Птичките пеят,цветята цъфтят,а мамите от ИБ се удивляват как децата им растат

  • 24 727
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 395
Кръвен е някакъв май, само към мляко дали е алергична ще правим, днес ще пиша по-подробно като се върна от теста, че и аз не съм наясно много,много  newsm78 ама и педиатърката каза, да го направим и вчера неотноложките също и ако излезе положителен минавам на изцяло безмлена формула не само ХА  Peace това е плана за сега.

А иначе аз ще захранвам с домашно козе кисело мляко и то доста по-рано от годинката, ще е едно от първите храни след картофите и морковите.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 255

Момичета, козето мляко е най-близко до човешкото и за това се започва от него  Peace
Масло -> Извара -> козе сирене -> смес козе и краве (значи ако нямате домашно козе, според мен всички на пазара са смес с краве, макар да не го пише  Rolling Eyes -> овче). Кисело мляко аз дадох за първи път преди няколко дни на Иренче, оказа се че и заради кухнята съм дала и малко прясно мляко, но нямаше реакция  Blush

# 17
  • Северозапада
  • Мнения: 5 471
Една от майките в темата за АБКМ доста беше чела по въпроса за млякото. Та според нея казеина, протеина който алергизира, в козето мляко е доста по-близък по състав до този в кравето мляко от овчия казеин. Доколко е вярно, не знам. Камилското мляко е най-добро, след майчиното, за нашите деца, то изобщо не съдържа казеин. София не реагира на изяденото от мен овче сирене, мисля да пробвам и козе. После ще реша с кое да започна. Био козе и овче сирене съм виждала на "Хармоника". И домашни мога да намеря, евентуално.
Алекс, на Лазарова наистина и е бърза схемата за захранване, но по този въпрос не съм я слушала. Яде колкото и се яде, след това я докърмвам.
Мен майка ми ме побърква. Всеки път ме пита сирене дала ли съм. За къде бърза, направо ме вбесява.

# 18
  • Мнения: 6 395
Изпльосках го в другата тема без да искам  Joy hahaha

Брейййй какво намерих, оказало се че има, че и на бг пазара, ще взема да разпитам едиатърката и неонтоложките, вместо да я мятам на изцяло безмлечна, да взема да давам козе  newsm78

http://www.bioslunceluna.com/shop/mlechni/mleka/adaptirano-koze- … ta-holle-bio.html

http://www.zabebo.bg/products/bio-bebeshko-adaptirano-mlyako-holle-1-holle


# 19
  • Северозапада
  • Мнения: 5 471
Прахче, това Холе не е ли от крава?  newsm78

# 20
  • Мнения: 2 358
Мише и Влади ставаше вир вода, докато цоцкаше, мисля че е често срещано и без рахит
А за бадемовото мляко не съм много сигурна, защото нали уж ядките са алергени  Thinking
Мревче аз почнах с козе сирене, овчето както и магнитчето е казала е много мазно

То не е за тази тема ама тук ще ви се похваля. Днес гледахме най-дребното, ама много е сладко да ви кажа. Маха с ръчички, ритка с крачета вече си е цяло истинско човеченце  Heart Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 4 122
Благодаря за новата тема   bouquet  bouquet  bouquet  :bouquet:7

Благодаря за инфото момичета. Определено сте ми много полезни. Една мама и на мен ми беше подметнала за козето сирене, но грам не я отразих. Но ще видим може да опитам и с него. Но ще е след всичките прегледи.


Алекс, на Лазарова наистина и е бърза схемата за захранване, но по този въпрос не съм я слушала. Яде колкото и се яде, след това я докърмвам.


Хахахаха мен направо ме изуми и ММ беше с мен и после и той ме насоли и ми вика: "ето виждаш ли и лекарката каза, че трябва да по бързо да въведеш нещата" ама аз него го насолих и той спря. И определено и аз много зор не си дадох, защото за никъде не бързам, а и ето, че се появи проблем. Но и тя ми подметна още тогава, че може да имаме проблеми тъй като аз съм с доста алергии и малката ги е "наследила" още в утробата.

# 22
  • Мнения: 182
Дотътрих се и аз! Мерси за темичката!

Виждам хранене и захранване нищите и аз последните дни се опитвам да се ограмотявам на тази тема, но много сложна тая работа! Мисля на 5,6 навършени месеци да започваме със захранването. Иначе напоследък, понеже мисля че нямаме колики (не сме и имали особено силни засега) си хапвам всичко и шоколад и ягоди пробвах няколко, мед понеже ме болеше гърлото и за сега никакви реакции нямаме, дано и занапред да е така.

