КОЛИКИ ПРИ БЕБЕТА НА 12 ДНИ ???

  • 2 099
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 6 522
възможно ли е ?  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 3 334
Да напълно,моята дъщеря й започнаха на 10 дни.Аз самата не вярвах и най-вече,че повечето казват,че момичетата по леко прекарват коликите!

# 2
  • Мнения: 463
Да, не се притеснявай.На моята дъщеря й започнаха около 9-10 ден.Имай търпение, скоро ще минат!

# 3
  • Мнения: 3 153
Ами и аз не вярвях, като му се появиха на 10-12 дни, но.......факт! Почвай с капки докато е време, аз поне така направих Sign Exclamation

# 4
  • София
  • Мнения: 6 522
Аз давам чайчето на Хипп вместо вода, педито не каза нищо за капки, другата седмица като ходим да ни мерят ще я питам.
Много интересно, че се редуват 1 нощ плаче едната на другата другата  Rolling Eyes . По едричката я сложих да спи по коремче снощи и май беше по-добре, ама си върти главата маймуната от едната на другата страна - направо паднах от коня -не е ли рано ???
Какви капки давате вие - Саб симплекс ?

# 5
  • Мнения: 3 153
Аз му давам Саб симплекс, но доколко има ефект незнам! Успокоява се само като го сложа по коремче върху мен и така заспива:) Иначе от капките давам по 10 преди всяко хранене, а преди последното вечер-по 15 капки! Давам ги с лъжичка, защото не е сигурно дали ще ги приеме изцяло ако са в млякото.

# 6
  • Мнения: 717
И аз такива капки давам, но вчера  се скъса да плаче човечеца ми. Давам му ги през ядене.

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И ние сме в разгара на коликите,започнаха много рано.Пробвах Саб Симплекса,след това Бейбинос и от вторите съм по-доволна.Сешуара ни спасява,с него му нагрявам коремчето и се успокоява.
Доколкото разбирам коликите при всички са различна продължителност.Днес педиатърката каза,че при дъщеря и били до 6-ти месец.За това се е върнала на втория месец на работа,разбирам я вече Wink

# 8
  • Мнения: 717
Цитат на: biliana333
Днес педиатърката каза,че при дъщеря и били до 6-ти месец.Wink


 Shocked  Shocked  Shocked  колко време продължават по принцип коликите. Не ме стряскайте моля ви. 6 месеца няма да издържа, то аз спя по 2,5 часа, през деня не мога да мигна.....

# 9
  • Мнения: X
Уффф гадничко е тва с коликите. На Ния и почнаха около 10-ия ден и все още има. Давам Цаб, давам и чайче обаче ефекта е съмнителен Embarassed  Embarassed

# 10
  • Мнения: 6 315
Коликите продължават различно при всяко бебе. Моят бебчо няма колики вече. Давах му Саб симплекс по 5 капки преди ядене и му слагах 15 капки във водичката. Само това му помагаше и то не винаги. Най-добре му действаше разнасянето на рамо с притиснато коремче в рамото и спане по корем върху моя корем.

# 11
  • Мнения: 2 051
И при нас започнаха на около 10тия ден.
Давах отвара от копър, плюеха я, изобщо водата я плюят.
Давам сега Саб симплекс при следобедно или ранно вечерно хранене, както се падне. Не че има голяма промяна, пак плачат, но като че ли не се дерат така.
Иначе нощем спят като къпани (къпани са си, де) около 5-6 часа, добри деца, пу,пу, пу Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue

# 12
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Marina M
Цитат на: biliana333
Днес педиатърката каза,че при дъщеря и били до 6-ти месец.Wink


 Shocked  Shocked  Shocked  колко време продължават по принцип коликите. Не ме стряскайте моля ви. 6 месеца няма да издържа, то аз спя по 2,5 часа, през деня не мога да мигна.....


Ами аз знам, че коликите общо взето преминават след 3 месец, ноооо има и "късметлии" дето ги карат до 6-7 мес.....само се молим да не сме от тях!

# 13
  • Plovdiv
  • Мнения: 309
Да възможно е.Започвай с капките , които по горе са ти писали.Дано минат бързо.

# 14
  • Мнения: 1 975
ДА / на колики приличат!
Потупвай бебчо да се оригне......... и му потривай коремчето

# 15
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Точно тогава се започва, няма страшно, след 6-тата седмица ще видиш рязко подобрение и постепенно ще минат. Не знам какво да ти кажа за капките и чая, давах ги но малко полза видях, може би никаква, само дето се оригва добре от капките и не повръща после, но колики пак си имаше. Гледай да не го държиш и люлееш много, на мен много ми беше жал за него и все го стисках и масажирах, заспиваше прав облегнат с коремче към мен. Навика да заспива прав и люлян го преборихме едва към 6-тия месец, макар че оттавна нямаше колики. Така че, внимавай, опитай с някаква грейка да го загряваш легнало по-добре. Успех.

# 16
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Биби, възможно е. На Илиян коликите му почнаха 7 ден, когато ни изписаха от родилния дом, педиатърката ни каза, че се случвало. Успокои ни, че щом по-рано почват и по-рано ще свършат - но излъга  Imp  Grinning . Засега давай чайчето, малко по-късно ще ви изпишат и капки. Капките ги почваха от 15-20 ден - позабравила съм вече. Синчето пи и Еспумизан и Саб Симплекс, в началото и двете не помагаха. Коликите ни отшумяха през 4 месец, като накрая от капчиците определено се усещаше ефекта. Ти беше с момиченца, нали? При тях минават по-леко  Simple Smile . Друг изпитан метод освен хубавото уригване след ядене е да затоплиш коремчето, например затопляш по една пелена и слагаш на коремчетата, отпуска ги временно. Стискам палци бързо да преминават и търпение!

# 17
  • Мнения: 3 394
Мойта мецанка е на 13 дена и вече няколко пъти и давахме по 1 капка Инфакол-това е тук нещото за колики. Ива вкус на портокал Simple Smile И помага хубавичко да се уригне

Общи условия

Активация на акаунт