Помощ какво да купя за детето

  • 11 666
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, съвсем скоро в моя дом ще влезе едно малко съкровище -момиченце на 2 годинки ,много съм щастлива това е момент който чакаме с моя съпруг от почти 3 години .Имаме приготвена детска стая-обзаведена  и заделена сума парички и така проблема е че не зная какво да купя притеснявам се от цялата еуфория когато тръгна по магазините да не купя излишни неща Моля някой който вече е осиновил да напише списък с необходимите неща дрешки и консумативи кои са нещата от първа необходимост и какви играчки примерно за тази възраст Ох не знам от известно време се чудя и така времето си минава а аз не съм се подготвила още и още един въпрос когато отиваме да го вземем от дома редно ли е да напазарим неща и торта примерно да занесем да се почерпят в дома Вие носихте ли нещо Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 690
fransi81 честита радост.   bouquet
Това с пазаруването е голям купон, дори и да знаеш какво трябва да се вземе, винаги имаш чувството че нещо пропускаш. Първо да кажа, не се хвърляй да купуваш много дрехи, много бързо всичко ще умалее. При нас имаше дрехи, които дори и не успя да облече, раздавах после нови дрехи на приятелки.
Вземи няколко комплекта бельо - 4-5 бр. гащички и потничета, или бодита (на 2 годинки е добре кръстчето му да е запазено, като тръгнеш да го вдигаш и гушкаш и потничето все се "качва на ушите", гащички може и повече да вземеш, ако не е на пампер си и докато влезнете в ритъм - дали си казва че й се пишка и дали ще я усетиш кога й се пишка - може да переш повече в началото) и няколко комплекта за обличане (анцузи или комплектчета), якенце (че в момента времето не е постоянно. Обувки, пантофки,(аз на едно от посещенията ни при малката помолих да ми дадат лист и химикал и накарах Маги да стъпи на листа и очертах крачето, после си го изрязах и така мерих после обувките, които й купих), хавлия за баня. За дрехите не се притеснявай, подсигури първите няколко дни, после ще купуваш малко по малко и ще запълваш гардероба. Бебешки сапун и шампоан ( вземи обикновен български бебешки там не ги мият  някакви маркови козметики. На племенника ми му бяхме взели някаква немска маркова бебешка козметика и се изприщи. Та за моята малката си взех шампоан Па-па и сапун Бебе. Крем Бочко, може да е подсечено дупето (аз между другото в такива случаи съм ползвала Дефламол - той уж е за изгаряне, но е витамин А и D и чист вазелин и много добре подхранва бебешката кожа.) Термометър и е добре да имаш панадол (по принцип)
За играчките - вече не помня какви бяхме купили, но когато я взехме и още първия ден си хареса една плюшена котка на кака си (само да отбележа, че разликата им е 12 години) и като си я гушна и като каза "тоте".. и до ден днешен без нея не заспива, без нея не се пътува никъде.

Ние като взимахме малката  носихме торта и сокчета за децата, и кола, фанта и ядки за персонала. И понеже същият ден някакви италианци бяха дошли да видят предложетоно им детенце и стана голям празник.

Ако се сетя още нещо ще пиша. А и другите момичета сигурно ще се включат с по-пресни спомени от този хубав момент.

# 2
  • Колибите
  • Мнения: 357
fransi81, честита радост и от мен Hug!

Според мен * Маня *е изчерпила абсолютно пълно отговора - и за покупките, и за почерпката.

Моята дъщеря си хареса най-много куклата, подарена от баба й при влизането в дома ни - музикална, като се натисне по коремчето и пее песнички и произнася няколко изречения. Също и музикален телефон и музикална къщичка - т.е. играчки, които светят и издават звуци - за тази възраст вече са подходящи. поне моята дъщеря и сега, когато се разтревожи се успокоява, като си пуска подрес песничките от тези играчки. Те не са скъпи, варират около 10-15 лв.

Консултирай се с детски лекар какъв точно детски сироп за сваляне на температура да имаш и как да действаш. На нас ни се случи на 20 ден от пристигането вкъщи и да си призная, не бях подготвена. (Просто защото докато вземеш акта за раждане на детето, не можеш да му запишеш личен лекар, тези първи административни процедури отнемат време и в суматохата аз лично се забавих с личния лекар. И когато малката вдигна темретаруа посред нощ, просто се гихсирах. Добре, че докторката от Бърза помощ беше печена, та й се наложи да лекува повече мен  Mr. Greenотколкото детето.

