ДЕКУПАЖ_47

  • 107 407
  • 407
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 4 915

Благодаря за включването!
Признавам, че декупаж съм правила eднократно само на великденски яйца - със салфетки. Simple Smile
Изглежда ми много креативно и приятно занимание, но и времеотнемащо, поради което не съм имала възможност да се занимавам повече. Пък и друго много времеотнемащо хоби имам, което гълта часове, и часове, когато мога да си го позволя... Rolling Eyes
Затова се чудех, дали възможно с най-простичката техника - четох разни статии за Декупажи за начинаещи, няма да успея да "спася" тази масичка от продажба.

Ако е пребоядисам бяла/кафява и й сложа декупаж от тези квадратните оризови хартии, ще се впише в интериора на хола, защото цветовете тук са основно земни и два - бяло, кафяво и тук-таме зелени акценти, цветни картини и прочие. Но мебелите са масивни, дървени и бели, с кафяв плот.
Подобни на тези:


И вероятно ще си паснат, ако направя масичката бяла, с кафяв плот с ето този лист:



Или...да направя инверсия, и да направя масичката тъмно кафява, със светъл лист оризова хартия:



И тук идва въпросът: Може ли върху тъмна основа светъл лист оризова хартия? Thinking


Харесвам такъв тип масички, искам да наподобя нещо подобно:



Освен да купя два-три листа такава оризова хартия и да се пробвам върху нещо друго, и после върху масичката... Blush

Отивам да чета... Blush


# 331
  • Бургас
  • Мнения: 754
Дори и простичката техника изисква опит като например да няма гънки.. Grinning
И двата вида хартия ми харесва, но с часовниците е по-тъмна /каквато искаш/ Какъвто и цвят да искаш да постигнеш винаги се полага бял фон. Сложи избраната оризова хартия върху масичката, сложи масата там където ще я ползваш и виж как ще стои, ако трябва я остави цял ден, после сложи другата хартия и пак така и ще решиш коя да сложиш. А после малко С200 и лак ти трябва и започваш

# 332
  • Мнения: 4 915
Eй, много се запалих, разни идеи ми се въртят из главата.  Laughing

100 мл лак или лепило за каква повърхност ще ми свърши работа? Плотът 60х60 см е, обаче обмислям да направя втори плот под горния - и него с декупаж, масичката да е на две нива. По тези онлайн магазини продават различни разфасовки, как да се ориентирам за покривната им повърхност?

Спрях се на хартията с часовниците, просто много ми харесва като цвят.  Blush

Лак мат искам, мисля, че ще стои добре.  

П.П. Намерих лак и лепило в едно, отзиви имате ли? ето го

# 333
  • Бургас
  • Мнения: 754
Ами би трябвало да ти стигне, хартията е по плътна от салфетката, защо не си вземеш с200, продават във всеки железарски магазин, по евтин и повече количество и винаги можеш да го ползваш за какво ли не. Мисля че трябва да ти стигне. За лака аз ползвам лак за паркет на водна основа. Сега ти направо ще правиш декупаж или първо ще боядисаш масичката?

# 334
  • Мнения: 4 915
Благодаря, ще видя и за такъв лак. С200 май имаме у дома.
 Мисля първо да я боядисам, защото има зелени и оранжеви елементи, освен бялото. Но още се чудя дали бяла или тъмно кафява да я направя.  Crazy  Плотът ще го оставя бял, заради декупажа, може отстрани кантът, който остава по 5 см от всяка страна да го боядисам кафяв... Rolling Eyes

# 335
  • Бургас
  • Мнения: 754
Плота декупаж, бяла маса с кафяв кант!

# 336
  • Мнения: 1 110
Здравейте Simple Smile

Искам да направя хубав подарък на близка приятелка. Спрях се на тези бои http://www.hobbyart.bg/komplekt-koreiski-boi-artists-korean-colo … 20-ml-12-cv-22116 Много ви моля, ако може да споделите отзиви или да препоръчате нещо полезно за любител на декупажа и като цяло на ръчното творчество  bouquet

# 337
  • София
  • Мнения: 247
Ферия-по добре и подарете ваучер-поне ще си вземе каквото и харесва или има нужда . Човек няма как да "улучи" подарък за друг , който активно се занимава с творчество.

# 338
  • Мнения: 784
Здравейте дами! От доста време следя темите относно декупаж и искам да ви кажа, че всички създавате адски много красота! Благодаря ви, че ми носите радост и искрени усмивки! Тази вечер за пръв път опитах да направя декупаж, вълнувам се и искам да споделя с вас, заслужавам критики, защото салфетката ми някак се набра, но искрено се надявам да се науча и за напред да се справям по-добре. Желая ви незабравими летни емоции, бъдете здрави и щастливи! http://prikachi.com/images.php?images/874/8861874p.jpg

# 339
  • Мнения: 1 110

lluna - Благодаря Simple Smile

Избра си някои няща от сайта, от които имаше нужда и ги поръчахме. Радвам се, че остана доволна и дори вече ги изпозлва. Наистина ми беше трудно аз да реша. Така се получи много добре  Simple Smile

http://www.hobbyart.bg/nojica-konturna-ricodesign-zigzag-155-cm-5625

http://www.hobbyart.bg/komplekt-plakatni-boi-shami-poster-color-20-ml-24-cv-5008

# 340
  • София
  • Мнения: 247
Хубаво е да има доволни  bouquet

# 341
  • Бургас
  • Мнения: 754
Добре дошла Даная.д, като за първи път е нормално да ти се набръчка салфетката. Затова залепвай по малки мотиви за да свикнеш и да придобиеш опит. Малките мотиви ги лепя директно с четката отгоре, а големите първо слагам лепило на основата и тогава слагам салфетката и със суха четка минавам, така не ми стават гънки. И хубавия декупаж става като изрязваш мотивите по контур. Успех и да показваш

# 342
  • Мнения: 43
Здравейте..може ли съвет..при работата със салфетка. Когато изкарвам въздуха много често се пилучават гънки..как да ги избегна?

# 343
  • Бургас
  • Мнения: 754
Здравейте..може ли съвет..при работата със салфетка. Когато изкарвам въздуха много често се пилучават гънки..как да ги избегна?








Що не четете, прочети предния пост

# 344
  • Мнения: 502
Може ли да ми помогнете със съвет - кой продукт да сложа за импрегнатор под грунда - за керамична саксия става въпрос, негледжосана, съвсем натурална  Rolling Eyes ужасно хигроскопични са. Подходящ ли е медиум за порцелан и стъкло? Или просто да шляпна една ръка лак най-отдолу  Blush ?

Общи условия

Активация на акаунт