Ирландия 14

  • 99 241
  • 137
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 6 274
Мрачно е.
Ще завали всеки момент.
Около 10 градуса,
69% влажност на въздуха,
вятър - 27км/ч.

 Tired

# 2
  • Мнения: 14
Black Caviar, хиляди благодарности и запис  Hug

# 3
  • Мнения: 31
Здравейте,

Запис и от мен. И да споделя как по пощата получихме писмо относно проект за метро в Дъблин. Проекта е още от 2001-  ва година.. ирландска му работа. Който се интересува може да гугълне DART underground. Да вземат да извикат Борисов като експерт в пътеполагането.  Laughing

Желая хубаво лято на всички!

# 4
  • Мнения: 14
Здравейте,

Запис и от мен. И да споделя как по пощата получихме писмо относно проект за метро в Дъблин. Проекта е още от 2001-  ва година.. ирландска му работа. Който се интересува може да гугълне DART underground. Да вземат да извикат Борисов като експерт в пътеполагането.  Laughing

Желая хубаво лято на всички!

Здравей Роси,

Мисля че повечето момичета и момчета, които пишеха тук са се изместили в един друг форум. Те сигурно ще ти пуснат инфо на лични.

Хубаво лято и на теб!

# 5
  • Мнения: 72
Здравейте, момичета!

Аз и приятелят ми ще летим за Ирландия в началото на юни. В момента текат приготовления на паспорти, здравни карти и други дребни неща.

Билети предстои да купим в следващите дни. Ще летим с Air Lingus, имат полети до Дъблин от бургаското летище. Открихме хотел на 300 метра от летището, където да пренощуваме първата вечер, тъй като ще пристигнем в Дъблин около полунощ.

Ориентирали сме се да търсим квартира в южната част на града - 6, 12, 14 зона, защото там като че ли има доста компании, в които приятелят ми би могъл да работи - свързани с интернет, той с това се занимава.

Много ми е притеснено, искам да замина, но все пак...

# 6
  • Ирландия
  • Мнения: 231
Zatanna Здравей!
Извинявай за въпросът,но как точно си го представя твоят приятел търсенето на работа?
Кацате ,подава си документите и те му казват:Заповядай!Само теб чакахме!
Сорри,но тук докато те назначат минават от 6 месеца до една година близо.Освен това без постоянен адрес и ППС номер никой не би ви взел.
Извинявай ,ако звуча остро,но тук в момента безработицата е 13 % то работа за местните няма и са подозрителни към чужденци.
Успех!
Дано да знаете къде сте тръгнали!

# 7
  • Мнения: 14
Zatanna, аз пък да ти дам лъч надежда. Ако имате пари за няколко месеца защо пък да не се пробвате.

Ще ти разкажа две историйки с хубав край. Аз съм в Корк. Мой познат с перфектен италиански и английски дойде тук и го лапнаха като топъл хляб в една голяма компания за броени дни, компанията е ЕМС. Заплатата му е много добра също, работи като QA.

Друга моя позната, с немски, също си намери много бързо работа. И досега и звънят разни агенции, където си е пращала сивито да и предлагат работа заради немския. Явно има глад за хора с добри чужди езици. Ирландците са много зле в това отношение.

Така че ако приятелят ти е квалифициран, с опит и владее и втори популярен чужд език, различен от английски, има добри шансове да се реализира. Вярно е, че кризата е голяма, но тези кризи засягат най- зле нискоквалифицираната работна ръка. Ако той има какво да предложи може и да си намери добра работа. Ама защо не сте писали сивита преди да тръгнете насам и аз не зная?!

# 8
  • Ирландия
  • Мнения: 231
Не става въпрос за лъча надежда,а затова,че 1.Районите в които са се насочили са скъпи.
2.PPS номера е проблем и не става от раз и не става без определени "гимнастики"
3.В момента квартири в Дъблин се дават за тези райони с минимум 2 препоръки.
Права си за другите езици.Взимат,но трябва да ги знаеш перфектно иначе не става.
Работи интернет е едно относително понятие-занимава се с кабели или?
Този вариант не е добър.
Поне единият трябва да има осигурена работа в момента,да дойде,да наеме квартира ,да извади PPS номер и така.Извинявай,но говоря от опит и аз.Двамата накуп за вадене на PPS номера мога да им пожелая само успех! Peace

# 9
  • Мнения: 1 355
Как изведнъж съвети в тази тема почнаха да дават хора, които никога преди не са се появявали.
Къде бяхте последните 6 години докато имаше активност?

# 10
  • Ирландия
  • Мнения: 231
Че тя темата отдавна се измести от тук!!!
Ти нима сега разбираш щом 6 години си активна?
Ами пътуват.По света и у нас!

