Север-Юг (Кузей- Гюней) по БТВ - тема 9

  • 38 647
  • 741
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 012

Скрит текст:
(К-Г-тема 112)









Актьорски състав (снимките са линкове
към информация за съответните актьори):












Сценаристките на филма - Едже Йоренч и Мелек Генчоулу


Kuzey-Guney
Север - Юг
Kuzey Güney е историята на двама братя Kuzey и Güney. Kuzey (на турски означава Север) е смел но безразсъден, бунтар, трудно овладява гнева си, безстрашен, не търпи несправедливост, нетърпелив и често юмрукът му говори вместо него. Güney (ознчава Юг) е негова противоположност. Той е спокоен, търпелив, не действа без да мисли, работлив, но и страхлив. Единственото общо между двамата е любовта им към Джемре .
(от http://www.kuzeyguney.com/)

Участват :
Участват:
   Къванч Татлъту като Кузей Текиноулу
   Буура Гюлсой като Гюней Текиноулу
   Йойкю Карайел - Джемре Чайак, дъщеря на Гюлтен
   Бааде Ишчил - Бану Синанер, дъщеря на Атила Синанер
   Мустафа Афкъран - Самир 'Сами' Текиноулу, пекар, баща на Кузей и Гюней, родом от  
Карадениз.
   Семра Динчер - Хандан Текиноулу, майка на Кузей и Гюней, съпруга на Сами, омъжила се за  него против волята на семейството си.
   Зерин Текиндор - Гюлтен Чайак, фризьорка, майка на Джемре
   Юнал Силвер - Атила Синанер, богат бизнесмен, баща на Бану.
   Ръза Коджаоулу - Али Гюнтан, търговец на битака, приятел на Кузей
   Чаадаш Онур Йозтюрк - Баръш Хакмен, полубрат на Бану, има връзка с Венюс Терзерел
   Гьоксен Атеш - Венюс Терзерел, приятелка на Баръш
   Хазар Ергючлю - Симай Джанаш, приятелка на Кузей
   Тургай Кантюрк - Ферат, най-големият враг на Кузей, когото бащата на Кузей наема да защитава сина му в затвора.
   Мерве Болуур – Зейнеп, дъщеря на притежател на фотостудио, приятелка от детинство на Джемре, моден дизайнер от Италия.
     Хале Сойгази - Ебру, майка на Бану и Баръш, богата бизнес дама, която се връща от Щатите след смъртта на Атила Синанер.
   
Сценарий:   Ece Yörenç, Melek Gençoğlu
Режисура:   Mehmet Ada Öztekin, Nezaket Çoşkun Sevinç
Тематична музика:  Toygar Işıklı
Композитор:   Toygar Işıklı   
Продуцент:   Kerem Çatay
Компания:   Ay Yapım
Излъчване:   Kanal D

Добре дошли на всички, които имат
отношение към филма и персонално към актьорите



 


Връзки към старите теми за Кузей-Гюней, излъчван по Канал Д



Линк към преведените епизоди
Сезон 1
http://www.viki.com/videos/145794v-kuzey-gney
Сезон 2
http://www.viki.com/channels/9145-kuzey-guney-season-2/videos/78241/1



Епизодите може да гледате в оригинал, с английски и бг субтитри и тук:
- http://www.keyfiseyir.com/bg/watch/3892/kuzey-guney/
(Разгъвате страницата и се показват и предишните епизоди)
С БГ-Аудио:
Епизод 1 - http://data-bg.net/details.php?id=3725
еп.2 http://data-bg.net/details.php?id=3727
еп.3 http://data-bg.net/details.php?id=3728
еп.4 http://data-bg.net/details.php?id=3729
еп.5 http://data-bg.net/details.php?id=3730
eп. 6-12  http://data-bg.net/details.php?id=3763

- http://www.videoclip.bg/search?search_query=%D0%9A%D1%83%D0%B7%D … D0%BD%D0%B5%D0%B9




С благодарности към преводачките






Торенти
http://DMCA-removal-from-Google/browse.php?incldead=1&cat=7& … +guney&page=3
www.lapache.info
www.nitro.org
www.data-bg.org

Линк към руския форум
http://www.ashkimsin.ru/chayxana/topic13470s0.html?start=0

Линк към английския форум
http://board.whatisfatmagulsfault.com/index.php?/forum/48-kuzey-gueney/





NB! Моля коментарите за предстоящи събития във филма да се правят в скрит текст. Благодаря!

