Молба за информация!

  • 4 060
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 099
Моля за съдействие от по-информирани или минавали през следния проблем-в двора пред блока има две дървета.Една саморасла череша и една топола.Тополата е много висока и при силен вятър се клати,черешата много капе и само цапа.Всички от входа настояват дърветата да се премахнат.Понеже си водя детето на детска градина близо до общината натовариха мен да питам къде да се пусне молба за отсичане.
Моля ако знае някой към кой отдел да се насоча нека пише.Хората са склонни даже те да си отрежат дърветата,само им трябва разрешително.Кой отдел да търся и какво да направя нормативно?
Благодаря за съдействието!

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Отиваш в общината и на информация питаш. Ще те упътят.
Само да ти кажа, че пред нашия вход има висока топола и падат клони при дъжд и вятър. Вече е минала шестия етаж. Имаме внесено искане за отсичане. Никой не е дошъл и тополата си стои.
Имахме друго дърво - черница. Освен че цапаше, а и събираше цигани по клоните си. Един съсед се ядоса и я отсече. Нямаше последствия.

# 2
  • Мнения: 2 099
Нашата топола и тя минава 6 етаж.Обаче,при нас няма да стане някой да я отсече,веднага ще се намери някой да се обади и да дойдат да глобят човека с резачката.Страшна работа са комшиите от съседни входове.Не че му е дерт за дървото-да ти направи мръсно му е зора  Mr. Green

# 3
  • Варна
  • Мнения: 611
И пред нашия блок има огромно дърво, което при всяка буря троши прозорци и изолация... Домоуправителя внесе някакво писмо в общината и какво, мислите, се случи? Върнаха му много любезен отговор, че да, дървото е заплаха и трябва да се премахне, но нямат техника и възможност да го направят  Shocked
Няма оправия  ooooh!

# 4
  • Мнения: 2 099
Е ами аз не знам тази висока топола без специална техника как ще се отсече...като се поваля може да счупи и прозорци и коли.Тука имат техника-купиха си специален камион с едно като кошница което се вдига-монтират елхата пред общината с него и я украсяват  Mr. Green ,виждала съм и високи дървета да режат.Утре ще ида да нахалствам,дано стане бързо.Комшиите не съм ги виждала толкова единни-даже и подписка искали ако трябва същия ден да съберем  Mr. Green

# 5
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 752
Собственоръчно засята липа , една от многото , от баща ми..израстна и взе да пречи на гледката  и прането на няколко комшийки.. И взеха да настояват да се отреже. Хубу..Запалихме  хускварната и я резнахме с баща ми. След 2 дни кацна неква лелка от кметството , писа глоба за 1000 лева на баща ми , стана скандал, дотърчаха репортери от  локалните вестници..
Глобата не знам дали седи още. Оспорвахме я. Но нищо не пипам пред входа или около него за общото благо.
На всичкото отгоре  си нарязаха дървото  на парчета и си го извозиха от кметството..

# 6
  • Мнения: 2 099
Да,знам че има глоба.За това снощи спрях комшията който искаше да реже черешата.Ясно ми е ,че някой ще се обади и човека ще го отнесе.Ще се направят на умрели лисици останалите от входа и ще си плати сам глобата.При нас също е 1000 лв...познай дали някой ще даде пари!Утре ще я бистря на място.Поне прочетох да нося пари,че имало такси.Ще платя таксите и ще чакаме.

# 7
  • Мнения: 29 254
Не го отлагайте. Знам, че много високите тополи са опасни, защото имат плитки корени и от тежестта им при силен вятър може да падне. Дано не се случва, но при тази незаинтересованост от страна на общината, може да стане всичко.
Лично съм виждала кола смазана от сухо дърво при една буря (не беше топола). Добре, че беше паркирана, а не с хора вътре...

# 8
  • Мнения: 35 949
за тополата нищо не мога да кажа, но съседите не могат ли подрежат черешата без да я отсичат? пред нашия блок има джанки и киселици, мъжете ги "оформят" така, че не пречат много без да ги премахват изцяло

# 9
  • София
  • Мнения: 1 243
Имахме друго дърво - черница. Освен че цапаше, а и събираше цигани по клоните си. Един съсед се ядоса и я отсече. Нямаше последствия.
Сигурно са се преместили на друга черница. Laughing

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Имахме друго дърво - черница. Освен че цапаше, а и събираше цигани по клоните си. Един съсед се ядоса и я отсече. Нямаше последствия.
Сигурно са се преместили на друга черница. Laughing
О, те са навсякъде, където има нещо, което може да се яде, краде, продаде.

# 11
  • Мнения: 140
Ние се обадихме в общината , дойде един господин,разреши отсичане и си зачакахме.След около  три месеца дойдоха, отрязаха дървото,натовариха го в камиона и това беше. Много се чака,не знам защо,през това време може беля да стане,но май това не ги кара да бързат.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 481
Преди 2 години подрязвахме огромна топола. Имахме издадено разрешение за отрязване на половината й височина, не знам кой отдел го издава, не си спомням вече.
Общината няма ангажимент да реже тополата, ние си наехме фирма, дойдоха, рязаха, тръгнаха си. От фирмата настояваха за разрешението, иначе не искаха да сключим договор с тях.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Тополите, колкото и спретнати и подредени дървета да са, са много опасни. Най-после в някои общини им увряха главите за това. В Пловдив още преди няколко години общината поголовно изсече тополите в нашата махала, а и май по други места из града.
Та като ходиш да искаш разрешение, наблегни на това, че е меко и бързо стареещо дърво, което е опасно не само при буря и вятър, но и при нормално време. Просто бързо старее, загнива и се чупи.

# 14
  • Мнения: 13 237
Мисля, че отдел екология беше в общината, преди години сме го правили, но разрешение е добре да има, защото дойде проверка и добре че го имаше.
При нас ставаше въпрос за стари и вече почти изцяло изсъхнали дървета.
Ние си ги отрязохме, та незнам дали общински работници режат и как протича,.

Общи условия

Активация на акаунт