# 11
  • Мнения: 72
Здравейте, момичета! CV-та сме пращали, това че не съм го написала, не значи, че не се е случило, работа подсигурена обаче няма нито един от двама ни.

greenorchid, благодаря, едва ли така приказно ще се подредят нещата при нас, но все пак гледам да не я губя съвсем, надеждата имам предвид. Той е много добър специалист в своята област, има си и препоръки оттук, ако това има някакво значение там. Предварителното ни проучване показа, че в неговата сфера има сравнително голямо търсене. За мен ще е доста по-трудно - аз съм журналист по професия, няма как да практикувам това, поне не в началото, та ще се наложи да се ориентирам към по-нискоквалифицирана работа. За съжаление други езици освен английски не знаем.

Mishi 74, не е нужно да се извиняваш за това как звучиш, но не преиначавай думите ми, "рабОти интернет" не съм писала, писах, че се занимава с неща, свързани с интернет, за да не влизам в досадни технически детайли. Не съм писала и че това ни е намерението "Кацате ,подава си документите и те му казват:Заповядай!Само теб чакахме!", нали?  Peace

Пари имаме за около 4 месеца със сметната квартира около 1000 евро на месец. Ако е по-ниска, ще имаме за повече. Доколкото се ориентирах от сайта на външното министерство на Ирландия за ваденето на PPS номер стъпките са: първо квартира, после сметка на твое име или писмо от наемодателя, че действително живееш там, за да си извадиш номера. С него вече търсиш работа.

Не зная какво имаш предвид под това, че PPS се вади с "гимнастики", може би ще се включиш и ще се изясниш. Препоръка бихме могли да получим само 1, ако са минимум две, както твърдиш - вярвам, защото го знаеш със сигурност, това за нас ще бъде проблем.

Jade Rose, четох предната тема за Ирландия и се надявах да се включиш и да кажеш нещо, защото ми стана симпатична. Мисля, че разбирам коментара ти, но все пак се надявам да чуя от теб и още нещо  Peace

# 12
  • Мнения: 14
Jade Rose, ако аз съм визирана под хората, които изведнъж са взели да дават съвети, то причината е, че съм във форума отскоро. В Ирландия съм от почти седем години вече, но форуми не ме интересуваха. В бг мама съм регистрирана от година и поводът за регистрацията беше раждането на първото ми детенце миналата година. В началото пишех само и единствено в отчетната, но след това реших да се запиша и в ирландската тема. Още със записването ми обаче някой ми писа, че вече всички сте се изместили в алтернативен форум. Аз останах тук предимно защото момичетата от отчетната решиха да останем тук, а те са ми основният интерес. И наистина темата е замряла откак съм взела да я следя. Можеш да видиш кога съм се записала точно. Включвам се обаче винаги когато някой е писал тук след записването ми и когато съм счела, че има какво да кажа.

На момичето ще пожелая всичко най- добро в търсенето на късмета им. От това, което си написала мисля, че ще ви е бая трудно. Има много recruitment компании, които набират служители конкретно за по- големите IT фирми. Защо не се свържете първо с тях преди да сте тръгнали и да дискутирате квалификациите и опита на приятелят ви и дали би имал шанс да си намери работа. Аз като дойдох преди много време тук една такава среща ми беше много полезна в началото. Свали ме  малко на земята, даде ми реални очаквания за това каква работа мога да си намеря, за какви пари и така. Момчето беше доста прямо, болезнено дори Simple Smile.

Относно препоръките за квартира нямам много опит понеже от самото начало живея в собствен дом. По стечение на обстоятелствата обаче точно в момента наемаме апартамент докато продаваме нашата къща и си купуваме нова. Понеже не сме живели по квартири нямаше как да дадем препоръки, но собственикът е ОК и само с писмо от работодателя ни, че работим. Стискам палци и при вас нещата да се наредят, ако дойдете.

А писах за лъча надежда, защото и мен много хора ме обявиха за луда като тръгвах за Ирландия, няколко месеца след като дойдох и аз бях съгласна с тях, но после нещата се наредиха и сега по- щастлива не съм била. Още по- щастлива ще съм, ако успеем да си вземем по- хубава къща преди цените пак да са изхвърчали в небето, защото в Корк поне започна едно покачване отново от януари, но това е отделна тема. Та никой не знае къде и как ще му излезе късмета. Факт е обаче, че в днешен ден много хора се завръщат разочаровани от чужбина.

Последна редакция: нд, 11 май 2014, 22:37 от greenorchid

# 13
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
  Аз останах тук предимно защото момичетата от отчетната решиха да останем тук, а те са ми основният интерес.



Ти сериозно ли  Shocked Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 14
  • Мнения: 14
  Аз останах тук предимно защото момичетата от отчетната решиха да останем тук, а те са ми основният интерес.



Ти сериозно ли  Shocked Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

Съвсем сериозно и не виждам нищо странно, още по- малко пък смешно честно казано. Нямам излишно време за много форуми, а девойките от моята отчетна са страхотни. Не съм в час какви разправии са ставали тук и защо се е получило такова разцепление, а и не ме интересува. С визии свиквам всякакви и също не ми пречат. Пък и не държа да се виждам или познавам с българи в Ирландия също, така че затова изборът беше много лесен за мен.

Общи условия

Активация на акаунт