снаха ми загуби бебчето си

  • 15 957
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здр. мили мами, ужасно съм уплашена и много натъжена, в събота моята снаха загуби своето бебче в 9 месец, аз също съм бременна и в май очаквам своето момиченце, незмам какво да правя толкова съм уплашена, постоянно плача защото съм ужасно натъжена, знам че така си вредя но ми е много тежко, бях толкова щастлива че и двете ще ставаме майки, а в един момент все едно някой ми изтръгна сърцето, уж всичко беше наред, а после нямало сърдечна дейност, как така, ами ако и с мен се случи! Когато брат ми ми каза, все едно беше си отишло моето дете! Толкова съм отчаяна, снаха ми беше много по-готова да стане майка отколкото аз, незмам какво да правя, какво да и кажа, толкова съм тъжна, че имах нужда да споделя, всеки ми казва че сега трябва много да се пазя, да не го преживявам, но как та аз не спирам да мисля, защо, как така, какво се обърка та нашето момченце си отиде без да можем да го гушнем!

# 1
  • Мнения: 49
Скъпа mar_iv_ata,
Много съжалявам за загубата ви. Това, което изпитваш, е напълно нормално. Не се опитвай да потискаш мъката си, но знай същевременно, че загубата на дете толкова късно през бременността, е все пак рядка. Причините са най-различни - отлепване на плацентата (то обаче е съпроводено със силни болки в корема или кръста), заплитане на пъпната връв на възел, инфекции,причинени от някои вируси. Аз например изгубих момченцето си в деня на термина. После се разбра, че съм карала една грипоподобна инфекция - парвовирус. Обикновено от това боледуват малките деца. Аз се заразих от по-голямата ми дъщеричка. За съжаление в много случаи причина не се установява.

Следи внимателно движенията на твоето бебе. Ако има промяна и не усещаш движения в моменти, когато преди си усещала, иди на лекар. Ако е вечер и има промяна в движенията, иди веднага, не лягай да спиш. И бъди спокойна. Подкрепяй снаха си. В България вече има организации, които помагат на майките, загубили бебета си, да преодолеят този ужасен психически и физически шок. Потърси ги в темите от този форум. Моят съвет към снаха ти е, ако работи, да не бърза да се връща на работа. Стоенето вкъщи е непоносимо, но стоенето или седенето по цял ден в работата е твърде натоварващо за тялото веднага след този стрес.

Не се бой за своето бебе. Само го следи - просто превантивно. Прегръщам те и прегръщам снаха ти. Убедена съм, че през май ще гушнеш едно прекрасно момиченце! Пожелавам същото и на снаха ти, възможно най-скоро!!!  Hug Hug Hug

# 2
  • Мнения: 2
Благодаря много за подкрепата, наистина имам нужда от нея, защото се чувствам много виновна, че за сега при мен всичко е наред! Усещам движенията на бебчо, даже тези дни е много подвижна, все си мисля че и тя усеща колко съм притеснена, незнам как да погледна и брат ми и снаха ми, незнам какво да кажа, думите не излизат от устата ми...това беше и моето момченце. Благодаря отново за подкрепата!

# 3
  • Мнения: 90
Здравейте... и аз загубих момиченцето си в средата на 9 месец! Ужасяващо болезнено е! Прецени какъв човек е снаха ти и или й дай да изживява с теб бременността и грижите за коремката ти, или се отдръпни от нея максимално за да не й напомняш за шока и загубата!  Аз много исках да имам приятелка с бебе около мен за да мога хем да виждам малкия живот хем да си плача свободно пред нея, не тя да ме съди или да я е страх от уроки или тем подобни! Ако снаха ти има нужда да плаче и гали корема ти - дай й го, МОЛЯ те! Това не е лоша енергия... няма майка с лоша енергия и зли очи! Няма жена минала през това изпитание, която да не обича всички, ама всички майки и деца на света! Това от мен, дано си благосклонна към майката без бебе и никога не се обвинявай или помисляй, че и грам знаеш какво е! Иди при жената, без свян й дай да поплаче на теб! Покажи й че ще ти е нужна в отглеждането на твоето бебе и я подкрепи за следваща бременност!!!!

Общи условия

Активация на акаунт