ТИНА КИРКОВА ИЛИ ШЕЙНОВО

  • 2 797
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 528
Предаването е на 6 март мисля че беше от 18 часа.За часа не съм 100% сигорна.За раждането аз раждах в Тина КирковаПоради няколко причини
1.Хигиената беше на ниво.Мене ме приеха в Паталогична бременост за преносване.Има една тоалетна  за 8-10 момичета между две стай с баня и тоалетна,която чистиха доста често.Е имаше и на етажа но те бяха под всякаква критика.
2.храната беше добро не че много ми се ядеше
3.Близките ти можеха да идват в стаята от 16-18 часа
4.Лекарите и най вече акушерките са много мили и усмихнати и ти помага т за всичко.
5.Бебетата са си при тебе.Зависи къде си.Ако си на втория етаж са си при тебе,иначе на третия при стерелитета ако няма места на втория и при секциото не са при тебе а ти ги носят.
6.Насърчават те да кърмиш и ти показват.
Разрови се може да намериш още такива теми за болница.Виж в търсачката.А и Шеиново вече не екъм здравната каса и едно раждане е 280 лева,а за сега Света София не е.Е има и платено ако искаш.

# 46
  • София
  • Мнения: 6 924
А и Шеиново вече не екъм здравната каса и едно раждане е 280 лева,а за сега Света София не е..

Какво значи не е към здравната каса?Раждах там преди 10 дни и изобщо не е ставало въпрос за плащане.Провериха ми осигуровките и всичко беше ОК.

# 47
  • Мнения: 2 271
Определено съм за "Св.София"!

# 48
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Гласувах за Шеново. Родих там и съм адски доволна.Лежах за задържане в Тина Киркова и  Sick.просто беше гадно.

# 49
  • Мнения: 111
аз родих в шеиново много сам доволна Grinning

# 50
  • Мнения: 35 951
и двете са родени в "Св. София"

# 51
# 52
  • Мнения: 426
 280лв в шейново не са за раждане,а за проследяване на бременноста!

# 53
  • София
  • Мнения: 1 877
мерси момичета,
като чета си мисля кое е по - добре , дали бебето да е с мен през цялото време или да не, както в шейново...в тина к. по колко човека са в стая, бихте ли казали?

# 54
  • Мнения: 1 881
Гласувах за Тина Киркова, защото там отношението на всички в родилно /лекари, акушерки/ е повече от страхотно.

Понеже съм със секцио, лежах в реанимация една нощ и ни правеха тоалет. Нещо толкова унизително и притиснително за мен, но милите жени в бели престилки ни наричаха: "слънциче", "миличка" без да ни познават, това в Шейново има ли го? Никога няма да забравя как ни помагаха, после идваха да ни покажат как се кърми, с десет ръце за тази болница!!!

# 55
  • София
  • Мнения: 44 041
в тина к. по колко човека са в стая, бихте ли казали?


по 4-5 в обикновенните стаи, ако са пълни. има вип - единични или по 2 в стая. а бебето ако искаш може и да не стой при теб през цялото време, може и само за ноща да го връщаш може и през цялото време да е с теб - както искаш никой не те задължава нищо...

# 56
  • Мнения: 8 505
Шейново.Раждах там.Другият път-пак там.

# 57
  • Мнения: 430
Първия път раждах в Шейново #Cussing out

Втория - за нищо на света Naughty


А може ли да споделиш защо си се разочаровала?

В най-общи линии:
Платих си като поп, за да:
1. Бъда във ВИП стая.
2. Лекарят, проследил бременността ми да е и на раждането.
3. Таткото също да  присъства.

обаче,
1. Имало свободно място само в стая с 8 места Close
2. Лекарят в събота и неделя си почивал
3. Таткото не можело да влезе, понеже "самостоателната родилна зала", което се оказа, че е просто изолатор за болни или съмнителни майки и бебета, е зает #Cussing out

Освен това - отношението на персонала беше ужасно - бях с усложнения и ме направиха на нищо, че трябва да се занимават с мен #Cussing out

Хлебарки лазеха навсякъде - включително и по леглото на детето ми.

За тоалетните, са казали вече. Бани, практически няма - по мое време един  душ, забит в стената над тоалетната, който пускаше вода само колкото да се обмажеш.

Никой не си направи труда, дори и за секунда, да  обясни нещичко относно кърменето, цеденето, пълните гърди и пр.

Спестяваха си манипулации - на раждалите с епизиотомия трябва да се правят промивки ежедневно - за 4 дни ми направиха само веднъж.

И най-най- най- важното - детето е отдалено от майката. Тъпчат го с АМ от самото начало. Даваха ги на 3 часа за кърмене, но те винаги спяха и нищо не ядяха. Получаваше се, че майките се цедят и си хвърлят млякото в мивката, за да не се запушат, а бебетата пият АМ #Cussing out Но истинския кошмар настъпваше нощем - бях в стаята точно до бебешкото и по цяла нощ ги слушах как реват и треперех дали не е моето и никой, абсолютно никой не си мръдваше задника, за да ги успокои #2gunfire

Преди известно време ми се наложи да лежа в Тина Киркова. Бях там поради спешна, животоспасяваща операция и не съм дала на никой и стотинка. Очарована съм от персонала и от условията!

Познай къде ще раждам този път Laughing

# 58
  • Мнения: 34
И двете си дъщери родих в Шейново,без да платя нито стотинка.Ако има трети път ,пак бих избрала да родя там.  newsm63

# 59
  • Мнения: 1 733
Аз бях за Шейново, но си намерих лекарка, която е в Тина Киркова и след като полежах седмица там поради проблеми с бременността се убедих, че не е никак зле!

Общи условия

Активация на акаунт