Някой има ли дебеличко детенце?

  • 656
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 149
Големият ми син е на 8г и е доста пълничък,хапва си с апетит.Опитвам се да го ограничавам ,той също се ограничава ,но няма резултат.Много се притеснявам .Подиграват му се в училище и той страда много.Дайте ми съвет мили мами.

# 1
  • Мнения: 7 831
Аз бих го записала да тренира нещо.
Успех

# 2
  • Мнения: 1 149
Ами уж тренира ТАЕКУОНДО,НО НЕЗНАМ ДАЛИ ДА НЕ СМЕНИМ СПОРТА С ПО-АКТИВЕН-какъв ли да е? newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 418
Ами брат ми беше така и все още си е така. И той тренираше таекуон до и палеше лампите с крак въпреки килограмите. Неприятно е, но от подигравки трудно се спасява човек. И сега е по затворен и притеснителен. При него е от хормони обаче и диети не помагат.

# 4
  • Мнения: 7 474
Ако прибавите и плуване и малко разделно хранене, но без да го осведомяваш, че яде здравословно би било добре. newsm78

# 5
  • Мнения: 11 306
Не го ограничавай.
Той сега расте.
Казваш че тренира - добре. Нека да ходи, но само ако му носи удоволствие.
След година-две ще си проличи, че тренира и неусетно ще порасне едно яко и здраво момче. Може да не е слабичък, но поне ще превърне част от натрупаните мазнини в мускули, което е по важно.
Диети и ограничаване - не, но здравословно хранене - да.

# 6
  • Мнения: 415
Ако прибавите и плуване и малко разделно хранене, но без да го осведомяваш, че яде здравословно би било добре. newsm78

И аз ще записвам моя син на плуване, но с обратна цел - да му се повиши апетита, че е много дребен и кльощав  Sad
Разделното хранене много помага, но за деца по-добре консултация с диетолог.
Успех

# 7
  • Мнения: 3 405
Плуването е чудесен спорт и за дебелички, и за слабички.
Освен това изгражда навици и децата са по-дисциплинирани във всяко отношение, когато тренират. Мисля, че няма да му е трудно, докато другите спортове може да го изморяват, щом е по-тежичък.  Grinning
Диетично хранене е за препоръчване, но там най- добре ще те посъветва специалист. Grinning
Относно подигравките - децата са жестоки понякога.
Създай му самочувствие и вяра в собственото му Аз. Вярва ли в себе си човек постига чудеса.
Hug

# 8
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Ако искаш да му помогнеш не само ти, а и таткото, променете начина на хранене в къщи. Има познати, чиято дъщеря е доста дебеличка, такава си е от малка, но навиците на хранене в семейството са да се набляга на мазно и сладко. Спорта трябва да е много активен, а дебеличките дечица не издържат на такова темпо.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 6 849
Моя син беше дебел. Съвети лесно се дават но са трудни за изпълнение особено от деца. Няма вълшебна пръчица или хапче, резултатите идват много бавно и деца и родители се обезкуражават. Поне при нас беше така, водих го дори на прегледи за да се уверя, че проблема няма здравословен характер/като причина а и последствиея евентуално/. Лекарите бяха единодушни, че с физическа активност + здравословно хранене теглото му ще се редуцира. Не можех да променя начина му на хранене драстично, но все пак спазвахме основни неща - никакви газирани напитки, пълнозърнест хляб в малки количества, варено и печено месо, много салати ...никакви яхнии и 'манджи' с които изяждаше по половин хляб:-( и т.н.
Да, гадно е да си по-различен в училище, особено в малките класове. Абсолютно всички проблеми на сина ми идваха оттам/ като екстра си имаше и белези от рани по лицето/. Търпеше, срамуваше се, пак търпеше и накрая набиваше по някой. Слава Богу имаше и все още има много приятели и не се затвори в себе си. Прие се такъв какъвто е, има голямо самочувствие не без моя помощ разбира се. Тренираше плуване няколко години - не се отслабва с плуване, да, здравословно е, правят се мускули, широки рамена. Имам наблюдения и върху дъщерята на моя приятелка - същата история.
И двамата сега на по 16 години вече са по-добре, отдавна спряха да пълнеят, израснаха много на височина, Гого ходи на фитнес, един два пъти в седмицата играят футбол. Не е мистър планета, но има съвсем осъзнато желание да се промени, мисля, че влечението му по девойки също си казва думата. Laughing
Не знам какво да ти пиша друго, важното е да са живи и здрави!
Успех! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 493
Плуването е чудесен спорт, който ще ви помогне много, но трябва да ходи поне 3 пъти седмично. Идва лято, а колелото също ще помогне. Повече разходки, туризъм и естествено трябва да обърнете внимание на храненето - да е здравословно, но по-малко калорично.

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
viktori - колко "доста пълничък" е сина ти?
Дай някакви мерки и височина. Каква е наследствеността му от 2-та рода?

Общи условия

Активация на акаунт