Последна редакция: нд, 06 апр 2014, 17:55 от RominaB

# 1
  • Мнения: 22 015
Здравейте, мацки   Hug
В началото не ме грабна филма и не го гледах, но после взех да ви чета и така се увлякох...
нямам търпение и поглеждам и напред!
Благодаря на списващите   bouquet

# 2
  • Варна
  • Мнения: 685
Ромина Heart Eyes Hug Two Hearts Благодаря за новата тема! newsm51

Тъй като фрагмана за поредната серия е сложен ще допълня със снимки към предстоящия епизод Heart Eyes
Реда на снимките е последователен Simple Smile Слагам ги в скрит текст, за да не наруша правилата! Peace

Скрит текст:




































По късно още... Wink

# 3
# 4
  • Мнения: 2 466
Честита ни нова тема  Hug

RominaB Благодаря за темата Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 2 992
Честита нова тема!
Роминка   love001  love001  love001



Мммда.....    мИлИнки... Сега ще зачекна една тема много по различна от досегашната ми позиция. Този път не става въпрос за Джемрето, която лично от мен  е най-недолюбвана в серила.Става въпрос за Гюней и другият всеобщ любимец Али.

Гюней -не виждам нищо лошо в това, че отиде да каже на семейството му кога е сватбата. Както и не виждам проблем, че е отишъл в дома си да си вземе учебниците.Това което ми направи впечатление е погледа на Али.
До сега Али беше положителен образ, най-добрият приятел на Кузей и  т.н. Но от няколко серии се мъча, по някъкъв начин да го оправдая за действията му. Сигурно пак,ще ме обвините че гледам друг сериал, но не мога да си обясня защо Али с такъв ентусиазъм насъсква Кузей срещу брат му. Според мен( не съм сигурна че е така, но не ми се гледат минали епизоди) Али беше инициатора за гумите на колата на Гюней, само защото подмина Джемрето (когато свалиха и разхвърляха гумите, и Тъпото си умираше от кеф и му звънеше по телефона), той беше инициатора и с „сценката“ с втората катастрофа. Отгоре на всичкото дори снимаше с камера, без да каже на Кузей.И за капак на всичко когато Кузей му каза да изтрият записа той отказа- за да му напомня какъв е брат му. Защо??? Аз съм абсолютно сигурна, че Кузей пак би се жертвал за Гюней, и пак би му помогнал във всяка една ситуация без дори да си спомни за този запис. И както,че няма никога да го намрази, нищо, че му каза- “Нямам брат“.
Нямам обяснение за това, че Али така налива масло в огъня.  Нямам обяснение и за тази злоба на Али към Гюней.Нямам обяснение и за това, че иска те непременно да са в война.
Не оправдавам и Гюней. И той до някъде не постъпи правилно с Кузей.Но това не е повод Али, лично да се заеме да му отмъщава.Това са неща,между двамата братя и там няма място за никой друг, най-малко пък за Али.
И преди бях писала, че Али няма право,така да се бърка в живота на Кузей, та макър и да го прави с добри намерения.
Много ми се иска, сценаристите напред в филма да направят единтакъв „тест-мнима  катастрофа“ и на Али и на Джемрето, та да ги видим какви приятели са на Кузей.
Дали Али би се жертвал заради Кузей.... едва ли.


Хайде почвайте ме! #2gunfire #2gunfire #2gunfireСложила съм си и каската и бронежилетката. #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 6
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 803
RominaB,
благодаря за новата тема.Дано я изпишем с много усмивки...
Скрит текст:
.
Сега по въпроса , който зададе Ками...дали Али би се жертвал за Кузей newsm78
Първо трябва да е ясно за каква жертва ще говорим....дали да поеме негова вина или да му помогне в труден момент....Ако е за второто съм сигурна на 100% , че ще го направи, ако е да поеме негова вина" не" и то защото Кузей не би позволил това на никой.....
Скрит текст:
Кузей има смелост за това...
Приятни минути в темата момичета...
Скрит текст:

Последна редакция: нд, 06 апр 2014, 22:16 от gostenka68

# 7
  • Мнения: 2 116

Привет и в новата тема... 9-та!

Добре съм ви заварила! hug
Благодаря на Ромина, както и на всяка една от вас момичета-
за поредната възможност да споделим интереса си към сериала- СЮ,
заедно в приятна и забавна компанията!




И от мен нещо за да ни е на добро новата тема... Hug

Скрит текст:
ДА БЛАГОСЛОВИШ КАМЪК

Един човек донесъл камък на Учителя и казал:
-Моля те, благослови този камък!
Учителят взел камъка и го сложил на земята.
-Сега е благословен, - обърнал се той към молителя - защото е на мястото си.
Намирайки се в ръката ти, той е в неустойчиво положение, защото е зависим от теб.
Всяко нещо е благословено, когато лежи на мястото си и е спокойно и независимо.



