?

# 17
  • Мнения: 70
Здравейте момичета, Лекси е около 1.900 гр. и не мога да преценя кой е най-правилния начин да се обезпаразити външно.Пипети като Адвантикс и Фронтлайн са за кученца над два килограма.От клиниката се въздържат от поставянето им,тъй като е малка на килограми.Спрях се на спрей Фронтлайн или Вирабак за да може да се дозира по-точно,но не съм сигурна.Вие какво бихте предложили хем максимално ефикасно,хем подходящо за малката?

Здравей, и нас ни стресираха така за външното обезпаразитяване.Капките били вредни и можели да получат алергичен шок,а пък за каишка напрво да сме забравили.....Но аз взех каишка на баерн килтекс най-малката е 38 см /мисля че/,увита му е 2 пъти около вратлето и съм доволна.Ние сме на 8 месеца и тежим 1.300г.До колкото знам тук повечето слагат пипети и нямат проблеми,и все пак всяко кученце е различно Simple SmileДругите са по компетентни от мен и те също ще ти дадат съвети Simple Smile

# 18
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Тери е 1.700 кг и сложих Адвантикс. Само сега се чудя след колко време да му сложа пак, че с това къпане  newsm78

# 19
  • Мнения: 7 106
Здравейте момичета, Лекси е около 1.900 гр. и не мога да преценя кой е най-правилния начин да се обезпаразити външно.Пипети като Адвантикс и Фронтлайн са за кученца над два килограма.От клиниката се въздържат от поставянето им,тъй като е малка на килограми.Спрях се на спрей Фронтлайн или Вирабак за да може да се дозира по-точно,но не съм сигурна.Вие какво бихте предложили хем максимално ефикасно,хем подходящо за малката?

 loni в листовката на Адвантикс до 4 кг. пише че :

ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ

Поради липса на налични данни продукта не трябва да се използва при кученца под 7 седмична възраст и тегло по-малко от 1,5 кг. В зависимост от теглото на кучето трябва да се използват подходящия размер пипети, виж схемата за дозиране.

от тук :
http://www.zoocc-bg.com/product/3271/advantix-spot-on-40-za-kuch … broya-pipeti.html

Natalie Velcheva, да не би мястото на някой от шевовете да се е възпалило? Дано не е нещо сериозно!

# 20
  • София
  • Мнения: 11 985


Ето я Холи с новата лятна прическа.
Не е прекрасна снимката, но диването не стои мирно. Mr. Green

# 21
  • Мнения: 7 106
Аууу разкошотийка малка сладка  Heart Eyes, с любимата ми прическа  Hug.
Направо ви завиждам, нямам търпение да я подстрижа и аз, но ще бъде най-рано след месец!

# 22
  • Мнения: 207
Холи е много сладка с новата прическа. Hug
И аз мисля в близките няколко седмици да закарам Тери при Мария да го подстриже.
Иначе днес купих дентални ламели на Вирбак. Първоначално малкия не искаше да ги погледне, ама после много му харесаха. Mr. Green

# 23
  • Мнения: 71
Благодаря за отговорите на всички.От прочетеното до тук разбирам,че използването на пипета не би трябвало да ме притеснява.А какво мислите за спрей като Фронтлайн или Вирбак,вместо пипета?Кой е по-удачния вариянт за външно обезпаразитяване?

# 24
  • Мнения: 71


Ето я Холи с новата лятна прическа.
Не е прекрасна снимката, но диването не стои мирно. Mr. Green
Малка сладурана,да ви е жива и здрава.

# 25
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
змия Много е красива Холи с новата прическа. Отива и.  Wink

# 26
  • Мнения: 5
Зори нямам представа, може би наистина е замърсено.Днес се обадих в приюта, казаха ми да не го почиствам ( което е странно), да не го пипам и утре сутринта да я заведа.
Стискайте палци, да не е сериозно, че френските ветеринари хич не ми понасят Sad много са странни ..

# 27
  • Мнения: 5
Здравейте, не знам откъде да започна да разказвам...
Бяхме на лекар сутринта за Джун. Пъпките по операциятяа се оказаха, че това е реакция с конеца, с който е шита. Наложи се да го премахнат, раната е зарастнала-уж, но има една много малка дупчица, която не е, това ме подлудява, незная дали може да си направи нещо, няма нито някаква превръзка, нито нищо. Само ми казаха да я мажа с Benatidin. Ще я пазя да не бяга и да не скача, дано не се отвори нацяло раната. Казаха ми в срок от 1 седмица трябва да зарастне и дупчицата.
Почистиха и дупето, незнам как се казва точно, това, което й направиха.Ставаше дума за тези сокове,които споменах, че мирише лошо. Сега е почистена, но мирише многооооооооооо силно и неприятно.Надявам се миризмата да намали.
Нямам въпроси към вас, благодаря на всички, които ще прочетат това. Трябваше да споделя на някой, много ми е притеснено за нея дано да се оправи.

Хубав ден на всички !

# 28
  • София
  • Мнения: 11 985
Дано се оправи бързо душичката.
Тя с яка ли е още или я махнахте?

# 29
  • Мнения: 5
Бяхме я махнали след като минаха 10 дена след операцията, но днес отново върнахме фунията Sad още 1 седмица докато зарастне дупката от операцията..
Забравих да спомена, че съм шокирана от начина, по който и махнаха конците, цялата я нарязаха с тази ножичка, цялата е в ранички.Не е мърдала, беше завързана за масата, устата й също.Просто се уверявам, че не всички ветеринари са толкова добри.....

Общи условия

Активация на акаунт