И имай предвид, че всяко дете е индивидуално, това което е валидно за едно, за друго не е. То нали и възрастните сме така - различни и прекрасни всеки сам по себе си.

# 3
  • Мнения: 33
И аз смятам, че всичко съществено го има в предложения списък. Само още няколко дреболии: пижамка, чорапки, чорапогащник, елече (домашно или фабрично без значение), жилетка или суитчер, за да имате варианти при различни температури. Може би вече сте проверили как и с какво е хранено до сега, може и да ви трябва шише, въпреки, че не е бебе.... Предлагам да не се увличате по официални и луксозни роклички и др. на първо време, често не са функционални, а най-вероятно ще ги получите и като подарък от ентусиазирани приятели и роднини... Ние имахме неприятен опит с шампоан Па-па, затова препоръчвам Джонсън. По-скъп е, но се ползва дълго. До 7 години ползвахме само него за коса и тяло и всичко беше ОК. 2-3 разнородни играчки също стигат в началото - плюшена, пластмасова, музикална и кукла, например. Весело посрещане на детенцето и не се безпокоите, винаги може да купите още нещо, ако Ви липсва! Дрехите и дори играчките са повече изкушение за нас, отколкото за децата...

# 4
  • Мнения: 4
Много много съм ви благодарна за помощта Преписах си всичко на листче наистина сте прави ще купя най необходимото като се замисля е по добре да не хвърлям излишни пари за дрешки а с тези парички да го заведа на места на които ще му е интересно Идеята за измерването на крачето за обувки е супер не се бях сетила но при следващата среща ще съм с лист и химикалка За храненето ще ми е доста сложно и ще ми трябва пасатор и още утре ще купувам  .Памперси до колкото разбрах няма да са ми необходими ако я наблюдавам може би в началото малко ще се наложи докато си свикнем но общо взето си показва с пръстче гърнето ,играчки и занесох едно плюшено зайче и една кукла барби обикновенни са не са от скъпите ,на куклата не и обърна внимание със зайко си поигра около 10 минутки и го метна на една страна за това и се чудих какви играчки да купувам за вкъщи Най и е интересно да говоря думички и да се опитва да ги повтаря явно на този етап аз съм и най интересна гушка се постоянно раздава целувки в момента в който тръгна да ставам от стола или от пода подскача и тя и се хваща за ръката ми с две ръчички и стиска колкото се може следва рев голям При нас нямаше нужда от постепенно сближаване от момента в който ме видя се вкопчи в мен. Към мъжа ми отношението и не е такова ако той се приближи към нея тя бяга и идва при мен не му дава да ни докосва и двете мисля че е ревност някаква иначе от време на време му хвърля по някоя усмивка радва му се смее му се ако и прави физиономии от среща но само да не ни приближава Хем ми е смешно хем ми е жал защото той горкия толкова иска да я гушне но се надявам лека по лека и това да стане За сега е това докато не си я приберем в къщи сигурно тогава ще има какво повече да разказвам

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 197
Не знaя от колко дaлеч ще пътувaте, но столче зa колa и нещa зa пътувaнето подсигури.. мокри кърпички, лигaвчетa. Шспкa зa слънце, че моя човек нaпрaви слънчевa aлергия нa очите. Много подaръжи ще получите. A нa тaте кaжи че съвсем скоро той ще е номер едно

# 6
  • Плевен
  • Мнения: 1 611
Ще отговоря и аз макар че моето дете не е осиновено.Но пък е на 2,3 месеца и знам какво му е интересно сега.Купи му на детето кофичка с лопатки за пясъчник,много си играят на тази възраст така.А и не само сега,децата обичат да са заровени в пясъка Simple Smile.Топка,конструктори за сглабяне(кубчета за мушкане едно в друго),строят кули с тях,моето е момченце и си играе много с коли и камиончета.Може също да вземеш един голям камион,или животинка(има ги различни) да сяда върху тях и да се бута с крачета.От дрехите вземи чувалче за спане(понеже в тази възраст много се въртят и се отвиват),много безсънни нощи си спестих с него.запаси се с много шишета(от минералма вода или безалкохолно) за игра са,много обичат да преливат вода в тях или да си ги носят,наелонови пликчета(много интересни,повече дори от супер скъпа играчка Simple Smile,щипки за простиране,разни кутийки в които да слагаш нещо вътре да дрънка.На тази възраст вече могат да пият от шише без накрайник,нормално шише.