Източник: https://www.facebook.com/potoce


Ромина, evanjelin, Диди, Dream Team, Мария, Ками, gostenka68, Hug


Dream Team,  welcome   bouquet
Скрит текст:
Марги съм аз, приятно ми е!   friendship
Мисля, че сме се засичали и в друга тема, но не съм сигурна...Пепел от рози, може би? newsm78

Цитат
В началото не ме грабна филма и не го гледах, но после взех да ви чета и така се увлякох...
нямам търпение и поглеждам и напред!

evanjelin,  Heart Eyes
Това е много мило, а и говори много добре за темата като цяло. Grinning
Благодаря ти и аз!   bouquet


Скрит текст:
Честита нова тема!
Роминка   love001  love001  love001



Мммда.....    мИлИнки... Сега ще зачекна една тема много по различна от досегашната ми позиция. Този път не става въпрос за Джемрето, която лично от мен  е най-недолюбвана в серила.Става въпрос за Гюней и другият всеобщ любимец Али.

Гюней -не виждам нищо лошо в това, че отиде да каже на семейството му кога е сватбата. Както и не виждам проблем, че е отишъл в дома си да си вземе учебниците.Това което ми направи впечатление е погледа на Али.
До сега Али беше положителен образ, най-добрият приятел на Кузей и  т.н. Но от няколко серии се мъча, по някъкъв начин да го оправдая за действията му. Сигурно пак,ще ме обвините че гледам друг сериал, но не мога да си обясня защо Али с такъв ентусиазъм насъсква Кузей срещу брат му. Според мен( не съм сигурна че е така, но не ми се гледат минали епизоди) Али беше инициатора за гумите на колата на Гюней, само защото подмина Джемрето (когато свалиха и разхвърляха гумите, и Тъпото си умираше от кеф и му звънеше по телефона), той беше инициатора и с „сценката“ с втората катастрофа. Отгоре на всичкото дори снимаше с камера, без да каже на Кузей.И за капак на всичко когато Кузей му каза да изтрият записа той отказа- за да му напомня какъв е брат му. Защо??? Аз съм абсолютно сигурна, че Кузей пак би се жертвал за Гюней, и пак би му помогнал във всяка една ситуация без дори да си спомни за този запис. И както,че няма никога да го намрази, нищо, че му каза- “Нямам брат“.
Нямам обяснение за това, че Али така налива масло в огъня.  Нямам обяснение и за тази злоба на Али към Гюней.Нямам обяснение и за това, че иска те непременно да са в война.
Не оправдавам и Гюней. И той до някъде не постъпи правилно с Кузей.Но това не е повод Али, лично да се заеме да му отмъщава.Това са неща,между двамата братя и там няма място за никой друг, най-малко пък за Али.
И преди бях писала, че Али няма право,така да се бърка в живота на Кузей, та макър и да го прави с добри намерения.
Много ми се иска, сценаристите напред в филма да направят единтакъв „тест-мнима  катастрофа“ и на Али и на Джемрето, та да ги видим какви приятели са на Кузей.
Дали Али би се жертвал заради Кузей.... едва ли.


Хайде почвайте ме! #2gunfire #2gunfire #2gunfireСложила съм си и каската и бронежилетката. #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Ками,  Heart Eyes
Как бе мила, защо да те погва някой, ами така мислиш- така си написала.  yes
Нали не сме се събрали да се съгласяваме една с друга, а да споделяме! thumbsup
Можеш да прибереш арсенала,  Wink ...пиши спокойно и на воля...  typeuu 


Хубава вечер в неделя за всички! Hug
 

# 8
  • Мнения: 2 116
Диде,  Heart Eyes
Благодаря, че си подготвила еп. за понеделник в кадри!  Hug  bouquet


# 9
  • Мнения: 18 535
Роминка  Heart Eyes благодаря ти за новата тема!
evandjelin  Hug
Dream Team  Hug
Дидко, Марийче, Гости, Ками  Heart Eyes Hug Heart Eyes
Та по въпроса за Али ... ами според мен, преди да разбере що за негодник е Гюней, Али се отнасяше с много обич и уважение към баткото на приятеля си. Но, след като разбра, че е позволил на брат си да поеме вината му, а най-вече след мнимата катастрофа ... Али не го уважава вече изобщо. Имам чувството, че се настрои срещу него още когато изхвърли Кузей от бизнеса ... прие го лично, защото умира за приятеля си. Ясно е, че не си гледала серията от петък, иначе нямаше да задаваш такива глупави / връщам ти го  hahaha / въпроси. Та момчето си скъса задника да бърза да помогне на Кузей, рови с ръце пръстта да го извади от гроба ... за каква жертва още питаш ти? А за гумите, идеята беше на Кузей, не позна този път. Той поиска от Гюней да и се извини, а оня се сопна, че следващия път ще я изпръска с кал. Тогава Кузей каза добре и ... аз пък много се кефих на този момент!А дали се бърка в живота на Кузей или не,за това само Кузей може да му държи сметка, щом му позволява, значи може. Laughing И какво е това, че и Гюней до някъде не постъпил добре с Кузей  newsm78 Та той постъпи чудовищно със собствения си брат ... а не само не дотам добре. Явно няма да стигнем никога до съгласие двете с теб гледайки този филм , то се е видяло  Joy Joy Joy ама карай! Пиши си , каквото ти е на сърце, няма нужда от каски и бронежилетки. Hug