# 23
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
ей ме те тука и аз барабар петко с мъжете, де се вика .. пред нашия блок след като последните 10 години тънахме в кал не до коленете, ами мааалко по-нагоре, от днес правят ремонт .. чудесно ще си кажете вие, да бе и то и аз така си казах и след 5 секунди вече бях на друго мнение, като почнаха да секат 70 годишни дървета, щото видиш ли, те не влизали в плана на архитекта, който обособил градинката точно там, дето в момента е бетон .. да се чудиш и маеш, кой го е назначил тоя архитект и кой изобщо му е дал диплома и как с мерак да не идеш и да не го накараш да я изяде ..

# 24
  • София
  • Мнения: 8 131
Поспаланче, мерси за темичката!
Чета ви с интерес за млякото, че и аз трябва да се информирам.
По този повод да питам, давали ли сте пюрета на Бебевита? Има интересни комбинации, но чета, че съдържат 1 % рапично олио. Това може ли да се дава, при положение, че съм захранила преди месец и половина?
И един поздрав от нас, защото днес стават 6 месеца от най-щастливото събитие в живота ми!

Скрит текст:

Почерпете се за наше здраве:
Скрит текст:

# 25
  • Мнения: 2 358
Аз давам понякога бебевита, защото са от малкото, които имат комбинации без сол и захар и са ОК като цена. На Хип също са с рапично олио - няма проблем. Виж и на ДМ са им много хубави пюренцата

# 26
  • София
  • Мнения: 8 131
Гледах ги, Ренди, обаче морковът не му харесва. Не знам защо. Даже го мешам с друго и пак не го иска. А морков на Хип яде...

# 27
  • Мнения: 2 843
Цап царап идвам и аз  Hug
Весе, честита половин годинка  Heart Eyes
Мецко, леле, ужас  Shocked
Аз започнах с краве сирене от деветия месец, позволих си го, че нямаме алергии никакви. Краве кисело мляко дадох към 10м и половина. Тя много го обича, но чисто, без бисквити и плодове  Mr. Green От оня ден прояде и банан, до сега само го плюеше, а сега половин баанан излупа и много се учудих  Mr. Green
Ренди, как няма да ни информираш за ягодка  Naughty След всеки преглед те чакам за новини  Hug
За сега е това, хубав ден, мамуни  Hug

# 28
  • Мнения: 706
 Прекрасна е новата ни тема , благодаря Поспалани     Heart Eyes bouquet .
 Фейти - благодаря за разяснението  Hug, звъннах на работа да ми подготвят каквото трябва  Simple Smile.
 Мен за второ дето , също майчинството на последно място ме вълнува , но пък тук получих ценна информация . Пак ще се пробвам естествено ( аз също раждах шест часа преди секциото-с преносено бебе, с изтекли води , така и нямах разкритие) , но и аз смятам че състоянието на майката и бебето са по-важни, а не начинът  Peace.
 За млечните - горе- долу вървим по схемата на Деситка  Simple Smile, че даже като гледам и банана по едно и също време са го прояли  Mr. Green. Иначе моят мъж даде един -два пъти малко от биволското кисело мляко , което бях взела за нас . Беше обедно време , не въвеждах нищо ново и затова разреших  Mr. Green. Миналата седмица за първи път сложих малко прясно мляко в един плодов кисел , дето и го правих на Дафина. Тия дни пак ще и направя нещо - реших да го въвеждам , не заради кухните ( засега готвя ) , а заради бабите  Mr. Green. Тукашната вече е готова да и напъха всичко, дето е на масата  в устата .Последно я удържах да не даде един какаов сладкиш, нищо че дъщеря и като е била бебе на десет месеца е направила алергия към шоколад  Crossing Arms. По Великден пък ще си бъдем в Плевен , предполагам, че  там ще искат да я захранват с козунак . Чудя се дали и белтъка да не го въведа дотогава, тъкмо ще сме на годинка  newsm78.

# 29
  • Мнения: 1 167
И аз така знам за козето мляко ,че е най близко до кърмата.По това време трудно се намира,козичките още си гледат бебетата .
Да кажа ,който реши да дава краве мляко може да взема поне био пр. мляко.Има такова в Лидъл 1л. 2лв.
Вариант пък ,което дете е алергично към кр. мляко да се ползва освен ядково- кокосово мляко.Правила съм кремчета с него ,кекс,като застройка ползвам,вместо сметана за готвене и всичко вместо краве, не се усеща разлика ни във вкус ни във вид.Има много варианти да не се лишава детето от храни с мляко дори като няма вариантда е краве.

Щях да забравя Весе честита ви половин годинка.

Последна редакция: чт, 03 апр 2014, 11:45 от лилка

Общи условия

Активация на акаунт