# 7
  • Мнения: 690
Направи ми впечатление, че в домовете много от рано са научени да пият водата от чаши, а не с биберони, но пък доста често са на пасирана храна. Аз и друг път съм разказвала, как щях да си уморя малката от глад 2 дни, защото повярвах на казаното от дома, че е на обща кухня, намачкана с вилицата храна. Да, ама НЕ. Хапне първата лъжичка манджа, от едрите парченца се задави и отказваше да хапне повече. След малко пак така, следващото хранене -пак и пак. На втората вечер се сетих, че една от лелките при изписването ми подшушна много наставнически - вечер й давай кисело млекцееееее. Та киселото мляко, нали няма едри парчета в него - без проблем си го изяде. На третия ден хванах пасатора и вече нямаше проблем. На теб поне, до колкото разбирам, са ти казали за пасиране на храната. Може да си вземеш и няколко готови пюрета, попитай в дома някой от персонала дали има някаква марка, която редовно им дават, за да си имаш резерва. Ако пътувате от далече и пътуването съвпада с хранене, вземи и за из път да имаш.

Маги беше на 1 г. 5 м. като я взехме и ходеше доста нестабилно. За това взехме лятна количка (от тези дето се сгъват и стават като чадър) и когато трябваше да се придвижваме на по голямо разстояние (а в София понятията за разстояния и придвижване са малко по - относителни) ми беше удобна. Но имай едно на ум, че много за кратко време ще ти трябва и ако можеш, дори и не се хвърляй да купуваш.
Кубчетата (конструктори от едри парчета) освен че са много занимателни за децата, са и доста полезни - развиват моториката на децата. (Маги все още от време на време си строи замъци за барбитата и си играе, вече в други измерения)

Таткото да не се притеснява, ще отмине този период и ще се залепи за него като ваденка. (в момента обкръжението им е предимно женски персонал и мъжкото присъствие е странно, непознато и малко плашещо. Но ще се промени.)

А относно лекаря, това че няма да имате ЕГН и акт като я вземете, не е пречка да отидете при твоето JP-и и да го помолите да прегледа детето ако нещо се налага. Аз на следващият ден след като я взехме нашата хубавица отидох при докторката на каката с епикризата от дома и я помолих да ми я прегледа - нещо нослето и беше запушено, оказа се че няма нищо сериозно, но докторката я чу със слушалки и направи бърз профилактичен преглед и в началото много ми помагаше. После като взехме акта за раждане си записахме за личен лекар и тя си и пусна вече официално изследвания и направления.

И както е писала  igam_k -това пазаруване на дрехи и играчки е повече изкушение и емоция за нас  Wink
Весело и бързо преминаване през този последен етап и весело посрещане на слънчицето в къщи   bouquet

# 8
  • Мнения: 4
Идея си нямате колко много съм ви благодарна и колко много ми помогнахте момичета. Радвам се че ви има и най вече че се престраших да пиша и аз .Ако не бяхте вие щях днес да тръгна по магазините да купя дрешки и кукли защото нали е момиченце да се прибера и да си мисля че съм подготвена Благодаря ви много от цялото си сърце  Heart Eyes Когато я вземем в къщи сигурно ще се сблъскам и с много други проблеми но ще пиша как са нещата при нас и ще искам съвети и помощ ако се наложи Имам приятелки с деца но ми е много неловко да ги разпитвам ....а този страх от таткото силно се надявам да отмине възможно най бързо Що се отнася до дома от който я взимаме не е много далече на 1 час път с кола днес ще купим и столче Това е за сега след час тръгваме на шопинг  Heart Eyes

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 1 611
Паста и четка за зъби да допълня.Нали вече имат зъби  Peace.Аз все се сещам за някои неща.

# 10
  • Колибите
  • Мнения: 357
Паста и четка за зъби да допълня.Нали вече имат зъби  Peace.Аз все се сещам за някои неща.

И още - гърненцето.

Купих възможно най-обикновеното пластмасово розово гърненце и го сложих в стаята й.
Когато я въведох вътре, час след пристигането ни вкъщи, първото нещо което видя и се зарадва истински беше гърненцето - възкликна и се засмя. Вероятно същото е било и в Дома, и този факт й внесе успокоение, че поне има нещо познато, за което "да се хване" и да й носи сигурност. Случайно го бях улучила, но според може да попитате и това, колкото й смешно да ви се струва на вас, а вероятно и на персонала в Дома.

# 11
  • Мнения: 75
Здравей! Само да  допълня - столче-степенка за  банята - така  ще има  възможност да  си къпе играчките докато я къпеш Simple Smile Честито и успех   Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4
Готова съм мисля че вече съм купила всичко необходимо сега остава да чакам да дойде денят малко остана  Hug

Общи условия

Активация на акаунт