# 10
  • Мнения: 18 535
Дидок  Heart Eyes страхотни фотки!

# 11
  • Мнения: 2 116



Фенче, привет и за теб и в новата ни тема! Hug
Един страхотен колаж на bezymnalydost,  Heart Eyes  за теб и всички останали разбира се!  Grinning


Поразрових се из архива на темата, и много хубави неща си открих... yes thumbsup

# 12
  • Bulgaria
  • Мнения: 1 140
Запис  Hug
На въпроса за Али -не съм съгласна с мнението на Ками.Според мен Али не настройва братята помежду си.Познава много добре приятеля си <знае колко е добродушен и наивен ,нищо че на всяка крачка изухва.С катастрофата искаше да му отвори очите сам  да се убеди в погрешното мнение което има за Гюней.Той е най-положителният образ в сериала.За идеята на Али за направата и запазването на записа също е добра.Защотот иначе след време Кузей ще ``омекне`` и отново ще бъде манипулиран от брат си .А така това ще му е доказателство за цял живот.А епизода в петък е типично доказателство за преданоста на Али към Кузей.Ако му беше порсто познат ,щеше да се разтревожи за миг и да стои в неведение без да си мръдне пръста.А той си рискува живота ,знаеше че се изправя пред голям престъпник ,но и знае че и Кузей би направил същото  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 18 535
Марги  Heart Eyes зло да те забравииии!  Hug Сега видях, че точно пък теб съм те пропуснала в новата тема ... newsm43 Embarassed съжалявам! Благодаря ти за невероятния колаж на Лудостчето  Heart Eyes! Уникален е, бях го забравила ...
Мимиоза  Hug newsm10 smile3521 smile3521 newsm51

# 14
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Скрит текст:
Честита нова тема!
Роминка   love001  love001  love001



Мммда.....    мИлИнки... Сега ще зачекна една тема много по различна от досегашната ми позиция. Този път не става въпрос за Джемрето, която лично от мен  е най-недолюбвана в серила.Става въпрос за Гюней и другият всеобщ любимец Али.

Гюней -не виждам нищо лошо в това, че отиде да каже на семейството му кога е сватбата. Както и не виждам проблем, че е отишъл в дома си да си вземе учебниците.Това което ми направи впечатление е погледа на Али.
До сега Али беше положителен образ, най-добрият приятел на Кузей и  т.н. Но от няколко серии се мъча, по някъкъв начин да го оправдая за действията му. Сигурно пак,ще ме обвините че гледам друг сериал, но не мога да си обясня защо Али с такъв ентусиазъм насъсква Кузей срещу брат му. Според мен( не съм сигурна че е така, но не ми се гледат минали епизоди) Али беше инициатора за гумите на колата на Гюней, само защото подмина Джемрето (когато свалиха и разхвърляха гумите, и Тъпото си умираше от кеф и му звънеше по телефона), той беше инициатора и с „сценката“ с втората катастрофа. Отгоре на всичкото дори снимаше с камера, без да каже на Кузей.И за капак на всичко когато Кузей му каза да изтрият записа той отказа- за да му напомня какъв е брат му. Защо??? Аз съм абсолютно сигурна, че Кузей пак би се жертвал за Гюней, и пак би му помогнал във всяка една ситуация без дори да си спомни за този запис. И както,че няма никога да го намрази, нищо, че му каза- “Нямам брат“.
Нямам обяснение за това, че Али така налива масло в огъня.  Нямам обяснение и за тази злоба на Али към Гюней.Нямам обяснение и за това, че иска те непременно да са в война.
Не оправдавам и Гюней. И той до някъде не постъпи правилно с Кузей.Но това не е повод Али, лично да се заеме да му отмъщава.Това са неща,между двамата братя и там няма място за никой друг, най-малко пък за Али.
И преди бях писала, че Али няма право,така да се бърка в живота на Кузей, та макър и да го прави с добри намерения.
Много ми се иска, сценаристите напред в филма да направят единтакъв „тест-мнима  катастрофа“ и на Али и на Джемрето, та да ги видим какви приятели са на Кузей.
Дали Али би се жертвал заради Кузей.... едва ли.


Хайде почвайте ме! #2gunfire #2gunfire #2gunfireСложила съм си и каската и бронежилетката. #2gunfire #2gunfire #2gunfire

smile3544 smile3544 smile3544 smile3544 smile3544 smile3544 smile3544 smile3544

Роминка Heart Eyes Hug Heart Eyes фащай чичека...    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт